1412
  • HaaS
    #1252
    Torzonborz neked skierült lootolni azt a "Fun with Lint" recipe bookot? Ha igen, out of combat vagy critical steal volt?
  • HaaS
    #1251
    Jó, tételesen:

    Érdekesnek tartom, hogy egyetlen módszer van a kínaiak ellen - hogy kitoljanak mindenkivel, aki nem farmer. De mint írod, ez sem működik:)!
    Tegnap hallottam, valamelyik szerveren durván beindult dupe-olás... azt meg tudod mit jelent...
    Grp-loot. Ismerem az opciókat, elvégre játszom már egy ideje. És jól írtad, hogy általában. Boss-ok ált nem a dungeon elején vannak... és sajnos akkor szeret nagyon elromlani, mikor ők droppolnak.
    Grp. Ismerem azt is, hogyan működik a pull/assist etc. Persze valszeg neked lesz igazad, én nem tudom, hogyan kell játszani, az a néhány év nem volt elég. Achatban benne van egy esetleges wipe. Pláne ha van egy másik grp is. Számomra ez teljesen elviselhető, és rendben van. Meg hát a bossokat sem 10 sec lenyomni.
    FPS. Igen, olvastam, kösz a tippeket, próbáltam, tényleg segít... de szvsz nem minden korosztály fog nekiesni rivatuner + inieditelni.
    Raid. Csak remélni tudom, hogy nem ezzel foglalkoznak.
    PvP. Igen, eq2 nem volt túl jó...
    Mob. Rendben. Én nem vagyok erről teljesen meggyőződve. De mint TzBz írta, class és grpfüggő.

    Én azokra az emberekre haragszom, akik miatt rengeteg haver, ismerős és guildm8 tűnt el a játékból. És ott tartunk, ahol vagyunk. A rinyálás szó miatt először arra gondoltam, hogy tapló vagy, de aztán rájöttem, hogy valószínűleg felháborított Téged a hozzászólásom. Nem ez volt a célom.
  • Shammer
    #1250
    Ja igen - 2 patchcel ezelőtt jelentősen megemelték a 4 dotos mobok után kapott xp-t, szóval ez így már nem igaz.
  • Shammer
    #1249
    Na akkor tételesen:

    A taskmasterek a következő miatt mászkálnak: hogy ne tudjanak a kínai gold farmerek makrózni. Jó pár helyen beragadtak a falba, jah.

    Grp-loot: többféle opció van, ami működik is (round robin pl.). A random általában akkor ragad be, ha új tag lép a grpba, jelenleg nincs más megoldás rá csak a regrp.

    Kezdetben mi is azt hittük, hogy ez a játék grp ellenes, mert annyiszor haltunk pont Achtlanban. Hát nem, csak meg kell tanulni grpolni, húzni, assistolni. Más a grpolás kicsit, mint a többi mmo-ban, ezért szokatlan az elején. De ha beletanultál, akkor dől az xp. A guildunkban a low lvl karik 2-3 szintet tolnak egy este egy premier dungeonban, ami szintjüknek való.

    Még egyszer mondom: ha buheráljátok egy kicsit a vgclient.ini-t, jelentős fps-növekedést lehet elérni. Sajnos átlagos gépnél vagy lehúzhol mindent low endre, vagy berheled a beállításokat, hogy fusson is meg jól is nézzen ki.

    Raid content addig szerintem nem lesz, amig az optimalizációt nem oldják meg, ez inkább csak parasztvakitás.

    Pvp - nem gondoltam volna, hogy a fos eq2 pvp systemet egyszer visszasírom, pedig úgy néz ki. A pvp teljes revampra szorul, mert most nem sok értelme van azon túl, hogy lehet ilyet is csinálni. A hangsúly pvp-n is a pve contenten van - a pvp max. kis színes néha, mert sok értelme nincs az infamy szerzésnek (talán egyszer lesz). A mega evac egyébként az ffa-pvp szerverol (Tharridon) indult el, ahol a 10 éves gankerek azzal szórakoztak hogy egymás után 26x leöldösték a kraftereket.

    Mindent összevetve - lehet rinyálni, hogy így szar a játék meg úgy szar a játék, de erre tudok egy jó megoldást, amit már Torzonborz is javasolt: cancel account. Ha meg nem, akkor kitartás, mert lesz ez jobb is.

  • Tombi
    #1248
    ÁMEN, nekem nem te vetted el a kedvemet a játéktól, elment az már magától, nem hiába lett a vanguard rétegjáték jo géppel rendelkezőknek, ez van
  • Torzonborz
    #1247
    jahogy. bocs csak gyorsan olvastam. :) ez azért eléggé class függő mert ugye nem mindegyikkel lehet így szólozni. meg jó grp setuppal igen gyorsan lehet darálni így az xp is jól jön (esetleg jobban mint szolózva ).
  • HaaS
    #1246
    Nem hiszem, hogy jó nagy baromságot írtam volna, maxiumum félreérthetted. Azt írtam, hogy szóló 4-5 szinttel magasabb 2 dot az rendben megy, és dungeonban full grppal 4 dotosak adnak kevesebb xp-t.
  • Torzonborz
    #1245
    nem csak az optimalizáció a lényeg hanem a modellek és textúrák részeltessége is. ahogy néztem ez VGben jóval nagyobb mint LotROban így erősebb gép is kell hozzá. de tény hogy VG enginere ráfér még egy kis reszelés :D
  • Torzonborz
    #1244
    "Ha fejlődni akarsz, akkor viszont nem éri meg. Ez van." na most jó nagy baromságot írtál. grpban nem pár szintel magasabb 2 dotos mobokat kell gyakni hanem standard/premier dungeonba berongyolni és 4dotost csépelni. így gyk ömlik az xp.

    egyébként annó SWGben ugyanez volt. mószájszli kantinig csak a földet bambultam :D

  • HaaS
    #1243
    Leszögezem, nem azért írtam (két hét csend után) a május elsejei hozzászólásomat, hogy bárkit eltántorítsak a játéktól, mert tényleg a legjobb. Csak nem értem, hogy működik ez az egész.
    (Legalább a fórumtéma beindult újra.)

    Megint hosszabb lesz a szöveg, de érdekel a véleményetek.

    Shammer: Igen, sokat javult a helyzet Vanguardban.

    A legjobban az új köpeny textúráknak örültem... talán az volt az első pillanat, mikor kiröhögtem a fejlesztőket. Persze Volotin's-ban a Finishing WO giver még mindig a falban áll, és naponta min egyszer kell valakinek elmondani v megmutatni, hogy /targetautózza+hailelje be, ha arra vagyok.
    A rengeteg quest bugra, meg a reakcióidőre, mire hozzányúlnak (akkor sem sikerül mindig kijavítani) megint nem térnék ki, mert túl nagy téma. (Annyit csak, hogy kábe egy órámba került az újrajavított bugos Outfitter Tier 2 quest is. Előbb a jó receptből rossz item jött le, aztán a recept is eltűnt. Restart.)
    Fisher's Penben sokkal jobb, ott járkálnak a WO giverek. Mire meglátod a második WO-t ami kéne, addigra az npc már a hátát mutatja, ablak eltűnik, széles mosoly... kapjuk el újra:)!
    Az hogy zéró xp-t kapsz míg eltöltesz fél-egy órát a raw mat refininggel, az is jó.

    A grpolás-lootolás dolgot meg már írtam... DAY 1-től. Nem értem.

    De a köpenytextúrákat köszönöm, lowest beállításoknál főleg számít. Többen a guildben istenes erőművekkel rendelkeznek, nekem nincs 250-300 rugóm hasonlóan új gépre. Többet ctd-znek mint én, pedig nekem is kijut belőle. Soha nem felejtem el azt sem, mikor az egyik m8 röhögve jelentette be guildchaten, hogy sikerült végigmásznia Tursh-on akadás nélkül... baromi egyszerű - mondta - egy pillanatra sem szabad levenned a szemed a lábujjhegyedről, csak tartsd az irányt:))!

    Ami a hardware-emet illeti: asus k8ne-deluxe, amd3000+, 2gb kingston, seagate vinyó, gainward 6600gt. Én a játék sebességére helyezem a hangsúlyt, szeretem a szép textúrákat, de nem a játszhatóság rovására. Minden lowest-en, a felbontás 1280x1024, mert kell a hely a rengeteg skillnek. Tervezem egy xfi hangkártya várlását, addig hang nélkül megy. Ez kell, hogy normálisan fusson, és így is negyedóránként /flush, ha kraftolok, akkor kettő-ötpercenként.

    Erre épp tegnap figyelem, hogy elkezdték a raid content átgondolását/tervezését. (Kérdem én: minek? Nincs elég bajunk?) Bevallom, elképzelni nem tudom, hogyan fog kinézni, mikor egy spoton 24 toon kezd ütni/varázsolni/counterezni/healezni, de hogy lesz "nyekergés" még az erőműves fiúktól is, az tótzihherhájt.

    Groupolás: ez a játék lényege, ezzel gondolom egyetértünk. A bugokat most hagyjuk. Ugyanakkor érdekes, hogy pölö Achat lairben nem egyszerű az élet, még ha nem n00b a grp akkor is van esély egy wipe-ra... mondhatjuk rá, hogy kihívás. Az xp amit kapsz az pedig harmada-fele, mint egy szólózásnak, merthogy egy négy-öt szinttel magasabb 2 dotos mob leölése egyedül általában nem olyan nehéz.
    Tehát a groupolás jó dolog, nagyon jó fun... ugyan nagyobb esély az elhalálozásra, de van esélyed valami jobb cucc lootolására, és új embereket ismerhetsz meg, lehet marhulni. Teamspeak rulz. De a legfontosabb: ez a játék alapja.
    Ha fejlődni akarsz, akkor viszont nem éri meg. Ez van.

    Szóval nem győzöm eléggé hangsúlyozni: _nem ismerek jobb mmorpg-ot_. Nem akarok másikkal játszani. De egyre kevesebb benne a szórakozás. Megesküszöm, hogy nem volt még olyan nap, hogy minimum tízszer ne láttam volna a varázslatos hárombetűs szót a chaten: "bug".
    Emlékszem az az átvirrasztott éjjelekre eq2-vel. 1-3 óra alvás, és arra ébredtem, hogy everquesttel álmodom. Persze, hogy nem egészséges. Nem is érdekel, hogy mi egészséges mi nem. De erre azt mondom, hogy ez igen, ez valami.
    Vanguardban pedig? Az x-edik bug után már csak tolom, semmi élvezet, megmérgez mindent az érzés. Átjátszott éjszakák? Áááh... egyszer csak rádöbbenek, hogy minek játszom, ennek az égvilágon semmi értelme, mert nem élvezem... logout? Áááh... EXIT! Szóval ha valaki nem akar egy játékfüggő lenni, megnyugtatom, jó választás a Vanguard. Azóta nem eludtam ilyen jókat és nem voltam ilyen kipihent, mióta otthagytam az eq2-t.

    PvP-ről annyit tudok, hogy mega-evac, sokan jöttek át nonPvP-re annak idején... mikor még jöttek az emberek.
    Szerintetek az a sokezer ember, aki elhagyta a játékot, visszatér esetleg a raid miatt?


    Kihagytam valamit? Sebaj, este ismét fent:)!
  • DonnieBrasco
    #1242
    Amúgy a Vanguard engem nagyon is érdekelne, nem véletlenül kérdeztem a buddy/trial keyre.
    Igazából a crafting az, ami érdekes, a diplomacy annyire nem érdekel, különösebb újítás pedig itt sincs.
    Ahogy lehet majd budget-ben kapni (szerintem 4-5 hónap max), és sikerül végre befejezni a kódot, lehet hogy megveszem :) Meglátjuk mennyien maradnak benne addig.

    DB
  • DonnieBrasco
    #1241
    Ez teljesen más téma, és ismét totál szubjektív (ízlés és pofon).

    Lentebb a játék optimalizáltságáról írtam... grafikai és egyéb téren.

    Persze sajnos ismét nem készültek fel rendesen a LOTRO európai üzemeltetői, és bedöglenek a login serverek a nagy nyomás alatt... remélem azért helyrekalapálják :)

    DB
  • Shammer
    #1240
    És van benne pvp? Mert én azt nem tekinteném pvp-nek egy mmo-ban, hogy bele tudsz bújni egy mob-ba és úgy ütlegelheted az ellent. A LOTRO-ban pedig ez van...Nem tudom, hogy milyen a többi content, de amit olvastam róla, az alapján egy mmo light játék. Azoknak nyilván jó, akik egy héten pár órácskát játszanak, akkor ha megunták valamelyik off-line játékot. Én inkább meghagyom olvasmánynak a Gyűrűk urát, azt hiszem... Content alapján a Vanguard már most az egyik legössszetettebb mmo a piacon, csak úgy adták ki, hogy nem volt készen. Azóta sokat javult a helyzet, és ha az optimalizáción tovább javítanak, akkor talán még azoknak is élvezhető lesz, akik most nem tudnak vele játszani a low end konfig miatt.
  • DonnieBrasco
    #1239
    ?? Miért is? :)
    A Wow nem volt ilyen sima induláskor, a LOTRO majdnem teljesen (99%) bugmentes, eddig csak 2szer volt kisebb leállás.
    A LOTRO-t is csak addig fogom játszani, amíg meg nem unom, ha erre gondolsz. Mondjuk nem lesz könnyű, mert már be is jelentették az első expansiont, Júniusra - nem mellesleg teljesen ingyen. Folyamatosan fogják bővíteni a világot, most kb. az egyötöde van készen. Minden egyes bővítés ingyenes lesz.
    50-edik szintig pedig csak az viszi fel június előttig, akinek se családja se munkája, az is tuti :)

    Nos? :)

    DB
  • Bucser
    #1238
    és nézz vissza majd a LOTRO-ra 3 év múlva... Az akkori véleményedre kíváncsi leszek...
  • DonnieBrasco
    #1237
    Részemről teljes a béke és a nyugalom :)
    Persze, a grafika ízlés dolga, ez tény - de kb. hasonló beállításokon (mondjuk, csak a példa kedvéért: 6xAA, 8xAniso, 1280x1024, high textúrák, medium modell, távolság, high reflections, stb) beállításokon a LOTRo az én igen gagyi procis, közepes VGA-s gépemen 40-100 FPSt tud, A Vanguardon hasonló beállításokkal alighanem alulról ütné a 10-et (?), főleg a proci miatt. Magyarul a LOTRO nagyjából kész van, a VG pedig sokak elmondása szerint nincs.
    Ezért arra az érvre, hogy "mutass olyan MMOt ahol induláskor közepes gépen simán és szépen elfut a játék" tökéletes példa a LOTRO, és sajnos ezzel nagy kivétel, hiszen még a WOW sem volt ilyen, és szinte egyetlen MMO sem :(((

    DB
  • Torzonborz
    #1236
    mint már korábban is írtam izlések és pofonok. nekem a lotro grafikája nem jött be és szerintem meg sem közelíti a VG-t ( NO OFFENSE !!! ) . más stílus.
  • DonnieBrasco
    #1235
    Nézd meg a LOTRO-t. Minden flame és troll nélkül, de komolyan. Átlag gépen (nekem az van, A64 3000+proci (ez átlag alatti inkább!), X850XT és 2GB ram) is belső részeken 100+, kint 30-50 FPSsen fut, harc közben tömegben us. Medium+High beállításokon. Ezzel együtt valami gyönyörű!

    DB
  • Torzonborz
    #1234
    na mondjuk én sem értem hogy miért várja el bárki is egy új mmonál -aminek ráadásul ilyen grafikája van - hogy átlag gépben maxon futni fog.
    ez remélhetőleg hamarosan változni fog.
  • Shion
    #1233
    Gyenge a procid, akárcsak nekem. :(

    Sajnos a Vanguard elsősorban arra érzékeny, hogy minden alkatrészed (alaplap, proci, memória, videókártya) egységesen gyors legyen, de leginkább az adatkommunikációjuk sebessége a fontos (nagy adatforgalom)! Tehát ha egyik nagyon jó, a többi kevésbé, akkor a lassúak nagyon erősen lerántják az összteljesítményt.

    Tehát szólóban vígan elvagy (erős videókártya, 2GB ram), de amint a procira hárul a kemény feladat, elvérzik (fps zuhanás). Ide sajnos már bármilyen (1.83 vagy annál jobb) Core2-s procik kellenek a gyors fps-hez. Én is azt hittem, hogy a tesztek alapján jó az én procim a core2-khöz képest, de ennél a játéknál bizony kiderül, hogy csalókák a tesztek. Ez van. 4200+ is régi proci már, mint az összes 1 magos.
  • Lorienel
    #1232
    2GB RAM, 320MB-os 8800-as VGA kártya, AMD4200+ CPU. Ezen a konfigon elvárható lenne, hogy ne 15FPS-el menjen a játék. Nekem ezen a konfigon megvan a 60-80FPS, de partyban, nagyobb fight közben ugyan úgy 15FPS-el szaggat. Krafter zónában szintén ez a helyzet.
  • Shion
    #1231
    Nem tudom ti milyen gépen játszotok, de az én középkategóriás gépemen P4 2.8 4MB, 7600GT, 2GB DDR-II) Balanced felbontásban 15-40 fps-el tolom mindenhol. 15 fps, amikor 2-3 csapat öli a mobokat egymás mellett, vagy a városban a zsúfolt krafterzónában mozgok. Ha lenne egy gyengécske Core2 procim (1.83, 2.13), akkor a fenti fps-t max felbontás mellett tudnám élvezni, erős Core2-vel pedig még az fps is bőven emelkedne. Tapasztalat. Akinek nincs ilyen gépe még, az örülhet, mert most jönnek az új procik amik jóval erősebbek és jóval olcsóbbak (kb. fél ár) a mostani Core2-nél. Guild társam minap vett is már ilyen procit, átlagos 10 fps-e gagyi felbontás helyett most 20-40 fps max felbontás mellett :) Tehát aki 2007-es kiadású játékkal szép grafika mellett játszani akar, az időnként (5 évnél azért sűrűbben) fejlesszen a gépén. Vagy játszon régi játékokkal Én 20+ éve számítógépezem, ez mindig is így volt, nem tudom, ez most miért divat, hogy neeem meeegy :S

    Bugok vannak, sok dolog még nincs a játékban, de élet van (Gelenián tuti), igaz nem a nap 24 órájában, hanem elsősorban esténként, amikor a többség ráér. Én csapatot mindig találok 15 percen belül. A játék szerintem jelenlegi állapotában is sokkal jobb, mint sok más MMO és rengeteg potenciál van benne, amihez idő kell. Tehát türelem rózsát terem ;)

    EQ2: 2004 évben kidobott játék (EQ1 folytatása más kiadóval és más programozó gárdával, míg a Vanguard-ot az EQ1 főprogramozója csinálta), de kiforrott, sok kiegészítője van és sok content van benne (1.5 évig toltam, jól ismerem). Gépigénye nem sokkal kisebb, mint a Vanguardé, kb. 20-30%-al. Tehát aki abban reménykedik, hogy na ez majd milyen szuper lesz, meg gyors, csalódhat. Pláne WoW-ból átugró emberkék, mert a wow-nak szinte semmi gépigénye nincs, az irodai gépemen röhögve elfutna.

    Ha EQ2-t kipróbálod és ott ragadsz, indíts karit a Runnyeye szerveren és keresd a Sidhe magyar guildet (a legjobb guildek közé tartoznak). Sidhe Fórum

    Csapat invitálási bug: sajnos jelenleg csak egyféleképpen működik 100%-osan, ha egy zónában vagytok. Ez annyira nem zavaró, ha már úgyis együtt mentek el valahova. A Sigil tud a problémáról, a legelső helyen szerepel, mint javítandó bug.

    Lotto loot crash: sajnos ez az egyetlen loot opció, ami be szokott crashelni, ráadásul ez lenne a leghasználhatóbb. Érdekes módon az összes többi gond nélkül működik :S

    Trial key nincs a játékban, max. a CE vásárlók kaptak 10 db buddy keyt, de szerintem azok többsége mind szét lett már osztva. Nekem sincs már :(
  • kerek1224
    #1230
    Hátigen, én is a kihaltság miatt hanyagolom a VG-t. Most kipróbálom a EQ 2-őt, ígéretesnek tűnik, hasonló koncepció, mint a VG.
  • Lorienel
    #1229
    Én kipróbáltam mindkét játékot. A Vanguard-ból hatalmas játék lehetne, de az irtózatos gépigény, a sok bug miatt nincs nagy jövője. Kicsit durvának tartom, hogy már egy 6fős partiban olyan alacsony az fps, hogy szinte játszhatatlan. Gondolom ezekből a hibákból ered a másik gondom, hogy nincs játékos. Hétfőn offline voltak a LOTRO szerverek, gondoltam addig tolom a Vanguardot. Sajnos este 9után sok próbálkozás után sem találtam partit.
    A jelenlegi gépigénnyel egy raid teljesen életképtelen. Részemről egy ideig talán szüneteltetem a játékot, aztán később meglátom mennyit tudtak rajta optimizálni, mennyire játszható. Tényleg sejnálom, mert ennél többet érdemelne, de nagyon nagy hiba volt a SONY részéről, hogy idő előtt picra küldte ezt a játékot.
  • Torzonborz
    #1228
    akko' meg viseld el ami van és ne nyekeregj. lásd aláírom :P
    szerintem nagyon nagy potenciál van a játékban csak tényleg sok pénz és idő kell még hozzá hogy meg is tudját valósítani.

    Donnie : nincs értelme összehasonlítani se lotroval se mással.
  • DonnieBrasco
    #1227
    Tényleg, nincs valakinek egy trial kulcsa? Kipróbálnám... legalább innentől objektíven tudnám hasonlítani a LOTRO-hoz :))

    A kérdés komoly! Priviben jöhet, ha van...

    Aztán ki tudja...?

    DB
  • HaaS
    #1226
    Nem Torzonborz, az sajnos nem megoldás. Attól még semmi nem változik, csak eggyel kevesebb a játékos. A játék jövője szempontból meg talán éppen hogy a legrosszabb amit tehetek.

    Dragon: jaja, igaz:)
  • DragonKnight
    #1225
    Végül is abban is van valami jó ha nem kell sorba állni a spawn ponton hogy leölhessük a mobot :)

  • Torzonborz
    #1224
    erre van egy jó megoldás :
    cancel account
  • HaaS
    #1223
    Nos, én is kipróbáltam a rogue-ot és nagyon tetszik:)! Szólóban sem rossz, csak kicsit többet kell mozogni...

    Kraftolgatok is, és azt hiszem eleget láttam a játékból ahhoz, hogy kijelenthessem így két és fél hónap után, hogy halálra van ítélve. Akármilyen jó lenne, ez egy bugos szarhalmaz, amihez erőmű kell. Még mindig.

    Rengeteg embert vesztettünk a mi oldalunkon, rengeteget. Már várom, mikor kezdik a szerver-összevonogatásokat... hogy Ákost idézzem "kihalt minden, a zene se szól" (meg ugye az fps miatt se érdemes, 2GB ide v oda). Memory leak is jó. És hogy még mindig nem lehet grpolni, mert össze-vissza akad a meghívás, és hogy a loot opció is befosik, regrpolni kell, hogy lehessen rollozni... bugos szarhalmaz.

    Ne mondja nekem senki, hogy csak a két utóbbi hibát amit említettem ennyi idő alatt nem lehet kijavítani... a többiről már nem is beszélek...
  • MrStokes
    #1222
    A Spellborn-t nem ismerem, de az Age of Conan most nagyon megtetszett, kivancsi leszek, ahhoz hany embernek lesz majd meg a vasa, mert ahogy elneztem, kell majd hozza, nem is akarmilyen.
  • Torzonborz
    #1221
    azért a lotro-ra is panaszkondak páran , hogy nem fut jól náluk.
    na mindegy kár ezt tovább ragozni.

    VG az mmo piacon belül egy réteg játék. nem is tervezték másnak.
    ahogy Shamee is írta sok class csak x szint után mutatja meg a foga fehérjét. ez nem is olyan nagy baj.
    ez van.
  • Tatyla
    #1220
    csak jönne már a Spellborn...
  • Tombi
    #1219
    Aki végigszenvedi magát lvl 20-ig annak kell, hogy tetszen a játék. Én legalábbis nem birtam addig lvl 16-17-ig vittem. De a Vanguard magyar tábora érezhetően kisebb lesz, mint a Spellborné. Szerintem igy lesz !
  • DonnieBrasco
    #1218
    "Nem nagyon tudok olyan mmo-t, ami induláskor az éppen akkor akuális átlagos gépekre lett volna konfigurálva "

    Lord of the Rings Online.... de a Guild Wars is gyors és szép is. Kérdés, mennyire igazi MMO :)

    DB
  • Shammer
    #1217
    Nem nagyon tudok olyan mmo-t, ami induláskor az éppen akkor akuális átlagos gépekre lett volna konfigurálva (talán wow, de azzal nem játszottam sose). Anno a DAoC is játszhatatlannak tűnt a gépigény miatt, az EQ2-ről nem is beszélnék. Mára az EQ2 vígan elfut egy átagos gépen igen jó felbontásban...Szóval a fejlesztők inkább a jövő gépét vették alapul, de jó konfigurálással a már említett elavult gépen is elfut. De ehhez bizony berhelni kell a beállításokat keményen, nem csak az lesz, hogy telepítesz és játszol. Hogy hogyan kell, arról található egy elég korrekt leírás itt.

    Ez egy összetett és rendkívül csapatorientált mmo, szóval elsősorban azok kezdjenek bele, akik tudnak és szeretnek valódi mmo-val játszani. Kell hozzá grp és sok kitartás. A bugok valóban bosszantóak és sok is van belőlük, de ez hétről hétre javul. De tény, hogy türelem kell hozzá.

    Amit viszont ezért kapsz - rendkívül jól kidolgozott classok, hihetetlen méretű világ, nagyon sok dungeon minden szinten és ezernyi quest. Emellett egy jól kidolgozott és önálló kraftrendszer, önálló questekkel és felszereléssel. Diplomácia - megint egy önálló része a játéknak saját küldetésekkel, felszereléssel, szakosodással.

    Szóval nemcsak arról szól, hogy ölj le ezernyi mobot, grindelj ezerrel hogy utána tudj menni raidelni. Ez a játék ennél jóval összetetettebb, viszont tény, hogy igazán élvezetessé csak lvl20 után kezd válni. Ezen a fórumon sokan úgy mondanak véleményt, hogy odáig el sem jutottak. Aki eljutott, az más véleményen van róla.
  • cain
    #1216
    csak összehasonlításképpen.
  • Torzonborz
    #1215
    nyilvánvaló hogy nem high quality-high detailben nyomja. ;) de játszható némi kompromisszum árán és ez a lényeg lévén az említett gép már meglehetősen elavult.
  • cain
    #1214
    azért megnéznék pár screenshotot tőle, mert a gépe nagyon közel áll az enyémhez.
  • Torzonborz
    #1213
    ja és gépigényről . egyik srác ilyen géppel nyomja : AMD 2500 + , 1 giga ram, 9800 Pro . 41es warrior tehát nem hébehóba játszik. ennyit erről.