3478
  • ollie
    #3078
    Hátizé, most én vagyok béna, vagy az Imperial Guard tényleg ilyen gyenge?
    Simán végignyomtam a single player kampányt közepes fokozaton a Tau-val, de most 3 pálya is van, melyneknek már legalább 3-4x nekiálltam és nem megy az Imperialokkal.
    Ezek sorban a nekronok főhadiszállása, tőle közvetlenül balra (nyugatra) levő tartomány (jelenleg nekron), és az az alatti, melyben az előretolt helyőrséget lehet megszerezni (forward base), jelenleg ork megszállás alatt.
  • Blasta
    #3077
    Azt hittem, hogy lesz rész, amiben Asphodel-t jobban meg fogom ismerni, de gondolom arra céloztál, hogy beszélnek róla. :)
  • SaGa Jr
    #3076
    Úgy azért nehéz a megismerés, ha a történet szereplői sem tudják ki vagy mi ellen mennek. :)

    Emellett ezért van sok sok egyéb könyv is 40K terén. Legyen miből művelődni. Igaz éken ánglius nyelven íródva, de ez talán annyira nem akadály egy igazán kíváncsi ember számára.

    Amúgy milyen spoiler? Egy szóval nem mondtam, hogy ki vagy mi az ellenség. Csak azt írtam, ezirányú vágyad nem hiábavaló. ;)
  • Blasta
    #3075
    Vááá, nemá :DDD
    Ekkorát szpoilerezni :DDDD

    Értem én, hogy maroknyi személy ismerheti a Káosz dolgait, de én az OLVASÓ vagyok és nem egy fiktív szereplő, had ismerjem már meg :D:D:D
  • SaGa Jr
    #3074
    Szerintem nem fogsz csalódni benne. És még az a vágyad is teljesül, hogy bemutatásra kerüljön az ellenség. :-)

    Amúgy a 40K világában nem csoda, hogy arctalan és megfoghatatlan az ellenség (legalábbis a káosz, mert a többi faj céljait és tevékenységét nem olyan problémás felfogni és elutasítani), mert mindössze maroknyi személy ismerheti a káosz névtelen borzalmait.
    A többiekre halál vár/agymosás és egyéb kínos pillanatok az inkvizíció által kieszközölve. Persze csak ha konkrétan a káosz alamelyik nagyobb megtestesüléséről van szó. Sima kultisták, eltévelyedett emberek, lázadók nem számítanak mint veszélyességi tényező. Nem szennyezhetik be az egyszerű embereket, ha meg megtörténne valami ilyesmi, nos erre vannak a papok és komisszárok a seregben. Majd ők megoldják a problémát.

    Ha viszont démonokkal kéne harcolni, erőteljes káosz hadak mellett, no akkro tuti valami szörnyűség várna az egyszerű halandóra. Ha baromi mázlis, akkor agymosás, egyébként többnyire halál. Erre példa is olvasható Ian Watson Űrgárdista című regényében, ahol ugye a "kemény mag" szembesül a változás urának egyik borzalmával és csak a különleges események miatt nem lesznek agymosottak.
  • Blasta
    #3073
    Hali Saga!

    némileg /OFF

    A Nekropolisz könyv tényleg rendben van. Nyoma sincs az előző könyvek összedobált történetvonalához, izgalmas és fordulatos, politikával és harccal fűszerezett. Kicsit nekem a harci jelenetek még mindig elnagyoltak, nem elég részletesek, hogy úgy tudjam magam elé képzelni mintha mozit néznék, de a szotri és egyéb nyalánkságok kárpótolnak. Hiányolom egyébként ezekből a Dan Abnett könyvekből az ELLENSÉG, a káosz bemutatását, terveinek vagy egyéb dolgainak bemutatását. Jót tett volna az előző könyveknek is, ha nem valami arctalan akárkik ellen harcolnának hőseink, hanem korrektül ismertetett ellenfelekkel.
    Kb. a 3/4-énél tartok, remélem ilyen jó marad végig.

    /ON
  • philip18
    #3072
    SziasztoK!
    Sima DoW-ban szeretnék replayeket nézni.De mikor patch-elem a játékot (mert ahhoz h lájátszam a replayt ez szükséges) mindig beszarik a game.
    Szal elinditom és hibaüzenettel kilép.
    Vki nem tudna segíteni h hogyan tudnék replayeket nézni?
    köszi
  • haxoror
    #3071
    A Drone Harbinger ööö...
    szal mire való?

    Tudom, hülye kérdés de nem igazán jövök rá hogy hogyan lehetne hatékonyan használni
  • haxoror
    #3070
    1.2
  • ollie
    #3069
    Melyik patchről beszélsz?
  • haxoror
    #3068
    A patch eléggé visszahúzta a Taut, a kutyák jóval kevesebbet sebeznek, a broadside-ok nem hármas csoportban jönnek hanem egyszerre csak egy és nem is lehet hozzáadni többet, a crisis már nem olyan tüzes mint amilyen volt és a hammerhead sebzését is visszavették :(

    Nekem nagyon hiányzik hogy nincs a Taunál valamilyen distruption egység mint pl a hellfire a marine-oknál vagy a vyper az eldarnál, jól jönne valami ami megfékezi a rusholó közelharcegységeket, utálom amikor beteleportál vagy jetpackel valami a firewarriorjaim közé és a zűrzavarban a közelharcosoknak lesz idejük lerohanni az egységeimet...
  • haxoror
    #3067
    skirmishben vagy multiban viszont nincs a kommandernek detektora szal a probléma ettől még élő, a kampányban én inkább a fegyverzetet fejlesztettem a detektálásra a HG bőven jó :)
  • Risu Führer
    #3066
    kössz
  • Blasta
    #3065
    "- nincs korai detector szal nagyot szívtam a Rangerek ellen"

    A Tau hősödet amint lehet felszereled detektáló implanttal, és no práblem :D
  • Blasta
    #3064
    A Tau rush az über, de csak egy pont felett lehet használni, mikor már van jópár kezdő egységed, előretolt bázissal.
  • Szaruman
    #3063
    Szvsz a tau az 1ik legerősebb, a firewarriorok, a láthatatlan AV egységek, a crisis (nem tudom, h javították, de 1.11-ben kb 5-8 sec alatt lement egy HQ 3 crisis flamertől), a hammerhead, ill maga a leader. Az én stratégiám a kampányban, h gyors rush tier 3-4ig aztán crisis, hammerhead, ill az ethereal bodyguardjai. Ha nem HQ-t támadsz, akkor a HG squadjai kitartanak amíg eléred a hammerhead/crisisokat, onnan meg nem sok minden tudja megállítani a taut. AI legalábbis nem. Foglald el a +1000 req-et adó területet (SM HQ alatt), elég sokat számít.
  • haxoror
    #3062
    Kössz a tippeket mindenkinek!

    Végre kezdek ráérezni a Tau-ra, hát eléggé visszavették őket a legutolsó patchben :(

    Kurva Eldarokkal azért szoptam mert túl korán támadtam meg őket, nem volt még Honor Guardom és a commanderem is upgrade nélkül volt.
    Kis rohadékok...
    Túl sokat játszottam Eldarokkal így elfelejtettem hogy milyen szar ELLENÜK játszani :D
    Ja meg nem tudtam hogy az Ethereal boostol MINDEN Taut a térképen, fincsi :)

    Tau-val van egy-két bajom:

    - nincs korai detector szal nagyot szívtam a Rangerek ellen, persze meg lehet venni korán a Vespideket akik detectálnak de akkor baszhatom a korai fejlesztéseket, szerencsére van már Vespid HG szal hawaii :)

    - Ha a Kauyont(?) választom és persze hogy azt választom hogy lőtávolsága is legyen a FireWarrioroknak akkor ugrott a CrisisSuit és a Hammerhead, SZÍVÁS!
    Ezt nem így kellett volna megoldaniuk a készítőknek

    - NINCS ARTILLERY ÁÁÁÁÁÁÁ
    Most volt egy lightos 2 órás harcom a Guardok ellen, részben én basztam el mert nem figyeltem az elején hogy KÉT bázisuk van.
    Mire az elsőt lenyomtám jó ráérősen addigra a második kifejlesztette a Baneblade-et hehehe
    Az IG bázis egy szurdok végén volt, HATSZOR kellett a Baneblade-et lenyomnom (meg Hellhound hegyeket) mire végre fix frontot tudtam összehozni, az egész pálya az enyém volt mégse tudtam szart se kezdeni velük mert az AI-nak szokása hogy rakéta-turretre fejleszt mindent a Boneblade meg ott ült vagy hat turret közepén, mellette Lemanok meg Kasrkin-ek, az IG tankoknak kurva nagy a lőtávolsága a turret meg detektált is nekik szal szívtam rendesen de élveztem a menetet :)

    Az ember azt hinné hogy a Tau tankok a legjobbak hát nem, simán becserélném őket Lemanokra :/
    Jól jönne a Taunak valami területre ható tank...
  • ollie
    #3061
    De, túl nagy kérés.
  • Risu Führer
    #3060
    sziasztok.ha nem lenne nagy kérés akkor tudnátok nekem egy serialt adni a játékhoz?????
  • SaGa Jr
    #3059
    Egymaga megeszik egy egész sereget a legalacsonyabb nehézségen. magasabb nehézségen esélye sincs sincs önmagában.

    haxoror:
    Krootok helyett kroot hounds kell neked. Sokkalta erősebbek a kutyulik. Brutális népírtásra képesek, főleg ha kapnak egy kroot shapert aki becsatlakozik melléjük. Mondjuk shaper segedelmével már a sima krootok is jól bírják a gyűrődést (Hp és morál bonuszt is ad nekik a karakter).
  • Szaruman
    #3058
    A hadjáratban? Infiltrated commander, egymaga szétb*sz egy teljes sereget.
    AI ellen insane fokozaton lángszórós comm, meg 2 fw squad, és bizony mikrózni kell:)
  • Blasta
    #3057
    Warriorok maxra, elől kroot-ok, vagy akármik közeltusáznak, feltartják a támadó sereget, mögöttük a FV-ok (legalább 6-7 csapat)ossza az ellent, a hátuk mögött meg (nemtom a nevüket) antigrav artilery tankok, elég belőlük 2-3 és nem nagyon jönnek be a bázisra.
  • ollie
    #3056
    Milyen szinten?
    Nekem nem volt gondom. Fejleszd maxra fire warriorokat, és iszonyat táposak lesznek. Mindenféle fejlesztés van rájuk.
  • haxoror
    #3055
    UP!

    Na, PLÍÍÍÍÍÍÍZ!

    Tau-hoz kéne tipp mert második lépésben a rohadt eldarok mindig elpicsáznak, ötössével küldik a banshee-ket, ez ellen mit lehet csinálni?

    Egy ideig gyorsabban ölöm őket mint ahogy jönnek de aztán közelharc és ENNYI!

    A kroot-ok nem ellenfelei a bansheeknek, pillanatok alatt bedarálják őket és máris a sok rohadt a firewariorjaimon van.

  • haxoror
    #3054
    Dark Crusade-ben mondjon már valaki egy jó Tau stratégiát plz!
  • Azagtoth
    #3053
    Helló-halló... puszi annak (kedvenc nőjétől!) aki tud Winter Assault mentést küldeni nekem.
  • Azagtoth
    #3052
    Jelentem:LÚZER vagyok!!! Hihetetlen, de még most se megy... Tegnap már úgy voltam letörlöm a gamét. Esetleg, netalán valakinek nincs véletlenűl mentése?
  • Azagtoth
    #3051
    1000+1 köszönet a támogatásért Ráállok erre a stratégiára.
  • Blasta
    #3050
    Amúgy elkezdtem a Nekropoliszt olvasni, egyelőre jobb mint a többi.
  • Blasta
    #3049
    SaGa bácsi ottvan a szeren és kész :D
  • SaGa Jr
    #3048
    Hagyd hogy támadják az ultrákat, úgyis mindig jön nekik erősítés. Neked a Land Raider biztonságát kell szavatolnod, nem a többi egységét. Beállítasz a gép javítására techpriestet, esetleg otthagysz egy csapatot kísérőnek ha akarsz, a többiekkel meg mész takarítani és utat biztosítani. Ha korán betámadod az ork és káosz tábort, jelentősen oda tudsz nekik vágni és csökken a támadások intenzitása.
    Ki is pusztíthatod a bázisaikat, de ettől még megadott időközönként elindítanak egy támadócsapatot a jármű ellen.

    A kezdő ponttól kicsit északabbra van egy jármű bázis. Ezt szerezd meg és ha kell innen szerválj utánpótlást. A gyalogjaiddal azon fáradozz, hogy megtisztítsd az utat és kinyissad a kapukat, hogy a Land Raider gyorsabban haladjon. A lényeg, hogy te csak a feladatra összpontosíts elsősorban, ne a harcra, mert nem az a lényeg hogy gyilkolj, hanem hogy a gép eljusson a célállomásra.

    Ahogy haladsz előre, lassan egyre több gárdista csapat lesz aki majd útját állja valamelyest a támadó hullámoknak.
  • Azagtoth
    #3047
    Sziasztok. Remélem még azért megfordul errefelé valaki. Legalábbis min. Saga Jr. Mert úgy vettem észre, hogy otthon van témában. Szerintem ő segíteni tudna nekem. Lejjebb olvastam a WA 3. pályáján az elakadást, nekem ott nem volt gond, ellenben a következőn már szívok 2 hete. Ultra marine-nokat kísérnék kapukon keresztűl(birodalmi gárdistákkal), de az ork és chaos csőcselék kiapadhatatlanul támad, s előbb-utóbb szétszednek. Mi a stratégia ezen a pályán, mert max. az első kapun jutok túl. Nem győzőm újratermelni az egységeket. Ha valaki tud, segítsen. Előre is köszönöm!
  • SFKS
    #3046
    THX!
  • ollie
    #3045
    Nyomd meg a Print Screen gombot.
    Valszeg Prt Scr-ként találod.
  • SFKS
    #3044
    Akkor az
  • Blasta
    #3043
    Miért, a Print Screen szted mit csinál? :)
  • SFKS
    #3042
    Én egyszerű képre gondoltam
  • ollie
    #3041
    Print Screen?
  • SFKS
    #3040
    Lehet hogy ez egy hülye kérdés lesz, de hogyan kell a játékban screenshotot csinálni?
  • Dulli
    #3039
    Köszönöm!!!