3045
Music videok szerkesztese
  • Kardél
    #2445
    Sziasztok!

    Kérnék szépen egy kis segítséget.
    Ha van egy HD felvételem. Felviszem a PC-re. A Vegas (9-es) ki tudja azt írni szerkesztgetés után Blu-Ray ISO-ba vagy kitenni merevlemezre a Blu-Ray könyvtárakat. S ha igen akkor hogyan kell ezt a Vegasban végigvinni, beállítani?

    Előre is THX
  • bertino
    #2444
    esetleg malmozhatsz unalmadban.
  • jo01
    #2443
    Helló
    Mit lehet csinálni akkor ha a youtube azt a videót amit megcsináltam a zenét elveszi alóla mert valami szabályzatnak nem felel meg.
    De ilyen jellegű videó van egy csomó fent.
    Segítséget előre is köszönöm.
  • Garrett27
    #2442
    Nekem eddig az x264vfw-ffmpeg "multipass"-szal kódolt videókat degradálta a Youtube legkevésbé. A guglin találhatsz rá sokféle leírást, hogyan kell optimálisan beállítani, hogy legalább olyan minőséget kapj a videódból, amit nem tud annyira a YT tönkre tenni.
    A lényeg, hogy ha lehet, 1080p-ben legyen a játék folyamat elmentve is és majd enkódolva is és feltöltve a YT-ra, és ha lehet, csak egyszer változtass rajta, tehát amikor már vágod a videódat. Ha mondjuk eleve vmilyen xvides videót csomagolsz ki Vegasban, majd enkódolod újból, már nem lesz az igazi.
  • Gibor
    #2441
    Jánom figyelmedbe a Wipido-t az direkt FragMoviek számára van. Max 500mb os vidit lehet feltenni, minőség romlás nélkül.
  • bertino
    #2440
    a youtube mindig le fogja butítani valamennyire a hd videókat.
  • gangi
    #2439
    Sziasztok!
    Counter Strike-s videókat vágok össze, és már sok más videóban néztem, hogy hogyan lehetne HD minőségű videót összehozni, de mikor az útmutatás szerint csináltam a renderelést és föltöltöttem youtubera, még rosszabb minőségű lett, mintha szimplán tettem volna fel. Tehát nemtud valaki adni egy tényleg HD vidiről szóló tutorial linket, vagy sima magyarázatot, hogy hogyan kellene youtubera feltöltenem HD minőségűben a vidim?
  • jo01
    #2438
    Helló
    olvastam hogy lehet magyarosítani a sony vegas 7.0b-t le is szettem magyarosítottam de nem indul el ha magyarosítom betölt a feléig és kiír egy hibaüzenetet. Van erre megoldás hogy magyar legyen a választ előrre is köszi.
  • Dj Tommy
    #2437
    Kösz a véleményt ;)
    A végén, a jump résznél próbáltam a ritmusra illeszteni az effektet.

    Amúgy az eredeti felbontása 800x400, meg sajna nem én választom ki a minőséget feltöltéskor, pl amit utoljára töltöttem fel videót, azt meg lehet HD-ban nézni ;)
  • Garrett27
    #2436
    Szerintem, leszámítva egy-két effektust, amely nem a ritmusra szólt, főleg a vége felé, nagyon jó lett. Gratula!

    Ja, és gondolom a vidi jó minőségben megvan, ezért nem értem, miért nem töltötted föl HD formátumban legalább 720p-ben, vagy legalább SD-ben 480p.. ?? A hang is jobban szólna a jobb minőségnél.
  • Dj Tommy
    #2435
    Bocsi az előző hsz-ért :s
    Itt inkább a link:
    http://www.youtube.com/watch?v=Ze3cwZl2tgk
  • Dj Tommy
    #2434
    Szerintetek jó lett ez a videó?:
  • matyi009
    #2433
    A 9 es van fent, most turok egy avi->dvd konvertert hozzá és keresgélem hogy kellene kivenni a hangsávot :D köszi mindent
  • lacibacsi
    #2432
    Fogalmam sincs így hirtelen, hogy mi lehet a baj nálad.
    Akkor mégiscsak azt mondom, hogy használd a Vegas-t. De! Tedd fel a 9-est. Azzal beolvasod simán és külön kirendereled a szükséges audió sávot a neked tetsző formátumban.
  • matyi009
    #2431
    Legfontosabbat kihagytam mikor elinditanám az avi filmet azt irja hogy

    No audio decompressor could be found to decompress the source audio format (source format tag: 2000)
    erre raktam fel a ac3filtert de nem nagyon segít
  • matyi009
    #2430
    Rendben oké de kérhetnék segitséget?

    Feltettem a VirtualDub ot kiirt ezt azt, jó feltettem a divx vfw decodert (http://users.tpg.com.au/mtam/install_panvfwdv.htm) majd irt ilyet hogy AVI:Truncated or invalid compressed audio format detected (18 bytes, should be 36) attempting fix

    jó leszedtem a ac3filtert de hiába álitanám be a compressiont akkorse megy. esetleg tudnátok mondani valami megoldást?
  • lacibacsi
    #2429
    Miért Vegas-szal akarsz hangsávot levenni? Virtual DUB sokkal egyszerűbb megcsinálni.

    (A Vegas remek kis szerkesztő program. Nagyon sok mindent meg lehet vele csinálni. DE! De vannak olyan feladatok, amire nagyon jó célprogramok vannak, melyek sokszor gyorsabbak, egyszerűbbek és van bizony, hogy jobbak is. Ha van ilyen, akkor azt kell használni)
  • lacibacsi
    #2428
    A 8-as nehezen eszi meg a tömörített avit. Konvertáld át tömörítetlenbe (mondjuk vdub-bal) és menni fog...
  • matyi009
    #2427
    Hali nekem azlenne a kérdésem hogy ezzel a programmal tudok filmről levenni hangsávot? Lenne 1 filmem és az 1. számu angol nyelvú hangot szeretném levenni, ha igen hogy? előre is köszönöm
  • hasigawarie
    #2426
    Gondban lennék.Sony 8-asom van, és eddig nem volt gond a szerkesztéssel, viszont most olyan gondom lenne, hogy a hangsávot teszi be, és a videósávot nem.Nem mutat egyetlen egy képkockát sem.Már nem tudom mi lehet a gond vele.
  • Dj Tommy
    #2425
    Beilleszted a hangfájlt, majd ahol meg akarod vágni, nyomsz egy s betűt .
  • cubase5
    #2424
    Hali mindenki. Egy roppant buta és egyszerű kérdésem lenne a Vegas-szal kapcsolatosan. Bocs hogy nem olvastam bele a fórumba, biztos már le is írtátok.
    Hogyan tudom kettévágni a hangfájlt ha pl van egy 8 perces természetbeli hangom (tengerzúgás, erdő zaj, stb.) és szeretnék szüneteket beletenni?
    köszi előre is
  • Rigormortis
    #2423
    megoldottam a dolgot raktam fel a New Blue-tól a vegashoz plugineket azok zavartak be de nem kicsit az XP alatt müködtek de a win7el kombinálva a vegast valahogy nem gyere be a dolog pedig aztán feltelepitettem mindenféle win kompatibilitással de sehol semmi eredmény sajnálom hogy nem mennek mert van egy halom effect meg ilyenek na de mindegy,szóval lekapkodtam az összes new blue plugint és tádám megy is a vegas!
  • lacibacsi
    #2422
    Azt sajnos nem tudom megmondani, hogy mi lehet a baj, de nekem volt egy hasonló esetem. WinXP + Vegas7d. Működött rendesen, azután egy Win frissítés után a dirctX inicializálásánál mindig lefagyott induláskor. Hiába telepítettem újra, hiába frissült az XP két nap múlva, többé nem indult el. A megoldás a 9-es Vegas feltelepítése oldotta meg. Szerintem próbálj meg egy verzió frissítést.
  • Kardél
    #2421
    ...ja :) http://www.youtube.com/watch?v=KbRTo5r5umw
  • Kardél
    #2420
    Üdv!

    Kössz a pozitívumot.
    Csináltam egy második filmelőzetest (most ezek mennek nálam:) egy hasonló stílusú filmből.
    Szerinted milyen lett?
  • Rigormortis
    #2419
    sziasztok!lenne egy kérdésem hátha tud valaki valamit ajánlani nekem mert én már megpróbáltam majd mindent,szóval az van hogy az op rendszer win7 sony vegas 8.0c van felrakva de az istenek sem akar tovább menni a direct x inicizialásnál,azt kérném hogy senki se mondja hogy nem win7re való stb mert nem rég tökéletesen müködött több órán át nyüstöltem és megsem rezdült aztán egyszer csak beállt mint a szög :( remélem van valakinek valami ötlete jah és a win7 telepités zsir új nagyából 2 napos.
  • TaRka0107
    #2418
    Semmi... másikat kellett kiválasztani, másmilyen feliratot:D
  • TaRka0107
    #2417
    Így se jó. Kiírja amit kell de akkor a videót nem mutatja....
  • TaRka0107
    #2416
    Kössz, majd megpróbálom.
  • Dj Tommy
    #2415
    Figy, szerintem csináld ezt:
    Elindítod a Vegas-t, ugye alapértelmezetten egy untitle projectnek kell bejönni, File save as, adj neki valamilyen nevet, majd mentés.
    Majd ahol a sávok kerülnek, azelőtti részen katt jobb egérgombbal és insert video track, ezután importáld a feliratozni kívánt videót, majd húzd oda az előbb létrehozott videó sáv alá.
    Ha ez meg van, akkor Media Generators és keresd a text(felirat) menü pontot és húzd rá a legelőször létrehozott videósávra, így jónak kell lennie.
  • TaRka0107
    #2414
    Visszaolvastam.... az meg van hogy külön videosáv kell, de utána honnan szedjek olyat hogy a videon legyen a szöveg és ne külön fekete képet jelenítsen meg?
  • TaRka0107
    #2413
    Nem volt kedvem elolvasni:D Annyira komolyan nem akarok vele foglalkozni csak a videomra kéne felirat.
  • lacibacsi
    #2412
    A kérdésed nem érthetetlen. Inkább érthetetlen az, hogy kérdés előtt vajon miért nem tájékozódsz, olvasol egy kicsit. Csak itt, a fórum utolsó 50 hozzászólásában legalább 15 alkalommal foglalkoznak a feliratokkal.

    Aki komolyan akar foglalkozni a Vegas-sal, az annyit tegyen már meg legalább, hogy elolvassa a fórumot mielőtt kérdez. Vagy legalább használd a keresőt.
  • TaRka0107
    #2411
    Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy hogy lehet a videóra szöveget tenni? Úgy értem hogy jelenjen meg a képen a szöveg és ne úgy hogy átvált egy fekete képre és ott jelenik meg a szöveg, mert az nekem úgy nem jó:D Bocs ha egy kicsit érthetetlen volt. Köszi a válaszokat előre is!
  • lacibacsi
    #2410
    Kattints a szétválasztandó videóra, majd nyomj egy 'u'-t. (Ungroup) Ezután tudod külön-külön mozgatni, szerkeszteni. Ha újra össze akarod tenni őket (vagy akárhány egyéb jelenetet), akkor Ctrl nyomvatartása mellett kijelölöd az összekapcsolandókat,majd 'g', mint Group. Tadáám!
  • lacibacsi
    #2409
    Igen, meg lehet oldani.
  • cargame
    #2408
    Hali !
    Lenn egy fontos es surgos kerdesem. Az a kerdes, hogy meg lehet e oldani azt, hogy a zene egy adott szakaszon halkabb legyen, hogy hallatszodjon az eredeti felvetel hangja, majd a zene ujra felerosodjon. Elore is kosz
  • Sonajk @:o)
    #2407
    Szia!
    Nekem tetszett a filmelőzetes. Ügyes vagy! Grt!
    Hozzáértők pedig, majd elmondják a véleményüket róla. ;)
  • Kardél
    #2406
    Üdv!

    Elkészítettem az első klippemet a Vegas 9-el.
    Íme: http://www.youtube.com/watch?v=y45_VnlSdAQ
    Ez egy I. világháborús filmnek A vörös bárónak az általam gyártott előzetese.
    Majdnem két perc lett és 58 megát nyom a mérlegen. Van benne jó pár effekt és zene (amennyi és amilyen egy előzetesbe még beleillik).
    Szívesen elolvasom (sőt kifejezetten érdekel) a véleményeteket ha fűztök hozzá.