8627
.
  • N1ggA
    #7304
    Ha jól gondolom, az Onderonról van szó. Ha figyeltél, a Jedi mondja, hogy majd később felkeres, és úgy is lesz! Ajánlom figyelmedbe a magyarítást, ha angolul nehezebb. Jó játékot!
  • Szabi1991
    #7303
    jaaa ahol az a sok szöcske volt ? :D


    thx, én azt hittem, hogy a templom alatti barlangban -.-"



    amúgy az nagyon gáz ha kitíltottak az egyik bojgóról ahol van egy Jedi ? :DDDDDDD
    (épp dumáltam a Jedivel, erre jött pár gengszter, rámtámadtak, kinyirtam öket, aztán jöttek a katonák és elkergettek :S )
  • N1ggA
    #7302
    lelőjem? :) lemész a templomba, elmész a végéig, ott beszélsz egy szőkével, az elmondja, mi a helyzet, azt hiszem, aztán jössz kifele és a kijáratnál megállítanak (ezek után a kristály barlangban lesz a Jedi)
  • Szabi1991
    #7301
    hol találom a jedi templomnál a jedit ? :D
  • Szabi1991
    #7300
    két fénykard van nállam, de az egyiket állandóan kinyitja a karakterem :DDD

    [TéK]
  • SiZo91
    #7299
    szerintem egyszerű, jáccol sötét oldalon (akkor hanharrt kapsz, szerintem tiszta gyenge), vagy fogod mirát (világoson még nem jáccottam és nem is fogok ^^), miután kinyírod hanharrt, raksz magadra gyógycsomagot, elfutsz a vészkijárathoz be engedetd a főkarit, és ő vele nyírsz ki mindenkit azt csá, szerintem egyáltalán nem nehéz küldi, csak lefáraszt a sok öldöklés ^^
  • zbundy
    #7298
    Az a Mirás rész nekem is nagyon sok próbálkozás után sikerült! Emiatt nem lett a kedvenc karakterem :D
    Én úgy csináltam hogy megláttam egy ellenfelet akkor magamra raktam mindenféle pajzsot, aztán leraktam egy rakás aknát utánna pedig rálőttem olyan rakétavetővel (vagy valami hasonló) és ezekután elkezdenek futni felém, addig még kb 1-2 szer rájuk tudok lőni mire odaérnek, és akkor meg ugye belefutnak a letelepített aknákba és mire odaérnek hozzám már elég kevés az életük és addig megvéd a pajzs.
    Erre a küldetésre mindíg elmegy majdnem az összes gyógycsomagom, pajzsom, meg aknám :(
  • W B
    #7297
    az elöttem szólókhoz annyit tenék: ne harcolj, csak fus, hogy be enged a fő karit, aztán a fő karivel apríts.
  • Calver
    #7296
    "The escape tunnel, from the pit, go straight through the first door,
    turn left (map left), through that door, then turn left (map down) and
    that door ahead is the escape tunnel. To the right of that door is a
    small console that you can use to let the Exile in."

    szóval az terminálhoz jutás módja: az arénából menj ki egyenesen az első ajtón, aztán balra (a térkép szerinti balra!), át azon az ajtón, aztán megint balra (térkép szerinti lefelé) és az ajtó előtted az ami neked kell, tőle jobbra pedig ott a terminál amivel beengedheted a főkaraktert.
  • Calver
    #7295
    mert 6-os szintű és úgy tényleg vérgyenge, 8-asig fel kell vinni, ha annál tovább nyomod akkor meg később is gyenge marad amúgy lopakodj, aknázz, hasonló mókás dolgok, na meg használd ki azon mókás képességed h Mira karcolás nélkül fut át az aknákon - ez főleg Hanharr ellen való harcnál fog kelleni, legalábbis emlékeim szerint én wukihússal borítottam be az arénát...
  • Szabi1991
    #7294
    van messze egy vészkijárat konzol, azzal lehet beengedni, a csajra meg tedd rá a lopakodás mező erösítöt, és átlátszón közlekedj :))
  • krisztajo
    #7293
    Help!!! Nem tudok túljutni Mirával az aréna utáni szakaszon! Amennyire dicsértétek annyira gyenge a csaj! Nagy nehezen legyőztem a wukit és a vérebeket, de az ubese harcosok két másodperc alatt leverik! Már vagy huszadszor próbálkozok még sem megy!!! Már osonkodni is próbáltam de ez sem sikerül, rögtön észreveszik, két ütés és annyi. Még a Mandalori pajzs sem segít azt is azonnal átütik! Aknát meg hiába teszek le meg sem kottyan nekik! Ja és persze nem tudom kinyitni az ajtót ahol a főkarit be lehetne engedi! Mi a fenét kéne csinálni???
  • Szabi1991
    #7292
    ok, thx mindenkinek a segítséget :)))

    a taxit szétverték a tőzsdések, mire meglett mindent alkatrész hozzá -.-'
  • N1ggA
    #7291
    nem gáz, nem fejezték be a játékot rendesen a készítők, ezért nincs nagy szerepe, a lebegő robotnak lesz egy ici pici, de nem lövöm le :) a hk gyárat meg úgy ahogy van kihagyták
  • Szabi1991
    #7290
    ismételten egy hue kérdés..

    a droidok (az a lebegő iébizé, meg a HK amit épitettem) nemgáz hogyha pirosak [szal sith, én meg a társaim jedik]?

    nemnagyon akarnak elkékülni :(
  • HiPPoNaX
    #7289
    Nem, csak egyszer tamad rad es nalam nem igazan volt hajlando goncot cserelni :D
  • Szabi1991
    #7288
    Visas Marr ugye nem támad rám majd még1x ? :DD

    megtarthatta a fénykardját[csak a színkristályt kicseréltem], és jedit neveltem belölle :)

    jah, és soha nem öltözik át (szal mindig Sith ruha lesz rajta[ha Jedi köppenyt adok rá, akkor se változik a kinézete..])?
  • krisztajo
    #7287
    Egész egyszerű okból! Ingyen van és jó összetevő forrás lenne!!! A Telos óta én sem használtam őket pedig nekem nincsenek ilyen erőim. De tudod Bau-Dur-al szépen szétszedetném aztán finom kis fejlesztéseket csináltatnék a fénykardokhoz (na és a többi cucchoz) vele!
  • SiZo91
    #7286
    amúgy neked miért olyan fontosak az energia pajzsok? szerintem egyáltalán nem jók semmire, legalábis én egyetlen egyszer nem használtam kivéve egy telosi típusút a peraguson, amikor használni is kellett, tudjátok, amikor át kell sétalni egy olyan forró izén, máskor meg nem. inkább fejleszd be az erőpáncélt, mesteri energie ellenállást, és a mesteri erőkorlátot, ezek így hárman együtt többet érnek mint azok a szarok
    ---
    Szabi1991: attont úgy tudod jedivéde csinálni, hogy megszerzed nála a max befolyást, elmész nar shadaa-ba, magaddl viszed a menekült szektorba. ott két twilek mondja, hogy tud nfót attonról, potom 25 kreditért, add oda nekik, és mondank róla egy infó blablabla, ezután pedig beszélgetsz attonnal, és a végén jedivé teheted.
    a taxihoz én sem tudom hol van sry :D
  • Szabi1991
    #7285
    hi, sry láma vagyok


    Atton tényleg lehet Jedi ?


    és a Taxi-hoz hol találom az energiaforrást ? :)
    [Nar Shaddaa]
  • krisztajo
    #7284
    Ez valószínűleg helytálló elképzelés! Az viszont még mindig nem értem, hogy már jedi-t csinálhatnék Bao-Dur-ból vagyis max.-on van nála a befolyásom! De pajzsot mégsem akar csinálni??? Ez nem igaz!
    Lehet hogy igazad van azoktól akik használták magyarítással együtt én eddig ezt hallottam!
    Nos ez érdekes! Tudom, hogy a küldi szövege is ezt írja, de nálam akkor sem stimmel! Én ugyanis az egész Telos-t bejártam, de ott nem találkoztam a helyi rosszarcokon kívül senkivel! A felszínre pedig visszatérni ugye nem lehet!!!! (Ja egyébként a TBE jutalom: Megszökött bűnözök küldiről van szó.)
  • HiPPoNaX
    #7283
    Bao-Durt valoszinuleg a karja miatt "alkottak meg" ugy a kedves fejlesztok, hogy ne viselhessen kopenyt, de ez inkabb csak egy tipp, mas logikus ervem nem lenne a dologra. A modok meg nem vertek nalam tonkre a magyaritast, csak ha a mod valami uj szoveget ad hozza a jatekhoz, akkor az ertelemszeruen nem magyarul fog megjelenni.
    A ket szokott urgevel emlekeim szerint valahol a Telos felszinen akadhatsz ossze, az uzemanyag probleman pedig majd a Nar-Shaddaan tudsz segiteni, ha lerendezted a Goto problemat.
  • SiZo91
    #7282
    most milyen küldiről is van szó?
  • krisztajo
    #7281
    Huh, ez tényleg kimerítő volt!
    Lássuk csak előröl. Ez a mod nem rossz ötlet de azt hiszem nem fogom használni, legalább is ebben a végigjátszásban nem.
    Úgy hallottam a modok hazavágják a magyarítást azt pedig nem szeretném!
    Egyébként Disciple-vel kapcsolatban teljesen igazad van! Bár én elkezdtem tápolni tényleg nem lesz belőle semmi! És még hülye is, de nem baj, bár egy ideig gondolkodtam rajta, most már biztos, hogy úgy sem fogom a csapatba rakni! Abból a szempontból viszont hogy Hópihe milyen jól használható lenne ez a tag alternatívának tényleg (rossz) vicc!
    Mirával kapcsolatban azért kérdeznék. Miután én magyarul játszom a játékot legalább ezekkel legyek tisztában. A mesteri sebességre és bátorságra gondoltál? És táp pisztolyokat hol lehet találni vagy venni??? Nekem eléggé gyengusok vannak! Én egyébként Atton-t gondoltam elsőre lőfegyveres jedi-nek miután Ö is eléggé magas ügyességgel rendelkezik. De elfogadom, hogy Mira jobb választás.
    Alapvetően én is a közelharcos szétütjük a szádat a fénykardunkkal felállásra voksoltam, eddig be is jött, de ki tudja!
    Visas-nál én eddig nem tapasztaltam hogy gyenge lenne, igaz nem a legnagyobb az életereje de azért tud darálni! A bugot amit írtál én észre sem vettem, csak azt tűnt fel hogy kevés erőpontja. Ez tényleg elég furcsa!
    De legalább rájöttem hogy lehet Bao-Dur-ból jedit csinálni! Bár úgy látom tényleg jól sejtettem hogy nem érdemes. Egyébként nem teljesen értem, hogy miért nem lehet köntösbe bujtatni???
    Kreira? Hát igen, Ö erős de hát ez nem véletlen! Ha nem lenne ilyen beszólok mindenért típus a tápolásairt cserébe még bírnám is. Nem beszélve arról hogy az összeesés azért nála sem olyan egyszerű. Hát ez van!
    Na a küldivel kapcsolatban olyan szépen fogalmaztál, hogy bocsi de egy szót sem értek belőle!!! Kicsit kevésbé költőien is eltudnád mondani?
    Én nem vitatom az illető úriember elhivatottságát, sőt nagyra is értékelem! Csak épp a megfelelő nyelvtudás híján nem tudok vele mit kezdeni!
    Ja és majd elfelejtem van több magyar nyelvű végigjátszás is! Én jelenleg háromról tudok amiből kettő eléggé sekélyes és szinte ugyanaz. A harmadik zseniális és rettentően részletes is, de sajnos kb. a játék felénél félbemaradt! Nagyon köszi az újabb segítséget! (Remélem az én szövegmennyiségemmel is megvan elégedve! )
  • SiZo91
    #7280
    azt hogy lehet megcsinálni a játékban, hogy tudjál bastilával beszélni? mert amikor revant nőnek és lightnak állítom be a játék elején, akkor carth jön telos után, és ha sötétnek és nőnek, akkor bastila lesz egy holokronban, és azt hogy lehet hogy carth helyébe bastila legyen? ott akkor úgy, hogy revan férfi és light?
  • SiZo91
    #7279
    te jó ember :D most akkor női karakterrel fogom végigtolni, mert eddig azért toltam mindig férfivel, mert handmaiden, csak férfivel jött :D
  • Calver
    #7278
    hát... kap extra AC-t, tehát túlélőképességei javulnak - ellenben Jedivé válás kinyírja a pusztakezes harci képességeit (külön fejlődnek a featek Jedi és Tech Spec. kasztban ugyanis, nem pedig összeadódnak), szóval max fénykaszával lesz képes ellenfeleket fűbe harapásra késztetni, és azzal sem a legjobban - legalábbis Handmaidenhez képest semmiképpen. ja és Bao-Dur nem képes használni Jedi Robeokat, ami elég kellemetlen, mert páncélban meg nem képes a karakter erőhasználatra...
  • Calver
    #7277
    ha Kreira az egyik, akkor hárman öt fénykarddal nyomultak csak
  • Calver
    #7276
    Mirat már leírták h Nar Shaddan jön - ha a bizonyos felezővonal felett vagy, tehát jófiúság felé huzol v. semleges vagy, őt kapod, ha a másik oldalon állsz akkor pedig egy kifejezetten mókás perzsaszőnyeget (aki mellesleg elképesztően fel tudja tápolni a főkaraktert és kellemes mértékű pusztítást is tud végezni, cserébe viszont számomra kicsit túl könnyen fűbe harap). Én is női karakterrel nyomultam hímnemű létemre, de szerencsére Hópihéhez van egy mod h őt kapd, amit érdemes is fellőni, lévén a másik választás Disciple aki... nem is tudom hogy mondjam... maradjunk annyiban, h bár a BioWare csak az első részt fejlesztette, tutira átment a KotOR 2es csapatba az az illető aki annakidején a BG2ben Anomen-t alkotta és globálba a hihetetlenül idegesítő NPCkért felelős, pusztán azért hogy megcsinálja Disciple-t. röviden és tömören: Disciple az a karakter akit a legjobb lett volna a saját köldökzsinórjával megfojtani véleményem szerint. én kb mikor először játszottam és megkaptam őt, nemes egyszerűséggel újrakezdtem az egészet az elejétől, megfelelő moddal h Handmaident kapjam. na meg ha Jedivé akarod változtatni, Consular lesz belőle... 10-es bölcsességgel. nem csak idegesítő, hihetetlenül gyenge is hozzá...

    btw Mira elég érdekesen válik az egyik legerősebb karakterré... ugyebár szegény kislánynak vannak az egész játékban a lehető legrosszabb statjai (Kreiránál 84 pont van szétosztva, nála 73...) viszont van egy kedves Precise Shot nevű képessége, ha 8-as szintre felviszed Scoutként akkor hármason, ami eléggé morbid módon az egyik legtáposabb képesség a játékban. summázva: iszonyatos extra sebzés pisztolyokkal, fényfütyi által is kivédhetetlenül. megfelelő fegyverekkel - 2 táp pisztollyal - Mira el tud pusztítani egy csapatnyi Jedit pusztán annyival h csúnyán néz rájuk. rakd ki neki a Master Speedet és mellé a Master Valort, és kapsz egy olyan karaktert aki nem csak mindent bedarál, hanem tápolja is a csapatot. (sebző erőket nem is éri meg nagyon kitápolni nála, főleg mert Sentinelként képtelen olyan mókás dolgokat csinálni mint egy Consular, lévén az ellenfelek meg fogják dobni a mentődobást). és még egy ok amikért érdemes egyik karakterből lőfegyveres yetit csinálni: emlékeim szerint, ha egyszerre három karakter egy ellenfelet üt, akadályozzák egymást - legalábbis KotOR első részében még biztosan így volt.

    na még egy kicsit karakterekről: Visas jó is lehetne... de sajnos szegény nem az. ő az egyetlen Jedi akinek nincs meg egy igen fontos featje (Force Sensitive), ami miatt bizony 40 forceot veszít. valószínűleg bug, de még ha ez meg is lenne, akkor is igen gyenge a lelkem véleményem szerint...

    Kreira pedig... nos, gusztustalanul erős, én ettől függetlenül gyűlölöm. legjobb statok, elképesztően feltápolja a főkaraktert, valamint még Consular is mindehhez - viszont én nem tűrök meg egy olyat karit a csapatomban aki bármelyik pillanatban összeeshet és meghalhat már csak a kora miatt, fehér botot használ és még labdákkal bűvészkedni se tud karhiány okán.

    és még a küldikről: a két illetékest ha jól emlékszem amikor palacsintásat játszottál Teloson - értsd: szétkented az űrhajót a felszínén - azután nemsokkal találtad meg és szeletelted fel, a másik küldiről pedig... halvány lila gőzöm sincs. sztem sosem csináltam meg. magyar nyelvű végigjátszás meg sztem egyáltalán nem is létezik - Dan Simpson (az angol nyelvű írója) egy türelmes figura, én hamarabb rágnám le mindkét lábam minthogy begépeljek egy durván 800.000 karakterből álló végigjátszást. (mondom mindezt miután alkottam egy kisregény méretű hozzászólást...)
  • HiPPoNaX
    #7275
    Attont cipeld el a Nar-Shaddaa menekult szektoraba, anelkul soha nem tudsz jedit csinalni belole. Amugy itt egy mod, amivel noi karakter eseten is Handmaiden csatlakozik a csapathoz.
  • krisztajo
    #7274
    Igen, tudom hogy Hópihe nem áll be a csapatba női karinál. Ezért vagyok kiakadva!!! Női karinál is megadhatták volna ezt a lehetőséget! Bár akkor meg úgy is mindenki Öt választotta volna! Én most épp Atton-nal vagyok érdekes szituban! Megmentettem egy tagot és ezzel Bao-Dur-nál teljesen bevágódtam, és már lehetett is jedit csinálni belőle. Őszintén szólva nem tudom megéri-e? Még így is hihetetlenül gyenge, hiába lett védelmező, aki elvileg a közelharcban überburtál miután túl kevés az életereje simán leverik! De Atton-nal még mindig nem jutottam semmire! A pazzak-os trükköt már megtanította, de ezen kívül nem hajlandó semmire!
  • Szuni
    #7273
    Bocsi, nem Mirára gondoltam, hanem természetesen kedves kis vak útitársnőnkre...
  • Szuni
    #7272
    Hópihe csak akkor áll be a csapatba, ha férfi karaktert indítasz, női karakterrel csak semleges témákról lehet vele beszélni. Dantooineon majd lesz helyette egy másik, férfi karkter, akit viszont férfi karakterrel nem lehet választani -kénytelen leszel végigjátszani mégegyszer:-) Én is ezt tettem, mert kíváncsi voltam a velük folyó beszélgetésre, illetve befolyásolásuk mikéntjére.
    Nő lévén én is női karaktert indítottam először, mégpedig dark karaktert; nekem is az a tapasztalatom, hogy Mira - a másik, férfi karakterrel történő végigjátszásnál pedig Mira és Hópihe a legjobb útitársak - eszméletlen szemét karaktereket neveltem ki belőlük, nekem így sajna túl könnyű is lett a játék - hárman hat fénykarddal és a dark erőkkel nem állt meg előttünk senki..
  • HiPPoNaX
    #7271
    Mira a Nar-Shaddaa utan all be a csapatba, ha light karakterrel vagy. A telosi uzemanyag kerdeset szinten a Nar-Shaddaan tudod megoldani, kerdezd rola a huttot.
  • HIE
    #7270
    Konkrétan nem arra az ajtóra gondoltam, hanem ahol a guberálók holtesteit meg lehet találni, csak akkor nem jutott eszembe a nevük... Szerintem majd ha visszakapom a cd-t az egészet újratelepítem, és kész (Habár most Dantooinon túl jutottam :D)
  • krisztajo
    #7269
    Köszike! Atton-nal kapcsolatban ez nagyon hasznos info volt! Hópihe (akarom mondja Haindmaiden) és Mira a legjobbak??? Hát nem tudom, nekem Mira még nincs a csapatban, nem is tudom mikor áll be. Hópihéről meg lemaradtam amit eléggé sérelmeztem is! Én női karival nyomom és így ö nem csatlakozott. Ez eléggé szemétség! Miért nem úgy csinálták meg hogy az ember választhasson!!! És Visas? Én vele eléggé megvagyok elégedve! Vele és a Banyával hármasban úgy megyek előre mint kés a vajban! Egyébként Bao-Dur-ral kapcsolatban az újrajátszás tényleg jó ötlet, csak sajna akkorra sem leszek perfekt angol hogy a Faq-ot amit belinkeltél használni tudjam! Egyébként magyar nyelvű végigjátszás létezik ami a játékot és befolyásrendszert ilyen mélyen taglalja??? Tényleg a két tagot akit még a Telos-on kereset a hadnagy és az orom előtt menekültek el hogy és hol lehet elkapni? Nekem azóta is aktív az a küldi! Na meg az új üzemanyagforrás is. Azzal is mit lehet csinálni?
  • SiZo91
    #7268
    szeritnem a gizka oldaláról szedjál le minden fixet, de amúgy jorrannél tényleg zárva kell lennie az ajtónak és ha rámész, akkor kell jönni egy beszélgetésnek vele az ajtón túl, majd ha úgy alakítod a beszédet, akkor kinyitja, vagy ha eze ka fixek sem oldják meg a gondodat, akkor valami hiperszar warez verziód lehet és én akkor azt tanácsolom, vagy vedd meg, vagy töltsd le valahol máshonnan
  • HIE
    #7267
    Most jöttem el A Citidel Állomásról, de már most látom, hogy megint nagyon BUG-os lesz a játék, esetleg valahol végigvihetetlen. Teloson több dolod nem stimmelt.

    PL:

    A Czerka irodában egyáltalán nem támadtak meg a zsoldosok. Nem volt ott a Czerka irodában az a két fazon, akiket a TSF keres. Opo Chano-nál is hiányzik az a rész mikor közbeszólok, hogy megjavítom, (Mikor visszavizem a Droidot a hangárból) meg ilyesmi... Mellékküldetés: Mikor a Twilek megkér, hogy hozzam vissza a csaját, DS-en lehetőség van rá, hogy könyebb módon intézzünk, szóljunk Luxa-nak, de erről egyáltalán nem lehet beszélni vele.

    Múltor is hasonló volt, azért is kezdtem úra. Akkor is Teloson már volt egy két apró pici bug, azonban Dantooinet már nem tudtam mecsinálni mer az ajtó zárva van, ahol megtaláljuk Joorrant is. És ezzel Game Over volt. Attól tartok, most is hasonló lessz a felállás. Konkrétan nem ugyanezek a BUG-ok voltak akkor, de akkor is voltak.

    Utánna töröltem minden módot és újrakezdtem, de így is... Mi lehet a gond? Volt már ilyen valakinél?

    (Mielőtt valaki erre fogná: eredeti :D Korábban tökéletesen végtudtam játszani)
  • Muki100
    #7266
    Én a HK-47es és Mandalore keménységre esküszök, a feeling odatesz :)
  • Calver
    #7265
    Attonból rohadtegyszerű jedit faragni, pusztán mászkálni kell Nar Shadda-n Refuge Quarterben, ahol dumálni kezd veled pár arc... utána beszélsz Attonal, és bingó, van egy Jedi... Sentineled.
    robbanótöltetet passzolom, fogalmam sincs már róla.
    Mandalore-ról asszem csak csapattagként, de vele nem mész túl sokra, ő nem lehet jedi.
    amugy legjobb csapattagok imho Handmaiden és Mira. Handmaiden egy közelharcos gyilkológép Jedi Guardianként, Mira-t meg feltolod 8as szintre scoutként, majd csinálsz belőle egy szép kis Jedi Sentinelt, adsz neki két pisztolyt, és a legyet is lelövi egy szélviharban.