1741
  • Silvio
    #1141
    ha minden igaz és nem akarják húzni az idegeinket, akkor vasárnap:) mint mindig
  • Vándorsólyom
    #1140
    következő rész mikor lesz?
  • Les Nemulash
    #1139
    jah mind1.

    közben végigpásztáztama részeket, meg a mostani részt és rájöttem, hogy csak Silvio említi, de mutatni nem mutatták.

    Mondjuk ez szerintem gáz...
  • Les Nemulash
    #1138
    Ez a Burt Gervasi akit a rész elején kinyír a Silvio, az mikor állt át a Lupertazziékhoz?
    Wikipedia azt írja, hoyg átállt, megkörnyékezte Silviot is, és ezért nyírta ki.
    De nem emlékszem erre, és nem találom a jelenetet.
  • Silvio
    #1137
    én is gondoltam, hogy vagy ez vagy az uccsó rész lesz a nagyon ütős, de alighanem utolsó überelni fogja ezt is.
    adrenalin bennem is felment:D
  • Iwant2Belive
    #1136
    Tudom, hogy kamu volt az a cikk mert már bevallotta aki kirakta de pár dolog azért bejött.
  • Les Nemulash
    #1135
    amúgy meg a paulie-t játszó színésznek a szerződésében van az elejétől kezdve, hogy nem lehet patkány...

    Paulie nem lesz áruló, nem engedi a szerződése :D
  • Les Nemulash
    #1134
    dehogy az.

    amit beírt a srác az egy nagy kamu.

    ami igazság benne, az mind az előzetesből van, a többi meg kitaláció, köze nincs a filmhez.


    szó nincs arról, hogy paulie átállt volna, silvio és tony nem verekednek össze stb stb.


  • Les Nemulash
    #1133
    az eddigi legjobb rész...

    kőkemény

    kb szétbasz a feszültség :D
  • Iwant2Belive
    #1132
    Nekem lejött már de még csak bele-bele néztem, és valóban amit becopyztam bejött.
  • Vándorsólyom
    #1131
    most töltöm

    felkeltem hajnali 3kor, akkor még nem volt kitéve :(
  • Silvio
    #1130
    ki látta a 20ast?!

    vérrontás télleg beigazolódott...
  • VIG0
    #1129
    Nálatok is előjött az a hiba h asztali dvd-n nézve a feliratok így jelennek meg? pl:
    00:01:39,099 --> 00:01:41,267
    piros és páratlan.
    Szal az időzítés is megjelenik.
  • VIG0
    #1128
    Még jó h nem tudok angolul különben elolvasnám.
    Szerintem a végén fel fognak tünni a kacsák is de ez csak tipp.
  • Iwant2Belive
    #1127
    Sziasztok

    Aki nem óhajtja megtudni előre (nagy valószínűséggel) mi várható a 20as részben az most nagy ívben pörgessen át ezt a kommenten. Egy HBO produkicóban dolgozó személy kottyantotta el az unokatestvérének mi lesz a következő részben, az meg kitette a netre. Szvsz teljesen hihető a story.

    SPOILER
    SPOILER
    SPOILER
    NE OLVASS TOVÁBB HA NEM AKAROD MEGTUDNI MI LESZ A KÖV. RÉSZBEN!!!!
    SPOILER
    SPOILER
    SPOILER


    "Silvio finds out from a cop-contact of his that Paulie has flipped, and that it happened off-screen, shortly before season 6b started. He tells Tony about it at the Bing, followed by a long conversation about how they are going to handle the situation. This is what is meant by “He’s playing both sides of the fence” from the previews. Tony reveals to Silvio that he was considering killing Paulie on the boat in “Remember When”, and regrets not doing it when he had the chance. Silvio gives Tony a weird look because he’s not sure why Tony would have wanted to kill Paulie, since he hadn’t known he flipped, he wouldn’t have had any other good reason. This leads to an argument, in which Silvio begins questioning Tony’s leadership and the amount that he cares about looking out for his crew. Tony explodes, and ends up hitting Silvio. Silvio turns back around and hits Tony, and as Tony falls backwards, Silvio realizes what he’s done and runs out of the Bing.

    Phil decides to retaliate for the fight Tony had with Coco. He says that his decision is to take out Tony’s crew one by one.

    Bobby does in fact get killed in front of the model train store just as many other spoilers have reported. This is where the episode title comes from. However, his son is not with him.

    AJ escapes from the mental facility by jumping out of a window into a dumpster. However, he lands awkwardly and sprains his ankle. He starts calling for help, and nurses from the facility come out and have to help him back in to the building.

    There’s a scene with the Feds in which they are talking about LCN and one is talking about Paulie Walnuts coming in handy in their case against Tony. The other agent corrects him, say that it is actually Carlo that they flipped recently. The other cop is stunned, but he never gets a chance to get back to Silvio with the truth ….

    Tony gets a call from Silvio on his cell, who is calling to ask for forgiveness. Tony had a Melfi scene in which he realized Silvio might have been right in his opinion of Tony, and is no longer really mad at Sil. Tony tells him to meet him at the Bing to talk, and that they can’t let their feud distract them from taking care of Paulie, who will be a big problem. Tony is late getting to the Bing because Carmella calls him to say that there’s something wrong with AJ, and so Tony has to meet her at the hospital first.

    Silvio gets to the Bing and is confronted by two hit-men that were hired by Phil. Having never seen the killers before, he is shot dead believing that he was actually set up by Tony. Patsy comes out as the murder takes place, and is caught off guard. The hit-men think they must now kill Patsy too, but he manages to narrowly escape on foot.

    I’m told the scene at the hospital is very emotional, as AJ begs to come home and Carmella tells him that she can’t take all his nonsense anymore, and that she can’t emotionally handle it.

    Tony stops by the Bing and when he learns what happened he quickly leaves, afraid he will be in danger too. At home, he gets a call from Janice that Bobby was shot dead. He tells Carm, who breaks down and cries again – Between AJ and Bobby, we see her really begin to lose it in this episode.

    The episode closes at Silvio’s wake. Patsy is there and has told Tony what happened. They are also talking about Bobby. The rest of his crew is there at the service to, trying to get Tony to start a war with Phil and retaliate. Tony just stands there in silence. At the end of the episode, he sees some flowers that were sent with a card on it from the FBI. Tony looks thoughtfully at the card as the scene fades out, and we’re left to wonder if that’s the only place left for Tony to turn."


  • piratkill
    #1126
    Sziasztok!
    Végtelen hálás lennék,ha valaki tudna segíteni a 6. évad beszerzéséban.
    :))
  • Les Nemulash
    #1125
    The Shield - Kemény Zsaruk pl
    nincs eléggé félrefordítva?
  • bakvarnyu
    #1124
    Mondhatnátok egy példátis a félrefordításra!El nem tudom képzelni mit lehet azon elrontani. Mellesleg a Szirtes Ági hangja is sokkal erotikusabb mint az eredeti Karméla hang
  • Les Nemulash
    #1123
    OFF:
    persze.

    soha semmilyen tudatmódosító nem gátolt meg a vezetésben.

    jobban mondva 1x egy fél liter körte után beültem a trabiba 3 hónapos jogsival, de haverok utánam jöttek és kiszedtek :D
    aztán leszoktam a piáról inkább.

    de ahogy ismerősökön nézem, mind1 mennyit ivott az ember, simán beülnek vezetni.

    én egyszer kerültem olyan állapotba vmilyen szertől, hogy azt mondtam, na ennyi, és most innen sehova.
  • Met
    #1122
    Igen, a szinkronhang kiválasztásra gondoltam. Ha mostanában kicsit nagyobb darab emberke van akkor a Gesztesi a hangja (Vin Diesel Gesztesi hanggal LOL), ha nigger akkor meg a Kálid Artúr.

    Szerencsére az elős 3 évadd feliratos dvd, 4-5 szinkronos és a 6. megint felirat.
  • Attila8805
    #1121
    LOl lehetett.
    De te is vezettél?
  • Les Nemulash
    #1120
    5. évad 1. rész

    amikor pincér kimegy reklamálni, hogy kevés a borravaló, aztán leütik, rohamot kap, jaj mi legyen , aztán lelövik.

    azon percekig röhögtem.

    nekem egyszer tett valaki szemrehányást jatt miatt, egy benzinkúton annyira be voltam állva, hogy féltem túlnyomom a benyát, és nem volt nálam több lóvé. Állni is alig bírtam :D
    megállok vmi 15 Ft-tal a kerek egész előtt, betántorgok, fizetek, aztán már jönnék ki, és hallom hogy vmit beszól a kutascsaj, és utánam dobja az aprót kajak a földre.
    akkor jutott el az agyamig, hogy kb azt mondta, jó vastag vagy , vagy ilyesmi.

    ránéztem, aztán csak kiröhögtem.

    ha tiszta vagyok, akkor kirángatom a pultból.
    de inkább le kellett volna lőni, és az aprópénzt a szemére tenni :D
  • Les Nemulash
    #1119
    stifi: talán azt is vedd hozzá, hogy Tony egyre súlyosabb depresszióban szenved évek óta, ami a személyiségben is hagy nyomokat ám.

    8 év maffiafőnökösködés után lehet , hogy te is megváltoznál.
  • stifi
    #1118
    hát most nem kezdem el harmadszor is előlről a sorozatot, mert megunnám :)
    de sztem mindenki tud mondani, nekem az abszolut kedvenc amikor Pussy eltűnik és reggel a két fekete bérenc megpróbálja megölni Tonyt
    vagy az új részek közül amikor Silvio mellett lövik le az étteremben Butcy-t? az nagyon komolyan van megrendezve :)
  • yourEnemy
    #1117
    főleg Criss hangját ba**ták el de nagyon. az eredetit meg sem közelíti a magyar hangja - Rajkai Zoltán
  • yourEnemy
    #1116
    a vízeséses résznél jól emlékszem hogy Pussy és Hesh tárgyal a gipszelt lábú taggal? A zsidó azóta sem csinált ilyen tökös dolgot
    mondj még ilyen klasszikus jeleneteket nagyon jó visszaemlékezni rájuk.
  • winnie
    #1115
    "A Maffiózók azon kevés filmek közé tartozik amiknek jól meg van csinálva a szinkronja."

    gondolom a hangokra gondolsz, mert a fordítás sajnos nagyon gyenge, iszonyat dolgokat fordítanak félre. (mondjuk a hangok is teljesen megölik az eredeti lényegét, egy tony sopranonak benyomták a magyar szcéna legelcsépeltebb (de karakteres) hangját... mindenesetre, aki angolul kezdte el, az biztos, hogy nézhetetlennek találja a szinkronnal, mert teljesen odavesznek az akcentusok és egyáb ízek a hazai steril verzióban.)
  • stifi
    #1114
    persze a karakterek változása teljesen normális, én csak a rendezésre céloztam igazán, hogy nincsenek benne olyan frappáns dolgok mint az elején..
    persze van helyette más
  • Silvio
    #1113
    hát azért ez a karakter fejlődésnek - vagy hogy mondják ezt - tudható be. kell ív egy sorozatba, illetve változások...
  • stifi
    #1112
    én most rápillantottam az első részre (1. évad első rész), és rá kellett jönnöm, hogy ez a sztori nem ilyennek indult, mint amilyen.. nagyon nagyon sokat változott, saját stílusa lett, az elején nagyon sok volt benne a "klasszikus" részlet, pl amikor a feleségével megy az étterembe, és a pincér "hónapok óta nem láttuk errefelé" felkiáltásal szólítja meg amikor előző este a nőjével volt ott, vagy amikor a vízeséshez viszik tárgyalni a fazont és a megfelelő pillanatban a fagyiskocsi bezár, és elhajt... :)
    a pszichiáterrel értékekről beszél, betyárbecsületről, most meg...
  • Silvio
    #1111
    meg kurva jó, hogy mindig lehet hallani Tony szuszogását, mikor nem beszél:D mármint az eredeti hangnál:)
  • stifi
    #1110
    pedig ajánlott végignézni felirattal is az egészet, más ahogyan a szinkonszínész játszik (egyébként profi) és más ahogy az eredeti hangján a szereplő... csak elsőre furcsa a hangja, mert tök más hangszíne van a szinkronnak, de ha 1-2 indulatosabb jelenetet megnézel, rájössz, hogy eredetiben talán még jobb...
  • bakvarnyu
    #1109
    Pedig gyenge, erőtlen, rekedtes a hangja, nem méltó egy maffiavezírhez
  • Met
    #1108
    A Maffiózók azon kevés filmek közé tartozik amiknek jól meg van csinálva a szinkronja.
    Teljesen más hangulata van feliratosan nézve a szleng és az olasz dumák miatt (és szerintem jobb is):)
  • Silvio
    #1107
    margoth nem tudod mit beszélsz:)

    ezért rossz, ha már valaki megszokta a szinkront... nem értékeli az eredetit
  • Vándorsólyom
    #1106
    minden káromkodás elmegy, de istenkáromolni nem szabad.

    nem azért, mert neked vallásosonak kéne lenned, de klégy tkeintettel a többi fórumosra, akik lehet, hogy hívők.

    ne légy bunkó

    kösz
  • Vándorsólyom
    #1105
    ó hogy basszák szájba magukat
  • bakvarnyu
    #1104
    Belenéztem a hatodik szériába angol nyelven hát szörnyű milyen hangja van Tonynak erre nem számítottam! El is ment a kedvem sztem megvárom a szinkront.
  • Les Nemulash
    #1103
    Season 6, Episode 20: The Blue Comet
    Original Air Date: 3 June 2007

    Next US airings:Sun. June 3 9:00 PM HBO


    hogyajókurvaanyjaásnáelezeketaköcsögegysejtűagyúakat

    ez most nagyon felkúrta az agyam.
    tényleg van itt modi? :)
    még soha nem találkoztam velük.
    ha igen, akkor bocs :D
  • Silvio
    #1102
    sajna nem... www.hbo.com
    azért is csodálkoztam, merthogy 3 nappal ezelött már rég kinn szokott lenni egy előzetes kép a honlapon a következő részről, de még mindig csak előző részé van rajta, és alatta: június 3án folytatódik...:S