8627
.
  • gibsonsg
    #8507
    32bites xp-van, patch-et raktam fel, tört, újra is telepítettem már párszor, és nemtudom miért nem megy mivel régebben ment de akkor keresni kell másik videókártya drivert hátha bár azt meg nem nagyon találtam de hátha:D köszi a segítséget még próbálkozok:)
  • SaGa Jr
    #8506
    - Milyen operációs rendszeren próbálod nyüstölni?
    Win 7 és Vista alatt problémák léphetnek fel (elsősorban a 64 biteseknél de akadt panasz a 32 bites Vista kapcsán is), amit orvosol egy Vista patch (rákeresel a neten hogy Kotor 2 Vista patch és megtalálod).

    - Fenn vannak a patch-ek vagy teljesen alap verzió?
    Alap verzió számtalan problémát tartalmazott így érdemes feltenni a patch-eket. Ne az autopatcher-t használd hanem keress rá a letölthető patch-re.
    A filefront-nak van kotor-os aloldala ahol megtalálhatod a patch-et a Kotor 1 és 2-höz is egyaránt a megfelelő helyen (official releases részlegben). Ugyanitt tengernyi modot is találsz.

    - Tört vagy eredeti?
    Találkoztam már olyan töréssel ahol maga a törés volt a ludas a hibákért.

    - Probléma lehet még ha túlságosan is új a videokártya driver.
    Ennek orvosolása elég egyszerű, csak vissza kell tenni egy régebbit.

    - Újratelepítés is segíthet esetleg.
    Töröld le teljesen, indítsd újra a gépet és telepítsd fel megint.
  • gibsonsg
    #8505
    sziasztok! nekem olyan problémám lenne, hogy felteszem a játékot megcsinálom a karaktert, elindítom és csak sötétség lesz az egész hang van de semmi más, aztán másnap megint elindítottam akkor pedig a sötétség megmaradt de most megjelenik az a csodás hibaüzenet, hogy 0x00000000 címen található utasítás 0x00000000 memória címre hivatkozott. nagyon sok embernél láttam már ezeket a hasonló problémákat. van valakinek valami megoldása erre vagy felejtős az egész? előre is köszi a segítséget, ja és laptopom van alaplapi videokarival.
  • SaGa Jr
    #8504
    Minimális mennyiségű, de valóban akad néhány elírás, ami az érthetőséget igazából nem veszélyezteti, legfeljebb a szépérzéket macerálja (komoly, félreérthető vagy problémát okozó szerencsére nincs benne vagy én sikeresen elkerültem a light side végigjátszásom során).
    Ezeket én az egyéb, integrált modoknak tudom be (valami 6-8 egyéb csinosítgató/átvariáló mod is integrálva lett amik közül van ami a szövegbe is belepiszkál). Meg aztán ennyi az alap játékban is volt. :)

    Ha Win 7 alatt játszik az ember akkor meg nem árt feldobni a Vista compatibility mod-ot sem a restoration project mellé a biztos működés végett.
  • Calver
    #8503
    amúgy mennyire van tele helyesírási hibákkal a mod?
    mert ahogy elnézegettem moddb-s leírást, kiszúrtam párat, de még a Mira or Hanharr screenshotjában is ott mosolyog kapásból egy... (party member, két külön szó kéne h legyen. szerintem.)
  • SaGa Jr
    #8502
    Mira felvétele nem jelenthet problémát (az hogy férfi vagy nő a fő karakter itt nem szól bele a dologba), elég ha semleges vagy jó a karakter, akkor mindenképp ő fog jönni (ha meg az első szabadon választott helyszín volt Nar Shadaa, akkor onnan még bőven teljesen gonosszá is tehető a karakter meg Mira is aki veszett jól néz ki a portréját tekintve a sötét oldalon, akárcsak Bao-Dur). De akad olyan mod is amiben az arénában való harcuk előtt is dönthetsz arról, hogy majd melyiket akarnád magadnak, ráadásul az a mod kompatibilis a TSLRPM-el ( Mira or Hanharr ).

    Hanharr normál esetben csak akkor lesz végleges csapattag, ha a karakter eléggé eltolódott már a sötét oldal felé (effektíve bejött már a Visas-os videó és a viszonyítási csík ami mutatja mennyire jó avagy gonosz a karakter, lenn jár az egy negyede alatt) mikor Nar Shadaa-n mászkál és elér ahhoz a ponthoz ahol ez eldől.


    Érdemes szerintem figyelni akkor a deadlystream (a készítők oldala) fórumának topikjait, mert ha valahol felbukkan kompatibilis mod ebben a témában, az ott lesz.
  • Calver
    #8501
    hátööö... igazából csak rohadtul unszimpatikus volt Disciple
    Hanharr kevésbé, de Mira akkor is jobb arc.

    majd meglátjuk, hátha tudnak modderek varázsolni. sajnálom Obsidian-nak ezt a csapattárs bekényszerítős szokását, bár NWN2-höz képest semmiség volt amit itt műveltek...
  • SaGa Jr
    #8500
    Csak csajos party kéne mi? :)
    A vágyad meg nem biztos, hogy kivitelezhető lesz, mert túl sok minden lett variálva handmaiden kapcsán (ez a handmaiden -t női karakternek engedélyező modnál is írva van).
  • Calver
    #8499


    mondjuk még alszok párat kipróbálása előtt, minden moddal inkompatibilis amit én használod (felvehető Handmaiden és Mira)
  • SaGa Jr
    #8498
    Hátha mást is érdekel a dolog rajtam kívül...
    Már elérhető a végleges formája (1.8) a TSL Restoration project-nek, amivel helyreállították a kimaradt, levágott és kihagyott tartalmakat a lelkes modderek.
    A játék egészét úgy kb 2 órával megdobja (ha minden új diskurzust végighallgat és végiggondol az ember akkor lesz az 4 óra is egy végigjátszás esetén).

    Elérhető a moddb oldaláról és a készítők saját oldaláról is. Utóbbi helyen a fórum részlegben megtalálható egy lista arról mely egyéb modokkal használható együtt ez az addon.

    TSLRCM moddb

    Mod compatibility list
  • Systore #8497
    hello, lehetséges úgy végigvinni a játékot, hogy light side a karakterem, de a mestereket megölöm? mármint ennek mi a következménye, kreia mit szól hozzá?
    csak mert az első mestert akivel találkoztam legyőztem, de dark side pontot nem kaptam érte, full light vagyok így is.

    vittem már végig a játékot ezelőtt, de erre csak a mostani végigjátszáskor gondoltam.
  • Sz Mesterlövész
    #8496
    Hogy kell előhívni a panlt a kotor 2-ben?? mert az altgr+7-el semmit nem csinált
  • ollie
    #8495
    Az engine-t ők csinálták, és a bug is az engine miatt van.

    Egyébként meg a Bioware híres arról, hogy gamebreking bugokat hagy minden játékában. Leszarják a vásárlókat, miután már sokan megvették a játékaikat.
  • Wanax
    #8494
    Nahát, valóban a 2-t már nem a Bioware csinálta. Bocs a dezinformációért. :)
  • Fidolorous
    #8493
    hát ebben a részben már nem volt benne a Bioware keze...
  • Wanax
    #8492
    Amúgy nem értem a Bioware-s srácokat, hogy ezt a bugot hogy tudták bennhagyni mind2 verzióban... Vagy legalább egy patchben megcsinálták volna, de szerintem aki játszott a két játék közül bármelyikkel, tutira találkozott ezzel a hibával. Én kb. 3 különböző hardverű gépen játszogattam az 1-el meg a 2-vel, de mindegyikben benne volt...
  • Calver
    #8491
    de vissza nem olvastál
    #8476-ban megtalálod a megoldást.
  • aMGEE
    #8490
    Ja, azt még elfelejtettem hozzátenni, hogy a feltelepített directX 10 verziójú. Blokkolhatja a vírusirtó és/vagy a tűzfal?
  • aMGEE
    #8489
    Szükségem lenne egy kis segítségre! A játék hihetetlen mértékben akadozik és szaggat. Egyszerűen lehetetlen rajta játszani.
    Íme a gépem adatai:
    Windows 7
    Processzor: Intel(R) Core(TM) Duo CPU E7400 2.80GHz
    RAM: 4,00 GB
    Teljes fizikai memória: 3,00 GB
    Szabad fizikai memória: 1,83 GB
    Teljes virtuális memória: 6,00 GB
    Szabad virtuális memória: 4,65 GB
    Rendszer típusa: 32 bites operációs rendszer

    Videokártya adatai:
    ATI Radeon HD 4800 Series
    Adapter memóriája: 512,00 MB
    Illesztőprogram verziója: 8.871.0.0
    Felbontás: 1440 x 900 x 59 hertz
    Bit/képpont: 32

    Már mindent megpróbáltam. Újratelepítettem, patcheltem, frissítettem a videokártya szoftverét is, letiltottam szinte minden futó alkalmazást, ami miatt akadozhat a játék a vírusirtó (NOD32) kivételével. Próbáltam a játékot a lehető legalacsonyabb felbontásra beállítani, de semmi. Ugyanúgy akadozik. Jelenleg a második pályán (a Citadella űrállomáson) vagyok. Amikor a Peraguson voltam, a játéknak semmi baja nem volt.
  • csabesz123
    #8488
    Sziasztok! Vki tudna segíteni abban, hogy kell feltenni a kibővített MOD-ot(+bolygók, küldetések)? Mert van vmi restoration content MOD meg külön HK gyár és M4-78 mod is. Elvileg mind nem működik együtt, de akkor melyiket tegyem fel?Mivel kapok több tartalmat?
  • cikasz
    #8487
    sikerült! kösz az infót
  • cikasz
    #8486
    Nem nocd-s exe mivel eredeti a gém. De kipróbálom egy tört exe-vel mindjárt.
  • Calver
    #8485
    várjál... no-cd crackes exed van? mert az kell hozzá.
    de mondom, ha az istennek nem akar menni, ugorj neki manuálisan, csak pár hex értéket kell átírni.
  • cikasz
    #8484
    hiába választom ki a könyvtárat úgy sem jó :(
  • Calver
    #8483
    hmmm... próbáld meg manuális kikeresni a könyvtárat. hozzá felül kiválasztod, kapásból aktívnak kéne lennie patch gombnak, aztán beállíthatod kellő felbontást, rányomsz, és ollé.
    ha még mindig nem, manuálisan ess neki.
  • cikasz
    #8482
    nem az. Eredeti 4cd-s változat.
  • Calver
    #8481
    steam-es install? mert azzal nem megy.
  • cikasz
    #8480
    Valaki próbálta ezt az universal widescreen patcher-t?
    Elinditom, lenyitom és a listában megkeresem a kotor2-t aztán mondom neki, hogy keresse meg az exe-t. Megtalálja de nem aktiv sem a patch gomb meg sem semmi!
  • Spheriot
    #8479
    köszi megnézem
  • doggy90
    #8478
    cdgalaxis.
  • Spheriot
    #8477
    Hol lehet beszerezni most a játékot, természetesen eredetiben ?
  • Wanax
    #8476
    Esetleg próbáld meg ezt:
    swkotor2.ini filet nyisd meg, talalni fogsz benne elvileg egy [Graphics options] sort, az alá írd be a következőt:
    Disable Vertex Buffer Objects=1

    Danutinos grafikai dolgokra ez szokott a megoldás lenni. Bár nekem nem fura dolgok jelentek meg hanem akadt a grafika.
  • bad00
    #8475
    A legújabb van rajta, de megoldottam azzal, hogy kinyomtam a grafikai beállításoknál a füvet.
  • IXEMGabeo
    #8474
    tedd fel a patchet
  • bad00
    #8473
    Kotor 1-ben bugos Taris és Dantuin egyes része, nagyon ronda oda nem illő pályaelemek jelennek meg a levegőben. Van valakinek megoldása rá?
  • Shiwo
    #8472
    kép nincs, de hang van, nyomsz egy gyorsmentést majd visszatöltés
  • Fehercsoki
    #8471
    Mi ez a mentés a sötétben - visszatölt dolog?
  • Fehercsoki
    #8470
    Köszi.
  • Shiwo
    #8469
    így neten keresgélve azt írják, hogy a többmagos prociknál előfordul ez a hiba..volt ahol javasolták, hogy ForceCore-ral erőltesse az ember az 1 mag használatát, de van akinek nem segített...illetve a mentés a sötétben - visszatölt verziót is mondták, az meg állítólag minden 3-4 esetben müxik...egyik fórumban meg videókari-driver cserét javallottak...
  • Fehercsoki
    #8468
    Amikor mentett játékot próbálok betölteni(mind1 hogy auto save vagy nem),miután végigment a csík bejön egy fekete képernyő,de hang van,és a menübe is be tudok menni(hallom a hangokat),mi lehet a baj?Hogy lehetne ezt megoldani?(Win 7 Ultimate 32 bit,2 giga ram,Dual Core 2,5 Ghz CPU,Ati 4850 512mb)