1412
  • Torzonborz
    #1212
    más meg a spellbornra mondja azt hogy egy nagy rakás trágya (totál wow klón ):D
    engine váltás nem volt . még mindíg a 2.5ös unreal hajtja. ha minden klappol akkor az első kieggel lesz áttérés 3-ra ami azért jó mert pont a nagy területek megjelenenítésére lett kihegyezve.
    én meg azt mondom hogy aki kihívásokkal teli mmo-t akar az nyugodtan jöjjön.
  • Tombi
    #1211
    Jockey: látom neked tetszett a játék. Nos én tesztel az open bétát és a megjelent játékba is kaptam probaaccot innen ( már nem tudom kitöl, de ezuton is köszönöm ismét)A játéknak iszonyú gépigénye van. Tényleg csak azoknak ajánlom akiknek telik 1-2 jobb hardverre, mert egyáltalán nincs optimalizálva a motor. Talán nem kellett volna Unreal 2.5 -> 3.0 grafikus motor áttérés és akkor jobban menne most, mivel több idö jutott volna optimalizálni és hardverileg is kevesebb kellene neki. A játék hangulata tényleg egyedi, de nekem pl nem tetszett a hátas mozgása. Ezt a játékot nem béta állapotban adták ki, hanem mondjuk ki: félkészen. Bár elsimerem, hogy a napi patcheket látva javul a helyzet, de ettől még tény marad. Volt már róla szó, hogy kiadják a játékot időre, vagy bukik az egész (gondolom Sony sürgette). A karakterek skiljei szerintem is jol ki vanna dolgozva. Viszont nem tetszett a kinézetük és a mozgásuk. WoW proba után ez az első igazi MMO amivel volt szerencsém játszani, de nem győzött meg annyira, hogy elkezdjem.

    Más: Kaptam bétaccot a Spellborn játékra, ami nekem igy zárt béta 3. státuszban is fejlettebb mint a Vanguard Open bétája. A programozok igazán jol dolgoztok, mert a grafikai kivitelezés veri a Vanguardét, emelett nagyon jól van optimalizálva is. A harcrendszere is igazi ujdonság. Sok külföldi teszter mondta a béta alatt, hogy igen igen jo játék ez a Vanguard, de a Spellborn jobb lesz. Május körül startol a The Chronicles of Spellborn, aki mostanában keres MMO-t mindenképpen várja meg, és ne ugorjon bele egy Vanguardba !
  • cain
    #1210
    jó, hát... ezésrt massive multiplayer. ha mindenki szólózgatna, nem lenne massive. =)
  • Torzonborz
    #1209
    jól beszélsz. itt nincs olyan class balance mint máshol. pl a rogue amivel nyomulok szolóban elég zsenge viszont csapatban iszonyat dúrva dps-t tud produkálni és másban is eléggé hasznos. arról nem is beszélve hogy az egész játék meglehetősen csapat orientált. ez persze nem azt jelenti hogy nem lehet szolózni de ha komolyabb eredméynt akarsz elérni akkor biza kell egy jól összeszokott bagázs.
  • Jockey
    #1208
    hát nemtudom
    én probálgatom egy ideje pvp szerveren, lehet kell neki tényleg a 2giga ram, de ha azzal azért már fut rendesen.
    Én azt mondom, aki grafika alapján ítél, az tényleg ne ezzel a gammával játszon.
    Bár igazából ezt se értem miért lenne gyengel láncszem, indíts egy kojani humant, és csodálkozz milyen feelinges a kezdőhelyek.
    bemész egy házba ajapó típusú ajtokat eltiolva ahogy az árnyékod vetül a falra a gertyafénybe, akinek ez kevés az sajnálom.
    A másik dolog, hogy igen vannak még benne bugok, de kérdem láttatáok/találkoztatok már olyan mo-al ami nem béta állapotban jött ki? (wow-t hagyjuk az is fos volt. vannak bugok amit 2 éve nemtudnak kijavítani...)
    Másik dolog, ami szerinte sokkkal fontosabb, maga a kaszt/kaladonzás rendszer.
    Sztem a classok nagyon jól el vanank találva, mindegyik univerzális és totálisan játszható, persze van ami jobban van ami inkább grouporientáltabb..
    Azt kell mondja kiprobáltam szinte az összes classt, a tankoon kívű és mindegyik klassz.
    Végre van cleric, aki tényleg a "igazi" fantasys nehéz péncélzatú healer buffer, amit ráadasul teletömtek meele style-okkkal is nagyo feelinges.
    Prsionostic- fun kari, jó cc, Ranger is helyén van, Disciple szintén unikum és had ne soroljam.
    Azt kell mondja, maga a harcrendszer (bugok ellenére) egyszerűen szerintem nagyon fasza, és nincsennek végletekig sarkítva a klasszok, castereknek van invije, ami sokkal tulélőbbé teszi őket.
    Sztem nagyon eltalálták a kasztokat, aki ezt nem evszi észre és grafika miatt sír, az tényleg huzzon el mással játszani, nem neki való.
    Lehet nem szép rózsaszín a plate (mint egy két idétlen balfasz mmo-kba) és lehet nem karaternyi nagyságú egy shoulder, de ittnem is az a lényeg ez inkább a realitásra hajazó mmo.
    10 karakter kipróbálása után mondom ezt ugy, hogy mostanra találtam meg azt a karit, amire azt mondom valszeg tovább nyomom, és megvan ő lesz a választott. És nem azért mert idióta vagyok (6+éves mmo mult..) hanem mert nagyon el van találva minden klassz amit eddig próbáltam és mind tetszik
    Bugok meg vannak, ez van..
  • Torzonborz
    #1207
    de mitől tartottál ? küld már el pls .
  • Laza
    #1206
    Elkuldte pm-ben, sajnos azt irta amitol tartottam ...
  • Torzonborz
    #1205
    nem lassú annyira. najó 1 giga rammal problémás egy kicsit. :D ezért van 2 . :))
  • Gorii
    #1204
    ne kimelj , enis gondolkoztam rajta, de ahogy hallom engine eleg sux lassu:p
  • Torzonborz
    #1203
    azért erre én is kíváncsi lennék . nyugodtan írd be ide is mi a gondod. ;)
  • semo1
    #1202
    pm
  • Laza
    #1201
    Mi tortent? :)

    Pedig pont azon gondolkodom, megvegyem e kiprobalni :P
  • Torzonborz
    #1200
    loál
  • semo1
    #1199
    uninsatall a gecibe.
  • semo1
    #1198
    thx
  • semo1
    #1197
    ja ja. az elö benyomasom:az,hogy tetszik.eddig wow-tam nehéz nem összehasonlitani.Igazábol a játék elmény érdkel.
  • garybird
    #1196
    kb 100 aktív magyar acc-ról tudok (Prophecy, Hungaricum, Juggernauts), persze ennél jóval többen nyomják...
  • Torzonborz
    #1195
    nocsak megvetted ? akkor nem csoda , hogy annyi a patch megjelenés óta bőven volt update.
  • semo1
    #1194
    de jó több mit 2 óráig tart az update.
  • semo1
    #1193
    THX
  • Torzonborz
    #1192
    nah itt a link a game cardhoz.
  • Torzonborz
    #1191
    soe féle game card jó hozzá. abból nálunk eq2-eset lehet kapni. ha lehet. amextec.hu-n nézz körbe.
  • semo1
    #1190
    igen
  • Torzonborz
    #1189
    game card-ra gondolsz ?
  • semo1
    #1188
    lehet venni a jatekhoz time card-ot?
  • Laza
    #1187
    Juj, ugyugy van mint EQ2-ben volt?

    Mar elore elmegy a kedvem :(

    Ott hiaba mentem vissza a hullamhoz, igy is a megmaradt XP buntetest 2x-es szorzoval kellett ledolgozni, par %-ot orak alatt :(
  • Torzonborz
    #1186
    de nagyobb mint itt :D nem EQ2 klón.
  • semo1
    #1185
    mennyire EQ2 clon ez a játek?
  • semo1
    #1184
    http://vanguard.netformance.at/forum/
    itt sincs nagy elet ha errol beszelsz
  • Torzonborz
    #1183
    leginkább nem itt szoktunk VG-ről beszélni :P
  • Gorii
    #1182
    hallom a futtatashoz nasa gep kell ez igaz?, pl medium settingsen eleg egy kozepes gep ? vagy 10 fps mint anno swg nel soe rulz
  • kerek1224
    #1181
    dehogynem játszunk. Mondjuk a fórum nem pörög, az tény.
  • semo1
    #1180
    evvel senki nem játszik?
  • Gorii
    #1179
    kepeket toljatok pls:p
  • musha
    #1178
    oké, köszi, úgy látszik ezek a 10%-ok nem tűntek fel ;)
  • kerek1224
    #1177
    Nem. Csak egy része jön vissza.
    de be lehet szívni így is, én pl láthatatlanul császkáltam egy durva dungeonban, mikor valamelyik mob leleplezte a láthatatlanságomat, 2 máspdperc alatt halott voltam, és ugyebár 15 mob közül esélyem sem volt kiszedni a tombstone-t.
  • Torzonborz
    #1176
    nem. az elvesztett xp kb 90%- jön vissza. lvl7-tól kezdődik ez a móka. ez még eleinte nem is olyan nagy gáz na de később amikor vmi húzos dungeonban wipeol a bagázs....mmm...nagyon finom tud lenni. :D viszont pont ezért figyelni is kell nem kicsit .
  • musha
    #1175
    nem jön vissza az egész, ha visszamész a sírkövedért?
  • Torzonborz
    #1174
    igen xp-t vesztesz asszem vmi 7-8 %-ot de egy részét vissza lehet szerezni.
  • semo1
    #1173
    itt XP-t vesztesz ha +halsz? ha igen mennyit? cuccot is dobhatsz mint L2-ben?