3045
Music videok szerkesztese
  • Kardél
    #2405
    Valamint holt tudom azt beállítani hogyha beteszek egy videót hanggal akkor a hangot a videótól függetlenül tudjam vágni? Mert jelenleg csak azzal együtt mozgatható.
  • ToCsEk
    #2404
    hali, valaki tudna mondani jó kodeket amit ha felrakok akkor értelmes minőségben tudok videót készíteni vegas 8.0 pro-val?
  • Kardél
    #2403
    Nem tudjátok azt, hogy lehet beállítani, hogy amikor bekapcsolom a velocity-t és lassítom mondjuk 50%-ra a videót akkor ne darabosan, szaggatva lassuljon hanem szépen töredezett mentesen? A másik pedig, hogy ha maszkolok akkor hol tudom előhívni a Parent track overlay módót. Ugyanis ezt a 4-es verzió oktató videójában meg lehet találni a track-oknál de a 9-esben én már nem látom kitéve.
  • ApPa123
    #2402
    [email protected] cimre sony vegas pro 9.0 -hoz szükségem lenne magyaritásra köszi csá
  • Dj Tommy
    #2401
    Én is 1xx mb-s videót kapnék.
    Amúgy a Constant bit rate-t átírhatod kisebbre, próbáld meg 1 000 000-val.
    Vagy még esetleg ez lenne jó neked:
    Fájl típusa:Windows Media Video
    Template: 3mbps Video
    Custom->audio "fül" attributes: 192kbps 44 hz stereo (a/V)CBR
    Image size: Keep original size, vagy customba beírod a videó felbontását.
    (Bitrate fülnél)Internet/lan lehetőségnél a 3 M-t átírhatod, mondjuk 2 M-re, vagy 1 M-re)
    Majd ok és mehet a renderelés, így is "nagy" méretű lesz?
  • Sonajk @:o)
    #2400
    Erről tud valaki valamit. Próbálta már valaki? Működik?
    Ingyenes letölthető trükk plug-in avid és más vágórendszerekhez
  • Sonajk @:o)
    #2399
    Nem adom fel. Teszünk még egy próbát a videó fórumba történő beillesztésére. Talán most sikerül. :)

  • Sonajk @:o)
    #2398
    Látom ez így nem megy. Akkor csak a kép nélküli nyers elérhetőségért KLIKKELJ IDE ;)

    Bocs az előző hozzászólásomnál ejtett "rondaságért". ;)
  • Sonajk @:o)
    #2397
    Itt a videó, amiről beszéltem.
    Ami kétséges: Nem tudom, hogy lehet-e ilyen formában videót betenni, de majd mindjárt elválik. ;) Legfeljebb a topik gazdája majd rendet tesz utánam. ;)

    <object width="500" height="405"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/slmFjWwmktM&hl=en_US&fs=1&color1=0x2b405b&color2=0x6b8ab6&border=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/slmFjWwmktM&hl=en_US&fs=1&color1=0x2b405b&color2=0x6b8ab6&border=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="500" height="405"></embed></object>
  • Kardél
    #2396
    Az általad javasolt beállításokkal a 14 megás vidiből csinált egy 138 megásat (nem ügyködtem semmi effektet benne)bár a minősége szerintem egy kicsit romlott.
    Kevesebb mint a 4 giga :)
    Te ha beviszel mondjuk egy 10 megásat és ezekkel a beállításokkal rendereled akkor mekkorát kapsz?
  • Sonajk @:o)
    #2395
    Ma képekből készítettem egy "videót". Van főcím, effektek, sztereó zene, záró szöveg. DV minőségbe mentettem el az 5 perc 20 másodperces videót mpeg2 formátumba. TC -der szerint a mérete 250 MB. Szerintem ez nem durva. Másik szerkesztők is hasonló méretet "hoznak ki" egy ehhez hasonló minőségű videónál. Én nem sokallom. Töltöm fel Youtube -ra. Majd belinkelem, ha készen vagyok. ;)

    Ügyes kis program ez a Vegas, de van rajta mit tanulni. Nem csoda. Másik, hozzá hasonló tudású programok is ilyenek. Az Adobe Premierje még bonyolultabb, arról nem beszélve, hogy effektezéshez még tanulhatod az Adobe After Effect -et, ami nagyon ügyes dolgokra képes, de nagyon bonyolult a használata. Ahogy elnézem a Vegast, sokkal jobban "otthoni felhasználó" barát. ;) Ahogy a kis kínai mondta a reklámban: "nekem tetszik!". ;)
  • Dj Tommy
    #2394
    Az érdekes
    Akkor próbáld meg így:
    Kiválasztod a Fájl típusát: MainConcept MPEG-2-t
    Template: Default Template
    Majd->Custom
    Width:videó szélességét írd
    Heigth:videó magasságát írd
    Frame Rate: videó fps-t írd
    Field Order: None Progressive-re álltsd
    Constant Bit rate-t álltsd be
    Project "fül"-nél a Use Project Setting-et álltsd be és ok gombot nyomd meg, ezután mehet a renderelés :)
  • Kardél
    #2393
    Igen, meg.
    A leírtak alapján csináltam a renderelést és egy 14 megás videóból így csinált egy 4 gigásat. Nem semmi...
  • Dj Tommy
    #2392
    Megnézted azt az oldalt, amit a #2384 hszben linkeltem?
  • lacibacsi
    #2391
    A Sony Vegas nem a legbonyolultabb szerkesztő program. De ahhoz, hogy biztos kézzel kezeld a 9-es verziót, bizony az alapoktól kell végigmenni mindenen. Ehhez segíthet akár 4-es verzióra készült oktató film is. Kezdésnek át kell olvasni a felhasználói kézikönyvet. Sajnos nem a Blikk stílusában íródott, ellenben minden benne van, amit tudni lehet és érdemes...

    Egyébként ha inkább vizulási típusúak vagytok, vagy csak nem akartok felhasználói könyvet olvasgatni, akkor egyszerűen írjátok be a youtube keresőjébe azt, hogy 'vegas tutorial'. Meglepődtök a találatok számán. Ha meg az angol tudással van gondotok, akkor is találhattok szép számmal magyar tutorialokat a magyar videó megosztó oldalakon.

    Türelmesnek kell lenni. Ha nem vagy az, akkor inkább valami egyszerűbb videoszerkesztővel foglalkozz. A jó tömörítési beállítás eltalálásához is türelem kell. Ehhez sok segítséget ad az itcafe-s fórum, ahol konkrét beállításokat is leírnak néha. Ebben a témában sajnos nem tudok segíteni, mert én az anyagaimat csak DVD-be mentem, avival nem foglalkozom.

    És mégegy dolog: az igazán remek végeredmény megalkotása érdekében ne elégedjetek meg a Vegas alap dolgaival. Rengeteg jó plug-in található hozzá a olcsóbb és drágább árkategóriában is, amikkle szebbé tehetitek a művet. De a legfontosabb a gyakorlat (ami ugye a mestert teszi).
  • Kardél
    #2390
    Nagy segítség volt a 4-es verzió bemutató videója. Igaz ez a videó a program töredékét mutatta csak be de az alapokhoz elég volt. Szerencsére a 9-es is nagyon hasonló.
    De aproblámám az lenne, hogy továbbra sem tudom azt megoldani, hogy a bevitt pl. 14 megás video miután megvágtam és effekteztem egy kicsit ne 650 megásan jöjjön ki. De minden vidinél ez van. Óriás méretű lesz még akkor is ha semmit nem csinálok vele csak kimentem. Mit és hogyan kéne állítanom a Render as-en belül, hogy ha nem nyúlok hozzá akkor ne változzon a mérete ha meg csak valami keveset effektezem akkor csak minimálisan?
  • Dj Tommy
    #2389
    Np, én elégedett vagyok a 9-es Vegas-szal ;)
    "hogy alapvető dolgokat nem ismerek"<- ezzel én is így vagyok

    Lacibacsi:
    kösz a linkeket
  • Sonajk @:o)
    #2388
    Köszönöm a segítséget. Hasznos oldalaknak látszanak. ;)
  • lacibacsi
    #2387
    Pl.

    Sony Vegas fórum

    Hasznos Vegas oldal egy gurutól
  • Sonajk @:o)
    #2386
    Szia!
    A programmal én is most ismerkedek, bár Az Adobe Premiere után, talán kicsit könnyebb dolgom van. ;) Olvasom a leírást, amit Kardél kérdésére linkeltél be. Itt jövök rá, hogy alapvető dolgokat nem ismerek. Nincs még a talonba hasonló link, ami mindenki számára hasznos lehet. Illetve nincs magyar dokumentáció hozzá (mondjuk egy pdf), ami közkézen forog. Szintén Pro 9-es verziót használom. Véleményed róla. Bocs, ha kérdésekkel bombáztalak.
    További szép napot kívánok!
  • Sonajk @:o)
    #2385
    Ahogy Tommy mondta, a géped paraméterei "bőven" megfelelnek ahhoz, hogy hibátlanul működ videót hozz létre. ;)
  • Dj Tommy
    #2384
    A géped bőven jó hozzá. ;)
    Itt egy leírás a viszonylag jó minőséghez.
    Szerintem csináld így:
    (ha feliratot is akarsz rakni a videóra, akkor a "számláló" alatti részen nyomj egy jobb egér gombot, majd insert video track.
    -majd file->import->media
    Akkor betallózod az első avit, amit oda húzol az első sávra (ha lesz felirat, akkor a felirat sáv alá), ekkor keletkezik egy videó és egy hangsáv, a hangsávot töröld, majd ezután illeszd be a következő avit, amivel ugyan ezt megcsinálod (közbe a másik avi videóját átrakhatod az első avi sávjára, persze csak ha gondolod :D )
    Ezután a zenét tallózod be a videó(k) alatti sávra és készen is vagy, mehet a renderelés.
  • Kardél
    #2383
    Szinte biztos.
    4 magos AMD Phenon
    4 Gb memória (1066 MHz)
    1 Gb-os Geforce 9600GT VGA

    Én a konkrét avi-ba mentés (+zene rákeverés) (mindezt két avi összefűtéséből, mármint a videót)menetére lennék kíváncsi.
    (Aztán majd szeretnék tovább ismerkedni a progival)
  • Sonajk @:o)
    #2382
    Géped paraméterei megfelelnek a program elvárásainak?
  • Kardél
    #2381
    Sziasztok!

    Nagyon kezdő vagyok még. Beszereztem egy Sony Vega Pro 9.0-t. Először csak azt szeretném e progival, hogy behozok két pl. avi-t és még egy zenét alá, hogy ezt összefűzve mentse ki avi-ba. Próbálkoztam de egy roppant nagy méretű fájlt kreált ami hol kép nélkül játssza le hol meg akadozva.
    Help!

    Köszz
  • Goruck
    #2380
    Köszönöm szépen a segítséged gyigyi! :)
    Még pont meg tudom akkor csinálni!
  • gyigyi
    #2379
    Miután elindult a program menny az Options/Preferences pontra ezen belül pedig válaszd az Editing fület itt találsz egy olyat, hogy New still image length és itt be tudod állítani hogy a képek hány mp után kövessék egymást majd elfogadod és beimportálod a képeket a video sávra.
  • rexHUNter
    #2378
    a regisztrálás előtt rakd fel a magyarítást
  • sgakárki
    #2377
    Sziasztok!
    Windows 7 alatt szeretnék a Sony Vegas 8.0c-re a kolynet féle magyarítást feltenni. Magyarítás nélkül minden további nélkül elmegy a program. A magyarítás viszont akár rendszergazdaként, akár kompatibilis módban telepítem, telepítés után, még az eredeti angol nyelvű Vegas sem indul el többet. XP-ben minden OK. volt. Legyetek szívesek írjátok meg van-e valakinek tapasztalata arról, hogy működik-e Windows 7 alatt a Sony Vegas 8.0c verzió a magyarítással együtt, és ha igen melyek voltak a telepítés lépései?
  • gyigyi
    #2376
    fogalmam sincs, írja a support-nak :D
  • rizzo131
    #2375
    ok kössz lenne még 1 kérdésem nem lehet azt + csinálni hogy ne órákig kelljen várni mire elment egy nagyobb videót ?
    mert néha már teljesen kivagyok egy 3 perces videót nem akar elmenteni 26 óra mulva de még számlálja az időt de % nem tölt de néha a 10 perceset + 2 perc alatt elmenti :S
    ez mért van?
  • Goruck
    #2374
    Sziasztok, óriási segítséget kérnék, munkához kell összevágnom egy videót és sürget a határidő, de nem tudom megcsinálni. Beszereztem a Vegas 9et a kérdésem az lenne:
    Képekből összeállított videót szeretnék, hogy tudom beállítani, hogy a kijelölt mondjuk 70 képnek egyszerre tudjam állítani a hosszúságát (tudom, nem volt egy szakkifejezés xD) mert így egyesével húzkodni a sávokat nem jó játék, nézegettem már mindenfele, de nem ismerem a programot, így nem találtam meg, köszönöm a választ előre is!
    Kr.
  • gyigyi
    #2373
    Video sávon katt jobb gomb és ott válaszd, hogy Reverse
  • Jim Morrison
    #2372
    Szerintem rákattintassz a videóra, elviszed a szélére a kurzort és elkezded összenyomni, majd szépen igy átviszed a jobb oldalát a bal oldalra (vagy fordiitva).
    Nem tuti, nem nagyon használok még vegast, ne vedd készpénznek.
  • rizzo131
    #2371
    helo nekem a sony vegas 9 van + és azt szeretném tudni hogy lehet azt + csinálni hogy a videót vissza fele jácca le?
  • netmester
    #2370
    na a problémám megoldódott, már rá tudom égeni a feliratot a filmre, mostmár csak a felira méretét kéne megváltoztatni hogy látható legyen. aegisubban meg is tudom csinálni a sorokat egyenként :D, vagyis hogy tudom az egészerre változtatni ???
  • CroftManor
    #2369
    és olyat hogy lehet hogyha a videóanyag elé még beakarok szúrni valamit? hogyan tudom arrébb húzni a videót hogy ne kelljen egyesével arrébb húzgálnom a jeleneteket?
  • CroftManor
    #2368
    oks, köszi :) érthető
  • Garrett27
    #2367
    .. gyorsabban mentek a gondolataim mint ahogy érkeztem lepötyögni, azé remélem érthető az összetett mondatom (...megfordítani az orientációt...)
  • Garrett27
    #2366
    Már értem, de akkor nem jó fele mentél, nem a Sony Mirror-t kellett választanod, mert az a média egy részét tükrözi meg, de te nem "tükrözni" akarsz, hanem megfordítani az orientációt akarod megváltoztatni 180 fokkal, amit csak a menüben a Tools/Video/Track Motion- ön keresztül lehet. Ott változtass "Source Alpha"-ról "3D Source Alpha"-ra, és az ekkor megjelenő "Orientation" részben az Y síkon írd át 180 fokra.