118
Ha a Sacred-et már végignyomtad...
  • KH
    #78
    halihó, kijött egy patch, kiemelten a konténeres cumót említik meg
    Cikk erről nálunk
  • izem
    #77
    Szia
    Akkor nem tudom.....
    ilyenröl még nem hallottam
    izem
  • cikasz
    #76
    Gondolod, hogy nem próbáltam???
  • izem
    #75
    Szia
    Akkor asszem a "D" billentyü a nyerö
    izem
  • cikasz
    #74
    Szasztok...
    Végigolvastam a hozzászólásokat.. Szerintem egész kira a gém.. Bár az elején elakadtam :) mivan ha nekem nincs álomvilág gombom??? na akkor mi a teendő ? :)
  • galocza
    #73
    azt is mondja szvsz hogy menj vissza 1-2 hét múlva - mondjuk asszem a következő arenabeli harc nem idő inkább szintfüggő.
  • izem
    #72
    Hi
    még egy kérdés.
    A gladiátor aréna küldi:végigvertem mindenkit,azt mondja ficko,hogy már nincs ellenfelem.a küldit hol kell leadni?
    köszi
    izem
  • izem
    #71
    Nagyon szépem köszönöm a gyors választ!
    De akkor mivel bugos nem is lehet tovább menni?
    izem
  • DrGreen
    #70
    Hali!
    A Lost Canyonos láda és a "Trick Jasper..." quest bug. Talán javítva lesz...

    A gyűrű: a katonának van gyűrűje, eladná, de nem tudja, hogy mit is kérne érte...
    A War Camp-ben a Quartermaster megtudja mondani, hogy volt egy szerencse köve, amit elveszített... A Kyallisarban lévő másik katona tudja, hogy mikor született a csávó, és a Madam (valami Z betűs :) )tudja, hogy milyen kő kell neki. Azt vidd oda, és kész a quest...
  • izem
    #69
    Sziasztok
    Tud valaki segiteni mert elakadtam Kyallisarban.
    A hellgatéban már voltam.és van még egypár küldi ami nem megy.
    az egyik a "Trick Jasper..." küldi pl.Visszavittem a gyereket hozzá,aztán eltüntek.A másik az elvesztett gyürü vagy mi amit a piac melleti ficko adott,hogy keressem meg a War camp-ban.De hol?senki nem tud ott rola.
    Más.A Lost Canyonban van egy kincses láda és nem tudok hozzáférni.
    Lehet ennyire LAMER lennék?
    Elöre is köszi
    Izem
  • M.A.D.
    #68
    Ok! Igaz! Én azért várok vele. Még nem viszem haza. Van úgy is egy rakat game mostanában, amit...
  • galocza
    #67
    ha már ismered a hibát, semmi gond, simán kikerülhető. annyi tárolót és olyat veszel fel amire szükséged lesz...
  • M.A.D.
    #66
    Épp ezért kell várni pár hetet, és nem türelmetlenül nekiesni. Én patch-csel fogom végigtolni! Minek annyit idegeskedni feleslegesen? :)

  • galocza
    #65
    no bevégeztem, egy kis összefoglaló a tapasztalatokról.

    kezdjük a feketelevessel:
    -bugok. az a rohadt idegesítő tárolósoktól az enyhén bosszantó átváltoztattatom-az-elemet-oszt-visszavált jellegűtől a mókásig (pár tárgy tulajdonsága viccesen van kitöltve) terjednek. van elég sok, de a container problémáktól eltekintve semmi súlyos, bár 3x kivágott winbe pihenéskor.
    -a hangok elég szerények, tárgyak mozgatásánál nem mindig a megfelelő szól (pl csörömpöl a könyv 8) - mondjuk utóbbi inkább a bug szekció
    -ok, low budget csoda, de az ember meglepődik hogy se intro se outro se semmi (nem mintha nekem nagyon hiányoznának, de akkor is)...
    -kiegyenlítetlen a tárgyak aránya: van kb 15-20 féle ékkő (amelyekből 2 kveszthez kell és nem, nem a tigrisszem, a többi csak eladni/gyűjteni jó), szemben a 3 fajta cipővel 4féle köpennyel, 5-6 féle nyakbavalóval és max 10 gyűrűvel (kb számok).
    -kicsit bosszantó, hogy tárolóbigyókból nem lehet eladni, ládába átpakolni: először ki az inventoryba, majd ezután tovább
    -nem szeretek hölgykarakterrel játszani - bunkó macsó férfisoviniszta kamionsofőr egóm nem viseli jól 8)
    -idézet korábbi hozzászólásomból: "2gb, 49000 file, 8200 könyvtár! mi van?!? ez vicc..."
    -nagyobb helyszínt (jellemzően kyallisart) jó sokáig töltöget
    -úgy általában érződik, hogy lehetett volna dolgozni rajta, pl az utolsóelőtti, nem kötelező helyszín, egyes tárgyakból a szerény választék, bugokból a bőséges választék stb nekem mind ezt sugallta. mondjuk az ilyesmi ált. nem a fejlesztők, hanem a megjelenést sürgető kiadó bűne...
    -néha kicsit fura volt az angolság (nem mintha én profi lennék)
    -túl könnyű. ez nem az én játéktípusom, de még nekem is belefért volna egy nehezebb fokozat. ehhez a játékhoz tuti nem csinál senki csalást, a legnagyobb cheatek maguk az attunementek - nagyon brutális tápok.
    -teljesen lineáris játékmenet
    -kicsit eltolták a fejlődést, az elején gyors, majd meglehetősen lelassul, a vége felé megint megbolondul

    folytassuk a fehérlevessel:
    -nagyon tetszett a fejlődésrendszer advancement pointostúl, attunementestűl, mindenestűl
    -nem bonyolították agyon a játékot 300millió használhatatlan és kihasználatlan varázslattal, képességgel. a megszerezhető attunementek 90%a adott karakternek jól használható, velük remek kombinációk állíthatóak össze (persze vérzik néha az ember szíve, hogy pl a berserk nem kompatiblis a többivel, de hát kemény az élet 8)
    -nekem nagyon tetszettek a zenék, hangulatosak, pályához illőek
    -világ. ez az egész inkvizítor üldözi a vallásokat dolog nekem nagyon bevált, és a készítők ki is hoztak belőle amit lehetett
    -jópofa, mókás párbeszédek (ishkai falu, haditábor, mme zoftig egzotikus háza 8)
    -dreamworld. ezzel az apró trükkel elérték a készítők hogy 1 helyszínt 2x járjunk be (legalább), megnövelve a játékidőt és -élményt (bár láttunk már ilyesmit pl undying)
    -végre van a criticalnek gyakorlati haszna, nem csak dísznek van (nekem a végén asszem 48% volt, de ez fegyverfüggő)
    -rengetegféle fegyver van és nekem úgy tűnt mind hatékony adott szinten, nincsenek csak dísznek valóak és nem is merülnek ki a kis/nagy kard/balta/kalapács/buzogány/íj választékban. jól is néznek ki
    -páncélból is van választék, bár hiányoltam a végén vmi ütősebb light armort
    -a világ és lényei is érdekes, nem a szokásos ork/humán/elf/törp társaság. licsek, elementálok és zombik ugyan vannak, de ez utóbbiak felhasználása is ötletes
    -ha már nincsenek videók, elég kellemesek helyettük a diavetítések
    -jó sok attunement, nem számoltam meg de 40-50féle szvsz van

    és végül a szürkeleves:
    -egyesek szidták a grafikát, mások dícsérték. az elején tényleg kicsit sok az ega-zöld fa és fű, de később nagyon hangulatos, akár rá lehet azt is fogni hogy szép
    -azt megint döntse el mindenki maga, hogy hiányolja-e a kasztokat, a félfülű-néni-volt-a-nagyim-vasárnaponként-palacsinát-sütött-tolvaj-vagyok jellegű részletességet vagy értékeli hogy gyakorlatilag mindent kipróbálhat a játékban, nincs nagy kötöttség (a végére a négy tulajdonságból 3at kimaxoltam, 1 asszem a- lett). persze ez az újrajátszhatósági értéket csökkenti, az 1xi játékélményt viszont nagyban növeli
    -a varázsrendszer gyakorlatilag alig létezik, de én nem bántam az egyszerűséget. a varázslatok mind támadóak, valójában leginkább egyfajta specializát ranged forma. persze varázsmániákusoknak gondolom ez elég vékonyka

    összességében: ha az ember vigyáz a (tényleg mocskosul idegesítő) container bugokra vagy megvárja a paccsot, remekül elszórakozhat vele. a játék hangulatos és addiktív: én nem bírtam kivárni a paccsot úgyhogy kb egyharmadától újrakezdtem. lehet hogy később is adok még egy lehetőséget: earth íjászom nagyon csúnya dolgokat művelt, nem nagyon volt kihívás 8). szóval ne higgyetek senkinek, jussatok el kyallisarig és ha ott sem tetszik akkor haggyátok abba...

    bocs az estimeséért 8)
  • izem
    #64
    Sziasztok.
    nekem tetszik a game(persze csak ebben a szükös rpg felhozatalos idökben).már jol elhaladtam,de már nagyon kellene patch hozzá.a container eldobálás nem megy,utána simán kivág winbe.a betöltés nagyon lassu,percegig tölti be a mentett állást,ill a következö terepet.
    mágussal elég könnyü haladni,föleg ha megszerezted a flame blast,poison cloud,ice storm varikat.
  • galocza
    #63
    no kidobálós-paccsos téma:
    containerek (bőrszütyő, ilyesmi) eldobásakor jelentkezik hogy mentéskor kiszór. paccsot jövő hét elejére ígérnek. emilért cserébe küldenek 1 béta paccsot.
    konténerekkel amúgy is van egy rakás gond (amelyeket remélhetőleg mind orvosolni fognak a paccsban), úgyhogy aki nekiáll, ezeket egyelőre ne vegye fel.
    amúgy az első 1-2 óra után szórakoztatóvá válik a gém, tényleg vannak poénok is, de aki meg szeretné nézni, inkább várjon a foltozásra.
    amúgy poén: a verziószám 1.05, ha csak _egy_ ember végigjátszotta kiadás előtt akkor ezek a hibák nem lehetnének benne... béta-teszt nuku?
  • ronhaven
    #62
    Fasza jatek. Attunementek fejlodese jo kis final 9es. Fejlodes lehetne valtozatosabb. Grafika oke. Sztori\hangulat\csaj dumája legjobb.Nem ritka hogy a fejemet fogom annyira sulyos nehany beszolasa.
    Aki nem igy gondolja az mind huje. Bee.
  • galocza
    #61
    nekem is ez a gondom. már éppen megkedveltem volna 1-2 dolgot benne és kezdődött a kidobós...
  • Sheltem
    #60
    Hát ez a játék nagyon gáz pedig én nem nagyon kritizálok semmi olyat ami kicsit is megfog hangulatilag
  • Clement
    #59
    Éppen valami használható patchet szerettem volna játékhoz mivel engem is notóriusan kidobál a game, de látom hogy korai lenne még....
    Valaki elárulná hol lehet a felbontást állítani, mert semmilyen lehetőséget nem találtam erre...de lehet hogy csak én vagyok a béna Ajánlanám inkább az Ascaron /Sacred gyártója-aki nem tudná/Port Royal 2-ét, elég jól el lehet vele szórakozni.Ja , valaki kérdezte miért van az hogy néha a lények egy ütésre, néha csak a tizedikre halnak meg.Valószínűnek találom hogy a critical hit százalékértéke a ludas.ha valami ptchről van infotok szeretettel várom!
  • edios
    #58
    Ez egy valami hihetetlenül igénytelen sz*r!

    Biztos viccnek szánták..
  • PTW
    #57
    igen az installal sokaknak többek közt nekem is meggyűlt a bajunk...
    azt is mondhatnám hogy RAKÁS ÜRÜLLLLLÉK
    a játék meg hát erős kettes heheh
  • Gear
    #56
    Gondolkodám rajta hogy inkább nekifogok a Sacrednek újra és persze silveren.
  • galocza
    #55
    ezt a hibát szvsz nem sokan követik el...
    2gb, 49000 file, 8200 könyvtár! mi van?!? ez vicc...
    nem vagyok oda a fantasyért, de gondoltam adok 1 sanszot: tetszett a 'negatív-inkvizíció' dolog, meg ez az attunement-rendszer. este még kap pár órát, de eddig semmi nem tudott igazán megfogni belőle...
  • Axon
    #54
    Megmondom őszintén ilyen szarsággal még nem találkoztam.
    Nem tudom feltenni. Összesen 3 gigás a rendszer partícióm, amiből 1,3 giga szabad és nem is tudok már helyet felszabadítani.
    Gondoljátok csak el mennyire szitkozódnék, ha megvettem volna
  • Noodlee
    #53
    Jóak a képek a játékból.
    Nem lehet rossz játék...
    Ki a fejlesztő?
    Német game ez is?
  • Noodlee
    #52
    "a karakter az csak kicsit jobb, mint a tibiában"

    Csak kicsit jobb? Miii?
    :)
  • shaba23 #51
    Nekem csalódás volt...igyekeztem íjjász nőt fejlesztgetni, de kicsit bosszantó, hogyha meglövöm az enemy-t, az odateleportál hozzám és megüt:) Valamint nem pontosan értem, hogy a fireball miért öli meg a faluban lévö lényeket néha 1 lövésből, néha meg 10böl sem...(hagyom töltődni)
    Ráadásul érdekes, hogy melee weap már az elején van 15-20as sebzéssel, de íjjat még nem találtam (1-3dam) persze erre jönnek módosítók (dead-eye) de akkor is...még mindig csak 5-6dam
    Amikor megkaptam egy quest-et, azt irta, ugy updatelődött a map...namármost én nem találtam a játékban térképet...:)
    Szvsz a játék eddigi egyetlen pozitívuma a szép hátterek...a karakter az csak kicsit jobb, mint a tibiában
  • Gear
    #50
    Faxom kivan. Megcsinálok 3 questet , elugrom a faluba infokat gyüjtögetni , betérek a helyi krimóba , dumcsizok egyet a korcsmárosal erre ugykib**z a game hogy még a gép is restartolt.
  • PTW
    #49
    nekem ugyanez volt... 1- rohadt kicsomagolásával az elején... 2- a hibas helyigény és végül a legbosszantóbb..3 a kettes pontból kifakadóan install közben hibaüzenet hogy nem tudja másolni x filet helyhiány miatt.. de continue az nincs.. minek... előről az egészet..
    egyetlen ok amiért nem vágtam ki egyből a játékot hogy első játékuk és "közeli szomszédaink" hehe
  • KH
    #48
    skacok, megint megkérdem, nem akar valaki írni egy beszámolót a benyomásairól?
    szívesen kitenném az oldalra...
  • Gear
    #47
    De azért kell neki kb 1800Mb szabad hely a "c"-n ha fel akarod telepíteni , hogy ba**ná meg aki kitalálta az ilyen balf**z installert! De az nem számít neki hogy a "d"-n ott van vagy 20Giga szabad hely . Tegnap majd egy órát szívtam a havernál mire fel tudtuk tenni.
    Ezt kivéve nekem nagyon tetszik a game,szép rajzolt hátterek egész jó effektek.a story-ból még sokat nem láttam ,jácctam vele kb fél órát.
  • PTW
    #46
    1....
    olyan is...

    hehe legalabbis nagyon nagyon gyenge szerintem..
  • Tom3 #45
    Hány cd-s?
  • PTW
    #44
    remélem jó kis játék .. mert az install az egyik legbosszantóbb amivel valaha találkoztam!!!
  • Tatyla
    #43
    egy idö után kezd monotonná válni ezálltal uncsi!
  • CalebJoe
    #42
    Asszem a bal alsó sarokban az utolsó ikon (dreamworld)
  • Tatyla
    #41
    akkor mondod?
  • Tatyla
    #40
    De bocs!
  • CalebJoe
    #39
    Nem inkább álom világra?