467
Segiítsetek lécci nem megy a hálóm!
  • impala
    #267
    üdvözletem mindenkinek!

    nagyon szépen megkérek mindenkit, amennyiban lehetősége van ADSL sebességet mérni a budapesti XI ker. Gyékényes utcában, vagy a közvetlen közelben, dobjon meg a mérés eredményével!
    jó lenne a névleges/valós adatokat megkapni.

    költözés előtt állok, és mihamarbb döntenem kellene, hogy a mostani ADSL-t helyeztessem át, vagy kezdejek inkább a UPC irányába menni.

    esetleg létezik olyan site - az lenne a legjobb - ahol az emberek közreadják hasonló mérési eredményeiket?
  • weise
    #266
    Sziasztok!
    Egy olyan problémát szeretnék megoldani, hogy van egy kiépült vezetéskes hálózatom kb. 40 gép 10.224.89.xxx ip címekkel (ADSL-Roter-Switch). Van egy másik hálózatom is amely Kábel-es internet-WLANRouter-Switch 192.168.1.xxx ip címekkel. Valahogy megoldható-e, hogy a két hálózatot összekapcsoljam, úgy hogy belássanak a másik hálózatba?
  • szalkay88
    #265
    Sziasztok!

    Remélem nem gond, hogy nyitok a segítségkérésemnek egy topikot, nem találtam állandó "help" topikot ugyanis.

    Felmerült nálam egy probléma a WLAN kártyával kapcsolatban. Illetve külföldi fórumokon utánna olvasva következtetek arra, hogy azzal van probléma. Akkor leírom, hogy miről is van szó.

    Szóval a helyzet az az, hogy az XP megfő kék halállal, gyakorlatilag minden előzmény nélkül. Az üzenet amit kiír (a lényeg): DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL, és amivel problémája van, az az ar5211.sys fájl.
    A laptopom egy Acer 5710Z, benne egy Atheros (AR5007EG) WLAN kártyával. A szoftver verziója a letölthető legfrisebb, nem azzal van a baj.

    Magyar oldalt e probléma kezelésére nem találtam, külföldi viszont akadt. Azokon volt egy egyszerűnek tűnő megoldási javaslat. Nevezetesen az, hogy töröljük le az Atheros drivert, majd nevezzük át az ar5211.sys ar5211.old - ra, aztán reboot, majd reinstall. A helyzet az az, hogy miután átnevezem a fájlt, újraindítok és újratelepítek, akkor a telepítés létrhozza az ar5211.sys fájlt újfent. Így fölösleges is átnevezni, mert nem ér sz*** se.

    Aki találkozott már ezzel a dologgal, vagy tudja a megoldást, kérem segítsen.



    Megj.: a hozzászólást csak átmásoltam egy másik számítástechnikai fórumból, ott nem tudtak érdemben segíteni :(

    Én már hajlok az új WIFI kártya vételére, csak ha ismeritek ezt a problémát, akkor mondjátok meg, hogy melyiket érdemes venni, ami nem csinálja ezt, mert ez már bírhatatlan, most is CD-írás közbe szállt el.
  • sztyui2
    #264
    Hi all! Szeretnék haverokkal CS-zni helyi hálózaton. Van egy személyi számítógép, ami rá van kötve egy Routerre, a router wifivel csatlakozik egy laptophoz, és ehhez a laptophoz szeretnék csatlakoztatni egy újabb személyi számítógépet(amiben nincs sajnos wifimodul). Sajnos nincs elég hosszú kábelünk sem, hogy a második gépet a routerhez csatlakoztassuk.
    Mind3 számítógép XP-s. Mit kéne csinálni, hogy működjön(XP-m van) és hogy tudjunk 3-an cs-zni.
  • atomeromu
    #263
    Kimaradt:A wireless kartyanak a laptopban van egy öndiagnosztikája es ott a következő hibát észlelte: Gateway IP ping---failed
    Talan ez segíthet!
  • atomeromu
    #262
    Sziasztok!Vettem egy dell laptopot vista home premiummal es egyDLINK routeren halozatba kotottem,de a netre nem akar felmaszni. A halozat tobbi resztvevojet es a megosztott mappakat latom,de netezni nem tudok. Valami okossagot,valaki? Kosz
  • Solt
    #261
    Sziasztok! Nem egyszerű kérdésem lenne! :) Szeretném az asztali gépet a laptoppal bluetooth-on keresztül összekötni úgy, hogy az asztali gépre kötött internetett tudjam használni a laptopon is! Tud nekem ebben valaki segíteni? :)
  • tomi14
    #260
    Sziasztok az lenne a problémám hogy itthoni hálózatot szeretnék létesíteni ,megis van minden megosztottam a mappákat is ehy munkacsoprtba vannak a gépek de amikor meg akarom nyitni a hálózatot akkor ez ta hibát kapom:

    ...nem érhető el.Lehet hogy nincs joga a hálózathoz.Lépjen kacsolatba a kiszolgáló rendszergazdájával,hogy megtudja van-e hozzáférési joga. A munkacsoport kiszolgálóinak listája jelenleg nem érhető el.

    Valaki segítsen!FONTOS lenne!Előre is kösy!
  • GAthersw
    #259
    Sziasztok!

    A problémám a következő:

    Adott egy chello medium amit a UPCtől kapott NETGEAR WPN824el osztunk két felé Wirelessen. A két laptopban integrált wifi cucc van, az egyikben INTEL a másikban pedig Fujitsu Siemens WLAN (Sis163u). Az inteles notin Vista Buisness, a FuSin pedig XP pro van. Namármost a probléma az, hogy eleinte jól működött minden (karácsony tájékán) aztán a vizsgaidőszak kezdetekor (ahol az egész cucc van az albérlet) mind2en hazavittük a gépeket. Mikor visszajöttünk és újra fellőttük a hálót elkezdett megőrülni a dolog. Ha mind2 gép be volt kapcsolva volt hogy 1 óráig teljesen jól ment minden majd elkezdett a kapcsolat laggolni (warcraft3 közben, CSnél stb.) majd le is dobott, ilyenkor minden kapcsolat leállt se HTTP se semmi, majd egy wireless javítás után vagy megint jó lett ideig-óráig vagy nem. A router beállításainál már mindent megnéztem, próbáltam állítgatni, nem változott a dolog. Ha éppen minden megy rendesen, elindítok egy letöltést (HTTP) akkor elkezdi tölteni majd 10 másodperc után a szokásos lassulás, szakadás.

    Nemtudom, hogy ennek van -e köze a dologhoz ezért leírom:
    Otthon (nem a fent leírt albérletben) úgy van megosztva a net, hogy Modem->PC és azon osztom meg LANon a laptop részére a netet, namármost, ha a PCn lévő Agnitum Outpost firewall ki van kapcsolva és rádugom a laptopra az UTP-t akkor a PCn is megszakad a net és a laptopon sem lesz kapcsolat. Ha be van kapcsolva az outpost és úgy csatlakoztatom a notit, akkor minden szépen működik.

    Nagyon megköszönném, ha valaki tudna segíteni, ha további infóra lenne szükség a probléma beazonosításához, akkor mindenre megpróbálok válaszolni.
  • TomBond
    #258
    Nem tudjátok a UPC köt be internetet routerre? A medium (második) csomagról lenne szó.
    Ha nem akkor olyan segítséget szeretnék kérni hogy a gépem MAC címét mivel tudom megváltoztatni a router MAC címére, majd a bekötés után vissza az eredetire.
  • balcsi70
    #257
    Oksi köszöntem.
  • zyppy
    #256
    Google
  • balcsi70
    #255
    Kössz a választ.De a t-online oldalárol nem tudok elöcsalogatni drivereket.
  • SzocsA
    #254
    nézd meg a szolgáltató honlapján a letöltéseknél kell ott lennie drivernek!
  • balcsi70
    #253
    Sziasztok.Egy kérdésem lenne.Van egy ismerösöm és néha bejön a net neki néha nem.Kérdezte a szolgáltatót és azt mondták hogy nálluk mimden ok.Hogy meg kell nézni a hálozati kártyát,hogy ujra kell telepiteni.Na de a hardvereknél a hálozati kártyánál nincs sárga kérdöjel nincs gubi vele.Attol függetlenül hol találnék hozzá drivert? ezt irja a hardvernél: Via PCI 10/100Mb Fast Ethernet adapter .Elöre is kössz a segitséget.
  • bazsi123
    #252
    szasztok

    karácsonyra megleptem magunkat egy pci slotos routerrel (gigabyte aircruiser g gn-bc01) meg egy szintén gigabyte usb-s vevőegységgel. a pci kártyát sikerült könnyedén beüzemelni és bekonfigurálni. a net erről a gépről a routeren keresztül gond nélkül elérhető. ellenben a másik gépről nem igazán látszik a hálózat, és így a net sem érhető el. az usb-s mütyürhöz adott szoftver segítségével megtalálom a hálózatot. a jelerősség a jó és nagyon jó között ingadozik (nincs messze a két gép, de panelfal van közöttük, amiben, ha szerencsém van, és vasbeton szerkezetű, akkor a fém szuper kis árnyékolóként viselkedik). bepötyögtem az összes szükséges infót (praktikusan a titkosítást. wpa-psk titkosítást választottam, amellé adott kódot). amikor azonban csatlakozni akar a hálózathoz a gép, nem tud hálózati címet lekérni. szerintem nem magával a hálózattal van gond, sem a net kapcsolattal, már csak azért sem, mert a házban lévő másik wireless hálózatot is látjuk, igaz minimális jelerősséggel, de hát ez evidens is, 4-5 panelfal van közöttünk.

    mi lehet a gond? annyira nem vagyok guru, de elvileg nem kéne megoldhatatlan problémának lennie. tudtok segíteni?
  • civic4ever
    #251
    hali!
    na hát nem erre gondoltam azt énis tom hogy kell összekötni xD
    csak a töbit utánna nem nagyon!
    help!
  • zyppy
    #250
  • civic4ever
    #249
    hali!
    tudna nekem vki adni egy részletes lan leírést ha lehet képekkel mert haverommal sehogyse jön össze pedig már nagyon játszanánk!?:D
  • zyppy
    #248
    ok, de ha a torrentben az össz. adatforgalom 20kbps akkoris lassú, viszont 500+kbps-el tudok letölteni firefoxban, szoval az internetsebesség jó.
  • davidka003
    #247
    Ez normális dolog.
    Korlátozd le a feltöltési és a letöltési sebességedet az utorrentben 80%-ra és úgy gyorsan befogja tölteni a lapokat.
  • zyppy
    #246
    nem tudja valaki miért van az, hogyha megy a utorrent akkor lassan töltődnek a lapok? de hogyha elindítok egy letöltést az megy normális sebességgel, meg a torrentek is. próbáltam már bittorrentet, azureust meg bitcometet is de mindegyikkel lassú. böngészőket is próbáltam többfélét de nem.
    Hálókártya: Realtek RTL8139/810x
    Router: Belkin G
    Modem: Webstar EPC2203
    Internet: Chello Classic
    Oprendszer: XP Home sp2
  • TomBond
    #245
    Köszi!
    Akkor valószínűleg jövőre az UPC-t választom.
  • zyppy
    #244
    nekemis upc van, patch kimegy a modemből bele a routerba és csak simán.
  • TomBond
    #243
    Igen én is úgy gondoltam. Ugyanis van egy routerem, amit a jelenlegi netemhez használok. Akkor erre a routerre kérjem a net szolgáltatást (ennek a mac címét adjam meg)?
  • GixEr
    #242
    igy jobb
  • GixEr
    #241
    Sziasztok, valaki ranezne eme kis halozatra, hogy mi lehet a problem?

    Sematikus abra

    A gond a 3-as es 4-es PC vel van, a tobbi mukodik hibatlanul.
    Ugyanis a 3-as es 4-es PC felvaltva nem latja a routert/internetet.
    Ha a 3-ason van net akkor a 4-es csak az access pointig lat es forditva, DE egymast tokeletesen...
    A routeren elmeletileg a DHCP engedelyezve van, bar a gepek fix IP-n vannak.
  • zyppy
    #240
    igen, routerrel.
  • TomBond
    #239
    UPC-s neten gondolkodom, csak azt nem tudom, hogy meg tudom-e osztani 2 gép között. Lehetséges? Ha igen hogyan?
  • repvez
    #238
    Nem tudjátok mi lehet a gond olyankor ha 2 gép routeren keresztül össze van kötve és csak az egyikkel lehet látni a másikat ?Forditva kiirja hogy nincs engedélyem a csatlakozásra.Pedig már töbször is ugyan igy állitottuk be és müködött,de most nem.Már ujralett rakva mind a két rendszer és igy is az a helyzet.Winxp SP2 és dlink 604-es router
  • zyppy
    #237
    Közben sikerült a Remote Access PC nevű programmal megcsinálni vezetéknélküli hálózaton. Windows tűzfalat meg mindig kapcsoljátok ki, mert sok esetben "megviccelhet".
    thanx aze a segitseget
  • zyppy
    #236
    Hello
    Szóval Adott két gép (PC, Realtek RTL8139/810x Family FAst Ethernet NIC és Laptop Intel Pro/Wireless3945ABG mindkettőn van LAN csatlakozó), és egy Belkin G Router. Az lenne a kérdésem hogy hogyan lehet közöttük megcsinálni a hálózatot (hogy tudjak nagy fájlokat küldeni) csak patch kábelekkel? ja mindkettőn xp home sp2 van.
  • Hixer
    #235
    hmm... hogyhogy fagy? az nemtúl jó... elvileg huszonháromezer hálókártyát is beledughatnál, mindet kezelnie kéne, nincs ilyen, hogy csak egy lehet benne... és miazhogy külső hálókártya? olyan szerintem nincs csak azt érted alatta, hogy nem integrált?
    mit értesz azon, hogy leválasztani? letiltani az alaplapra integrált hálókártyát leginkább úgy lehet, hogy ugyanúgy bemész a rendszer-> hardware fül device manager-be, ott a hálózati adaptereknél jobb klikk a hálókártyára, és a letiltás opciót kiválasztod, ha így sem megy, akkor az uninstall drivert választod ki...
  • geri777
    #234
    köszönöm szépen

    rendeszerbe felismeri az alaplapit
    és ha bedugunk 1 külsö hálokártyát hogyan lehet leválasztani mert fagy a gép !
  • Hixer
    #233
    Szia!

    Valószínűleg a hálózati kártyáddal van probléma. Ugyanis a rendszer automatikusan csinál minden hálózati csatlakozó hardware-nek egy hálózati kapcsolatot, és így lennie kell, azt nem tudsz csak úgy csinálni.

    Javaslatom a következő, nézd meg a Vezérlőpult->Rendszer->Hardwar fül->Device Manager, vagy nemtudom mi a neve magyarul, hogy a géped felismer-e hálózati kártyát egyáltalán Hálózati Adapterek csoportban kéne lennie. Ha nem akkor kapcsold ki a gépet, húzd ki a hálózati kábelt, ha kártya van benne mozgasd meg a kártyát, esetleg szedd ki, fújj bele a csatlakozójában az alaplapon, ha intergrált a kártya akkor dugb bele a hálózati kábelt és azt kezdd el mozgatni kicsit. Kapcsold be a gépet és nézd meg, hogy van-e most hálózati adaptered.

    Ha nincs akkor sajnos hardware-es a probléma, leggyorsabb ha keríesz egy hálókártyát és bedugod a gépbe és oda kötöd a hálózati kábelt. Nekem is volt ilyen, az integrált hálókártyám ugyanígy eltűnt a rendszerből, vettem egy hálókártyát a gépbe, azon ment a net, majd olyan 6 hónap után magától mágikusan visszajött, most két hálózati adapter van a gépemben. Ez még jó is kissebb LAN-partiknál.
  • geri777
    #232
    Hellosztok!
    Szélásávu kapcsolatal Router mögül nem tudok kapcsolodni a nethez mert nincsen helyi kapcsolatom

    Eltünt

    a Routeren lévő másik gép normálisan kapcsolodik


    Mi lehet a gond ??
    NAgyon fontos !!!!
  • Eric992
    #231
    Hello!
    Ethernet netet kéne feltelepítenem egyik haveromnak.Újraraktam a Windows XP-t náluk.Nem volt Realtek CD-jük amin lett volna illesztőprogi.Néztem az eszközkezelőt és a hálókártyánál nem volt felkiáltójel.És a kábeleket is ki-be huzogattam és a gépet is újraindítottam.A jelszót is meg mindent beírtam rendesen.Mihez kezdjek?
  • tilbury
    #230
    Hi!
    Lenne 1 gondom:-(
    Eddig tökéletesen működött minden két gép között. Ma viszont vmi gebasz lett. 4 napja nem is voltak bekapcsolva a gépek. I. jelű gép nem látja némelyik!! megoszott mappát a II. jelű gépen. Csak azokat, amelyek be lettek régebben állítva hálózati meghajtóként. Viszont pl. I-es gép netezni tud a II-esen keresztül.
    Ha az I gép a II-re akar rámenni, "hozzáférés megtagadva...." hibaüzenet jön elő.
    Mi lehet a probléma?
  • zummlencs
    #229
    eddig ok csak valójában arra gondoltam van e valamilyen parancs mint pl:ipconfig amivel meg lehet állapítani a külső ipt. mert az ipconfig nekem csak a belső ipt adja meg, a külsőt nem
    köszi
  • II Rocky II
    #228
    ipcim.hu --> itt se tudod megnézni?