37
  • gz8
    #37
    Ha mégis windózos file-rendszert, de nem NTFS-t, hanem FAT32-t használsz, akkor a Norton Systemworks Speeddiskjét tudom ajánlani. 30 gigát kábé 40 perc alatt rakott rendbe, ráadásul a swap file-t is tudja mozgatni (ezért tartom egy partíción a temp könyvtárat, a temp internet file-okat, no meg a swap file-t. Ott aztán szemetelhet, töredezgethet kedvére, ne piszkítson a rendszerpartícióra).
  • gz8
    #33
    Gondolom te a vindóz saját defragját használod, és a 80 gigás vinyódon 1 partíció van

    Ha meg tele van minden sz.rral, az már a te bajod
  • Mike at home
    #31
    40?
    meg egy hulye
    persze eleg, de eszebe ne jusson jatszani (pl)
  • Mike at home
    #30
    maj megnezem ahogy fel terakat mentegetsz dvd-re
  • Mike at home
    #29
    neked nem, masnak igen
  • Mike at home
    #28
    szep

    mit mondtam?

    10-ben mar terabajtban merjuk a vinyokat

    a dvd, blue-ray vegleg elavul
    (a blue-ray meg el sem terjed, mar elavult lesz)
  • BlackRose
    #27
    1200 GB (hol irtak ezt :) akkor valoszinuleg 50 darab BrueRay disken fogjak forgalmazni? Akarmennyire is folnyomjak kotve hiszem, hogy egy DVD-nel tobbre rugja. Legyen telepitve 10 GB max, de az is tul soknak tunik. Na de mindegy, az 1200 GB (1.2 TB) az elkepesztonek tunik, akkor 100 GB RAM-ra lesz majd szukseg ??? ez 2006-ig meg a poweruser-eknek sem lesz.
  • BlackRose
    #26
    Jelenleg igen pl. 80x (kb 12 MB/s)de mehet, 16 MB/s is, de ha jol beledolgoznak akkor ez joval tulszarnyalhatna a HDD-t rovid idon belul, mert itt nincs mechanika. Ja az mas, hogy a PC card readerek meg 1 MB/s alatt jarnak.
  • Csatti
    #24
    Szerintem a flash jelenleg jóval lassabb még mint a hagyományos hdd-k.
  • BlackRose
    #23
    Szerintem inkabb a flash es hasonlo memoriakra kellene osszpontositani (holographic memory stb.) mert a vinyok tul lassuak a rendszer tobbi reszehez kepest, es minnel nagyobbak lesznek annal jobban lesz erezheto ez a problema. Egy pici akarattal, mar 100 GB-os flasheknel tartanank, vagy mas meg jobb megoldasoknal, es akkor kit erdekelne egy mechanikus dolog amit az IBM 50 evvel ezelott talalt ki, mosogepmeretu dobozban elhelyezve :)
    Normalfelhasznaloknak a 40 GB untig eleg, videora mindeg keves, szervereknek meg van SAN meg Storage Server meg stb. Azoknak akik meg unalombol toltik a gepuket a 100 TB-is hamar megtelik. 40 GB elektronikus tarolohely, es az lenne revolucio. de sajnos a 8 GB-os flash 100x annyiba kerul, pedig ma semmi egy stancologyarat epiteni, csak akarni kell, na de ezt a "piacgazdasag" nem akarja, mert akkor nem lesz akkora a haszon!
  • Pepito
    #19
    Re 2010:
    Egy dolog azért az alap-technologia kifejlesztése.

    Meg kell oldani gyártástechnológiai problémákat, melyek igazán számosak.
    Tesztelni kell a rendszert minden szempontból.
    Ki kell fejleszteni megfelelő adatátviteli/adatkezelő megoldásokat, hogy értelmesen használni lehessen a méretet.
    No és ilyenek.

    ... és a végén be is kell csomagolni szépen. :)
  • Skyline
    #18
    Ezt töredezettségmentesítse a jó édes k anyukája a kitalálónak ha televan a vinyó minden szarral:))))))))))))))
  • O0D:
    #17
    Videó szerkesztésen és szervereken kívül tényleg nincs létjogosultsága.
    Ha valami fontos azt ki kell írni dvd/cd-re , ha kell onnan előveszed. Hameg csak a vincsire pakolsz könnyen elúszhat minden..
  • Piscator
    #16
    Na erre beruháznék.
    Nincs több tárhely para, ámbár eltudom képzelni a kamaszt, ül egész kibaszott nap a monitor előtt, nyomja a sok legális anyagot a gépére...hamar megtelik.
  • BlackRose
    #15
    Szep, csak a mai <100 MB/s transferrel soha sem toltenenk meg :)

    regibarni: a TV-n ma mar mpeg2-vel sugaraznak (ilyen a DVCAM, DVCPro, es a tobbi felszereles is) ezert nincs ertelme vesztesegmentes tomoritesu felvetelezesre. Nyugodtam mehet mpeg2-ben. Ami pedig a vinyokat illeti, azok mindeg tul picikek, nekem 480 GB van a gepemen es lehetne tobb is. Neha amikor egy project amit editalok eleri a 150 GB csak maga a source. Amikor meg alpha channel grafika is van (ekkor muszaj tomorite nelkul dolgozni) meg tulcsordul is. Kulomben attol fugg mit csinal az ember, video produkciora minden keves.
  • Yfel
    #11
    Nekem sem, de nem nekunk talaltak ki, hanem gondolom szerverekben lesz eloszor hasznlositva ahol iszanyatos meretu adatot kell tarolni (adatbazisok, fileserverek stb.)

    Y
  • Omegared
    #10
    Olvass rendesen: az egyik Tb (kis "b") a másik TB (nagy "B") vagyis Tb=Terabit TB=TeraByte, azt hiszem ez a rövödítési módszer hivatalos a számítástechnikában.

    Ennyi:
    OmegaRed
  • Bandoló
    #9
    Az lenne a király ha ezt úgy mint a mikrodrájvot tudnák hasznosítani.
    Akár 100 gb adat is elférne egy CF kártya méretű adat tárolón.
  • Borg
    #7
    Nekem 80-as vna, de tudok úgy gazdálkodni (+DVD író ugye), hogy elférjek rajta.
  • juhand
    #5
    megint feltalálták a mini-disc -et
  • SoDI---
    #4
    Nekem a gépben 250 Gb méretben vannak vinyók.
    Tele filmekkel.
    És igenis szűkösen vagyok, pedig a szar filmeket folyamatosan törlöm.
  • Cat #2
    jah, nem fogják bevezetni, direkt visszatartják a technológiákat, mert amig a kisebbek is fogynak addig abból fölözik le a piaci hasznot