1741
  • stifi
    #981
    én megnéztem a 14. részt, és szerintem eléggé felépített volt Sacrimoni megbetegedése, tulképp az előttelévő 3-4 évadon keresztül...
    nekem pl mindig úgy jutott eszembe, hogy dohányzik. dohányzott az összes jelenetben, a vacsoránál, a budin, az autóban, a kertben, minden egyes filmkockán..

    sztem ez nem csak egy elcsépelt csavar, hanem egy jól felépített élettörténet! nekem nem szúrta a szemem, mint ahogy lentebb beszéltünk erről. csak gondoltam megjegyzem :)
  • Les Nemulash
    #980
    na egy kis történelem - meg kicsit kijavítva, amit írtam pár napja.

    Eckley DiMeoról nem tudjuk, hogy meghalt-e a börtönben, vagy sem.
    1997-ben kapott életfogytot, addig ő vezette a családot.
    3 részben van szó az ürgéről, de ő soha nem szerepelt a sorozatban.

    Kis összevetés a valósággal:

    A DiMeo/Soprano család a valóságban is létező New Jersey-i DeCavalcante családról van mintázva.


    Eckley DiMeo / John Riggi - 89ben lesittelték, ekkor Jake Amari lett a család feje, bár igazából Riggi irányított a sittről.

    Jackie April - Jake Amari - milyen véletlen, a kinevezése után hamarosan gyomorrákot diagnosztizáltak nála, és meghalt.

    ezután hatalmi válság alakult ki.

    Junior - Giralomo Palermo ki akarta nyiratni

    Ralph Guarino - Pussy Bonpensiero - a WTC-ben lévő Bank of America pénzszállítóját rabolták ki, amiért elkapták. Besúgó lett a 20 év helyett.


    Webesticks tőzsdei csalások a sorozatban - DMN Capital Investment csalás az életben

    Bada Bing bár - Wiggles stripclub

    szóval eléggé próbáltak valósághűek maradni, de persze nem lehet mindent egy az egyben lemásolni...
  • Les Nemulash
    #979
    nekem már délután lejött, de még tartogatom :)

    majd csak ha a Coolon megnéztem az aktuális részt :)
  • Silvio
    #978
    huhu! 14. rész felirata, köszönjük! és 15. mindjárt lenn van, jó időzítés:)
  • Les Nemulash
    #977
    jön is a 15.rész :D

    http://www.mininova.org/get/671649
  • Les Nemulash
    #976
    elvileg nem.

    aztán az egész majd akkor dől el, ha az uccsó rész végén Tony még él...
    Aztán ha ő is úgy látja, és HBO is fizet neki 2 milliót részenként...

    de most úgy néz ki, hogy nem lesz...
  • Geeng
    #975
    lesz 7. évad a Maffiózokból? vágja valaki?
  • Les Nemulash
    #974
    lassan el kell gondolkodniuk a nagy amerika Tv-társaságoknak az internetet, mint médiafelületet kihazsnálni, vagy valamit csinálni.

    a világ megy össze. majd fogok várni arra, hogy retekklubb leadja a 6. sorozat elejét, vagy elkezdjék végre a kemény zsaruk 6. szériáját.

    inkább letöltöm és megnézem. persze sokakat visszatart, hogy nincs szinkronizálva. érdekes van ahol együtt megy az amerikai sugárzással, és nem angolul...
    a film sem tegnap készült el, simán meg lehetne szervezni, hogy egyszerre menjen nagyjából. (1-2 hónapos csúszásért még nem tölteném le, de 1-2 évesért már simán...)

    a Tv-k meg sírnak,hogy így reklámbevételektől esnek el...

    ezért találjanak ki valamit..
  • Silvio
    #973
    jaja, én is már a vasárnapoknak, azaz a hétföknek élek:D:P
    elözetesböl ítélve megint izgalmakra számíthatunk:)
  • Les Nemulash
    #972
    legyen már holnap, tölteni akarom lefelé :D


    amúgy jól eltünt hirtelen mindenki
  • Les Nemulash
    #971
    köszi.

    látom revival lesz ebből :D

    már a youtube is felfedezte újra JCC-t :)

    amúgy ez egy vers :)


    EVIDENTLY
    CHICKEN TOWN


    the fucking cops are fucking keen

    to fucking keep it fucking clean

    the fucking chief's a fucking swine

    who fucking draws a fucking line

    at fucking fun and fucking games

    the fucking kids he fucking blames

    are nowehere to be fucking found

    anywhere in chicken town



    the fucking scene is fucking sad

    the fucking news is fucking bad

    the fucking weed is fucking turf

    the fucking speed is fucking surf

    the fucking folks are fucking daft

    don't make me fucking laugh

    it fucking hurts to look around

    everywhere in chicken town



    the fucking train is fucking late

    you fucking wait you fucking wait

    you're fucking lost and fucking found

    stuck in fucking chicken town



    the fucking view is fucking vile

    for fucking miles and fucking miles

    the fucking babies fucking cry

    the fucking flowers fucking die

    the fucking food is fucking muck

    the fucking drains are fucking fucked

    the colour scheme is fucking brown

    everywhere in chicken town



    the fucking pubs are fucking dull

    the fucking clubs are fucking full

    of fucking girls and fucking guys

    with fucking murder in their eyes

    a fucking bloke is fucking stabbed

    waiting for a fucking cab

    you fucking stay at fucking home

    the fucking neighbors fucking moan

    keep the fucking racket down

    this is fucking chicken town



    the fucking train is fucking late

    you fucking wait you fucking wait

    you're fucking lost and fucking found

    stuck in fucking chicken town



    the fucking pies are fucking old

    the fucking chips are fucking cold

    the fucking beer is fucking flat

    the fucking flats have fucking rats

    the fucking clocks are fucking wrong

    the fucking days are fucking long

    it fucking gets you fucking down

    evidently chicken town


    persze mint zene a fucking a legtöbb helyen bloody lett...
  • Silvio
    #970
    John Cooper Clarke - EVIDENTLY CHICKENTOWN

    amúgy a www.hbo.com-on mindig odaírják a részekhez, hogy mikor milyen szám szólt...
  • Les Nemulash
    #969
    a 14. rész végén lévő zenének aki tudja a címét, előadóját, az írja le lécci.
  • Les Nemulash
    #968
    nem egyenrangú a két család.
    a Lupertazzi család sokkal nagyobb, ezért kell még a jersey-i üzletekből is leadni nekik a részüket.

    A lupertazzi család az 5 nagy new yorki család egyikét képviseli, feltehetően a gambino családot.

    A soprano család neve Di Meo család. Di Meo, a 2 Soprano és La Manna alapították az 50-es években.
    Mikor DiMeo-t lesittelték 90ben, akkor lett átmenetileg a család feje Jackie Aprile, akit elvitt a rák. Di Meo a sitten halt meg 98ban.

    A családokon belül csoportok vannak.
    Mikor Tony lesz a család feje, Paulie kapja meg a helyét és az embereit a Soprano csoportban, majd utána Chrissie, amikor Pauliból underboss lesz.
    Az aprile csoportot vezette Ralph meg Vito, junior csoportját pedig Baccala vette át.

    Lupertazziéknál Santoro a főnök, mióta Phil háttérbe vonult.
    Régen Carmine volt a főnök, Johnny sack az underboss, és Angelo Gerape a tanácsadó. Angelot kinyíratta Johnny, ezért pipult be Tony B, és kinyírta Bill Leotardot.


    Vándorsólyom: nézd meg még1x azt a részt a néger zenészekkel. mi nem derült ott ki? még abban a részben megkapja a járandóságát, és ennyi.

    Bucser: Tony B soha nem volt Jackie Aprile kapitánya, lévén 20 évet ült, 86ban sittelték le. Akkor még DiMeo, az alapító volt a család feje, és az Aprilek egy csoport voltak a DiMeo családon belül. Igaz a legjobban keresők, ezért lett Jackie Aprile a család feje, miután DiMeo-t lesittelték.
    Tony B akkoriban csak egy kis lótifuti csicska volt, akit lesitteltek.
  • Les Nemulash
    #967
    Szpojler

    Vajon a zsidrák orvos, aki kinyírta a feleségét meg a szeretőjét, az kis Carmine megrendelésére dolgozott, vagy tényleg csak könnyebbé akarta tenni az uccsó napokat: rádumálta a dohányzásra megint, több dzsúzt adott neki, és azzal hitegette, hogy ha az orvosok 3 hónapot mondtak, az minimum 1 év stb stb.

    Nekem nagyon olyan érzésem volt, hogy átsegítették a halálba.

    De már nem értek semmit.
    Phil Leotardo az elején a bemutató utáni partin arról panaszkodik,hogy ő már öreg, és valaki fiatalabb kéne a család élére.

    Aztán a jelöltet lelöveti Santoro, aki Phil utódja lett a Lupertazzi család élén.

    kis Carmine is sírni kezd: álmodott az apjával, aki azt mondta neki, hogy vegye el, amit akar. Tony is ezt mondja neki, de ő meg azzal jön, hogy nem akarja sem sitten végezni, sem golyóval a fejben, és a feleségének megígérte, tehát ő kiesett.

    És akkor a végén Phil beszólása...Úgy tűnik nem volt elég, hogy Tony lelőtte az unoktesját, és nem fogta fel azt, amit a kórházban mondott neki a robbantás után.
    De most vajon Santorot akarja kinyírni, hogy visszaszerezze a hatalmat, vagy őt is és a Sopranokat is?


    Csodálom, hogy a filmes dolgot még nem hoztátok fel. The Cleaver

    Carmela rájön, hogy Chrissie filmjében a Daniele Baldwin által játszott figura, a halálból visszajött kisfőnök által megölt maffiavezér Tonyról van mintázva: a főnök megdugja a kisfőnök menyasszonyát, és a végén bosszút áll rajta a halálból is, és fejbe csapja egy bárddal.
    Carmela elmondja Chrissynek is, és Tonynal is.
    Tony először nem akarja elhinni, de aztán Dr.Melfinél kiderül minden, ennyire már megtanította a pár évnyi pszichoanalízis: Chrissie sosem hitte el, hogy Tony nem szopatta le a kocsiban Adrianat, de akkoris be kéne fogn a pofáját, mert Adriana akkor már FBI ügynök volt, és azért lógott Tonyn, hogy információkat szedjen ki belőle. Mikor Adrianat lelőtték, mint a kutyát, Chrissie mindent megígért, tudnia kéne, hogy mindent Tonynak köszönhet, simán kinyírhatták volna ezért megint.

    Az epizód végén a keresztelőn ahogy átölelik egymást, az mindent elárul: Chrissie egy hálátlan kis pöcs. Egy megbízhatatlan, önző kis drogos köcsög, aki gyűlöli Tonyt. És Tony már tudja ezt.

    Hát nagyon belecsaptak a lecsóba Chase-ék :D

    Mivel ez a befejező sorozat, tudni kéne Gandolfini végül mire jutott. Már annyiszor be akarta fejezni, nem hiszem, hogy hagytak volna kiskaput a folytatásra. Szerintem Tonyt megölik, vagy lesittelik.

    No de ki? Chris nem örökölheti a családot, tehát Tony fogja megölni őt.
    Az előző részben talált fegyver miatt szerintem még lesz gondja...sőt talán az lesz, ami miatt bukik.
    Bár gondolom sokan vagyunk, akik azt szeretnénk, hogy ne bukjon el...de erre kicsi az esély...

    Vajon New York vagy az FBI?

    De kik lesznek végül a családfők? kis Carmine lesz NY főnöke, és Bobby Baccala Jerseyé???

    Ááá vazzeg nagyon komoly.

    ráadásul közben megy a The Shield - kemény zsaruk 6., befejező sorozata is...az is nagyon komoly

    Viszont kevés sorozat ad akkora adrenalis löketet, mint ez a két rész..
  • FrezeR
    #966
    na srácok lehet fogadni az új évadra vonatkozólag :)
    fogadás
  • Vándorsólyom
    #965
    na hát ha ti valósághűbbnek érzitek ettől, azt sajnálom, ahogyan a közeletekben való rákos megbetegedéseket is.

    más:

    igen, ez az utóbbi rész úgy fejeződött be, hogy zat sugallja: mégsem laza nozstalgia lesz az utolsó 6 rész.

    sőt...

    SPOILER:

    szarjak be,a következő dolgok így vagy úgy, de nem jelennek meg a sorozatban:

    a távol keletiek ügye
    NYC és NJ közti háború
    Adriana


    és amire már nem is számítok, meg már késő is vele foglalkozni, de akkor is hiba volt kihagyni:

    a néger rapper fenyegetőzése
    a ruszki ügye az erdőben
  • Silvio
    #964
    ráadásul a maffiózóknak stresszesebb az élete, ha belegondolsz...

    más: uh, hát tartalmas egy rész volt a legutóbbi, kezdenek begyorsítani...
  • Bucser
    #963
    Speciel nekem közvetlen környezetemben az elmúlt 5 év alatt 6-an haltak meg rákban. ÉS ezt család, szomszédok, barátok környezetben értendő.

    Része az életünknek és bárki megbetegedhet. És ezelől még a pénz sem ment meg.
  • stifi
    #962
    az mondjuk tény, hogy a mesterséges mellett feltűnően sok a természetes halál is..
    bár sztem ez betudható annak, hogy óriási család óriási kapcsolatrendszerrel, és többszálas történet.. lehet ha te is több ezer emberrel lennél valamilyen kapcsolatban akik szintén soksok emberrel vannak kapcsolatban, és mindenkinek a nyűgjéről tudomást szereznél ahogy a kamera teszi, ugyanez lenne a helyzet!
  • Silvio
    #961
    beteg valaki? lemaradtam valamiröl?
  • Vándorsólyom
    #960
    az, hogy gyakran lelőttek valakit a sorozatban, elfogadható, hisz ebben élnek, erről a világról szól a sorozat.

    de azt már azért mégis túlzásnak találom, hgy lépten nyomon, minden kisebb forgatókönyvírási gubancnál azt találják ki, hogy egészségügyi problémái akadnak valakinek.

    bazdmeg itt mindenki rákos? rákosfalvi maffiózók, legyen ez az új címe a sorozatnak.

    itt mindenki vagy tődő, vagy seggrákban szenved, van aki a vécén kap szívrohamot, vagy éppen a rákokba bolondul bele (junior)

    sok dolog valósághűvé tette a sorozatot, na ezek nem.
  • atomanty
    #959
    angol már van, vicces 1 rész :)
  • FRe4k
    #958
    A 6.évad 13.részéhez még mindig nincs felirat?
  • Met
    #957
    me too :)
  • stifi
    #956
    én feliratot várok, mert nem akarok lemaradni semmiről, nem vagyok perfekt angol :)
  • Silvio
    #955
    na megnéztem az elsö részét a hatodik évad második felének. kicsit hirtelen ért a verekedés:D de ugy látszik, hogy a hatodik évad már a nosztalgiáról, és az elmúlásról fog szólni, ami számomra nem baj.
    más látta már?
  • Abruzzi
    #954
    Ja. Hogy s06e13? Azthittem s07e01 néven kéne keresnem. Már nem emlékeztem hogy a 6. évadból csak 12 rész van. De akkor nem is lesz 7. évad, hanem a köv részek a 6. évadhoz tartoznak?
    Amúgy ha van feliratod akkor majd pls oszd meg velem is, én is így teszek ha találok ;)
  • Vándorsólyom
    #953
    http://www.mininova.org/get/654201

    itt van

    éppen ez az, hogy sok a szövegben a szleng, meg az alvilági nyelvjárás. sokszor még az angol felirat mellett is fel kell ütnöm a poros nagyszótáramat.
  • Abruzzi
    #952
    ÁÁ :D
    Én nem láttam torrentzen....tudsz adni valami linket egy aktív jó torrenthez? Feliratot meg majd keresgetek..nem hiszem hogy a maffiózóknak oylan bonyolult lenne a szövege szal megnézném angollal is.
  • Vándorsólyom
    #951
    leszedtétek már az új részt? ma hajnaltól van fent a torrent oldalakon.

    feliratot nem tudtok hozzá valahol?
    forom.com és a feliratok.hu is elhanygaolta ezt a sorozatot.

    nekem angol sub kell.
  • Fenrir
    #950
    Katt
  • RaZoK
    #949
    a maffiozok hány részes?
  • Fenrir
    #948
    RIP :)


  • stifi
    #947
    április 1től elméletileg, és ha a fordítók is annyira várják mint mi, akkor a megjelenés után 1 héttel már mi is nézhetjük felirattal :)

    http://www.youtube.com/watch?v=B8lHGw4arsM itt egy trailer... everything comes to an end sajnos, most néztem végig másodszor az egész sorozatot, minden nap egy rész lefekvés előtt, garantált szórakozás, és még a 6., szarnak mondott évad is jó így, új dolgokra bukkan az ember... kár hogy vége lesz, ugyanakkor jó hogy nem kurvul el az egész annyira, mint a többi sorozat...
  • Abruzzi
    #946
    Nem mostanában jön elvileg vmikor az első új rész? a 7. évadból.
  • VIG0
    #945
    Május 29-én megjelenik a Maffiózók s01 szinkronizáltan!
  • FrezeR
    #944
    érdekes...
  • Caesar21
    #943
    Én nem emlékszem olyan részre ahol szó lenne arról hogy Ton Blundetto Jackie April kapitánya volt.egy részben beszéltek TB-ről amikor a tvben ment a híradó és a börtönből hamarosan szabadulni fogó emberekről volt szó.de sztem ezt ott nem mondták.ahogy Tony Soprano sem mondja TB-nek hogy kapitány lettél.megkapta a Casinót mert Tony S. unokaöccse.egyetlen érv szól ez ellen, mégpedig hogy az öreg akit Phil kinyír, az tejel, és ajándékot ad Tony B-nek.
  • Bucser
    #942
    én kb 1,5 éve láttam nem emlkeztem pontosan rá:)