1741
  • Risu Führer
    #1581
    nem volt csattanó, mindenki arra várt de nem volt.
  • Orionk
    #1580
    Hy!

    Én nem népztem, a maffiózókból egy részt sem. Azt hallottam, hogy valami nagy csattanó volt a sorozat zárásául.

    Mi volt az?, hogyan fejezték be a sorit?

    üdv., és kösz
  • hunbasser
    #1579
    igazad van,megszentségtelenítik a topikot :( habár ennek a topiknak már úgyis mindegy :\ azért jó lenne,ha folytatnák a sorozatot,nem zárták le elvégre,csak kérdőjelet hagytak,vagy legalább egy film lehetne belőle,ezt az ötletet is feldobták már párszor.
  • pyrohun #1578
    az a baj, hogy ez nem vicces, hanem szánalmas :((
  • hunbasser
    #1577
    :DDddddddddd megint topiktévesztés :_:_:_
  • danikaaa13
    #1576
    egy fegyveres kell szbre irjatok:99252
  • danikaaa13
    #1575
    meg egy fegyveres is
    számom:99252
  • danikaaa13
    #1574
    kéne egy kocsis szb-re irjatok léccci!!!:P
  • hunbasser
    #1573
    mind1...ha nem maffióztok (maffiozo.hu) akkor nem értitek...:D van is itt topikja az sg-n,hetek óta a toplista élén van :D azzal kapcsolatos a lent említett hsz-ek :) kicsit összekeverte a topikokat brunermaster
  • joebacsi
    #1572
    ?
  • hunbasser
    #1571
    #1564,#1565 :)
  • pyrohun #1570
    ??
  • hunbasser
    #1569
    mostmár csak ezért is +fav :D
  • hunbasser
    #1568
    baszdmeg :DDDDDDDdddddddddddddddd
  • bubu13
    #1567
    Én Paulie-t és Sylviot ajánlom :D
  • prezi
    #1566
    ÚRSITEN :DDd
  • brunermaster
    #1565
    Telszámom 14574! dobj egy sms-t
  • brunermaster
    #1564
    2 ember kellene még SZB-re? Valaki?
  • bakvarnyu
    #1563
    Én már beégtem vele pár embernél ,szajkózóm hogy nézzék aztán visszakérdeztek az első rész után mi ezen annyira jó?
  • ProGabe #1562
    végrevégrevégrevégrevégrevégre \o/

    David Chase ismét az HBO-nak forgat

    A Maffiózók készítője a sorozat kissé vitatott (enyhén fogalmaztunk) befejezését követően szabadságra vonult, de úgy tűnik, hogy ez nála annyit tesz, hogy megírja egy következő sorozat szinopszisát, hiszen az HBO tegnapi bejelentése szerint Chase ismét nekik fog forgatni, ezúttal egy minisorozatot. A téma ezúttal nem a maffiózók lesznek, hanem egy másik, legalább annyire érdekes szubkultúra, a filmipar.

    A Ribbon of Dreams címre hallgató mini 1913-tól követi végig két férfi, egy egyetemet végzett mérnökember és egy erőszakos múltja elől menekülő egykori cowboy sorsát, akik Hollywoodban, D.W. Griffiths filmstúdiójában találkoznak egyméssal, majd közös céget alapítanak, és a filmipar úttörőivé válnak. Karrierjük során az álomgyár számos ikonikus alakjával összefutnak, John Fordtól Billy Wilderig. A sorozatot teljes egészében Chase írja, ő lesz az executive producer, és az első epizód rendezője is, a forgatás hamarosan megkezdődik.
  • ForzaInter
    #1561
    HBO-n amugy is jó sorozatok szoktak menni, jól tudom a The Wire is ott ment, pár részt láttam belőle és nagyon jó volt, ideje lenne anank is neki ugrani. Na meg a másik nagy kedvenc az OZ, legjobb sorozat amit eddig láttam..
  • ForzaInter
    #1560
    Hátha olaszokról szól, akkor már csak jó lehet:D Most már csak le kell tölteni vhonann:D
  • ProGabe #1559
    ez a sorozat KÖ-TE-LE-ZŐ :) még olyan ismerősöm is áradozott az első rész után, akiről egyáltalán nem gondoltam volna, hogy bejön neki. persze ez korántsem jelenti azt, hogy mindenkinek tetszik, de be kell próbálni
  • ForzaInter
    #1558
    Akkor elkezdem, köszi.
  • bubu13
    #1557
    Olasz maffia akik Amerikában élnek.
    Amugy nagyon jó sorozat csak ajánlani tudom.
  • ForzaInter
    #1556
    hülye kérdés, de ez a sorozat az olasz maffiáról szól?
  • vili 27
    #1555
    köszönöm :)
  • joebacsi
    #1554
    Ne add fel a hited.
  • vili 27
    #1553
    Köszi szépen.

    Lényegében nekem is ez volt a teóriám. Amikor meghallom a dont stop believing c. számot, szinte elérzékenyülök. Rohadtul hiányzik a sorozat, meg a karakterek. Képes voltam eredetibe megvásárolni az összes évadot, ami nem volt olcsó, de nem bánom. Bármikor elővehetem és megnézhetem.
    Nem sok mindent értek angolul, de pontosan mit is jelent a dont stop és believing külön külön ugyanis gondolom ennek van mondanivalója. Sajnos az online szótárnál sikertelenül jártam.
  • BlackShadow
    #1552
  • BlackShadow
    #1551
    youtube-on van egy nagyon fasza 2 részes videó ahol elemzik az utolsó epizód vendéglős részeit.. iszonyú jól megcsinálták, és nagyon sokmindenre magyarázatot ad.. túl sok az utalás benne ahhoz, h véletlen legyen a dolog, ezt igy tervezték :) most suliban vagyok, de ha hazamentem kikeresem
  • vili 27
    #1550
    látod és pont ez az, hogy mindenki máshogy értelmezte a véget. Szóval az is lehetséges hogy ezt Chase direkt így csinálta, de túl sok minden nálam arra utal hogy golyót kapott.

    Emlékszel amikor arról beszélt a csónakban Bobby Bacalával, hogy más kiút nincs ebből szakmából, ugyanis 80% hogy golyót kapsz a fejedbe. Ezt Tony mondta. Erre Bacala : azt az ember észre sem veszi.
    Továbbá : ha jól emlékszem Melfivel pedig arról beszélt Tony hogy a halálunk után csak egy sötét képet látunk.

    Ezek után mire gondolsz egy ilyen vég után ? Hát én arra hogy : puff, puff, puff :)
  • ProGabe #1549
    na akkor ahogy én értelmeztem a végét:

    vedd úgy, hogy az egész széria megtörtént, mi meg láthattuk Tony Soprano pár évét. a végén kikapcsolták a kamerát, az élete megy tovább. lehet azon filózni, hogy ki-kicsoda az étteremben, megölik-e, stb. felesleges!

    a készítők sem tudják, mert szarnak bele. ez lett a vége. szerintem maga Chase sem gondolta tovább a sztorit, mert mint írtam, csak kikapcsolták a kamerát, "azt' szevasz"
  • Drephis
    #1548
    szerintem meg pont, hogy utalás volt a keresztapára. :)
  • Risu Führer
    #1547
    "phil leotardo unokaöccse volt"-azt nem is vettem észre.
    de szerintem hogyha le akarta volna lőni akkor nem megy ki a wc-re, hanem odamegy azt beleereszt párat Tonyba.az már túl lett volna dramatizálva ha a wc-ben veszi elő a pisztolyt, és eléggé koppintás szaga lett volna ami nemjó.
  • vili 27
    #1546
    Üdv !

    Ma hajnal 1órakor fejeztük be menyasszonyommal a maffiózók utolsó részét. Megvásároltam mind a 6 évadot, és elkezdtük elejétől. Én az első öt évadot már láttam előtte, de én is néztem elejétől.

    Ami a lényeg, hogy életem legjobb sorozata volt, amihez még csak hasonlót sem láttam, és nem is fogok szerintem. Rosszul vagyok az olyan sorozatoktól mint a Lost meg a Prison Break. Tipikus nézőtoborló gagyik, amelyek azzal fogják meg a nézőt, hogy részenként egy kérdésedre választ adnak, de helyette felmerítenek tizet a történtekkel kapcsolatban.

    Aki nem látta tovább ne olvassa !

    Szóval a vége után, az első reakcióm a következő volt : " mocskos, .urva életbe, rohadt szemét banda. Nyilván nem én vagyok az egyetlen, és ahogy olvasgattam fórumokban majdnem mindenki így reagált.
    Természetesen itt csak a rendező tudná megmondani mi a folytatás, mert minden más csak találgatás. Sokan írták hogy a fickó aki wc-re sietett az phil leotardo unokaöccse volt, de sok helyen ezt meg sem említik. Nos a menyasszonyom is észre vette, hogy a tag Phil rokona, na de .....

    akkor Tony miért nem vette ezt észre, hiszen látta ő is. A legésszerűbb magyarázatom hogy bizony Tony kapott egy golyót, és az 5másodperces csenddel ezt is akarták éreztetni a nézővel. Csak hogy sok apró dolog volt még az utolsó 5percben ami kérdéses. Tehát a vége kavargó gondolatok nálam.

    A film készítő nem tudom hogy direkt-e, de mindenképpen úgy csinálták meg a végét, hogy sokáig ne zárjuk le magunkban a dolgot, és hogy nyomot hagyjon bennünk a sorozat.

    Bennem nyomot hagyott, méghozzá a szívemben.
  • pyrohun #1545
    hát sírok :)))
  • sb1
    #1544
    Le a kalappal azelött, aki ezt képes végignézni :)
  • bertino
    #1543
    na ennek most nekiállok
  • ProGabe #1542
    még mindig készülnek fun-videók.
    a legújabban az összes(!) káromkodás, időrendben egy 27 perces videóban :O