27305
  • Desiderata #20158
    eddig is tele volt szemetelve a tudományos, NWO, haditechnika, miegymással
    inkább az oda nem illő topikokat kellett volna áttenni, nem pedig bővíteni
    így már teljesen elveszti az értelmét a tudományos kategória
  • jazzy
    #20157
    Nálam olyan gond van, hogy amikor olvasom a twittert a telefonon (Samsung Galaxy S) és megnyitok egy SG-s tweetet, akkor az első max második alkalommal helyesen átirányít az m.sg.hu-ra, viszont utána elfelejti és sima sg.hun marad. Ha manuálisan átírom akkor jó, de nem irányít át. Nálam van a probléma?
  • Dzsini
    #20156
    Nagyon sok az olyan téma, ami pl. háborúkkal, gazdasági konfliktusokkal foglalkozik, és a "tudományos eszmecsere" névben nehezen fértek meg. Cifuval beszélgettünk róla, és úgy gondoltuk, hogy ha simán Tudomány és technika lenne, akkor túl kevés topic maradt volna meg benne - így át lehetett zsuppolni pár olyan témát az általánosból, ami talán egy kicsit nagyobb életet teremt ott. Tehát részben névpontosítás történt (eddig is voltak például haditechnikai topicok ott), részben pedig egy módosítás, hogy néhány ott működő topic a továbbiakban is ott maradhasson, és kicsit növeljük a befogadható témák sorát (az NWO például egyértelműen oda való így, egyébként át kellett volna tenni mondjuk az Általános eszmecserébe).
  • Büdös Bohóc
    #20155
    Csak egy példa: elég tárolni egy id-t, ami egy szerver oldali session objektumhoz köthető és timeout is tartozik hozzá, tehát egy idő után amúgy is érvénytelen lesz + néznének ip-t stb.
  • Desiderata #20154
    új fórumkategória: Tudomány, technika és gazdaság

    a gazdaság nem tudom miért jó, hogy odakerül pl. PayPal topik
  • Ability
    #20153
    SID-nek nem kell megmaradnia, generál újat az oldal, amúgy is van egy időtúllépés rá. Te szerintem az auth sütire gondolsz.

    Tomsolo: Tisztában vagyok vele. De ez most nem értem minek kevered ide, nem változtat semmin, az SG-ről volt szó.
  • SzirmosSzisza
    #20152
    Máshogy nem igazán marad meg böngésző bezárás után :)
  • tomsolo
    #20151
    Sessiont nemcsak sütiben lehet tárolni. :)
  • SzirmosSzisza
    #20150
    Mobil alatt úgy tűnik nem jó a tag lezárás (pedig annak szerveroldalinak kéne lennie). Skyrim topikban egyik oldal full zöld volt :D
  • Büdös Bohóc
    #20149
    Van egy jó ötletem, amikor beregisztrál valaki, akkor a kezdőoldalon várja pár példa, tutorial: kiírja, hogy na uzsgyi menj topikot nyitni, ott a normál ablak várja, megmondja neki a gép, hogy mit nyisson mit írjon be. Aztán nem nyílik topik valójában, továbbdobja őt a program egy előre elkészített elkülönített nem hozzászólható topikra, ami úgy néz ki mintha ő nyitotta volna, majd pár csúnya hozzászólás meg pár moderálós hozzászólás, hogy nem szabad nyitni topikot, ha az már létezik. Aztán a tutorial továbbvezeti őt a keresőhöz, később pedig még pár netikettet is be lehetne így mutatni a júzernek. Mindez persze kötelezően végigjátszandó dolog új regisztrációkor :))
  • Büdös Bohóc
    #20148
    a közelmúltig e-mailt akár lehetett könnyen váltani ajax js-el és ezzel reget lopni :)
  • Dzsini
    #20147
    Ahogy a hozzászólásoknál csak 5 ponttól, a hozzászólóknál 50 pontozástól számít - tehát lehet valaki -80-ban, ha ez 40 szavazatból jött össze, akkor még nem számít.
  • DarkSector
    #20146
    Csakhogy nem a hsz-at méri a rendszer hanem az egéni embereket.

    Ha a hsz-kat mérné, akkor nem a profilomba figyegne az a mérce.
  • Desiderata #20145
    azt is lehetne,
    de ha már van akkor jó lenne látni azt amiért készült: látni a hasznos hozzászólásokat
    látni amik megosztják az embereket,...
  • DarkSector
    #20144
    Meg lehetne törölni az egész rendszert a pi..ába...
  • Desiderata #20143
    ötlet: a fórum utolsó 3 nap pozitív hozzászólásainak listája
    meg lehetne legtöbbet értékelt, stb...
  • biomage
    #20142
    eh ki mondta hogy jsel lopja el, olvasd el a 20136 hsz is ....
  • Ability
    #20141
    Ezt most úgy írod mintha valami brutál szerveroldali hackről lenne szó. A JS egy kliensoldali nyelv, nem tud beleszólni a szerveroldali kiszolgálásba. Ha a szerveroldalon védve vannak a dolgok, akkor a JS-sel szart sem tudsz csinálni. El tudod lopni a session sütit, el tudod lopni az auth sütit, de egyikkel sem tudsz semmit kezdeni, mert szerveroldalon IP ellenőrzés van. Nem tudosz ajax-szal jelszót váltani, mert ott meg bekérik a régi jelszót. Be vannak ezek védve, nem olyan egyszerű mint ahogy a fejedben megfogant.
  • biomage
    #20140
    itt a válasz a kérdésedre
  • immovable
    #20139
    FORMA1 topikban, hogy hogy nem működik a +/- rendszer?
  • Büdös Bohóc
    #20138
    Megkérdezném a kedves fejlesztőket egyébként, hogy mire van ez a +/- rendszer, ha még csak nem is működik? Én már szinte nem is láttam olyat, akit elrejtene, pedig -50-re van állítva a threshold...
  • DarkSector
    #20137
    Ja a késsel is lehet ölni vagy szalámit vágni a vajaskenyérre. :)

    Ha valakit megszavaznak Moderátornak eléggé picike az esélye hogy utána hirtelen gonosz kis manó lesz és elkezdi hekkelni a tagokat.
  • biomage
    #20136
    tudom hogy mit csinál, én most nem a pontozás hackelésre értetem a hozzászólást, hanem hogy bármilyen jst berakható a bannerba, ami nem 1 bölcs döntés hagyni.

    tudom hogy ez így patt helyzet a sok troll miatt, de én nem szeretek házi készítésű banneres topikba bemenni, nem tudhatom mi van berakva abban a pillanatban a bannerben akár 1 vírust is letölthetek vagy keylogert.
  • DarkSector
    #20135
    Nem hack, és különbség van attól ha a felhasználók javára moddolsz vagy a felhasználók kárára.

    Majd ha több troll lesz mint normális felhasználó, akkor lehet hogy ez káros lesz de addig a többséget védi. Én így érzem.
  • SzirmosSzisza
    #20134
    El vagy te tévedve. A kivevés annyiból áll, hogy nem jelenítik meg a plusz / mínusz képet. Abilityjé is szerintem erre épül, csak lefut, akkor is, ha megnyomsz egy válasz X üzenetére gonbot.
  • biomage
    #20133
    Akkor mostantól ez lesz modi?
    Ti csináltok valamit, és mások meghackelik? a pontozásról beszéltek.
    Látok pár topikot ahol nem lehet pontozni senkire mert a bannerbe beírtak egy javascriptet, emlékszem valakit régen ki lett bannolva mert meghackelte a privát üzenet küldő rendszert, mindenki kapott egy reklám levelet a rendszertől, :) és ki lett banolva, kíváncsi leszek mikor jöttök rá hogy a banneren keresztül bármit meglehet oldani, csak még nem történt megy, vagy nem vettétek még észre.
    mondom pár ötletet
    -account lopás mostanában ez divat ugye? :D
    -kártevés vírussal egy rossz akarótól
    -moderátor jogok ellopása
  • Desiderata #20132
    vagy legalább azt amibe videót, képet szúrtak be
    az gyorsan átfutható, hogy épp miről megy a témázás SG-n
  • DarkSector
    #20131
    Amúgy tök értelmetlen, mert átlép egy másik topikba, és ott lepontoz.

    Amúgy kib..ottnagy baromságnak tartanátok ha a pontrendszerben nem naponta lehetne egyazon embert ontozgatni hanem CSAK egyazon embert egy fehasználó csakis 1x pontozhatná???

    Vagy + vagy - és kész ennyi...ne naponta 1-et mert ez ugyanúgy változatlan baromság mint a pontozórendszer elején, csak most naponta kapnak egy negatívot a trolloktól a felhasználók...

    És ezmiatt ugyanúgy lóf..zt sem ér mivel egy hét alatt 1 ember egy másiknak 7 negatívot tud osztani.

    Még ha csak véglegesen egy jelölést lehetne csak adni emberenként, akkor is baromság lenne de legalább 1 troll 1 embernek 1 accountal csak 1 negatívot adhatna, asszem hamarabb megunná.
  • Ironman2
    #20130
    Elkéne már egy frissítés az Sg-re.Nagyon akadozva jönnek be megint az oldalak,és van amikor nem lehet elküldeni hozzászólást is.
  • precision
    #20129
    akko' nemtom...

    iphone 2G -vel próbálkoztam
  • Dean Winchester
    #20128
    ez fura , nekem sima www.sg.hu volt a könyvjelzőbe aztán mikor felléptem rá simán átírányított az m.sg.hu-ra
  • jazzy
    #20127
    Én is ezért szeretném tudni, mert nem gyakran szólok be, vagy lehet csak én nem érzem annak, esetleg ha látnám tudnék változtatni, mert lehet ami nekem nem bántó, másnak igen.
  • immovable
    #20126
    Értem. :)
  • chhaya #20125
    Az érdekel inkább, hogy melyik hsz-m ellenszenves/hülyeség, amit feltétlen le kell pontozni, hogy ki volt az, igazából kevésbé izgat... de az is lehet, hogy tudat alatt zavar. Kikapcsolnám nálam ezt az egészet, ha júzerenként lehetne.
  • immovable
    #20124
    Annyi benne a katyvasz, hogyha nem zavar ha leszavaznak vagy fel, akkor miért akarod tudni, hogy ki volt az.
  • chhaya #20123
    A szavazósdinál nem lehetne bevezetni, hogy ne csak 5 értékelésnél jelezzen ki vmit a rendszer az adott hsz-nél? Mert az egy dolog, hogy nem látom, ki értékelt, de azt sem tudom belőni, hogy melyik hsz-emet... és már van egy rakás szavazatom, de lövésem sincs, mikre. :D
    (Nem mintha annyira a szívemre venném, csak a napokban néztem rá és meglepődtem. Nem az zavar, hogy sokan leszavazgatnak vagy ellenszenvesnek tartanak vagy akármi, hanem hogy nem tudok utánajárni kinek és melyik hsz nem tetszett.
    Meg gondolom, ha már az első szavazásnál kiírná a rendszer az illető a nevét, akkor páran talán jobban meggondolnák a lepontozósdit... mert így átlag hsz-eknél szabadon garázdálkodhatnak, ha úgysem éri el az 5 értékelőt és nem jelez nevet, így biztos nem kell konfrontálódniuk.)
    Sorry ha zagyva lett, kicsit káosz van ma a fejemben.
  • SzirmosSzisza
    #20122
    Nekem nem lóg ki :o
    Valami van a Javascripteddel.
  • precision
    #20121
    képek alatt természetesen a topikokba beszúrt képeket értem :)
  • precision
    #20120
    ha mobilról lépek fel a www.sg.hu -ra, nem irányít át automatikusan az m.sg.hu -ra (fórum esetén ugyanígy), pedig szerintem így lenne az igazi

    valamint jó lenne ha a mobil verzióban a képeket "összenyomnátok" (persze arányosan), hogy ne lógjon ki (érintésre/klikkelésre) persze bejönne az eredeti méret
  • 0Fritz0
    #20119
    "Tojd le magasról a pontrendszert:) Ahogy én is. Rá se nézek. Mert minek:)"