467
Segiítsetek lécci nem megy a hálóm!
  • morfologus
    #347
    eszközkezelőben töröltem a drivert, de az sem segített...
    igen Mac adress szerint engednek, már szóltam a rendszergazdinak, de ő sem vágta, ő is továbbküldött...
    otthon routeren keresztül használtam a netet, az nem lehet probléma?

    ha ipconfig parancsot beírom, futtatás, cmd-nél, azt írja, hogy adathordozó leválasztva... azt meg tudod mondani,hogy mi?
  • Carlos
    #346
    Törölni egy hardware-t? Kisbaltával?
    A driver csere szerintem sokat nem ér. Esetleg nem lett a géped a router -hez adva (ha MAC address szerint engednek a hálóra gépeket). Szólj a rendszergazdának!
  • morfologus
    #345
    másik gépet nem vihetek mert nem ugyan az a MAC adresse..., az ip-t autómatikusra kell állítani

    amúgy nem infós vagyok szóval annyira nem vágom ezt a témát, de valaki mondta, hogy töröljem a hálókártyát és utána próbálkozzak... ez érhet valamit?
  • Carlos
    #344
    amit javallnék.
    Vigyél oda egy működö gépet, dugd be, csináld meg és ha a másik gép se megy, akkor kábel, vagy interface hiba, ha megy, akkor a te gépeddel van valami.
    IP tartományok stimmelnek?
  • morfologus
    #343
    a-a, kábelem tuti jó, többel is próbáltam, de semmi...
    több csoporttársamnak is én állítotatam be a gépén a netet és nálam is ugyanúgy csináltam :S

    valakinek ezen kívül ötlete?:S:D
  • pxxl
    #342
    ugye nem crosslink kábelt használsz
  • Carlos
    #341
    Kábel is jó? be van dugva a másik oldalon? pingelni tudsz?
  • morfologus
    #340
    Üdv all!

    Nekem az a problémám, hogy a kolimba nem tudok csatlakozni a nethez pedig mindent beállítottam amit kellett. Nemcsak, hogy nem tudok csatlakozni hanem a gépem nem is lát semmi kapcsolatot. A háló kártyám tuti jó.

    Esetleg van valakinek valami ötlete?
  • Ignus
    #339
    Sziasztok!
    Már körbeszörföztem a google-t, hogy megoldást találjak a problémára de sehol semmi, ezért kérek itt segítséget. Leírom részletesen, hátha a megoldás tök egyszerű csak nem jövök rá.
    Szóval a helyzet a következő:
    Egy szimpla otthoni hálózat routeren keresztül. A hálózaton 4 gép van, 2 WinXP-s notebook (wifi-vel), 1 WinXP-s asztali (kábellal), és egy Win Vista-s asztali (kábellal). Mind 3 XP-s gép tökéletesen látja egymást (fáljmegosztás meg minden működik) de a Vista-s gép valamiért nem akar hálózatra menni. Már mindent kipróbáltam. Elvileg beállítottam a hálózatot azon is, de nem látja a többi gépet, a többi gép meg nem látja a Vistás gépet. A súgó minden hálózattal kapcsolatos részét kiveséztem, szóval "Hálózat felderítése" bekapcsolva, ez egy "Magánjellegű hálózat", stb., szóval amit a súgó írt mindent kipróbáltam. A (teljes) hálózati térképen sem jelenik meg a többi gép, szóval van a "Gép" --- "Átjáró" --- "Internet" és ennyi. A munkacsoport neve mind a 4 gépnél ugyanaz, ha ez számít.
    A vicces az egészben az, hogy eddig tökéletesen működött a vistás gép is, de próbálgattam a távoli asztali kapcsolatot az egyik xp-s géppel a vistásra (természetesen nem működött) és átállítottam a munkacsoport nevét ugyanarra mint a másik 3-nál (mert eddig nem ua. volt). Azóta a vista halott a hálózat szempontjából.Ha valakinek van valami ötlete légyszi segítsen mert baromi frusztráló, hogy nem megy, mert a vistás gépen van a nyomtató, szóval nyomtató megosztás sincs. Ha tehetném már lehúztam volna a klotyón a vistát, de a gép tulaja ragaszkodik hozzá. Előre is köszönöm!
  • Carlos
    #338
    Vezérlőpult, hálózati beállítások.
  • Kikigo
    #337
    Azt hol lehet állítani? Válaszodat előre is köszönöm!
  • Carlos
    #336
    KIKIGO:
    Most jutott eszembe valami!!!
    Ugye nálad úgy van a dolog, hogy az egyik gépben van két hálókártya! Ez kapőcsolódik a netre, majd a másik hálókártya belemegy egy másik gépbe!
    És az nem megy!

    Be kellene állítani a második gépen a hálózati beállításoknál a gateway-t (alapértelmezett átjáró) az első gép ip címére.
  • msgreg
    #335
    húú nagyon sok beállítási probléma amik a napok alatt összegyűlhettek,aztán reset a routeren,alapbeállítások,és a leírás pontos követése:D
    szóval végülis nemtom hol lehetett a gond,de nagyon úgytűnik valami elvolt állítva.
    viszont a sebesség méég nem az igazi a vezetéknélküli gépen a jelerősség is gyenge,meg lassú is.
  • Carlos
    #334
    Hogy sikerült megoldani a problémákat, illetve mi volt a gond?
  • msgreg
    #333
    Helllo!
    sikerült megoldani a problémák jelentős részét,most van kapcsolat,működik a hálózat,az egyedüli probléma a sebeséggel van.Ez a router,ha jóltudom még 125Mbps sebességre is képes,a netem 1Mbbps sebességű,szóval méég nagyon rossz körülmények közt is tudnia kellene ennyit,viszont csak olyan 20kbps sebességet éri el,ez elég kevés,és igazából eléggé 20on áll 19,9..20,1 szóval valamiféle korlátozásra gyanakszom,hol lehet vajon lekorlátozva,vagy csak lehet ennyit tudna(a távolság nincs 10méter,2-3fal van a 2gép között..)
  • msgreg
    #332
    lehet az lesz...csak egyenlőre elegem van belőle,majd hidegfejjel nekiállok picit később
    köszi a segítséget
  • Carlos
    #331
    Namost. Javaslom, hogy először lődd ki az egész wireless cuccot. Dugd be a netet a WAN RJ-45 -ös aljzatba, a két gépet a LAN RJ-45 aljzatba és nézd meg, hogy mi hogy merre.
  • Carlos
    #330
    Ha vannak fix ip címek, akkor azokkal kavarodhat össze!
    Lehet, hogy más routereket is talál és nem tudja, hogy melyikhez kellene csatlakozni.
  • msgreg
    #329
    amikor megpróbálom megosztani egyiken sincs,de a vezetéknélkül csatlakozó gépnél a fő probléma,h nem tud csatlakozni a routerre (nehezen is találja meg,de a jelerősség jó,amikor bejelentkeznék,akkor 1-2percig próbál csatlakozni,és hiba jelentés nélkül kilép..,és előfordul,h több eszközt is talál,de azoknál a jelerősség alacsony,de azokra fix ip-címmel csatlakozik,de a jel 0,és leragad a hálózati cím lekérésnél.
  • Carlos
    #328
    Csak az egyik gép nem tud, vagy ha egy fentvan a neten, akkor a másik nem tud csatlakozni?
  • msgreg
    #327
    Nah helyzet,h sikerült belépni a routerbe...
    Kikapcsoltam a tűzfalat,és megnéztem a beállításokat,a titkosítást,elméletileg azok rendben vannak,de méég mindig van valami,mert mikor csatlakozik a másik gép,akkor nem jön létre a kapcsolat.
    egyszer már sikerült csatlakozni,méég talán pénteken:D,azóta valamiért nem,gondolom valami ellett állítva.(de pénteken sem volt net,csak legalább csatlakozott,a netet majd gondolom megkell osztani,de amikor azt bekapcsolom,akkor a "server" gépen sincs net..:S,igazából ezt sem értem (amúgy t-online-os netről van szó),de talán a nagyobb gond,h egyenlőre csatlakozni sem sikerül a másik gépről...
  • Carlos
    #326
    Nos.
    Amennyiben az egyik gépen megy a net, a másikon nem, akkor nem a router a gond. Tehát a második gépen van a gond.
    Általában a routerhez adnak egy leirást vagy ilyesmit, amiben bennevan a default jelszó.
    Ez a legtöbbször admin szokott lenni, esetleg root, vagy simán password.
    Ellenőrizd, hogy milyen IP cimeket adtál (adtál-e) azon a gépen ami nem tud csatalkozni.
    A klienseken ne legyenek IP cimek megadva, legyen autómatikus.
    Amennyiben van titkosítás megadva azokat vagy add ki mindkét gépen, vagy átmenetileg kapcsold ki.


    edit: próbáld meg elérni a böngészőn keresztül a router GUI-ját és ott ellenőrizd a beállításokat (általában 192.168.0.1)
    Ha ez megvan, állítsd be a router DHCP-nek és adj meg egy tartományt, hogy milyen tartományból osszon IP-ket (192.168.0.100 mondjuk, maximum users 8, 16, ilyesmi)
    Majd állítsd be két gépet, hogy DHCP-n keresztül kérjenek maguknak IP-t. Ha megkapják, akkor látni tudnak majd komunikálni.
  • msgreg
    #325
    Hali!
    A napokban vettem egy asus WL520gc típusú wireless routert.
    A probléma az,h megszeretném osztani a netet 2gép között,és azon a gépnen,ahol a net be van állítva működik minden tökéletesen,de a másik gép egyszerűen nemtud csatlakozni sem,a két gép semmilyen szinten nemlátják egymást,a másik gép is csak a routert látja,de valamiért nemtud csatlakozni,a routerbe pedig nemtudok belépni,valami kódot kér,olvastam más fórumokon,h egyes gyártóknál külön kell kódot beszerezni,én az asus oldalán semmi ilyesmit nemtaláltam,ha valaki tud légyszi segítsen!
  • Carlos
    #324
    Access Point.
    (ami a DSL-edből wifi-t csinál)
  • Orionk
    #323
    mit értesz AP alatt?
  • Carlos
    #322
    Routern-ek ez nem feladata, hogy ilyet csináljon. AP-nek sem.
    Én továbbra is a szolgáltatót zargatnám...
  • Orionk
    #321
    észrevettem valamit. Amikor jelentkezik a network timeout, akkor mindig egész órakkor kezdődik, és egy perc elteléséig tart kb.
    de a lényeg, hogy mindig , amikor egész órára vált az óra, az idő.

    szerinted mi lehet? a router beállításait nézzem át? és mit keressek?

    köszi
  • Carlos
    #320
    Elméletileg logikus amit mondasz. Próbáld ki!
    (páromnál nem működik jól igy sem)
  • Orionk
    #319
    aham, de nekem gyorsan visszajön, na jó, relatíve gyorsan, hát olyan másfél percenként.

    én arra gondoltam, hogy attól van, hogy a router nem tudja néha továbbadni a jelet, tehát, ha a modembe bekötném az utp kábelt, és nem is használnám a wireless routert, akkor a direktbe a gépbe lenne kötve a net, és akkor nem lenne network timeout.

    vagy hülyeséget beszélek?

    :)
  • Carlos
    #318
    Páromnál ugyanez van! Tök ugyanez.
    De lusta felhívni a szolgáltatót inkább leszakadozik félóránként-óránként...
  • Orionk
    #317
    köszi, hogy válaszoltál.


    esetleg más is ezen a véleményen van?
  • Carlos
    #316
    szolgáltató.
  • Orionk
    #315
    SZiasztok!

    Én is segítséget kérnék hálózat ügyben.

    A HÁLÓZAT:
    Van a modem, a modemből utp kábellel megy a net a routerbe, a router-ből meg wifi-n megy a laptop-hoz.


    A PROBLÉMA:
    Minden jól működik, max sebességen hozza a netet, CSAK bizonyos időközönként (nem tudom, hogy milyen gyakran), megszakad a net, és azt irja ki a böngésző, hogy NETWORK TIMEOUT. Ekkor nincs net, de kb. egy perc mulva megint lesz, és minden megy tovább normálisan. Mitől jöhet elő ez a network timeout?

    A ROUTER TIPUSA:
    D-link DI-524, 802.11g/2.4GHz Wireless Router

    Előre is köszönöm szépen a segítséget!
    Üdv., Orionk
  • 12346
    #314
    ahha:) no mind1, köhi^^
  • Carlos
    #313
    Pfff...
    Mondjuk nem teljesen értem, hogy miköze a jelszónak a hálózati nyomtatóhoz. Sajna most ezt igy nemtom. Én még sosem tapasztaltam ilyesmit. Szóval sajna nincs ötletem.
  • 12346
    #312
    ej:) azt nem szeretném, hogy a kikapcsolt gépen lévő nyomtató működjön, mert akkor nem így oldanám meg:) az nem para, csak nincs keretük rá.

    szal: adott egy jelszavazott gép - legyen "A". rajta egy nyomtató, amit megosztottam. egy másik ("B"), ugyanazon hálón lévő vason pedig ezt a megosztott nyomtatót használják. csak "A" gép le van jelszavazva, mert a 7-8 éves pulya nagy sikerrel tud begyűjteni egy zsák vírust 5 perc alatt, ha odaül. és ha "A" gépen él a jelszó, akkor odaát ("B"-n) nem megy ugye a nyomtatás, mert nem lehet hozzáférni a nyomtatóhoz. és elég tré kiiktatni minden nyomtatási szándéknál a jelszót "A" gépen, hogy hozzáférjen "B".
    szal az lenne a kérdés, hogy megoldható-e vhogy, hogy "B" gép a jelszavazott "A" gép ellenére is hozzáférjen az "A" gépen megosztott nyomtatóhoz.

    e^^
  • Kikigo
    #311
    megint próbálkoztam a hálózattal, és csak most vettem észre hogy az 1394 nevű kapcsolat is eltűnt(ha jól tudom akkor ez a firewire).
  • Carlos
    #310
    Nos.
    Ha azt szeretnéd, hogy akkor is működjön a nyomtató, amikor az a gép ki van kapcsolva ami le van jelszavazva, akkor nemtom. Kellhet valami spec dolog. Amúgy meg csak tedd át a másik géphez. Ahhoz, hogy a hálózatról tudj nyomtatni kell egy olyan gép, ami ezt kezeli. Ha a tiéd az ami jelszavazva van, akkor nemtom. Amúgy a gyerekzárnak mi értelme, sose értettem. A tiltás csak trükközésre ad okot, egyszerűbb elmagyarázni, hogy mit hogy merre. De ez nem a topik tárgya...
  • 12346
    #309
    szal megosztható-e úgy a nyomtató..x)
  • 12346
    #308
    közben módosítanám úgy a dolgot, hogy megosztható-e úgy a megosztás, hogy a gép, amire kötve van, jelszó védi:c mer jelszó nélkül összejött a dolog.
    csak hát sajna nem véletlenül jelszavazták a vasat - gyerekzár^^