8627
.
  • Dexantreal
    #6168
    Ja, nekem is az van és kb annyinál járnak, ahogy te mondod.
  • Terminátor14
    #6167
    Értem

    Hát szerintem azért próbáld ki a magyarítással is, az alaptörténetet azért megértheted belőle. (bár a 2 leghosszabb és talán legérdekesebb párbeszéd még angol..)
  • TomDantes
    #6166
    Hát azért egy-két dologra rá jöttem, de olyan probémáim volak mint hogy pl: hogy legyen Jedi tanítványom, meg ha mondtam valamit erre eltoloódott a jelemem jó irányban mikor én gonosz akartam lenni, nem értete meg amikor csak úgy dumáltan a társaimal,hát nem volt könnyű, de az elenségetz le lézerkardozn iazért angolul is megy.
  • Terminátor14
    #6165
    hát nemtom úgy milyen elményt tud nyújtani a játék, ha tényleg nem értesz belőle semmit, de az ez már a te dolgod :D
  • TomDantes
    #6164
    hát akkor aznem túl sok ,mert arra gondoltam ha tényleg 65-70 %os akkor már üyge a nagyrésze magyar, és mivel egy szót sem tudok amgulol, vissz szerzem a Kotor2-t és újból végig viszem, de ha csak 40 % akkor nem. Akkor még várok vele.
    Amúgy eddig 3x -vittem végig, ahhoz képest hogy egy zsút sem értetem belőel, , nem is rossz.
  • Terminátor14
    #6163
    Én leszedtem, nekem valahogy úgy tűnik hogy a 40%-os verzióhoz képest max 10% javulás van, de biztos én vagyok a béna :P
  • TomDantes
    #6162
    csá láttam hogy lw lelhet töltenei a honosítást, ami 65-70 % ban van kész.
    Megnézte már vlaki?
    Tényleg ennyire kész van?
    ( nkem most nincs a KOTOR2 , nem tudom megnézni)
    szóval mennyit ér a honosítás?
  • SaGa Jr
    #6161
    Történetesen javítgatni és fejleszteni kell a droidot. Ha elégszer csináltad (2-2 alkalommal mindkét javítási/fejlesztési típust, de magas repair és computer programing kell hozzá, utána egy összetett, nagyon nehéz kombinációs javítás!), előbb megkapod a speciális meditációs gyakorlatot, amit elvégezve T3-al azonnal maxon lesz a Force energiád. Utána jön hogy valami egyéb is van ott. Tud némi infót a hajóról és lejátszik filmecskét. Eztán persze újabb kérdésekkel lehet előállni a kis guruló droidunk felé, bár ekkor már kissé kevésbé közlékeny.
    Itt a szereplők attól fügenek, hogy mit válaszoltál Attonnak a játék elején a történelmi kérdéseire. Ha szerinted nő volt Revan, akkor az első részből ismert Carth Onasi lesz a felvételeken. Ha férfi volt szerinted, akkor Bastila Shan. Plusz a szöveg tartalmát befolyásolja hogy szerinted jó vagy rossz volt Revan, mikor Atton erről kérdezett téged.

    Ez mondjuk kihatással van a játék pár másik részére is. Például Korribanon van egy berobbantható ajtó. Emögött egy holocron. Na ebből a korábban adott megfelelő válaszok esetén szintén előcsalható egy kis lejátszás amin aggódó első részes karakter szövege és képe található. Ha nem jó válaszokat adtunk (illeve nem azokat amikre a fejlesztők gondoltak) akkor nem lesz lejátszás, sőt szinte bizonyosan sikerül tönkretenni a holocront.
    A játékban változik a képe a minket kereső admirálisnak a válaszaink alapján. Sőt a végjáték környékén lévő nagy csatát követően is lehet egy kis extra elbeszélgetés. Igazándiból mindezek előnye, hogy megtudható mi a fene is történt azokban az években, mikor Revan végül eltűnt.

    Amúgy Revan jóval nyugisabb volt T3-al. Ennyire keményen nem szólogathatott be neki. Sőt Revan kicsi csíra volt az Exile-hoz képest, akivel a 2. részben játszhatunk. ;)
  • Dexantreal
    #6160
    T3 és Revan? Lol, szegény kis droid mit kaphatott Revantól, mikor az én sötét oldalas karim is azt hajkurássza neki a jóvoltamból - ogy kapjam a sötét oldalra a pontokat -, hogy, ha még egy ilyen, akkor összezúzlak, vagy eladlak erre ő ijedt füttyögésbe kezd. Szóval Revannál eléggé pocsék lehetett neki. Hogy lehet megtudni tőle, mi történt? Mert én csak azokat tudom kérdezni a világos oldalon lévő karimmal tőle, hogy mi a helyzet a hajóval, kéne egy kis javítás nála, vagy esetleg fejleszteni kéne a droid; netán pár számítógéptüske kell a fő karinak (ilyenkor meg bepüttyög valamit, mire a fő karim biztosítja, hogy nyugi, jó célra használja ezeket a számítógéptüskéket... vajon mitől félhetett T3-M4? :S), meg hogy letudná-e ismét vetíteni a Jedi mesterek listáját. Eddig csak influence gained volt a kis droidnál a világos oldalon lévő karimnak, szóval nem tudom hogyan lehetne megtudni tőle... majd a végén? :S
  • SaGa Jr
    #6159
    Ha jól emlékszem akkor vagy a Con vagy a Str fog egy ponttal megemelkedni általa. De valószínűbb a Str. A Con Hanharr által növelhető, ha megfelelően vezetjük a dumálás folyamát és elég jóban vagyunk vele.
    A gond az, hogy mindösszesen egyszer lehet ezt a dumálást előcsalni és ha a kezdetén nem jó kérdést teszünk fel, elő sem jön többet. Összesen egy alkalommal tudtam végigvinni hibátlanul a beszélgetést és megszerezni a bonuszt. A gond az, hogy túl érdekesek azok a lehetőségek is, amiket mindeközben felkínál beszédtémaként a múltjából.

    Ja zat meg kifelejtettem, hogy a kis T3-as is bőszen ad új képességeket és még némi extrát a karakterenek, már azon túl hogy jobban képben lesz a történésekkel kapcsolatban. Legalábbis többet megtudhat T3 múltjáról és az előző csapatról ami az Ebon Hawk-ot birtokolta, Revannal az élén.
  • Calver
    #6158
    "Mandalore (igazi kemény srác, nem lehet jedi, 3 féle implantja alapból van, tud rajtad tulajdonságot fejleszteni)"
    no ez új, mit és hogyan tud a főkarin turbózni?
  • Dexantreal
    #6157
    Lol, miért van az, hogy néha egyszerűen megváltozik az egér és az irányítás játék közben? Pl most is miután Sluskot és Luxát kinyírtam, egyszerűen az egér nem fordult se jobbra, se balra, valamint csak jobbra tudtam haladni a billentyűzettel... ilyenkor régen újra kezdtem a mentésemtől, de most elmentettem, kiléptem a főmenübe és mikor visszatöltöttem, már jó volt. Valami bug lenne? :S
  • Dexantreal
    #6156
    Húú, szegény Kreia. Most kap rendesen sötét oldalra igyekvő karimtól. Eddig mindig csak ilyen arrogáns válaszokat adtam neki és hát influence lost lett a vége.... Attonnál meg nőtt ehh. Kéne az a mod, ahol Handmaiden, vagy valamelyik csajba beleszerethet a csaj főkari is. Végülis valamilyen szinten elviselhető ez az Atton is, meg majd biztos az a másik Disciple vagy ki szintén... csak kíváncsi lennék arra a modra.... és remélem nem barmolja szét a játékot, meg nem kell teljesen új karakterrel indulni.
  • Dexantreal
    #6155
    Thanks a választ! Olvasom is természetesen, csak mivel nem tudok olyan nagyon jól angolul, ezért nem mindig értek meg mindent, bár a szótárat azért előveszem, plusz ott van a magyarosítás is, szóval mégis valahogy sikerül nagyjából megérteni a dolgokat. Meg a végig játszás egy része, ugye.

    Sith körökben? Csak késöbb terjedt el ez a Jediknél is? Hm, pedig azt hittem a Jedik voltak eben az ötletben az elsők, na mindegy.
  • SaGa Jr
    #6154
    El is olvasod miről dumáltok? Mert akkor egyértelmű miért kapsz nála befolyásbeli javulást. :) Meggyőzöd az illetőt arról, hogy a te álláspontodat képviselje, illetve olyasmit teszel ami neki szimpatikus. Ekkor jön az influence.

    Összesen a játékban lévő karakter:
    Hanharr (csak akkor csatlakozik ha gonosz vagy mikor Nar Shaddaan tevékenykedsz, tulajdonságot tud fejleszteni rajtad)
    Mira (semleges jó oldali állapotnál jön veled, jedi sentinellé képzehető)
    Handmaiden (csak férfi karakter esetén jön, jedi guardian lesz belőle, sok mindent tud tanítani)
    Disciple (csak női karakter esetén jön, jedi consular lesz belőle, tanítani tud téged)
    Atton (na ő már az elejétől ott van, jedi sentinellé képezhető, tanítani tud téged)
    Bao-Dur (szintén elég hamar bejön, jedi guardian lehet belőle)
    HK-47 (össze kell raknod és onnantól lesz egy jó erős gyilkos robotod)
    T3-M4 (kis droid, a játék elejétől jelen van)
    Kreia (nem kell bemutatni)
    Visas (ha eléred a jó vagy gonosz szintjelző 3/4-ét, akkor megjelenik a hajódon, onnantól veled tart, tud tanítani érdekességeket)
    G0-T0 (Nar Shaddaa után tart veled, sok pénzt tud adni ha teljesíted a követelményeit)
    Mandalore (igazi kemény srác, nem lehet jedi, 3 féle implantja alapból van, tud rajtad tulajdonságot fejleszteni)

    Namost ezekből kettő aki kérdéses, mert a fő karakteredtől, illetve a beállítottságodtól függ, melyik jön veled.

    Mindenkinél van valami egyéb dolog is a megfelelő influence mennyiségen túl, ami által jedivé faragható. Attonnál például a Nar Shaddaan kiderülő apró kis titok. Bao-Dur esetében a kardod elkészítése és egy presztizs osztály felvétele a fő karaktereddel. Mira esetében 2 influence begyűjtése, megfelelő irányba terelése a beszélgetésnek, majd ellátogatás egy megadott helyszínre.
    Handmaiden (majd megtudod a nevét is, csak játsz tovább) esetében sok sok harc, plusz infógyűjtés és beszélgetések.

    Plusz ez az egy padawan... Lehet hogy a SW filmeknél már ez van, de a KotOR során ez nem merült fel konkrétan sehol. Mint ahogy azokban az időkben a Sith soraiban is akármennyi tanítványa lehetett egy mesternek. Majd a fény és sötétség sregének nagy hentje után hozta a rendeletet azt hiszem Darth Bane, hogy 1 mester és 1 tanítvány lehet a Sith követők sorában.
  • Terminátor14
    #6153
    Nahh végülis sikerült a dolog...

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Szóval volt egy óriási bug itt a játék végén. Két ajtó van (ellentétes oldalon), amin át be lehet jutni oda ahol Sionnal küzdünk. Namost én egyszer elment ide, de nem mentem be, viszont mikor visszaértem az akadémia elejére, akkor jött hirtelen a Sionnal való első párbeszéd, ami után persze nem volt csata, és még mindíg zárva volt mindkét ajtó, aminek elméletileg nyitva kell lennie ahhoz hogy bent megküzdjek ezzel a szépfiúval. Szóval lényeg hogy újrakezdtem a Malachor elejétől, és most rögtön bementem az ajtón. Sion kipipálva, megtoszom Kreiát és jövök vissza kérdezősködni
  • Terminátor14
    #6152
    Én meg közben betöltöttem egy régebbi mentést, gyakorlatileg csak az utolsó helyszín egészét kell megcsinálnom újra. Aztán befejezem, és lesz egy-két kérdésem a történettel és miértekkel kapcsolatban :)
  • Dexantreal
    #6151
    Ja igen, csak rég volt és elfelejtettem már. Ne is, mert nem szeretném előre megtudni mit fog Krei tenni Mirával, de majd jól seggbe rúgom Kreiát.
  • Terminátor14
    #6150
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Handmaidennel sincs ám túl jóban, mikor a kiscsaj csatlakozik, akkor rögtön mondja hogy tartsd rajta a szemed...:D A többihez inkább nem fűznék kommentárt, játsz :P


  • Dexantreal
    #6149
    Jeti biztosan nem. Jedi igen, még ha kitaszított is. De tudom, hogy ez amolyan poén féle. Igen, de nem tudom, hogy neked volt-e az a bejátszás Nar Shadaa után, hogy:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Kreia belép a buli helyszínére, ott ahol Mira megölte Hanharr-t és feléleszti, majd dumál vele hosszan, végül arra jutnak, hogy várjon Kreia parancsára és idővel megkapja Mirát és kinyírhatja... a hülye Kreia már... komolyan mondom, sorra kinyírja az embereimet ehh... Atton nem tetszik neki, Mira nem tetszik, még jó, hogy Handmaidennel megvan úgyahogy... Visas-t se komálja lol. Kíváncsi leszek mi lesz ebből.


    Úgyhogy, ha elviszi Kreia Nar Shadaa-ra nélkülem Mirát, az gázos lehet :S, de, ah én is megyek, még úgyis...
  • Terminátor14
    #6148
    Ne feledd hogy te tulajdonképpen nem is vagy jeti...

    Mirával miután megvan a kellő befolyás beszélgess el Hanharról, meg Nar Shaadaról. Aztán kilyukadsz valahogy ott, hogy Kreai-val meg tudod neki mutatni milyen is a bolygó....Ha belemegy, akkor csak annyi a dolgod hogy elviszed a Nar Shadara, onnantól egyértelmű.
  • Dexantreal
    #6147
    Pedig van még egy hely :S. Na mindegy. Legkönnyebb? Na és, hogy? Eléggé vad, makacs, meg maga útját járó teremtés, szóval... de, ha gondolod, megdobhatsz pár tippel. Viszont nem úgy van, hogy egy Jedi mesternek csak egy padawanja lehet? Nekem ott van Handmaiden... és Mira is? Picit erősen átvágnám a Jedi kódex szabályait... bár, ha engedi a játék, akkor majd a Tanács maradék tagja megérti, hogy ezekben a válságos időkben kell az utánpótlás.
  • Terminátor14
    #6146
    Mirát pedig a legkönnyebb jetivé változtatni :)

    Egyébként nem lesz új csapattagod már :)
  • Dexantreal
    #6145
    Hmmm... én ezt, akkor nem tudom :S. Utána nézek annak, amit írtál. Egyébként Dantooine-n vagyok, utolsó bolygó és Handmaiden Jedi védelmező 3... de legutóbbi Nar Shadaa-i látogatásom óta nem írta, hogy influence gained és bizony még mondhatna magáról valamit, meghogy két kari is közelebb kerüljön egymáshoz. Nincs valakinek erre ötlete hogyan lehetne? Meg mit és hogyan tanítsak neki? Mert hát a Jedi mestere vagyok. Mira meg nagyon lol. Elkezdtem vele dumálni és hírtelen azon kapom amgam, hogy azt mondja a fő karimnak: öreg vagy. Mire én: nem, nem vagyok öreg! Mira: Ide figyeljél, nekem nincs szükségem apukákra, hogy védelmezzenek engem, én a magam ura vagyok és tudok vigyázni magamra. = valami ilyesmit.... hát kész ez a csaj, de akkor néztem a legnagyobbat, mikor ott hagytam picit, hogy hadd füstölögjön (csapatomba került) és kiírta: influence gained: Mira. Lol. Pedig, hogy beszólt nekem. Ja, meg Attonnál is faggatóztam és erre a köcsög rohadtul lehordta a Jediket, én védtem őket és jót veszekedtünk, de a végén nála is kiírta, hogy influence gained: Atton. Most normális ez? Na mindegy. Meg egy szonda droid, vagy mi a csapathoz került ilyen Goto néven és Remote-t megpörkölte lol, meg Bao-Dur-nak szólt, hogy kéne neki is olyan fejlesztés, mint Remote-nak. Elkezdtem azon gondolkodni, hogy nem kellett volna elfogadni, mint ajándékot ezt a repkedő izét... nem lehet kidobni a csapatból? Mira meg tudjátok hol fészkelte be magát? A hajón a törött HK droid előtt álldogál. Pedig a pilóta fülke felé van egy kisebb zug, ahol nyugodtan meglehetne... és még van egy hely a csapatban... ha lesz új tag (el ne áruljátok pls), kíváncsi vagyok hova fog állni. Atton ölébe ül majd lol? Vagy Mira elé préseli be magát? Esetleg Mandalore mellé ott a kis téren? Érdekes lesz.
  • Terminátor14
    #6144
    Sajnos kicsit félreértettél :(

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Szóval épp az a baj, hogy nem tudok Sionnal megküzdeni...Mert nem találom őt sehol. Ajtó alatt pedig azokat az ajtókat értettem, amik tényleg vezetnének valahova, és ki is van írva hogy door :) Mint írtam is, az a problem, hogy miután kinyírtam az összes bentlévő egyedet, mentem vissza kifelé, és hirtelen a semmiből láttam siont (odaváltott a kamera de én nem voltam ott a képen, kicsit távolabb voltam onnan), és beszélgettünk is. A végén mondta hogy csak egyikünk szolgálhatja Kreiát, ezután gondolom kellene hogy kezdődjön vele a csata...de nem. És ez lenne a kérdésem, hogy mi a fenéért nem tudtam harcolni ellene. Így most megakadt a játék, mert le kéne győznöm, de ugye ha nem tudok harcolni vele akkor nehéz lesz :(
  • SaGa Jr
    #6143
    Rossz helyre került be a spoiler! Az utána jövő szöveg még a spoiler előttihez tartozik!
  • SaGa Jr
    #6142
    Nos az a rakéta Mira esetében az nem vállról hanem az alkarra épített kilövőből lőhető ki. Alapból ott van az egyik alkarra rakható pajzs helyén nála ez a kütyü. Ha van rakétád/méregnyilad, akkor harc közben a gránátok között lapozgass. Ott lesznek a raksik és kiválasztva őket már ki is lőheti azokat.

    Plusz az a kérdéses hely, ahol egyedül kéne kijutni, egy hihetetlen egyszerű módszerrel megoldható. Tegyél fel Mirára egy lopakodó övet. Lehetőleg olyat, ami még ad is a lopakodásra pár pontot. Innentől, főleg ha 10 fölötti lesz módosítókkal a lopakodás, vígan végigsétálsz a delikvensek között. A lopakodás csak akkor működik egy karakternél ha solozik. Akár úgy is, hogy a csapat ott van vele a térképen, de leválik róluk és ők maradnak a helyükön. Erre is van megfelelő gomb és az ikon is ott van a képernyőn.

    Terminator 14:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ahol megküzdöttél Sionnal, ott van a tovább vezető járat. Gyakorlatilag miután levágtad, utána nézd meg a térképet és ott az északi(felső) irányba kell menni. Ott lesz a kijárat és nincs zárva. A többi, ajtónak tűnő dolog nem ajtó. Csak egy helyen lehet kijutni és ha jól emlékszem csak egy helyen lehet bejutni is. Ha nem megy, töltsd vissza az állást még a Sionnal való harc előttről és csináld újra.

    De adj neki két kardot és sétélj lopakodó módban oda valaki mögé. Aztán csapj egyet. Megjelensz, de az első csapásodnál megkapod a sebzésre a sneak attack jelentette sok sok pluszt. Egy csapás, egy manus. Persze ha megfelelően lett fejlesztve a hölgyemény. Mondjuk kimondottan két fegyveres közelharcra. :)
  • Dexantreal
    #6141
    Nm. Kíváncsi leszek milyen újítások lesznek a háromban majd. Tudsz valami hírt róla? Vagy van már valami hír egyáltalán a háromról? Pl megjelenés? Hm, de ezt azt hiszem már kérdeztem :S.
  • Terminátor14
    #6140
    Még néztem is pedig hogy mi az switch caracter ott, thx

  • Dexantreal
    #6139
    Betöltésnél switch to characters és ott lesz, nyugi.
  • Terminátor14
    #6138
    Azért tartogat még meglepetéseket ;-)

    Nemtom, én nem láttam őket, de lehet hogy csak a játékban nem jelzi. Lusta voltam megnézni a windowsban.
  • Dexantreal
    #6137
    Elsővel nem játszottam... ha sikerül letölteni valahonnan, akkor lehet, hogy kipróbálom. Bár már lehet tudni a kettőből nagyjából, hogy mi történt. Vagy teljesen. Mentéseid meg miért vesznének el? Ott vannak és kész.
  • Terminátor14
    #6136
    Az első résszel játszottál? Szerintem picivel jobb mint a második. Bár ez is jó. Én most meguntam a várakozást, elkezdtem újra csajszival. Remélem az előző mentéseim nem vesztek el..
  • Dexantreal
    #6135
    Akkor nem szóltam. Azt hittem, hogy csak egyszer-kétszer vitted végig.... és gondoltam szólok, hogy enne ktöbb varriációja van befejezésénel, ahogy itt láttam, mikor valaki írta. Én először játszok a játékkal, de nagyon jó. Ilyen jól megmunkált játékot még életemben nem láttam - SW terén tutti - és több órára, napra letud kötni. Persze azért pihenek közbe, meg végzem a dolgot, de a lényeg: nagyon lebilincselő. Remélem a három is majd hasonló lesz, vagy még jobb.

    Sötét karival szerintem nem lehet sokkal nehezebb, mint a világos karival, csak az a baj, hogy pl a világos karival megvolt a halott tisztnek a hangjelszava vagy milye - már nem emlékszem - a sötét karinak nem. Na mindegy, majd max visszamegyek érte, ha egyszer betöltöm azt az állást. De most világos karival nyomulok.
  • Terminátor14
    #6134
    Eddig asszem 4szer vittem végig, mindíg férfi karival jó oldalon :P Csak épp egyre jobban elmerültem a dolgokban, háttérsztorik/társak megismerésében, mellékszálákban stb...

    Legközelebb (remélem már holnap elkezdhetem :D)csaj karival viszem végig, valszeg az is jó oldal lesz, de nem biztos még...

    Peragus nem hiszem hogy nehezebb lenne, bár nemtom, mint az a fenti szövegből kiderül, nem nyomtam még dark karival.
  • Dexantreal
    #6133
    Aha, hát ez van. Várj. Melyik odlal ez? Sötét/világos? Hányszor vitted végig? Mert úgy hallottam, hogy mindkét oldalon több varriáció van befejezésre. Indítottam egy karit, aki sötét oldalra áll majd, csak vele szenvedek Peraguson, mert full nem olyan könnyű, mint a világos oldal karinak... de lehet azért, mert átsiklottam valamin... na mindegy.
  • Terminátor14
    #6132
    2mb-os PCI-s videókártya, nagyon brutál :)

    Hát pedig most jól jönne a forgalom, mert nem tudok továbbjutni, pedig 10 percnyi van hátra a játékból :(
  • Dexantreal
    #6131
    Neked off, nekem meg idegen nyelven van ez az s3. Amúgy meg ne aggódj szerintem az offért. Amilyen ritka itt a forgalom... jó, mostanában fellendült, de akkoris... és nincs házigazda úgyse :P.
  • Terminátor14
    #6130
    Hát ez itt kicsit off :D

    Lényeg hogy most faterom gépén játszom, mert az enyémben egy s3 van amíg nem jön meg a 7900gs-em. De itt egy másik bill van, ami meg tök szokatlan.

  • Dexantreal
    #6129
    Miért, milyen billentyűzeted van?