66
EU FAQ
  • Kori
    #66
    igazad van az olcsóság mellet azért a körülményeket is figyelembe kell venni
  • The Garrett
    #65
    hát nem tudom,én nem élnék ukrajnában csak azért mert 300ft al olcsóbb a cigi, meg 100 al a benzin...
  • Kori
    #64
    mostmár azért lehet több vélemény is
  • Kori
    #63
    amúgy luxusautó dániában milliókkal olcsóbb
  • Kori
    #62
    azért drága minden mert mi nagy agyarok az unió összes kiba....ott szabályát be tartjuk.

    a többi "idióta" állam ment kér mentességet és kap is.

    Pl: a moslék megsemmisítés ellen a régi uniós országok mentességet kértek és kaptak. mi nagy magyarok megmutatjuk a világnak hogy nálunk ez megoldható, mégha tönkre is megy egy-két gazda.
  • Dzsini
    #61
    akkor menni kell keletre meg nyugatra. senki nem tart vissza :)
  • I.C.ram
    #60
    Mert nem adóztatják őket meg annyira.
  • I.C.ram
    #59
    Körülöttünk minden olcsóbb :( Akár keletre, akár nyugtra megyünk.
  • Mike
    #58
    ilyenekről beszélhetnénk a topigban, hol mi olcsóbb, hová érdemes menni venni cuccokat
  • Mike
    #57
    mert eddig nem

    demagóg
  • Mike
    #56
    ézs mért olcsóbb?
  • Tuvok #55
    Koton is olcsóbb lesz ?
  • Davidus
    #54
    Híradóban azt nyilatkozta egy koma hogy 200000! gazda fog tönkremenni az olcsó külföldi árú miatt. Szlovák tej egy huszassal olcsóbb.
  • Kori
    #53
    Itt az UNIÓ

    jön az olcsó áru!!!!!!!!!!!!!!
  • Cat #52
    azért ez erősen röhej, 10 ország csatlakozik és mi vagyunk a második legnagyobbak :D
  • Cat #51
    Az USA-nál nagyobb, de szegényebb lesz a kibővített EU

    A május 1-jei bővítés után a 25 tagú EU-ban 160 millióval többen laknak majd, mint az Egyesült Államokban. Magyarország a második legnagyobb csatlakozó ország. A tíz új tag felvételével nő az EU nemzeti összterméke is (GDP), igaz, csak 4,8 százalékkal. Magyarország az Unió GDP-jének mindössze 0,7 százalékát adja majd, azaz minden 142-143 euróból, amelyet az EU-ban termelnek csak 1 jön a magyar gadaságból.

    Az új tagállamok belépésével az unió lakossága 74 millióval (csaknem 20 százalékkal), 455 millió főre nő. Az EU-ban így 160 millióval többen élnek majd, mint az Egyesült Államokban. Az új tagok közül a népességszámot tekintve Magyarországnál csak Lengyelország nagyobb. A csatlakozó országok minden hetedik állampolgára magyar lesz, az EU-ban azonban minden magyarra ötven nem magyar jut.

    A csatlakozással az EU nemzeti összterméke (GDP) 4,8 százalékkal lesz nő. A 25 tagú EU GDP-jének több mint 95 százalékát az eddigi 15 tagország termeli. Az Egyesült Államok GDP-je ennél bő 15 százalékkal nagyobb, mint a kibővített EU-ban - derül ki az Eurostat, az EU statisztikai hivatalának összegzéséből. Magyarország mindössze 0,7 százalékkal járul hozzá a 25 tagállam GDP-jéhez, tehát az Unióban termelt minden 142-143 euróból csupán egyetlen keletkezik hazánkban.

    A bővítés után az egy főre jutó GDP átlagosan 9 százalékkal csökken, mint az 15 tagú EU-ban. Az egy főre jutó GDP Magyarországon alig több mint fele (53 százaléka) a tizenötök átlagának. A velünk együtt csatlakozó országok közül Szlovénia 69, Csehország 62, Lengyelország viszont csak 41 százalékát érte el a korábbi tagországok egy főre jutó GDP-jének. Az Egyesült Államokban az egy főre jutó nemzeti össztermék 37 százalékkal haladja meg a tizenöt tagú EU átlagát.

    Magyarországon a 25 éven felüli lakosság 14 százaléka rendelkezik felsőfokú végzettséggel ez az arány 20 százalék felett van mind a jelenlegi mind a kibővített unióban. Az uniós statisztika szerint viszont Magyarországon a GDP 5,15 százalékát fordítják felsőfokú oktatásra, ez az arány megegyezik az Egyesült Államokkal és valamivel meghaladja mind a jelenlegi, mind a kibővített Unióban számított arányt.

    A kutatási-fejlesztési ráfordítások tekintetében jelentős a lemaradásunk. Az Eurostat adatai szerint Magyarország a nemzeti össztermék 0,95 százalékát fordítja K+F kiadásokra, s ez csak fele a kibővített EU átlagának, amely alig valamit csökken az új tagok felvételével. Igaz viszont, hogy a csatlakozó országok közül csak kettőben Szlovéniában (1,57 százalék) és Csehországban (1,30 százalék) magasabb az arány. ugyanakkor az Egyesült Államokkal szemben - ahol a GDP 2,74 százaléka megy kutatásra és fejlesztésre - az új tagok belépésével nő az EU hátránya.
  • Kori
    #50
    A most csatlakozó országok az eu. szeméttartói lesznek. A mi jelenlegi fizetésünk azért még kevés a szuper cuccok megvételére, újra a gagyi olcsó fog előtérbe kerülni mert az baromi olcsó "nyugaton".
  • Gfreiter
    #49
    Dehogynem. az csak álca, hogy mindenféléket követelnek, Igazából nekik nagyobb szükségük van pl ránk, meg a románokra, mint nekünk rájuk.
  • magnum
    #48
    :D
    Jogos. Ha lenne pénzem, rohannék TDI Octaviáért.
  • FtranX
    #47
    hát ahogy most áll, nem biztos..
  • Gfreiter
    #46
    2008-ban Románia is az EU tagja lesz! Hurráááá!!!
  • QuippeR
    #45
    lehet, én csak a magyar árakból indultam ki. (eddig kétszer rendeltem könyvet, és mindkétszer 1000 Ft fölött volt a csom- és postaköltség.)
  • szando
    #44
    amazon.co.uk-ról rendeltél már? pár font (2-3) körül van a postaköltség, és air mail-lel szállítják
  • O0D:
    #43
    Nem kell a skoda?
    :DD
  • Hellhammer
    #42
    És épp emiatt minden sokkal olcsóbb náluk. Bár sajnos már elmondható, hogy szinte az összes környező országban olcsóbbak a cuccok (és meglepő módon még németországban is nagyon sok mindent találtam, ami jóval olcsóbb mint itthon).
  • Garfield
    #41
    Bocs, Mike at home már beírta ezt.
  • Garfield
    #40
    Vám nem, viszont ÁFA igen.
  • Punker
    #39
    ja de az EU-nak kellenek az új piacok.....
  • magnum
    #38
    Szvsz szlovákia legalább egy körrel le van maradva még hozzánk képest is, szal nem értem mit keresnek az eu-ba. Mocskos egy népség.
  • Hellhammer
    #37
    Ok. Kicsit meglepődtem azért :D
  • QuippeR
    #36
    miért, szerinted majd kétszáz forintért ideküldik a cuccost Angliából? :P
    kétezerbe minimum belekerül (itthon felszámoltak 1100 forintot csomagolás és postaköltségre) és akkor már nem éri meg ötezer helyett háromezerért venni.
  • Davidus
    #35
    Bocs hülyeséget írtam mert Szlovákia is most csatlakozik.
  • Davidus
    #34
    Nemtom mikor lesz a második kör de még messze van.
  • Hellhammer
    #33
    Nebassz. Nem? Akkor mikor? Teljesen azt hittem, hogy most egyszerre lesz a nagy eu bővítés...
  • Davidus
    #32
    Szlovákok nem ebben a körben lépnek be.
  • Hellhammer
    #31
    Ha megemelik a cigarettában lévő jövedéki adótartalmat, akkor nem kevesen fognak járni a szlovákokhoz cigiért. Eddig nem nagyon lehetett behozni nagyobb mennyiséget, de így hogy ők is EU tagok lesznek, szabad a pálya. Ugyanez igaz a benzinre is, bár azt nemtom, hogy ezentúl lehet-e majd kannában is hozni át tőlük. Soksok milliárd Ft-tól fog így elesni az állam, nemtom miért nem tudják felfogni ép ésszel, hogy a kevesebb néha több?
    Ja! Amiért még nagyon megéri Szlovákiába menni, az az írható CD és DVD lemezek. CD-t 60 Ft-tól DVD-t 220-250 Ft-tól lehet már kapni (és nem gagyi minőségűeket).
    Autót tényleg érdemes lenne külföldről hozni, de szerintem érdemes lesz várni máj 1-ig, mert a mostani regisztrációs adó ebben a formában elég gáz. Valószínűleg a csatlakozás utáni első napon meg fogják támadni az EU-ban, mert tiltva van minden védővám jellegű sáp (a reg adó pedig erősen olyan szagú).
  • Davidus
    #30
    És hány % lesz?
  • PREMIERE1
    #29
    Lehetne olcsón autót behozni, erre itt a regisztrációs adó.
  • Mike at home
    #28
    nem
  • Mike at home
    #27
    te sem tudod mirol beszelsz