3045
Music videok szerkesztese
  • CroftManor
    #2365
    Ennyire nem lehet érteni?! o.O
    itt egy példa akkor... Van itt ez a kép és azt akarom vele hogy tükrözze meg így
    na ugyanezt akartam a videóban is, csak ez lett az eredménye
    így már világos?
  • Garrett27
    #2364
    látom crashed volt, mert 000.restored.veg van a címben, valami összekutyulódott nálad - esetleg rakhatnál egy képet, hogy hogyan kell kinéznie... mert ugyanúgy nem értem, mint a többiek mit akarsz végeredményként
  • CroftManor
    #2363
    eredetileg csak egy függőleges tükrözést akartam, de hiába tette át a másik oldalra a videót, mellette megmaradt eredeti helyén a videó is.
    de én úgy akarom tükrözni hogy egyszerűen csak tegye át bal oldalról jobb oldalra a jelenetet, ennyi. de most hiába lépek ki és lépek újra vissza, minden jelenet vízszintesen megvan tükrözve annak ellenére hogy be sincs pipálva a mirrror! help!
  • CroftManor
    #2362
    mi? :D én már semmit nem akarok, csak azt hog tegye vissza normálisba! vegye le róla a tükrözést! csak ennyit akarok
  • Molnibalage
    #2361
    Víszintesen akarod azt, ami most függőleges? Vagy minden egyes képpontot tükrözni akarsz, mint amiokor a film negatívját megfordítod?
  • CroftManor
    #2360
    és a legfurább az egészben hogy be sincs pipálva a Mirorr ! kép
  • CroftManor
    #2359
    hali! nagy segítségre szorulok! Ki akartam próbálni a tükrözést egy videón, hogy át tegye bal oldalról jobb oldalra a jelenetet... de ez hiába veszem utána ki a pipát a mirrorból, az összes videórészen meg tükrözte a felvételt!! kép róla Valaki segítsen mert két napos munkám van ebben a videóban! :S
  • Dj Tommy
    #2358
    Küldtem püt :)
  • netmester
    #2357
    ? aha akkor ehez kérnék kis helpet
  • Dj Tommy
    #2356
    Ehhez elég pl ez a progi: WinAVI 3GP/MP4/PSP/iPod Video Converter, úgyanazt a nevet megadod a feliratnak, mint a filmnek és konvertáláskor ráégeti ;)
  • netmester
    #2355
    hordozható ezközön akarom lejátszani és nincs semmi feliratom a videón, a videó eredeti nyelve japán
  • Molnibalage
    #2354
    Egy mp4 fálj lejátszásakor mi az ami nem tudja a feliratot értelmezni?
  • netmester
    #2353
    csak azért kellene mert mp4-en szeretném nézni pl utazás közbe, vagy ha nem tudok ideülni a géphez és csak feldobom mp4-re. igen srt vagy ass fájl
  • Molnibalage
    #2352
    Pl. Srt fájlból? Manuálisan és nagyon sokáig szöszölve. Miért akarod "beleégetni"? További gond, hogy ha már egyszer lekódolt videót megint kódolsz egyre ratyibb lesz.
  • netmester
    #2351
    köszönöm éspontosítom a kérdést, mégpedig:
    hogy tudok ehez a videóhoz időzített már meglévő feliratot rárakni?
  • Sati84
    #2350
    Van ugye alapból két sávod: video és audió. Video fent, audio lent. Aztán nyomsz a video tracken egy olyat, hogy "Insert Video track" - ekkor kapsz egy plusz videosávot. Alapból úgy működik a dolog, hogyha amit feljebb van, az látszik.

    Neked olyan szöveg kell, aminek átlátszó a háttere (sakktábla), egy olyan szövegeffektet ragadj meg, aztán tedd fel a felső sávra. Így a szöveg alatt "átlátszik" az eredeti videó, és íme: rátetted a szöveget a videóra :-) Arra vigyázz, hogy mindig a legfelső sávba tedd a szöveget.
  • netmester
    #2349
    hello
    vegasba tudok feliratot égetni egy videóra?? ha igen akkor hogy


    2 éve nem nyúltam vegashoz, szájbarágósan ha kérhetem :D
  • bertino
    #2348
    bírnám kiderülne télleg nincs benne egy betű sem, "de má' itt szenvedek vele mióta, segítsetek!4!!!!"
  • Garrett27
    #2347
    # 2338--> ugyanezt kérdezném én is, üres a sáv, nincs benne egy betű sem

    mindenképp húzd előre és legyen a mód Source Alpha, vagy ezt az egész sávot töröld és inkább szúrj be egy újat (a videód elé!), arra tégy rá újfent szöveget, hátha valamit elrontottál rajta..

    még eszembe jutott, hogy ha mégis van rajta szöveg, akkor a képen azért nem látszik, mert a színét átállítottad (valszeg a sok klikkelés következtében) láthatatlanra, klikk a kis filmes-ikonjára, Properties, ott a SZÖVEG színét állítsd átlátszóról valamilyen másra..
  • JD6820
    #2346
    Ezeket már végigpróbáltam mindet...egyik se jó.
  • bertino
    #2345
    próbálj itt variálni.
    nincs más ötletem.

  • bertino
    #2344
    hm
  • JD6820
    #2343
    Igen de ha úgy csinálom akkor csak a szöveget lehet látni a videót meg nem, hiába van a szövegnek átlátszó háttere.
  • Molnibalage
    #2342
    Igen, a sávok itt is layerek. Ami fentebb van, az van "térben" előrébb.
  • bertino
    #2341
    plusz tudtommal a feliratnak mindig a feljebb levő sorban kell lennie, emlékeim szerint mindig az látszódik legelőször, ami feljebb van a sorokban.
    persze lehet az is, hogy tévedek és megoldható máshogy is, nekem ez rémlik.
  • bertino
    #2340
    ez pompás, csak nem válaszoltál a kérdésre.
  • JD6820
    #2339
    Elvileg ez úgy van hogy van egy videó mindegy mi, szal a képkockákra szeretnék vmilyen "írást"(xy akármi) rakni eddig mindig úgy csináltam ahogy a képen van (#2333), hogy a text volt a 3. sorban, hátterét átlátszóra állítottam, beállítottam h hol legyen és ott volt de most nincs.
  • bertino
    #2338
    írtál bele egyáltalán valamit ? mert a képeken mintha nem látszódna.
    ha nem írtál bele semmit, persze, hogy nem látszódik.
  • JD6820
    #2337
    Átlátszó a szöveg háttere, de akkor se jó.
  • Molnibalage
    #2336
    És a hátteret állítsa átlátszóra, különben eltakarja a többi videósávot, ha vannak.
  • JD6820
    #2335
    Értem, de akkor sincs egybe.
  • Garrett27
    #2334
    a szöveges videósávot felhúzod egérrel a videó fölé
  • JD6820
    #2333
    Szevasztok.
    Azt hogyan tudom megcsinálni hogy a szöveg látszódjon a videón(sony text)?

  • av256
    #2332
    Kösz szépen!
    Lacibácsinak is!
    így mindjárt könnyebb.
  • Dj Tommy
    #2331
    Kösz a választ, mondjuk én is erre gondoltam, hogy ki renderelem az adott részt, csak azt gondoltam, hogy meg lehet ezt oldani máshogy is ;)
  • lacibacsi
    #2330
    Ha azonos effektet akarsz rátenni több darabra, akkor jelöld ki az érintetteket (Ctrl+klikk), majd húzd rá a kérdéses effektet. Ha nem az alapot akarod használni, akkor készíts preset-et és azt húzd rá.
  • lacibacsi
    #2329
    Szia! Ezzel a válasszal részben magadnak is válaszoltál. Az összerakott videókra sorban ráteszed az effekteket és kész.
    Persze gondolom, hogy te ennél elegánsabb megoldásra gondoltál. Az pedig a következő: Azt a részt amit egyben szeretnél kezelni rendereld le külön, majd ezt visszaillesztve a videosávra már tudod egyben effektezni...
  • Dj Tommy
    #2328
    Igen lehet, kiválasztod az adott videodarabot amit másolni szeretnél, majd a másik videodarabon nyomsz egy jobb egérgombot és ott a Paste Event attributest választod.
  • av256
    #2327
    Üdv!
    Lehet-e egy effektet másolni másik videodarabra? Vagy valahogy mindre egyszerre rakja rá?
    Mert elég körülményes 20-30 darabon egyesével beállítani (még ha elmentem is) azokat.
    köszi
  • Dj Tommy
    #2326
    Igen ezt a módszert használom, ha több videó darabot akarok másolni.
    Azért nem elég, mert egy effektet szeretnék végig használni a videóban, csak a videó különböző részein más-más megvalósításban, pl azt akarom, hogy a zene ütemére mozogjon a kép adott része, úgye a Hand's Up zenében a basszus majdnem folyamatos, azért akarom úgy, hogy a videót "összeolvasztanám", és sajna vannak elég "kicsi" videó darabkák, aminél mindig újra kéne kezdeni az effektet :(