3478
  • dronkZero
    #3358
    Úgy néz ki, hogy a haxoror féle megoldás lesz a nyerő. Játszottunk hamachin, és engem folyton kivágott, hogy különbség van a játék adataiban. Visszaírtam a mod tool-lal az eredeti beállításokra, és úgy már beengedett.
  • dronkZero
    #3357
    Na, kb mostanában fejezem be SM-mel... A vége felé az 1:1 HP arány is túl könnyű. Honor Guard + maxos deep strike banda, forward base... Nem is kell semmit csinálni. A honor guard scoutokkal elkezdek foglalgatni(majdnem fölöslegesen),a kezdő reqból feltápolom a deep strike csapatot maxra, aztán kb addig tart a pálya, amíg átér a sereg a térkép másik végére. Van amikor egyetlen ember veszteség nélkül gyalulódik le az ellen...

    Na mindegy, legalább keménynek érezhetem magam. :) Köv campaign-t már hardon fogom tolni. Csak azt nem tudom, kikkel. Tau talán...
  • fawcet
    #3356
    Sikerült a haxoror féle modkönyvtárral: viszont kellett hozzá egy module fájl is hogy lássa is a játék a modot gamemanagerban.
    Köszönöm mindkettőtöknek ezt a hatalmas fáradozást.

  • fawcet
    #3355
    Ma ki fogom próbálni a két módszert. Amint sikerül írok ide.
  • dronkZero
    #3354
    1850 az SM commander HP-ja. Régebben meg lecsekkoltam pár másik egységet is, most nem jutott rá időm. Majd délután játszom is egy picit...
    De én úgy érzem kellőképp meggyőződtem róla, hogy sikerült. Szerintem ez a megoldás, és a módszer tuti.
  • fawcet
    #3353
    Megnézted, hogy a HARD és módosított NORMAL fokozatban is ugyanannyi az életerő?
  • dronkZero
    #3352
    Na, megnéztem. Elvileg már minden megvan, de azért összefoglalom.

    www.corsix.org/misc/Beta_041b.zip - Letölt, elindít.

    Load DoW Mod - megkeres Dawn of War - Soulstorm könyvtárat, DXP2.module megnyitás. (_D_awnofwar e_X_panson _P_ack _2_)

    Data\attrib\tables\tuning.rgd -n duplaklikk.

    Gamedata\0xBEAFD102\Normal\modifier_01 -re egy klikk,

    a jobb oldalon a reference-nél az van, hogy:
    modifiers\health_maximum_modifier.lua

    ezt kell átállítani
    modifiers\no_modifier.lua -ra

    Jobb alsó sarokban Save, editor becsuk, játék indít, örül.

    Játékban nem kell szórakozni a mod aktiválásával, az eredeti fájlokat változtattuk meg, de csak SP campaignra hat.
  • dronkZero
    #3351
    Hát az lehet, hogy te így csináltad, én meg tuti, hogy az eredetit barmoltam át... :)
  • haxoror
    #3350
    Passz majd megnézem, elvileg elég a könyvtárat amit küldtem bemásolni a Soulstrom könyvtárba és ennyi.
  • haxoror
    #3349
    100% hogy be kell tölteni a főképernyőn mert a fő játékfájlok nem változnak, a mod manager csak másolatot készít róluk és azok változnak.

    Ha pl replay-eket néztem mindig vissza kellett állítanom az eredeti Soulstorm-ot a mod választóban, ha meg játszani akartam akkor a normál health-es modot kellett előbb kiválasztanom.
  • dronkZero
    #3348
    Valami rémlik, hogy nem pont azt kellett átállítgatni, ami a 3281-ben volt, de nem akarok a levegőbe beszélni... Mintha nem a tuning.rgd-t, hanem valami mást...

    Viszont abban biztos vagyok, hogy -mivel a fő játékfájlt babráljuk- nem kell modot betölteni a főmenüben.

    ...

    Ja, jól emlékeztem, idézem magam: :)
    "Faszán működik, lecsekkoltam pár egységet. 1:1. Csak nem úgy volt az elérési útvonal nálam. A tuning.rgd-ig oké, de onnantól 0xBEAFD102/normal/modifier_01."

    Elvileg minden tudás a bitrokodban van már... :)
  • fawcet
    #3347
    Köszi! Remélem csak hamarosan összejön már a normal mod ha már ennyien segítetek!
  • fawcet
    #3346
    Nézegetem, nem hasonlít arra amit kaptam mod-tool-al, kíváncsi vagyok hogy indul el.
    Egy module fájl nem kell hozzá a soulstorm könyvtárában?

    pl. My_mod.module + My_mod mappa beállításokkal

    Holnap délután tudom kipróbálni, mert ma nem megyek haza.
  • dronkZero
    #3345
    Én meg rájöttem, hogy nincs nálam az SS DVD-m, úgyhogy a hétvégén nem tudtam tenni az ügy érdekében... Holnap megszerzem.
  • haxoror
    #3344
    Nekem még megvan a mod amit csináltam és ami biztosan működik, küldj privátban egy emailcímet és elküldöm neked.
  • fawcet
    #3343
    Újabb mod toolal próbáltam modot készíteni azzal sikerült, de semmi változás sajna. Hardon fele akkora élettel rendelkezik mint a normálon hiába raktam be a modot. Elvileg egyformának kéne lennie.
  • haxoror
    #3342
    Főmenü -> Game Manager

    A második képen kellene ott lennie a mod-nak a Dawn of War: Soulstorm alatt, kijelölöd és Activate, mivel nem látni ott semmit így valószínűleg rossz helyre másoltad a modot.

    Itt az eredeti topik ahol a mikéntjét leírták, én ez alapján csináltam és működött tökéletesen.

    De már nem emlékszem hogy pontosan mit kellett csinálni, sorry :/
  • fawcet
    #3341
    Képek a játékból

    ezekkel talán meg tudod mondani hogy merre találom a mod elindításához szükséges eléréseket.
  • haxoror
    #3340
    Asszem a főképernyőn, nincs fennt a játék, már nem emlékszem pontosan hol
  • fawcet
    #3339
    Hogyan kell ezt beállítani?
  • haxoror
    #3338
    Az új játéknál beállítottad hogy a mod induljon és ne a normál játék?
  • fawcet
    #3337
    Amit csináltam: lementem a dronkzero utasításainak megfelelően a modtoolal a két module fájl közül abba ahol volt a normalon a maximum health érték beállítva, azt ugyanolyanra állítottam át mint az összes többit no_...-t.
    Save-t nyomtam és játékban new->normal: SM. Commander, építő és felderítő health értéke nem változott meg.
    Leellenőriztem a modtoolal az adott értéket, de úgy maradt ahogy kellett neki lennie.
  • fawcet
    #3336
    Új játékot kezdtem, legyártottam a felderítőt annak se változott az élete.
  • haxoror
    #3335
    új játékot kezdtél?
  • fawcet
    #3334
    Sajnos hiába változtatom meg és mentem le azt a beállítást. Játékban megnézve még mindig annyi az egészsége. Többször is próbáltam, de semmi változás 3750 körül van még mindig a SM commander élete.
  • dronkZero
    #3333
    Hogy honnan lehet tudni? Talán az egységek HP-jából, nem? :) Legegyszerűbb új játéknál megnézni a commander képernyőn a főnök HPját. Ha sikerült, akkor feleannyi lesz, úgy rémlik, hogy az SM commandernek úgy kb 1800 körül kellene lennie.

    A single pléjeres részt írod át, azon belül is a medium nehézségi fokozatot, úgyhogy nyilván csak arra vonatkozik. Gondolom ugyanígy át lehet írni a skirmisht, meg a multit is, de az nekem nem volt célom. De ott nincs is ilyen gond, ott alapból 1:1 a HP-arány, és a gépek nehézségi beállításai req és power bónuszokkal van megoldva...

    Asszem hétvégén készítek egy lépésről-lépésre leírást, screenshotokkal, nem nagy córesz.
  • fawcet
    #3332
    Köszi!
    És honnan lehet tudni hogy sikerült a változtatás?
    ÉS ez csak küldetésre van hatással vagy a multira is (LAN)?
  • dronkZero
    #3331
    #3281-ban a lényeg. Most csak emlékezetből tudom mondani, nincs fenn a játék... De nyilván működne rendesen azóta is, mert ezzel megváltoztatod véglegesen, csak akkor lesz megint az eredeti szar beállítás, ha újrarakod a játékot, vagy visszaírod modtúllal...

    Tehát elindítod a modtúlt, fájl, open. Megkeresed az SS könyvtárban az SS modot(asszem ez a neve is? úgy rémlik van több is.) Akkor kidob egy könyvtárszerkezet-szerű izét. Ott kell a Data/attrib/tables/tuning.rgd. Aztán megkeresed ezt a difficulty_modifier-t, amelyik nem "no_modifier", és átteszed no_modifier-re. Elmented, elindítod a játékot, és okés lesz.

    A hétvégén fel fogom rakni a gépemre megint, akkor majd pontosítok, ha addig nem sikerül összehoznod...
  • fawcet
    #3330
    Mit szerkesztettél ezzel a mod tool-al(www.corsix.org/misc/Beta_041b.zip)?
    Mit kell átírni hogy normal teljesen normal legyen (player=computer)?

    Tegnap hard-ot kipróbáltam, igazi szenvedés volt, normál kétszeres hp-val nem izgalmas.
    Azóta is jól működik ez a mód?
  • Cat 02 #3329
    Space Marines, köszi majd meglesem :)
    Igazából ezek a nagy hadjáratok nem jönnek be :D csak a kis részek :S
  • Zóanagyvarázsló
    #3328
    Kiket is irányítasz? Szem alatt az SM Skull Probe-jára gondoltál? Náluk rajta kívül csak a Librarian tud detektálni.

    Tankok ellen gyalogság részéről rakéta, járművek közül közelharcban közelharcban Dreadnought (esetleg Assault Terminator), távolról Predator lascannonokkal, illetve Labd Raider az igazán jól használható.
  • Cat 02 #3327
    Hi. Soulstormot elkezdtem és lenne 1 kérdésem. Nektek egy nagyobb csata meddig tart ? Illetve az ork ok ellen van valami taktik ? Mert láthatatlan rakétavetős ellen ott a szem ,de azt lusta vok gyártani, tank ellen mi a jó ? a lebegő gépfegyós stufF ?
  • Fenrir
    #3326
    Tök jól megy, köszi még egyszer a tippet :)
  • Fenrir
    #3325
    Köszi, megpróbálom.
  • Zóanagyvarázsló
    #3324
    Szerk.: Tudom, hogy 1.41-et írtál, de ha egyzser van újabb is...
  • Zóanagyvarázsló
    #3323
    Az 1.51 már eleve nem is kér CD-t.
  • Fenrir
    #3322
    Ne öljetek meg:

    Olyan problémám van, hogy feltettem az alapjátékot és rá 1.41-ig a pecceket. Szépen fel is mentek, de az 1.41-es krekkel állandóan hibaüzenet jön: "Az eljárás belépési pontja nem található a DLL-ben (util.dll).

    A zipben csak 2 fájl volt, az exe és egy nfo fájl. Ilyenkor mi van?
  • Matt07
    #3321
    Hali!
    Az lenne a problémám hogy mindent úgy csináltam ahogy a #3315-ös hsz-ben le van írva de amikor belépek a sima DoW-ra kiír 1 hibát és h rakjam újra.Viszont a DC-s fajokkal meg lehet multizni...Nem tudjátok mi lehet a baja?
  • Jerro77
    #3320
    ja bocsi visszaolvastam és megkaptam a választ. sorry az előzőért. pá
  • Jerro77
    #3319
    Cső!
    Egy gyors kérdés. Az egyik haverommal szeretnénk multiplayerben játszani. (Direct Host illetve Direct join tipusu multiplayerre gondolok)Annyi lenne evvel kapcsolatban a problémám hogy mikor kész a játék és mindketten belépünk, akkor mindösszesen 2 fajt lehet csak választani (dark eldar és a sisters of battle), a többit nem. Mi ennek az oka, illetve mit kell hozzá csinálni hogy a többi fajjal is játszhass?

    választ előre is köszi