1412
  • Torzonborz
    #1052
    itt meg egy IG shot . lehet nem ugyan az. de mintha lenen vmi hasonlóság.
  • DragonKnight
    #1051
    Sárkány!

    A vanguardradio honlapján megjelent 3 link ami megmutatja (valószínűleg ) azt a sárkányt, amit a Sigil emlegetett az interjújában.

    Sárkány screenshoot link
  • DragonKnight
    #1050
    hmm, a patch-nak a kb a 1/3-da jött le tegnap.

    Most éppen megy nálam a maradék mint a csiga kb 4 óra lesz mire leér.

  • MrStokes
    #1049
    Hmm tegnap lejott a patch, viszonylag hamar, talan kicsit tul hamar. Ilyen gyorsan lejonne az a nagyobb update?

    Annyit meg hozza, hogy be mar nem logoltam, szoval nem neztem meg, hogy a jatekban van-e vmi valtozas.
  • Torzonborz
    #1048
    káosz ? nofene . mi van ott ?
  • HaaS
    #1047
    Háát Infineumon káosz... alighanem hagyom holnapig.
  • DragonKnight
    #1046
    Digital Downloadhoz nincs cdkey de akkor is meg kell csinálnod az előfizetést. Meg kell adnod a kártyát amit majd terhelni fognak.

    No para az első terhelés majd 30 nap múlva esedékes.

  • Kreeder44
    #1045
    vagy egyszerűen fizessem elő megint 1 hónapra??? gondolom nektek is csinált már ilyet nem?
  • Kreeder44
    #1044
    Digitálisan töltöttem le.... de én nem látom sehol h hol van amit kaptam e-mailbemn az meg több mint 20 számjegy...
  • cikasz
    #1043
    hogy, hogy hol? a játékhoz kaptad.
  • Kreeder44
    #1042
    és hol találom meg a cd-key-em ???? azt a csodás 20 számjegyűt???
  • Kreeder44
    #1041
    Na most mi van beírtam a jelszavam és kiírja h, you do not have a Vanguard Subscription... valahogy mist kell lejárnia az első hónapomnak, de nem jegyzi meg és nem autómatiukusan kéne levonnia a bankártyámról most megint be kell írnim a cd-kelyt meg a bankártyaszámom???
  • krisz073
    #1040
    Még 1 kérdés ,ha véletlen rossz craftingot vettem fel :) attol merre tudnék megszabadulni ?
  • krisz073
    #1039
    Mai patch méretileg mekkora lett?
  • Shion
    #1038
    aleox kukac freemail pont hu

    Valszeg tutorial küldit csinálod, aminek első részéhez csak 10 db fa kellett nem több. Ad le, és a következő küldigez már 30 kell majd ;)
  • cikasz
    #1037
    nincs valakinek msn-e , hogy kérdezzek 1-2 alap dolgot? :) aki már régebbóta játszik...
  • cikasz
    #1036
    Sziasztok. Megvan a gém már nyomom is ezerrel a Gelenia szerveren.. Bloo d Elf Nekromanta :)
    Teljesen ottvan a játék a szeren nekem tetszik.
    Noob kérdés : Kaptam egy q-t amiben fát kellene végnom szerintem. 1x sikerült is lootoltam 10 rönköt, de másodjára már nem enged kivágni egy másik fát :( mitöl lehet?
  • Torzonborz
    #1035
    hája bétában rendszeresen 300-600 közötti pingem volt :D
  • DragonKnight
    #1034
    Jelen helyzetben nekem nincs semmi bajom a Gelenia pop-al. A stabilitás is kezd jó lenni, főképp azután hogy most az amik szopnak a Targonor miatt ami naponta lefekszik.

    Egyedül azt sajnálom hogy most van két eu szerver és nincs a populáció kiegyenlitve.
    Akkor már inkább megtehették volna azt hogy RP szervert csinálnak az Infineum-ból mert akkor talán többen mentek volna át.

    Azt azért várjuk ki mi lesz a transzferrel mert ugyebár Elrar azt irta hogy a transzfer a localized szerverekre lesz free. Ez azt is jelenti hogy az Infineumra nem lesz transfer.
    Igazából olyan policy volna jó mint ami a WoW transfernél van. Ott a túlterhelt szerverekről el lehet jönni megkötés nélkül.
    Ez elősegítené a populáció kiegyenlítődését.

    Ha meg egyszer megütik a 300-400k előfizetőt akkor úgyis elkezdenek a szerverek gomba módra szaporodni, mert akkor már nyereséges lesz a bolt.

    Én emlékszem arra mikor a béta-ban event volt hogy a terhelést próbálják bemetszeni és összerántottak egy chunkba 5-7k karit. No azt a terhelést a mai szerverek megse közelitik. Tehát a mostani a lag az édes élet ahoz amit akkor lehetett látni. Reméljük ha nő anépszerűség akkor ezt az állapotot nem fogja a SoE bevárni :)
  • cain
    #1033
    volt szerencsém látni, milyen egy túlzsúfolt szerver (elkezdtem játszani az eq2vel), milyen kihalt szerver (beindult a pvp), és milyen egy normális populációjú szerver.
    azt mondom, hogy a szerverek és populációk jelenlegi helyzete hosszabb távon gondolkodva teljesen logikus és korrekt, pláne ha az ingyenes transzferről szóló hírek igaznak bizonyulnak, és a soe nem lesz olyan fafejű, mint az eq2 pvpnél.
  • DragonKnight
    #1032
    ElrarSGO wrote:
    Once we have localized servers available we will allow for free transfers to these servers for all European customers. Please realize the issue was not server stability in this case but a network issue, which is a problem that is being resolved SMILEY

    Are goal is to be as accommodating as possible, as we realize this situation is no where near optimal for our European players, and we do apologize for any inconvenience this downtime may have caused you.

    Message edited by ElrarSGO on 01/28/2007 00:16:30.
  • cain
    #1031
    csak megerősítetted bennem, amit lejjebb is írtam. röviden:
    a jelenlegi átmeneti állapot.
  • Torzonborz
    #1030
    ingyenes kari transfer ? na erre kíváncsi vagyok. anno mi eq2ben hónapokat nyekeregtünk soenak , hogy legyen kari transfer és a másik 2 eu pvp serverről áthozhassák az emberek daratharra a karikat . aha most lett belőle vmi. 50$ért . faja.
  • DragonKnight
    #1029
    Ja sokban igazad van de az események ennek ellenére azt mutatják hogy hiba volt kevés szerverrel inditani.

    A terv ugyebár az hogy lesz német szerver is. Amikor beállítják akkor igérték az ingyenes karakter transzfert, hogy legyen értelme beállitani.
    Az Infineum azért olyan kihalt mert az a röpke szük egy hét amivel később indult elég volt ahoz hogy a nagy guildek a Gelenia-n megvessék a lábukat és nem is gondoltak arra hogy mindent újrakezdjenek az új szerveren.

    Szerintem a mostani állapot pont emiatt rosszabb, mert van most is 2 szerver aminek a kihasználtsága közel sem egyforma, de a költségei ugyanolyanok. Ezt a aránytalanságot lehetett volna elkerülni, és pont azért mert a SoE készült rá hogy a Gelenia nem lesz elég ez nem okozott nekik extra költséget, benne volt az árban.

    Reménykedjünk benne hogy a karakter transzfert végül is valahogy megoldják és akkor a két szerver populáció kiegyenlitődik. Ha nem oldják meg akkor arra is lehet számolni hogy nem lesz se új PVP, RP se német szerver mert a kutya se fog odamenni.


  • cain
    #1028
    biztos vagyok benne, hogy erőssebb szerverpark szükséges egy vanguard szervernek, mint egy eq2nek.
    ezt a mondatodat meg nem igazán bírom értelmezni:
    "De a legrosszabb (a)z hogy tudták hogy ez lesz és az Infineum már készen állt a rajtra, máskülönben nem birták volna ilyen gyorsan elinditani."
    ez tényleg olyan rossz?
    mindenesetre figyelmedbe ajánlanám, hogy egy szerverpark megvétele, beüzemelése, és fenntartása elég komoly költségekbe veri a céget ahhoz, hogy ne úgy intézze a soe, mint én a hétvégi bevásárlást, hogy elég lesz-e egy rekesz sör, vagy vegyek kettőt. ;) az eq2 pvp szervereivel csúnyán ráfaragtak, a darathar gyakorlaitlag töküresen áll főműsoridőben, erről jarlék elsőkézből tudnak neked sztorizni.
    leterheltség szempontjából a játék indulása utáni néhány napban mindig van egy hatalmas tüske, amit nem minden szerver bír el, sőt, a legtöbbje nem. de hosszú távon nem kifizetődő, még a játékosoknak sem, ha túlkínálat van szerverekből, mert elaprózza a communityt. ha lenne 5 szerveretek, jó eséllyel nem lett volna probléma induláskor, viszont annál inkább kb. fél év múlva, amikor az aktív játékosok száma valószínűleg lecsökken (mint minden mmorpgnél), és beáll egy többé-kevésbé állandó szintre. ha ekkor az aktív játékosok száma jóval az optimális alatt van, a szerver sorvadásnak indul, és lassan meghal. lassan emigrálnak az emberek máshová, jobb esetben másik szerverre, ha van transfer lehetőség, vagy másik játékba, vagy abbahagyják. ha túl sok játékos van, az még nem akkora probléma, mintha nincs játékos, mert a lagot elviseled. anyázol, de elviseled. viszont ha nincs kivel játszani, hosszútávon megunod a játékot.
    nem a soe veri rád a 20% áfát, hanem az eu. a pve és pvp változat közt az lehetett a döntő, hogy a pvp contentet, szabályokat információm szerint a bétában gyakorlatilag nem is tesztelték, mert nem volt rá idő.
  • DragonKnight
    #1027
    Viszont a kérdező infót akart a köpenyes küldiről. Azt megcsináltuk. Persze ez azt is jelenti hogy csak az ajtórésbe tettük be a lábunkat a jelenleg elérhető über gear megszerzéséhez vezető rögös úton :)
  • DragonKnight
    #1026
    hmm kikerült a mai patch/update leirása.

    Brutálisan hosszú, sok minden változik sokan fognak anyázni (crafterek főként)

    Patch notes
  • Shion
    #1025
    Pontosítsunk: az Infenium küldetés sorozat el részét (első rewardját, ami éppenséggel köpeny) megcsináltuk. A java még hátravan, kb. level 30-ig ki fog tartani a küldetés sorozat és sok sárga (rare) rewardja lesz
  • DragonKnight
    #1024
    Lehet hogy az EQ2-nek elég de itt már a preorderes emberkék túlterhelték a két szervert, mivel a két szerver gyakorlatilag egy hiszen a döntő többség a Gelenia-ra ment, mivel a Frengot az team PvP.

    És a számokat tudni kellett a SoE-nak hiszen nagyon jól tudja ki vette meg a preorderes elérhetőségét az EU-ból mert rájuk még 20% áfát is rávert.

    Szóval csak számolni kellett volna. De a legrosszabb z hogy tudták hogy ez lesz és az Infineum már készen állt a rajtra, máskülönben nem birták volna ilyen gyorsan elinditani.

  • cain
    #1023
    az eq2 communitynak elég két eu szerver, gondolom a soe ebből indult ki.
  • DragonKnight
    #1022
    ja éppen most csinaltuk meg.
    20-tól lehet megkapni a questet, full group kell hozzá lagalább 2 tank 2 dps 2 healer

    egy este elmegy rá simán. Ahgram-tól észak nyugatra van a a hely.
  • unknown nick
    #1021
    Hallottatok már a cloak questről, amit lvl 22 körül lehet megcsinálni? Nem tudom mi lehet az, de elég sok partyt hirdetnek oda.
  • DragonKnight
    #1020
    Az első nap az igazából az ötödik nap volt.

    A preorderes népek kaptak 4 nap előnyt a többihez képest

  • HaaS
    #1019
    Biztos már a bétával toltátok, én első nap töltöttem le digit, és volt már Infineum. A lag az télleg nem vészes, néha van kisebb kattogás, de ritka.
    Vannak franciák, de ahogy én látom, német talán több.... aztán van jópár svéd, norvég, valamivel kevesebb görög és a többi náció. Még amcsik is.

    Turshban körberohangáltam, intéztem egy gyors 10% hp buffot, diplo még mindig nagyon jó:)!
  • Torzonborz
    #1018
    hja ha tényleg emiatt tolták el akkor el van nézve nekik. :D
  • DragonKnight
    #1017
    hmm
    Az update el lett tolva egy nappal.

    Posted by Elrar: "Due to some final changes and wanting to pack some extra goodies and fun into Game Update 1 we have postponed the patch one day to Wednesday March 7th at 5AM PST."
  • MrStokes
    #1016
    Annak mondjuk kimondottan orulok, hogy az Infineum lett a nem-hivatalos francia szerver, ki nem allhatom a csigazabalokat. ^_^;
  • s0n1c
    #1015
    Köszi szépen!
  • DragonKnight
    #1014
    Pontosan
    Ez csak a karakterek száma és több forrásból adódóan az átlag jelenleg 2.5 kari/acc. Ezzel már elég jól lehet közeliteni az acc-ot
    Az egy másik adalék hogy amikor még a bétaban terhelés próbát csináltak velünk akkor a szerverek (ugyanolyan vas mint a mostani élő szerverek)
    kb 9k online karakternél adták be a kulcsot.

    Akkor igy nézett ki a sávolás
    0-1k pop low
    1k-2.5k pop medium
    2.5k-9k pop high

    amúgy meg a karaktereket itt tudod keresni

    http://vgplayers.station.sony.com/characterSearch.vm

    itt add meg azt hogy min lvl adventuring 1 max lvl 50 a többi lehet "any" és a szervert válaszd ki akkor arra szűr de ha "select server" marad akkor visszaadja az összes jelenleg (két napja) regisztrált karaktert.

  • DragonKnight
    #1013
    Hát igen de azért ennek most is mint mindig a SoE az oka aki volt képes 2 EU szervert elinditani és abból a PvP- Frengot a kezdetekben nem is volt elérhető. Ezért az összes EU user a Gelenia-n kötött ki.

    Ezen már nem nagyon tudott segiteni az Infineum mert túl későn inditották el és sokan nem mentek el, hanem arra számitottak hogy mások fognak átmenni.

    Ez igy is történt hiszen pl. a franciák kijelentették hogy az Infineum lesz a nem hivatalos francia szerver, aminek mindenki megörült, mert jelenleg csak néhány nemzetközi guildbe tartozó francia játszik csak a Gelenia-n

    Ha elindul a német szerver és a németek kapnak free acc karakter transzfert akkor még jobb lesz a helyzet.

    Addig viszont a Gelenia a legnépesebb szerver közel és távol.