8627
.
  • Sir Quno Jedi
    #4206
    Bazir nem tud izgatni mit írnak ők egy kitalált dologról, annál inkább érdkeel, mit találok én ki róla ! :DDD
  • [NST]Cifu
    #4205
    Hát a hivatalos oldalon kicsit másként írják le, de ez legyen a legnagyobb bajunk. :)

    Egyébként a "hivatalos" neve lightsaber. A lasersaber, lasersword és társai (a lézerkarddal együtt) már "költészet" eredményei. :)
  • Sir Quno Jedi
    #4204
    Vazeg beklimpírozza az ember gyorsan amit gondol, ezvan...
  • franco
    #4203
    szvsz ez az episode 3-nál nem így lesz sajnos...
  • franco
    #4202
    ha nem lenne benne helyesírási hiba azt hinném kopipásztoltad
  • [NST]Cifu
    #4201
    Hát azért megjegyzem, hogy szerintem a Magyar fordítók nagyon is igényes munkát végeztek akkor, különösen akkor döbbentem erre rá, mikor először láttam az eredeti angol nyelvű DVD-s verziót. Általában ha egy mód van rá, angol nyelven nézem a filmeket (hála a sokszor katasztrófális magyar fordításnak és szinkronnak), de ennél szinte szenvedtem, és visszavágytam az eredeti magyar szinkront...
  • Sir Quno Jedi
    #4200
    Egyébként a fénykard pengéje teljes egészében erőtérbe van zárva, éppen ezért lehet vele hárítani a rá kilőtt lézerimpulzusokat, vagy más fénykardokat, esetleg fizikai behatásokat. Végülis egy kard formájú energiapajzs, amit kis mérete folytán alacsony energiafogyasztás jellemez. Normál halandónak persze hárításra alkalmatlan lenne, hiszen a lézert nem lehet kivédeni, ha már egyszer kilőtték rád és abban a pillnatban nincs a kard a rád irányított sugár útjában.

    A jedik sem gyorsabbak mint a fény, csupán tudják előre, hogy hova fognak érkezni a rájuk lőtt sugarak és még kilövésük előt időben megfelelő pozícióba helyezkednek és a kardjukat a hárítandó sugár valószínű útjába tudják helyezni. Élőlényeknél ez 1xűbb, mivel az elméjükben látható a támadás pillanata, gépeknél pedig kikalkulálható a sebességükből és helyzetükből. Az erő mindenen átfolyik, ezért a jedi előbb tudja ki hova fog lőni, mint azok saját maguk. A megfelelő pillanatban az erő hullámzása figyelmezteti a jedit !
  • franco
    #4199
    Jimmyke jegyzetelsz?:)
  • tigeroo
    #4198
    jaj, lézerkard
    o: magyar fordítók ugye:D
    [anno..80'-ban]
  • Sir Quno Jedi
    #4197
    Valahogy így.
  • Sir Quno Jedi
    #4196
    Megjegyzem mai technológiával is előállítható egy ilyen fénykard, csak ma még nem tudjuk megoldani, hogy a penge hossza korlátozott legyen. Ehhez vagy gravitációs, vagy erős elktromágneses terekkel kell a fényt hajlítani, önmagába, hogy a markoltban lévő kristálylézer tükreibe(vagy tükör-erőtereibe) visszatérve önmagát tovább gerjessze. EZ végülis így rendkívül takarékos üzem, hiszen csak a légkör és a légköri nedvesség által abszorbeált energiát kell pótolni, plusz, fenntartani az erőteret, aktivált, de nyugalmi állapotban. A másik probléma a hordozható kisméretű energiaforrás. Ehhez ma még csak a sima szuprevezetők jelenthetnének valamiféle szükségmegoldást, a jövőben viszont kristály alapú energiatárolókkal oldják meg a dolgot.
  • Hoz_Hun
    #4195
    Ha jól emlékszem a fegyver belső generátorával meghajlítják a sűrített lézerfényt, tehát a lézerkart tulajdon képpen két egymás mellett a tejején u alakban hajlott vonalfény.

    Vagy valami ilyesmi.
  • Hoz_Hun
    #4194
    Hívták lasersword nak is; az meg lézer kard, szerintem tök min1.
  • Sir Quno Jedi
    #4193
    Pedig szilárdlézer, méghozzá kristálylézer. Sőt ha ezt figyelembe vesszük, akkor a mai kristálylézerekből kiindulva valószínűleg impulzusüzemű.
  • Hoz_Hun
    #4192
    A lézer az fény, úgy hogy a kettő tulajdon képpen ugyan az.
  • franco
    #4191
    lightsaber
    light=fény
    saber=szablya,kard

    a lézernek semmi köze ehhez
  • Enosh Chan
    #4190
    heh egyik zseblámpa másik kard
    :DDde most komolyan mi?
  • Enosh Chan
    #4189
    mi a külömbség a lézerkard és a fénykard közöt?
  • Sir Quno Jedi
    #4188
    Amúgy érdemes magadnak összerakni (obivanfeeling), ha minden részét megszerzed, volt technikus-katonád majd segít.
  • Sir Quno Jedi
    #4187
    Mitől lenne ott még ?! Ha jól felhúzod Atrist, megmutatja a régi fénykardod, ami nála van, mióta a tanácsnál "megszabadultál" tőle. DE biza még nem lehet elhappolni tőle... :-_(((
  • [NST]Cifu
    #4186
    Csak haladj a történettel, hamarosan szerzel. ;)
  • zero977
    #4185
    Kérdés:
    Most hagytam el a Secret Academy(Telos) és még mindig nincs fénykardom.
    Hogyan mikor és hol lesz meg a kis kedvencem ?
  • [NST]Cifu
    #4184
    Akkor az ajtó bezárása és a lakosság teljes meggyőzése maradt ki nálam, a többi megvolt (Jolan, vagy hogy is hívják meginvitálása a Miliciába, stb.).
  • Sir Quno Jedi
    #4183
    Ha csak beszéltél vele, lehet hogy még megúszod. Próbálkozz a kantinban tovább nyomozni !
  • Enosh Chan
    #4182
    megyek néz nemzet aranya
    (felvetttük a moziban :DDD)
  • Sir Quno Jedi
    #4181
    Még secure-olni kell a külső ajtót, rakni kell ki sok aknát, meg kell győzni a lakosság nagy részsét, hogy csatlakozzon katonának (ehhez nem árt jóban lenni velük és meggyőzőnek is kell hozzá lenni), meg kell javítani a gyógyászdroidot (is), a zsoldosoknak meg nem kell szólni, hanem ha kész vagy az előkészületekkel, akkor a helyi parancsnokkal kell beszélni, akiről egész addig ugye azt hihettük hogy áruló, pedig nemis.
  • Enosh Chan
    #4180
    hú milyen expert lettél :DD
  • [NST]Cifu
    #4179
    Nem feltétlenül. Én előszőr úgy csináltam meg a Datooini balhét, hogy az ágyúkat beállítottam (lőjjék a Hostile-okat), az aknákat meghagytam, a droidokat aktiváltam, a katonákat felgyógyítottam, majd szóltam a Zsoldosoknak, hogy most támadhatnak. :))
    Azt hittem, így lehet őket csapdába csalni. Nem elég, hogy a Zsoldosok így is simán átveszik a hatalmat a bolygó felett, de erre Vrook szépen ki akar nyírni (mondhattam én bármit neki, nem hisz a számüzöttnek). Mindezt bekapott Dark Side pont nélkül csináltam meg, igaz Light Side pontot sem kaptam. Utána visszatöltöttem, és arra jutottam, hogy a 'legjobb' megoldás az, ha a barlangból kijövet levágom a zsoldosokat, majd végigjátszom a védelmi részt (ágyúk, katonák, droidok), és végül a helyi adminisztrátor mellett álló katonával kell beszélni (a neve nem jut már eszembe), ekkor a Milicia nyer és nem a Zsoldosok (ez egyébként számomra kicsit logikátlan, hiszen úgy lenne a leghatásosabb , ha tőrbe csalnánk a zsoldosokat...).
  • [NST]Cifu
    #4178
    Attól függ, hogy milyen nemű karaktered van, férfi karakternél a Handmaiden csatlakozik, női karakternél Discipline.
  • Enosh Chan
    #4177

    mint már említettem van egy kép amin darth revannal harcol a srác
  • Enosh Chan
    #4176
    kreia hangja?:D
    pamela
    :DDDD
  • Enosh Chan
    #4175
    #4160
  • Enosh Chan
    #4174
    nem rossz :D
  • Hoz_Hun
    #4173
    Bocs a nagy képért, meg nem is ezt akartam belinkelni. Egyébként ez is ő.
  • Hoz_Hun
    #4172
    Wazz... na majd most...

  • Hoz_Hun
    #4171
    Visa Mar



    Most viccen kívül ez ő. Mármint a hangja (Kelly Ann Hu).
  • franco
    #4170
    jah de nem igazán lehet hasznos cuccokat venni, inkább csak csinálni, szal a heavy páncélokat inkább lebontottam
  • MagyaR
    #4169
    Amúgy tuggyátok mivel tudtam 9000 creditbő vagy kevesebből több, mint 40000-et csinálni???

    Válasz:

    Eladtam a sok sza* fegyvereket :D.

    Egy mandaloirani fegyver az minimum 1000 lóvé.

    De még olyan is volt, ami 5000 volt!!!
    Meg a sok sza* heavy pajzsomat.

    Úgyse fejlesztem fel eggyik karimat se annyira, hogy heavy-t tudjon viselni.

    Szntem teljesen fölösleges. Azt meg a gránátokkal is jókat kaszáltam.

    Egy nyomorul thermal detonator 900 zseton :D.

    Azt ha rádobom egy olyan ellenfélre akit amúgy 2 ütéssel levágok már a game elején a negyed életét talán leveszi.

    Tehát én fegyvert se az első se ebben a második részben eggyáltalán nem használtam.

    Így jó sokat kaszáltam :DDDD.
    Érdemes nektek is megtenni (ha még nem tettétek meg).
  • MagyaR
    #4168
    Nem kaptam érte semmit se.

    Meg, amikor a királynő ellen esküdtem full lightos voltam és se rossz se jó pontot nem kaptam.

    Meg, amikor a mestereket leöltem akkor se.

    Tehát én full jóként vittem végig a gamet úgy, hogy leöltem a mestereket.


    Tehát ez kicsit monnyuk hülyén van megcsinálva :D
  • franco
    #4167
    és Vrook-ot? a mercenery balhé miatt kapsz ds-pontot