3339
www.athens2004.com
  • Grenzjager
    #3138
    két részre A és B tesztre és elég is
  • Grenzjager
    #3137
    NEM KEVÉS!!!
  • SoDI---
    #3136
    Nézzük csak, mihez is kell a 75 ml.
    Ugyebár a levett mintát rögtön ketté osztják, egyik megy a fagyasztóba, ez kell fellebbezés esetére.
    Marad 37 ml.
    25 ml minta esetén 12 ml.

    Szóval ezen két vizsgálatot kell elvégezni.
    Egy vizsgálat akár 10 ml-t is igényel.
    20 ml kellhet tehát a kettőhöz.
    37 milliliter több, mint 20 milliliter.
    12 milliliter kevesebb, mint 20 milliliter.

    25 milliliter pisi tehát kevés a tényszerű, és bizonyító erejű teszthez.

    Arról már nem is beszélve, hogy 25 ml esetében semmi sem garantálja, hogy közvetlenül a hogyhólyagból származik, elvégre a távozási körülmények (gyk: a csávó pöcse) alkalmasak arra, hogy ott átmenetileg ennyi tárolódjon.
  • Grenzjager
    #3135
    ...viszont aggodalomra ad okot számomra Fazekas nyilatkozata a KépesSportnak(aug.31, 27.old)

    "-Gondolom halott a német Lars iedel,sydneyi ezüstérmes vádjairól??
    FAZEKAS: Beperelem. Nem hiszem, hogy bárki büntetlenül monhatna hasonlót a riválisáról. Még ha azt a módszert alkalmaznám amit ő ecsetelt"

    ...HA AZT A MÓDSZERT ALKALMAZNÁM


    ez a mondat viszont úgy hangzik mintha más módszer használna

    hinnye
    DERRICK
  • a.carkey
    #3134
    Vsz elképzelhető, de az, hogy én (mi) elképzeljük, még nem biztos, hogy tényleg volt dopping!

    Ha ránézek Birgit Fischerre, és tudom, hogy 42 éves, akkor én is elképzelem, hogy doppingolt, mert kizárt, hogy ennyire jó erőben lenne, + volt NDKs sportoló, stb., stb.. DE, ez még nem bizonyíték arra, hogy tényleg doppingolt. (Legalábbis Athénban nem ...)
  • Hentes Bill #3133
    sodi menj el innen lécci-lécci-lécci
  • Grenzjager
    #3132
    blablabla
  • SoDI---
    #3131
    Ha ezt a seggbenyúlást Fazekas bizonyítani tudná, akkor rögtön visszakapná az érmét.

    Szerintem ő volt az egyetlen, a többi 3000 ilyen helyzetben tiltakozott volna.
    Szerintem ő volt az egyetlen, a többi 3000 jegyzőkönybe diktálta volna a történteket.

    De ő nem.
    Ő nem lökte el az ellenőr kezét.
    Szépen, haláli tűrte, hogy ott... és rögtön hatszor is!
    Aztán nem mondja ám senkinek, csak sokkal sokkal később, amikor már botrány van, és mondani kell valamit. Helyszínen elfelejti, hogy mi történt két perce.
    Hatszor is...

    na persze-
  • Grenzjager
    #3130
    DE 25 ML-BŐL IS MEGLEHET MONDANI HOGY DOPPINGOLT E VAGY NEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    ....nem érti
  • a.carkey
    #3129
    Nézd, ezt soha senki sem erősítette meg. Ez egy olyan dolog, hír, hogy sem te, sem én nem tudjuk kinél éppen mi volt. Ők érmesek, sőt aranyérmesek voltak, így a figyelem középpontjába kerültek. Vsz, ha egy 37. helyen végzett diszkoszvetőről derül ki, hogy nem volt 75ml vizelete, se nem oszt, se nem szoroz, egy jól van, menjével elintézik.
    Olyan ez, mint amikor kinyitod a Blikket és látod, hogy Sinead O'Connor kékre festette a haját ( :) ), hupilila helyett. Ha Orsós Vendelné festi a haját hupizöldről, papagájkék színre, vsz nem kerül be az úságba.
    Ha valakitől el akarják venni az érmet, okot találni rá, nem túl nehéz. Ha valaki nem is védi magát, sem Fazék, sem Annus nem igazán volt segítőkész az ügy tisztázásánál - barmok voltak -, úgy nem igazán megy a dolog. De ugye jó pszichologussal vagy okos csapatvezetővel ez is kiküszöbölhető (lett volna).
  • Ramza
    #3128
    Egyébként érdekes az új elmélet, miszerint a tavalyi levélíró az anyai ágon erdélyi származású, magyarul és angolul tökéletesen beszélő, a levelek szombathelyi feladásának idején teljesen véletlenül pont itt versenyző Murofusi volt.

    (mielőtt valaki rákérdezne, hogy miért annyira érdekes ez, elmagyarázom. A levélre azért kapták fel a fejüket az "illetékesek", mert úgy tűnt, hogy belsőleg akarja valaki feldobni a magyarokat, olyan ember, aki nap mint nap velük van, és ismeri a doppingolási módszereiket. Ha azonban tényleg Murofusi tett ezt, akkor az egészen más megvilágításba helyezi a történetet, ő ugyanis semmiesetre sem tudhatna semmilyen készülékről, még akkor sem, ha valóban létezne, amire egyébként semmi bizonyíték nincs)


    Na mindegy, ettől sem leszünk közelebb a "megoldáshoz".
  • Ramza
    #3127
    Majd ha magyarázatot kapunk arra, hogy 3000 emberből miért csak egynek nyúltak bele a seggébe (de neki hatszor is), akkor talán erre is megtaláljuk a választ.
  • Ramza
    #3126
    Gratulálok, elég jól leírtad a saját érzelmeimet is.
    Én azért annyit tennék hozzá - szigorúan magánvélemény - hogy azért nem zárom ki azt sem, hogy saras a két fiú (vagy az egyikük).
    Egész egyszerűen napok óta úgy érzem, hogy mind a két oldal érvei és eszközei elfogadhatók valamilyen szinten, ugyanakkor mindkét oldalról érzem a sumákolást is.
    Ez valószínűleg azért van, mert nem rendelkezünk elegendő információval az igazsággal kapcsolatban, és érzelmileg kötődünk az ügyhöz (az is érzelmi kötődés, ha védjük, az is, ha hazaárulónak nevezzük őket). Lehet, hogy soha nem fogjuk megtudni az igazságot, és számomra ez a legszomorúbb.
    Mert sokkal nyugodtabban élném tovább az életemet, ha kiderülne, hogy lejárató kampánmy folyt a balekok ellen, és akkor is, ha kiderülne egyértelműen, hogy doppingoltak.
    Csak ez a rohadt bizonytalanság ne lenne :(
  • SoDI---
    #3125
    Sok mindenre kitértél csak arra nem, miként lehetséges, hogy 3000 vizsgált mintából csak két magyarnál nem volt meg a 75 ml.
    Erre az egyre még nem hallottam/olvastam egyetlen normális magyarázatot sem.

    Csak erre az egyre szeretnék valahonnan magyarázatot.
  • a.carkey
    #3124
    Saját.
  • MIMACSKA
    #3123
  • Hentes Bill #3122
    nekem is
  • Ramza
    #3121
    Ez saját szülemény, vagy idézet?
    Mert nagyrészt az a véleményem róla, hogy:
  • a.carkey
    #3120
    Mivel a doppingvizsgálat lassan angyobb biznisz, mint a sport, így mindig is lesznek ügyek. Anno az NDK volt a hunyó, most mást kell keresniük. Olyan országokat, ahol nem létezik eredményes sportdiplomácia, pl. Magyarország. Volt az olimpián két nem feltétlenül érmes eset. Az egyik, az amerikai úszó hibásnak mondott fordulása volt. Elvették az aranyat, de az amerikai ügyvédek rátámadtak az úszószövetségre és a NOBra, erre még az eredményhírdetés előtt visszaadták, helyesen.
    A másik, a német lovas bakija volt. A francia, brit és főleg amerikai jogász és egyéb "banda" megtámadta a verseny végeredményét, el is vették a német aranyát. A német sportdiplomácia (létezik, hisz övék a 2006os VB, van esélyük a jövőben olimpiára is) visszavágott, és meggyőzte a NOBOt, visszaadták az érmet. Ekkor azonban a három ismét megtámadta a döntést, fellebbezett, ismét elvették. Létezik tehát brit és francia sportdiplomácia is.
    Hibás döntést hozott a NOB, nem volt elegendő bizonyíték, nem volt konkrét bizonyíték semelyik esetben, volt esély nyerni.

    A mi esetükben ott volt Fazekas és Annus. De főleg Fazekas esete. Annus pont a tökörészés miatt lett áldozat. Kár ráhúzni bármit, max. annyit, hogy vsz Fazekas haverjaként jobban hallgatott Fazekasra, mint az edzőire, egyéb barátaira, illetve elég "bunkoidan" viselkedett. Aztán közrejátszott az is, hogy ua edzőjük. Ha Annus nem "menekül" haza autóval, akkor max. Fazekastól veszik el az érmet. Mert ugye a NOB és a WADA sem tudhatja, hogy ketten barátok, csak azt látja, hogy az egyiket "megfoghatják" és akkor talán a másikat is meg lehet. (Rengeteg a japán pénz a doppingellenes bizniszben, a japán versenyző is roppant csalódott volt a kalapács döntő után, ráadásul a japánok szuperül álltak az éremtáblázaton is. Akkor.) Ezért Annus is belekeveredett, és ebben Robinak volt sok köze. Sajnos.

    Mi viszont ott szúrtuk el az eégszet, amikor a MOB és a többi vezetőnk nem rögtön reagált rá. Gyulay kivételével, aki a NASZhez tartozik, és max. magyarsága miatt védhette a versenyzőt (akkor még csak Fazekas) más nem reagált pozitzvan. Schmitt a pozícióját féltette, nem mert belemenni egy számára vereséget is hozható harcba, Gyurcsány meg az itthoni pozícióba kerüleéssel volt elfoglalva. Mire eldurvult a helyzet, Schmitt későn kezdett el pozitívan reagálni az akkorra már két magyart érintő ügyre. Gyurcsány meg még akkor sem. De ez mindegy is. A NASZ, a NOB és a WADA felbátorodott, és akkor már belekötött Annusba is, sőt, Fazekas ügyében sem túl korrektül járt el, pedig alig volt bizonyítékuk.

    Fazekas ügyében az 50ml pisi hiány (75ml helyett csak 25ml, ami mellesleg elég az egész vizsgálatra), Annus ügyében meg a "meglógás", Fazekassal közös edző és a nem segítőkészség volt a "bizonyíték".

    Mivel NEM VOLT BIZONYÍTVA, hogy Fazék kicserélte a pisijét (ezt csak a görög lapok terjesztették el a jegyzőkönyvben nem volt benne, és az a lényeg, nem a lapok), Annusnál meg, hogy csalt, simán ki lehetett volna kerülni győztesen az ügyből. Ezeket a "bizonyítékokat", a már említett amerikai vagy akár a brit ill francia ügyvédek simán szétcincálják, nincs "ügy" a dologból, sőt azt harsogta volna a média, hogy megfogták Fazék pöcsét, seggében nyulkéltak, nem Lars baromállat nyilatkozataitól zeng a média! Az, hogy nem ebből ügy lett, az a magyar delegáció tutyimutyiságából származik. Vsz egy darab ügyvédünk nem volt kint, ill. nem volt megkeresve. Önjelölt, laikus sportolókból lett "diplomatáink" vették kezükbe az ügyet, ami már magában verséget sejtetett. Semmi jogász ember, semmi Hruscsov szintű asztalverő nem került elő Athénban. Lefogadnám, hogy tipikusan ügyvédként nem volt jelen senki. A sajtónak sem állt oda nyilatkozni senki, hogy nem volt cső, nem volt dupla vizelet, hanem anyni van, hogy Fazekas nem pisilt eleget, a WADA baszott megvizsgálni a pisát amit pisilt, helyette inkább Annusra szálltak rá, hogy őt is kihozzák bűnösnek, a pisi elfelejtődött!!! És ez a "mi" hibánk. Ha Schmitt kiáll, nyilatkozik (mégis csak volt valaki, mert ugye Roggeval állt harcban a NOB elnöki posztért - Samaranch (vsz) ha spanyol ügy lett volna, akkor tuti szétcsap a WADA "szakemberei" között), de nem tette!!! Nem ismerte meg az ügyet a világsajtó, így az "esküdtszék", vagyis azok, akik kizárták Fazékot és Annust, előítéletekkel döntöttek, amit a mi vezetőink, egy jó médiakommunikácóval simán megfordíthattak volna, sőt, a 25 ml pisit is megvizsgálták volna, nem a DNS mintát nézték volna Annusnál. Amúgy lefogadom, hogy a pisiken nem buktak volna meg. Aztán ugye nincs is elégséges bizonyíték, mint ahogy a videot sem találták elégségesnek az amerikai úszónál.

    Magyarul: "Mi" basztuk el! Mint mindig. Sajnos. Ebben Schmittnek és Gyurcsánynak szinte egyforma a felelőssége. De főleg Schmittnek, aki ugyanis a helyszínen volt, Gyurcsány nem. Gyurcsány csak sportminiszterként lehet felelős, meg az esetleges dopping miatt. De ez már úgysem számít. - két arannyal végeztünk a 13. helyen, a 10. helyett.

    Megoldás. Szépen odafigyelni ezekre a jövőben. Itthon is profi doppingvizsgálatot végezni. Pénzt áldozni rá, mert az ország jóhíre a tét. Azonkívül felkészült ügyvédeket is kivinni, a portás helyett, kevesebb családtaggal. Aki nyaralni akar, ne menjen olimpiára! Okosan felkészülni minden esetleges támadásra, de legfőképp: az esetleges kudarcoktól sem félni, hisz ha most Schmitt kibukik, megbukik Annus és Fazekas is úgy, hogy hibáztak, szépen
    marad Brüsszelben, és más kerül a NOB élére, viszont politikusként nagy karriert futhat(ott) volna be, hisz a kiállást az emberek meggyőződésük ellenére is megjegyzik. De a karrierizmust, a tutyimutyiságot nem, és ezzel Schmitt szerintem leírta magát.

    Viszont, szépen rá lehet szállni a WADAra is, mert ha ue, egy amerikai diszkoszvetővel, vagy kalapácsvetővel esik meg, ugye mindenki tudja, hogy nem ugyanígy döntenek. A szar rendszert tényleg meg kell változtatni, mert ne legyen már oka 25ml 75 helyett, különösen ha elég a tesztekhez, hogy elvegyenek egy érmet, helyezést, több év munkáját.

    (SzvSz)
  • Breki33
    #3119
    "- Ha én a NOB döntéshozóinak fejével gondolkodom, nyugodtan várhatom a tárgyalást, hiszen mindkét sportoló vétett a szabályzat ellen.
    - Ez nem ilyen egyértelmu. Annus ugyanis, akit több nappal a versenye után szólítottak fel az újbóli doppingellenőrzésre, már úton volt hazafelé, méghozzá a magyar csapat vezetőinek tudtával és beleegyezésével. Arról igazán nem tehetett, hogy az autóút során nem tudták őt elérni a doppingellenőrök. Vagyis meglátásom szerint ezt az esetet nem nevezhetjük az együttmuködés megtagadásának. Főként azok után, hogy a verseny előtt és után is eleget tett a dopping-ellenőrzési kötelezettségének. Másodszor már valóban nem jelent meg Athénban. Csakhogy az olimpia idején, a július harmincadika és augusztus huszonkilencedike közötti időszakban érvényben lévő NOB doppingszabályzat szerint csak akkor lehet valakit eltiltani, ha két esetben nem jelenik meg a doppingellenőrzésen. Egyébiránt ezt a kitételt én is csak néhány napja fedeztem fel a szövegben, ugyanis ezt korábban nem nagyon propagálták"

    no comment
  • Sadist
    #3118
    Én azokra a szemét dolgokra gondoltam, amiket #3113-ban írtam.
  • SoDI---
    #3117
    Közbe a WADA-nál is jócskán vannak disznóságok.

    Ha a korruptciós botrányokra gondolsz, azok nem a WADA-nál, hanem a NOB-nál voltak. És nem a doppingvizsgálattal kapcsolatban, hanem a városkiválasztással kapcsolatban.
  • SoDI---
    #3116
    Veled az a baj, hogy amikor szinte még semmit nem lehetett tudni az ügyről, te azonnal kijelentetted róluk, hogy drogos csalók.

    Ha pedig ennek az ellenkezője derült volna ki idő közben, akkor megkövettem volna azokat, akik másként gondolták.

    Ja és ha lehet, szeretném még azt is szép csendben jelezni, hogy az olimpiai zárófogadásom még személyesen Schmitt Pál is szégyenteljesen viselkedő sportolókról beszélt, akik eljátszották a beléjük vetett bizalmat.

    bár itt nyilván nem mind az öt, akire gondolni kell
  • Sadist
    #3115
    Nem tudok, de nem is érdekel. Pontiust idézve: Senki nem tekinthető bűnösnek, amíg azt egyértelműen be nem bizonyítják.
    Veled az a baj, hogy amikor szinte még semmit nem lehetett tudni az ügyről, te azonnal kijelentetted róluk, hogy drogos csalók.
    Közbe a WADA-nál is jócskán vannak disznóságok.
  • SoDI---
    #3114
    Utána azzal jöttek, hogy szerintük Annus más vizeletét adta le a doppingvizsgálaton. Ezzel miért csak utána jöttek elő?

    Mert enélkül is el kellett venniük a díjat.
    Ez csak egy kis hab volt a jelentés tényálladékán.

    nappal később a WADA érdekes módon előállt egy "pisiszacskó a seggben" elmélettel.

    Pontosabban egy new york-i újság rájuk hivítkozva.
    Bár ilyeminek a gyanúja abban a jegyzőkönyvben is szerepelt, amit Fazekas maga is aláírt.

    Én csak arra kérlek, hogy egyetlen kérdésre válaszolj:
    Hogyan lehetséges az, hogy a több mint 3000 vizsgálat alkalmával mindenki tudott elegendő mennyiségű vizeletet szolgáltatni, csak a két magyar sportoló nem?

    Ha erre az egy dologra tudsz nekem épeszű magyarázattal szolgálni, akkor meghajtom a fejem.
  • Sadist
    #3113
    Csak hogy képben legyél. Annustól azért vették el az aranyérmet, mert a WADA-nak nem adott vizeletet. Utána azzal jöttek, hogy szerintük Annus más vizeletét adta le a doppingvizsgálaton. Ezzel miért csak utána jöttek elő? Vagy említhetjük Fazekas esetét is. Tőle azért vették el az aranyat, mert nem vizelt eleget. Pár nappal később a WADA érdekes módon előállt egy "pisiszacskó a seggben" elmélettel. Miért nem akkor szedték elő ezeket, amikor az egész botrány kirobbant? Mert ahogy teltek a napok, nem jutottak előrébb, ezért megpróbálták még jobban beledöngölni a őket a sárba. Úgyhogy ne mondjátok, hogy a WADA-nál nincsenek sumákolások.
  • SoDI---
    #3112
    Nincs mindenre bizonyíték?
    A bűnösség tekintetében ugyanolyan bizonyító a sok-sok közvetett bizonyíték, mint egyetlen minden kétséget kizáróan követlen bizonyíték.
    Példának lásd Táncos Gábort. Konkrétan semmi megdönhtetetlen nem szólt ellene.
    Ennek ellenére mégis 12 évre itélték.
    Mert a véletlenek valószínűsége egy bizonyos esetszám fölött rendkívül elenyésző.
  • Sadist
    #3111
    ÉS? Mindenkinek joga van azt gondolni, amit akar! A WADA-nak viszont nincs egyértelmű bizonyítéka, a feltételezéseket meg kenhetik a hajukra.
  • praksi
    #3110
    csöndben megjegyzem, h valaki bűnösségét nem a tömeg mondja ki......
  • SoDI---
    #3109
    közöd nincs a sporthoz

    Néha kocogok a Margit-szigeten.

    forgó horogkeresztes múltadat is szerencsére sokan ismerik

    Munkáspárti animált gif humoros paródiája volt, ami szerintük nem ugyanaz a jelkép, hiszen mozog.

    ahova tudsz, oda beleböfögöd a baromságaidat

    Mindigis beszéltem minden témában.

    nem ilyen stílusban adnád elő magadat

    Szerintem csak irónikus túlzásokkal lehet igazán rámutatni arra, milyen koncepciótlannak hangzik egy-két TV-nyilatkozat.

    nem csak beböfögős-sportdrukker szag ömlene kifelé az arcodból

    A sportvilágban nem hiszek összeesküvések létezésében. Szerintem több mint szánalmas, hogy a lebukottak ilyesmivel próbálják menteni magukat.
  • SoDI---
    #3108
    csendben jelzem, hogy vasárnap a TV2 Naplójában is 50%-a felett volt a szavazóknak, akik a sportolókat bűnösnek gondolták
  • Ramza
    #3107
    Az a gond, hogy megint nem érted, hogy mi baja van veled az embereknek.
    Segítek.
    Ezt a topikot sportrajongók viszonylag szűk köre látogatta rendszeresen az elmúlt hetek során. Voltak viták, gyakran nem értettek egyet a hozzászólók, és maga a doppingvita is sok vihart kavart. Egy dolog azonban közös az idejáró emberekben: sportbarátok, akik Magyarországnak szurkolnak (és köztük vannak olyanok, akik bűnösnek, és vannak olyanok, akik ártatlannak tartják a dopping-gyanúba keveredett sportolókat - mint az élet annyi területén, itt se csak fekete és fehér van).

    Jöttél te. Mindenki tudja rólad, hogy:
    - közöd nincs a sporthoz
    - forgó horogkeresztes múltadat is szerencsére sokan ismerik
    - a politikai fórum megszűnése óta alig találod a helyedet, ahova tudsz, oda beleböfögöd a baromságaidat

    Szóval ez itt a gond.
    Természetesen semmi baj nem lenne a véleményeddel, ha
    - nem ilyen stílusban adnád elő magadat
    - nem csak beböfögős-sportdrukker szag ömlene kifelé az arcodból
  • SoDI---
    #3106
    A szép sikerelnek örülök.
    Az természetes.
    Képlinkelgetős demonstrálás, és szmájlihalmozás nélkül is az ;-)

    De ugye most a TV se az aranyérmesekkel van teli.
  • SoDI---
    #3104
    Ha az ember nem szed szteroidokat, akkor nincs a vizeletében szteroid.
    Ha az ember szed szteroidokat, akkor van a vizeletében szteroid.

    Ilyen egyszerű ez.

    Ha valakinek nincsenek doppingbotrányai, akkor az jó nevelőerő lehet.
    Ha valakinek vannak doppingbotrányai, akkor nincs alapja tiszteletet megkövetelni a tanítványaitól.

    Ilyen egyszerű ez.
  • Hentes Bill #3103
    negatív, lol normálist akartam írni :P
  • Hentes Bill #3102
    komolyan, húzz már innen sodi, egy negatív hozzászólásod nem volt, csak okoskodni, meg szidni jársz ide. nem láttam tőled egy szép volt xy, vagy akármilyen normális üzenetet egy szép siker után. senki nem kíváncsi rád, szevasz
  • MIMACSKA
    #3100
    Most már értem miért rühell téged mindenki.....
  • SoDI---
    #3098
    Gyurkovics azt mondja, ő negativ mintát adott.
    Biztos a cigazettázó férfi manipulálta a tesztet.
    No sebaj, Mulderék majd felgöngyölítik az összeesküvés szálait az epizód végére!

    Annus azt mondja, lehet, hogy testnevelő tanár lesz.
    - Na pistike? Elvégezted a házi feladatot?
    - Igen, Adrián bácsi.
    - Akkor ez itt mi? Büdös kölyök! Nem meg mondtam, hogy az összes tablettát egyed meg szépen vacsi után?!!
  • SoDI---
    #3096
    TV2!! GYURKOVICS A POZITIV DOPPINGTESZTJE ÉS KIZÁRÁSA ÓTA
    ELŐSZÖR NYILATKOZIK!
    AKTIV
    MINDJÁRT!!!
  • SoDI---
    #3095
    A WADA is.
    Néhányszor.
    De a legtöbbször a hazai dokik.