3045
Music videok szerkesztese
  • strepsils
    #3045
    Köszi a segítséget . Letöltöttem ezt az 1 gigás szemetet de semmit nem tudok rajta beállítani mivel ezek ilyen monitor illesztő 3D programok . Az nvidiának az a programja amin profilizálni tudod az összes alkalmazásodat a cudához eddig is megvolt hiszen járt a kártyához .

    Ott részletesen beállítom hogy a sony vegasnak miket hajtson végre a VGAm és elvileg oké . Ugyan így a vegasban kiválasztom a GPU támogatott formátumot vagyis mp4 mert mást nem támogat ,elindítom a renderelést és ugyan úgy nem használja a GPU t csak a CPU t.

    Szerintem ez a sony v egy ilyen ócskán megírt program .
  • ToCsEk
    #3044
    nem értek hozzá de gyorsan rákeresve fel kell raknod CUDA drivert
    https://developer.nvidia.com/cuda-downloads
    aztán van ez a videó ami segít utána a beállításokban
  • strepsils
    #3043
    Tudja valaki? hogy kell életet lehelni a vegas pro 13.0 GPU val való renderelésébe mert oké hogy beállítom hogy azzal rendereljen de kurvára nem csinál semmit . Quadro 620K kártyám van és ki is lehet választani de semmi.
  • Jim Morrison
    #3042
    Hirtelen ezt találtam...

    a lényeg, hogy valahogy az alacsony frekis hangokat kéne tompítanod. Most nem tudom megnézni hogy kell, ha esetleg nem jelentkeznék pár napon belül akkor írj ide megint, azt látni fogom :)
  • Galex1
    #3041
    Hello :D Nos tudna e valaki nekem segiteni egy olyan dologban hogy koncert felvételen mivel birnám valahogy csökkenteni a basszus által keletkezett zörejt? Leszedtem a Sony Vegast de akárhogy állitgatom a hangot nem lesz jobb sőt... Ha valaki ért hozzá és tudna segiteni azt megköszönném :D
  • Jim Morrison
    #3040
    igen, ez :(
    köszi!
  • ToCsEk
    #3039
    ez ?:
    There is no global settings for this. Maintain Aspect Ratio is ON by default. Resample is set to Smart by default. Anything else needs to be changed on a clip by clip basis. You can select multiple clips and do it all at once but you do have to select all of the clips first.
  • Jim Morrison
    #3038
    Hogyan lehet egyszerűen az összes klipben kikapcsolni a maintain aspect ratio-t és beállítani a disable resamplet?
  • Gugornya
    #3037
    Sziasztok!
    Felraktam a gépre egy Sony Vegas 11-et, mivel eddig 9-et használtam, és az mostanában bugos lett.
    A kérdésem az, hogy nem tudjátok-e, hogy lehet-e, illetve, ha igen hol lehet berakni az új vegasba azokat az effekteket/méreteket, amiket én csináltam?
    A kérdés leegyszerűsítve: Hova rakja a program a saját készítésű effekteket és méretezéseket?
    Előre is köszi a válaszokat! :)
  • Szemi84
    #3036
    ez lemaradt

    És nem lehet a video szerkesztő program folyamata.
    Utoljára szerkesztette: Szemi84, 2014.10.10. 03:52:26
  • Szemi84
    #3035
    Hello
    Szerintem
    alt + ctrl + del
    feladatkezelő
    Megkeresed a folyamatokat és letiltod renderelés exportálás közben a legnagyobb %- on lévő folyamatot ami nem lehet a rendszer üresjárati folyamata. Valószínüleg vírusos lett a Windows.
    Nekem is 8350 em van és már találkoztam ezzel a problémával. Későbbiekben ha lassú a renderelés, nézz rá a folyamatokra.
    Utoljára szerkesztette: Szemi84, 2014.10.10. 03:35:38
  • oneal1
    #3034
    sziasztok!

    egy ismerősömnek adódott az alábbi problémája hátha tudtok segíteni.

    Üdv!
    Sürgős Segítség kellene.
    Volt egy amd athlon II X4 630 processzorom már jó öreg volt kb 5 éves.
    Belekezdtem a videógyártásba, ment is minden szépen kb 40-50 videót rendereltem és tettem fel youtubra az idő folyamán.
    Mikor elkezdtem komolyabban venni és egyre sürübben raktam fel videót egyik napról a másikra a videó renderelési sebessége 1-2-3 percekről felment 10-15 percre.
    És nem csak egy adott programnál, bárminél ami renderel,exportál,stb.
    Gondoltam megadta magát az öreg proci ideje váltani.
    Vettem egy AMD FX8350 4ghz 8magos processort egy ASROCK FX 990 Extreme 3 as lappal.
    Windows ujra lett téve és egy teljes C:// formázás is lett ahova a windows települ.
    Mai nap elszántam magam,hogy akkor álljunk neki a videózásnak és nagy meglepetésemre ugyan úgy 10-15 percekbe telik a renderelés,exportálás.
    A Processzor NEM melegszik túl.
    Nem pörög 100% on.
    A Ram is elég 8 gb.
    Gyakorlatilag semmi nem áll az útjába mégis ilyen lassú, mi lehet az oka, mi foghatja vissza, valamiféle szoftver erre képes , virus, stb. ?
    Kérlek segítsetek.
  • Karesz50
    #3033
    H264-es MP4.
  • jtompi
    #3032
    Sziasztok!
    Elég kihaltnak tűnik a fórum, de azért feltenném a kérdésemet hátha jár erre valaki.
    Sony fullHD kamerával vettem fel anyagot. AVHC kiterjesztést ír. Összevágom, zene alá, 57 perces anyag lett belőle.
    DVD architect-el szeretnék DVD-t készíteni menüvel belőle, ezért Sony formátumban renderelem.
    10 óra renderelés után az első 3 perc tökéletes. Tű éles kép, hang tökéletes. Majd a 3-ik perc után hang tökéletes, kép helyett csak feketeség. Ja és amikor feketére vált előtte mintha a képet lassítottam volna megáll.
    Már a harmadik éjszakám ment rá a renderelésekre, de mindig ugyan az az eredménye. Hogyan milyen formátumba, és milyen beállításokkal rendereljek? Ja a lényeg hogy az 1920x1080-as felbontás szükséges.
    Megköszönöm ha valaki érdemben tudna segíteni:

    Utoljára szerkesztette: jtompi, 2014.09.17. 09:49:17
  • Whysper
    #3031
    Sziasztok. egy kérdés.

    Berakoma Videot VEgasba aztán berakom a mp3-t alá és miko rlejátszom vegasba szól a zene rendesen. Viszont mikor renderelni akarom akár mpeg akár avi akármiben akkor csak a képet rendereli le.. a hangot nem rendereli hozzá...Ötlet mit rontok el?
  • SirAlo
    #3030
    Sony Vegasnal ha beallitom hogy GPU-val rendereljen, megnezem hogy procit es GPU-t mennyire hasznalja, es proci 100%, GPu kb 5-6 % , ez igy kell legyen ? Nem epp forditva kellene legyen ha a GPU-val renderel ?
  • Bagoly81
    #3029
    sziasztok volna egy olyan bajom, gondolom nektek egyszerűbb , szopval van egy videó kamerám 1080p ben menti a videot, és alá egy zenét szeretnék tenni ez meg is van csakhogy a kimentésnél 20 másodperc 1,5 giga

    én ezt aviban teljessen átlagos formátumban szeretném kimenteni mint pl egy film amit letöltök a netről olyan adotságokkal.

    mit kell kapcsolgatnom, hogy ilyen tömöritést lehessen elérni a renderelésnél? vagy ki kell menteni egy nagy fileban, és azt kell utolag tömöriteni?
  • tobias88
    #3028
    Új HBO-s sorozatnak érdekes Trailerje van, csináltam egy tutorialt arról hogy hogy lehet ilyent csinálni.

    Képből:


    Videóból (ez azért érdekesebb):
  • Banki67
    #3027
    Mindegy, megoldódott, azt hiszem rossz codecet használtam.
  • Banki67
    #3026
    Sziasztok!
    Meg tudná valaki mondani, hogy miért romlik ennyire a kép minősége?

  • IMYke2.0.0.0
    #3025
    Gyakorlatilag, szinte bármilyenben - az igényeid, időd és a technikai lehetőségeid (PC-d kódoló ereje, lejátszód ás tévéd képességei) befolyásolnak mindent.
  • Jazzdobos
    #3024

    sziasztok.
    Olyan kérdésem lenne milyen formátumban (részletes leírást légyszíves) tudok kiírni másfél órás filmet úgy hogy egy dvd-re rá férjen?
    Előre is köszönöm
  • IMYke2.0.0.0
    #3023
    Szívesen :)
  • bertino
    #3022
    koszike!
  • IMYke2.0.0.0
    #3021
    Rekódoláskor bármi beállítható, amit a rendszered lehetővé tesz - Vegasban lévő codecek, és általad külön feltett összetevők révén.

    Kövesd a nyilamat:

  • bertino
    #3020
    google- mar keresgeltem, de nem igazan talaltam megoldast.

    olyan digitalis canonom van, amivel lehet fullhd-ban video-t rogziteni, viszont ez teljesen progressive modban vesz fel, interlaced video nem valaszthato, viszont latvanyos belassitashoz meg olyan felvetelre van szukseg, azt akarom kerdezni, hogy vegas-al megoldhato valamilyen modon, hogy a non interlaced videofelvetelbol utolagosan interlaced felvetelt keszuljon valahogy, vagy ez teljesen felejtos ?
  • Molnibalage
    #3019
    Régen pengeéles jó minőségű videókat tudam konvertálni Vegas-szal. Most az istennek sem akar összejönni, legyen az mp4, avi vagy vmw. Mi a fenét ronthatok el...? Milyen kodekcsomagot kellene használnom és milyen beállításokkal?

    Digigéppel csináltam mp4 felvételeket, azt szeretném megvágni és kódolni. Próbálkoztam azzal is, hogy tömörítetlenben konverátlok Vegas-szal és azrtán Any Video Converterrel mp4-be. Az sem őrizte meg a minsőéget.
  • Deviome
    #3018
    Üdv. Egy kérdésem lenne.

    Megcsináltam egy videósávot. Össze van illesztve meg tele van effectel. Viszont szeretnék az egész elé betenni még valamit. A baj ezzel az, hogy mikor eltolom a sort akkor azt mutatja, hogy az effectek is mozognak vele. Mikor viszont lejátszom akkor el van csúszva az egész effect. Ezt hogy lehet megoldani, hogy ne csússzon el? Gondolom valami egyszerű megoldás, de Én nem nagyon értek hozzá. :(
  • CroftManor
    #3017
    Sziasztok

    Tegnap videószerkesztés közben használtam flash áttünést több vágás között, majd mikor lerendereltem, a videó az nem lett teljes képernyős de az effekt meg igen. Gondolom az effekt miatt van, de mit kell rajta beállitani, hogy jo legyen? Igy elég furán néz ki hogy a videó körül fekete keret van, az áttünés meg full size-ba megy.
  • lac coo
    #3016
    Sziasztok ?

    Vegas 9 -el megoldható valahogy az élsimítás kérdés? THX !!!!!
  • Anonymuser
    #3015
    Sziasztok! Elég béna vagyok még Sony Vegas-hoz, ezért lenne ezzel kapcsolatban egy kérdésem. Tehát adott egy kb. 5 perces videó amiből nekem szükségem van az első 5 másodpercre. Odaállok arra a kockára, ahol el akarom vágni és lenyomom az S gombot. Így van két része a videónak, ami nekem nem kell azt természetesen törlöm. Viszont utána, amikor megakarom nézni, végig megy az 5 perces videó úgy, hogy az első 5 mp-n van kép, majd a többi 4 perc 55 másodpercben fekete a képernyő. Későbbi videót szeretnék ezzel a kis 5 mp-es résszel kezdeni, de nem tudom levágni...
  • Fulgrim
    #3014
    Sziasztok valaki találkozott már ezzel a hibával?



    Ha igen megtudná mondani mi lehet a gond mert lövésem sincs!!

    A választ előre is köszönöm!
  • Bughead123
    #3013
    Az a baj hogy ha en beallitom a homalyositast 0.033 ra akkor nem eleg homalyos, tisztan kiolvashato a rendszam es mikor behozom a Event Pan/Crop-t akkor nekem nincsenek ott azok a menuk hogy Position,Path,Workpace
  • Dj Tommy
    #3012
    De itt a segítség hozzá.
  • Dj Tommy
    #3011
    Szerintem a Vegasban lévő blur effektel is megoldható.
  • Bughead123
    #3010
    Milyen efektet hasznaljak rendszám kitakarásra ?
  • Dj Tommy
    #3009
    Kipróbáltam én is a 3gp és mov formátumú videót:
    Quicktime és K-lite mega codec pack telepítve és a Vegas 9-cel gond nélkül ment az importálás, szerintem próbáld ki azzal.
  • Bughead123
    #3008
    Pro 8
  • Dj Tommy
    #3007
    Hányas verziójú Vegas-t használod?
  • Bughead123
    #3006
    Nem ment azzal se es most meg nem tudom mi lett a baja de nem hozza be a videonak csak a hangjat