27305
  • akyyy
    #27058
    de igy bejön a főoldal
  • j0nNyKa
    #27057
    hatooo mondjuk nemtom hogy fog idejutni akit erint, de akinek a forum fooldal elszall hibaval, kapcsolja ki a cset megjelenitest a beallitasokban, mi meg kozben dolgozunk egy bovitmenyen, ami rak be csetet a mostani nem mukodo helyere

    szerk: hsz kuldes is szar, de legalabb elkuldi, es csak utana szall el :)

    szerk 2: tovabbra sem vagyok mar sg fejleszto, ugyhogy hiaba kerestek hogy oldjam meg, nem fogom tudni, sorry
    Utoljára szerkesztette: j0nNyKa, 2020.06.10. 10:30:20
  • Dzsini
    #27056
    Egy ideig a PH lapcsalád tagja volt az SG, igen.
  • Rage47
    #27055
    pedig mintha a prohardver oldalán láttam volna a fejlécben anno :D
  • Dzsini
    #27054
    kb. amikor St átadta a mostani tulajnak/főszerknek az Sg-t, nem sokkal utána átkerült az egész a Mediacentertől az ő szervereikre / kezelésébe.
  • j0nNyKa
    #27053
    welcome to ~2015
  • Szabi #27052
    wut ? az ipon-é lett az sg ? :D
  • Kepek
    #27051
    Lehet nem is érdemes megjavítani a chat-et, hanem pl. discord-ot kellene létrehozni helyette és kész.
  • j0nNyKa
    #27050
    elég lesz
  • Botond #27049
    Jár a quality 1st érdemérem!
  • Dzsini
    #27048

    Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2020.05.22. 11:26:45
  • Botond #27047
    A topik fejlécet viszont akkor updatelni kellene, és beszúrni egy harmadik sort a szívecskék sor elé, hogy "csak viccelünk butuska, írjál emailt ide meg oda, nehogymán idegyere szólni, ha vmi nem működik, mert úgyse olvassa senki ezt a topikot aki segíteni tud". :) Vagy ezt se itt kell jelezni, hanem emailezni kell vkinek? ;)
  • Dzsini
    #27046
    Neki akkor "kell" a csetet figyelnie, ha az, aki fizet neki érte azt mondja. Ha úgy gondolod, hogy ez így van, akkor a megbízója irányába jelezd, hogy szerinted nem látja el a feladatát. Mármint ha azon túl, hogy itt jól megmondod a magadét néhány olvasónak bármilyen szinten érdekel a dolog.

    És jól látod: ezt megint csak nem itt kell megtenni, mert nem tudod, hogy ezt a topicot bármelyikük olvassa-e.
  • Botond #27045
    Nem, neki a csetet kellene figyelnie, hogy működik vagy nem működik, mert ha jól értem ez a "dolga", hogy működjön. Persze ez is egy hozzáállás, hogy ha nem szól senki, akkor nincs baj. Ilyen alapon én vagyok a tanzániai életszínvonal felelős és tök jól dolgozok, mert még senki se panaszkodott a tanzániai életszínvonal miatt nekem. Ideje számláznom a szolgálataimért...
    De persze, a szar is le van szarva, meg ez mindig fifty-fifty alapon működik, 50% aki csinálja (vagy nem csinálja), és 50% aki hagyja. Ha itt ez az elvárás, hogy le legyen szarva minden, akkor a kolléga kiválóan teljesít!
    No de befejeztem az offot.
  • Dzsini
    #27044
    Lent meg lett írva az emailcím, ahol jelezni lehet a problémát. Ne feltételezd, hogy a jelenlegi fejlesztő figyeli ezt a topicot, ha nem írja ezt konkrétan ide.
  • Botond #27043
    Hetekig-hónapokig nem működő cset esetén élnem kell a gyanúperrel, hogy nem jó helyen van a karbantartása.
  • Botond #27042
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ez már a konstruktív bármi? ;)

    Utoljára szerkesztette: Botond, 2020.05.18. 13:42:04
  • j0nNyKa
    #27041


    szerk: ja, nem megy
    hát... max elkezdhetjük megbecsülni azt amikor én foglalkoztam ezekkel a dolgokkal :) tenni most... nem tudom mit lehet
    Utoljára szerkesztette: j0nNyKa, 2020.05.17. 21:03:55
  • lac coo
    #27040
    Üdv !

    Galériába a képfeltöltés csak nekem nem megy, vagy valami probléma van vele ? THX !
  • TokraFan
    #27039
    Igen, ha kronológiai sorrendben vissanézted volna az egészet, akkor értenéd, hogy egy szimpla, szögegyszerű kérdést tettem fel, be is bizonyítottam, hogy amit állítok, az igaz, még képet is csatoltam GYK, ennek ellenére mai napig ott a csillagjegy meg a többi, ami állítólag nem létezik!

    Más: 2020-ban nem gondolkodtok esetleg egy WYSIWYG editoron? 96-ban alap volt a BB kód, de ma már kicsit ódivatú, hogy ezzel kell szórakozni minden egyes posztban, ha egy szimpla dőlt betűt vagy egyebet szeretne az ember formázni a szövegen.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.05.15. 20:58:41
  • [HUN]FaTaL
    #27038
    A pcforummal együtt gondolod? Vagy régen egyben volt? Már nem emlékszem. Prog.hu emlékeim szerint mindig csak programozással foglalkozott.

    PH valóban kicsivel később indult.
  • Kepek
    #27037
    Érdemes lehetne az SG cikkeket megjelentetni hirkereso.hu és tucatnyi más hírgyűjtő oldalon, hogy onnan is jöjjön forgalom.

    Cikkek alatt lehetne Disqus.com doboz, így kommenteket több népszerű fiók belépővel is lehetne létrehozni. (pl. pcworld.hu-n van ilyen)
    Vagy lehessen belépni SG-re Gmail-el, Facebook-al, stb.-vel.
  • Borg
    #27036
    Ezzel ugye nem azt szeretnéd mondani, hogy a konstruktiv ötleteket te itt mindig konstruktiv reakcióval fogadtad, és valósitottad meg? Ennél azért jobban ismerjük mind a ketten a tényeket.
    Az oldal "fejlődése", valamint a kommunikáció ami kilátszik belőle egyetlen végső célt sejtet az emberekben, az pedig az, hogy az utolsó majd kapcsolja le a villanyt is.
  • j0nNyKa
    #27035
    tovabbra sem akarok beletenyerelni a latvany-kiegesedbe, viszont lassan befejezheted, foleg hogy minionokat is kezdesz gyujteni
    ha van konstruktiv barmid, gyere vissza, addig koszi ne
  • Borg
    #27034
    Ezek a részletek nem igazán érdekesek addig, amíg nincs egy cél. Vagyis hogy mire lesz jó az egész oldal, miért lesz népszerű, miért térnek vissza az emberek rá.
  • Kepek
    #27033
    Szerintem az SG forrását meg kellene nyitni azoknak akik szívesen fejlesztenének bele hobbiból.

    Például a keresőt megcsinálnám ha lenne rá lehetőség (fórumtopik címében szótöredékre nem keres.)
    Vagy készítenék egy sitemap.xml-t, mert Google-ban olyan URL-ek vannak indexelve, hogy egy topikba visz 0 hozzászólással.

    Szóval egy főfejlesztő felügyelete mellett, hibákat lehetne javítani, majd új fejlesztésekről is lehetne beszélni.
  • Borg
    #27032
    És ő mit fejleszt és minek? Vagy csak toldozgat, foltozgat továbbra is, amikor épp valamihez kedve van, vagy a reklámok úgy kivánják?
    Már anno sem voltak képesek kitalálni semmilyen irányt az SG-nek, és ebből most sem látszik semmi. Pont emiatt volt az is, amit te kiégésnek nevezel. Se gazdája, se célja nem volt, és nem is lett.
    A főoldal is egy katyvasz, meg ahogy te is irtad, egy-egy topikért még bejárnak az emberek a fórumra, de alapvetően senki sem gondolja már ezt a fő platformnak bármilyen témában.
  • Dzsini
    #27031
    akkor még bőven nem - a prohardver elég későn vált "nagy" fórummá (és oldalcsoporttá), a proghu fóruma volt sok éven át az elsőszámú szakmai fórum itthon (2000-es évek eleje)
  • j0nNyKa
    #27030
    szerintem dzsini azokrol az idokrol beszel, amikor a prog.hu porgott nagyon, es a mindenfele supergamezes kulso forumok futottak mindenfele helyeken mindenfele temakban (eg ilyen 16-17 eve)
    akkoriban siman lehetett az a sorrend, hogy index, proghu, sg, es utana a tobbiek
  • [HUN]FaTaL
    #27029
    Prog.hu? Inkább a PH szerintem.
  • j0nNyKa
    #27028
    plusz nem akarok beletenyerelni a latvany-kiegesedbe, de van fejleszto, attol hogy nem en vagyok :)
  • Dzsini
    #27027
    sose volt a legnépszerűbb :) top3 volt, az Index és a prog.hu után
  • Borg
    #27026
    Ez a hajó nem attól süllyed el, hogy most elhagyja az utolsó fejlesztő is, aki megunja a céltalan sodródást az árral.
    A tenger fenekén lassan James Cameron jelenik meg, hogy dokumentumfilmet forgasson az egykor legnépszerűbb oldal szétrohadt roncsairól.
  • j0nNyKa
    #27025
    kicsit sokat nezel ki troll baratunkbol - ha miatta lenne, nem a moderatorsag ugrana? dehat konyorgom... ah...
    egyebkent meg azert nem irtam indoklast, mert nem tartozik senkire az indoklas :) a lenyeget leirtam, nem beszelgetes indito volt, siman csak info kozles, meg hogy legyen mire visszautalni pl most, amikor nem megy a cset - mosom kezeim
  • Dzsini
    #27024
    a random topicok top10-be ugrása az az új motor óta így van, legalább sok-sok éve :)
  • Botond #27023
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A Tinmangate miatt?
    Ma cset megint lehalt, na nem mintha írna oda vki. Egy random topikban is volt egy komment, egyből top10es lett. Ennek a fórumosdinak vége sajnos. Csodálatos húsz év volt azért. :)
  • Dzsini
    #27022
    St sok éve átadta a teljes SG-t a mostani főszerkesztőnek, már nem vesz részt semmilyen módon semmiben.
  • j0nNyKa
    #27021
    nem fejlesztek már sgre, úgyhogy semmi user kérés nem fog teljesülni innentől
  • Jim Morrison
    #27020
    topic ban van amit a hg tud berakni. speciel, hogy még működik e nemtom... próbáld ki, ha nem fixálom
    SG Tools - script
  • akyyy
    #27019
    https://sg.hu/forum/uzenet/950654595/55741
    mert nincs olyan hogy topic ban
    :

    legyen :D

    van olyan fórum szkript, de vagy böngésző függő, vagy házigazdának kell berakni (nem tudom müködik-e még), de amúgy topik, vagy témaszinten ilyen ban féle? pl játékos fórumokhoz nem tudna hozzászólni, de általánosban igen. meg ez is elévülne 1-2 hét után, mint a sima büntetőpont. vagy ki is lehetne zárni, de nem az egész fórumról, hanem csak a témából/topikból.

    bár az is igaz, lehet nincs semmi értelme, azért az évenkénti 1 incidensekért.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    St-vel mi ujság?