467
Segiítsetek lécci nem megy a hálóm!
  • ricska
    #387
    Sziasztok!
    Az a problémám, hogy van nekem egy ilyen Modemem amivel meg szeretném osztani az internetet. Én egy faluban lakom, Duna Webes előfizető vagyok, tehát van felállítva egy nagy antenna, amiről nekem a modem ugyebár vezeték nélkül veszi a jelet. Most kliens módban van, tehát az antennáról veszi a jelet, amit nekem a LAN1-en leküld a géphez. Olvasgattam a használatit, és rájöttem, hogyha WISP módba teszem akkor valahogy meg lehetne osztani a netet, csak azt nem tudom hogy. Már 2 napja szórakozok vele de nem jövök rá. Úgy kellene, hogy továbbra is az antennáról vegye a jelet, az én gépemre a LAN1 jöjjön, a másikra a LAN2-ből. Meg lehetne ezt valahogy oldani? Légyszi segítsetek!
  • Carlos
    #386
    wifis hálókártya kell hozzá.
  • csetle
    #385
    Sziasztok! A segítségetekre lenne szükségem. Az a nagy helyzet, hogy különböző okok miatt a számítógépet usb kábellel kötöttem össze a kábelmodemmel. Típusa Terayon TA-102, bár nem hiszem, hogy ez sok vizet zavarna. A lényeg, hogy a szgép nem kap ip címet, az a felkiáltójeles ikon jelenik meg a tálcán, miszerint korlátozott a kapcsolat, vagy nincs is. Találkozott már valaki hasonló jellegű problémával? Tud valaki segíteni ebben? Előre is köszönöm a választ! Üdv.
    Carlos - VIP 2002. 08. 08. óta regisztrált VIP fórumozó 2002. 08. 08. óta regisztrált VIP fórumozó2002. 08. 08. óta regisztrált VIP fórumozó2002. 08. 08. óta regisztrált VIP fórumozó
  • CroftManor
    #384
    ja hogy wifis alaplap kell hozzá, értem. Hát akkor elvileg az enyém támogatja
  • Carlos
    #383
    alaplapdriver hálókártyadriver csere?
  • Peetboy
    #382
    Látom mindenki csak a maga kérdéseit teszi fel, az enyémre nincs válasz. Mindenesetre a régi gép nem ismeri fel a hálókártyát.
  • csetle
    #381
    Sziasztok! A segítségetekre lenne szükségem. Az a nagy helyzet, hogy különböző okok miatt a számítógépet usb kábellel kötöttem össze a kábelmodemmel. Típusa Terayon TA-102, bár nem hiszem, hogy ez sok vizet zavarna. A lényeg, hogy a szgép nem kap ip címet, az a felkiáltójeles ikon jelenik meg a tálcán, miszerint korlátozott a kapcsolat, vagy nincs is. Találkozott már valaki hasonló jellegű problémával? Tud valaki segíteni ebben? Előre is köszönöm a választ! Üdv.
  • Carlos
    #380
    Wifis gép/laptop.
    Nem árt tudni a szükséges paramétereket: SSID, WEP/WPA/WPA2 jelszavak, ilyesmik.
  • CroftManor
    #379
    Nem tudja vki, h a wifis netet ami lakótársam laptopján bárhol működik a lakásban, hogyan oldhatnám meg, h a saját PCmen is vezeték nélkül működjön a net? mert jelenleg csak kábellel megy :S Mi kell hozzá?
  • Peetboy
    #378
    Ezt írja a hálókártya telepítés közben a parancssor. Valaki Help!
  • Peetboy
    #377
    Hívd fel először is az Invitel ügyfélszolgálatot, ott segítenek majd.
  • sopi
    #376
    Hali

    Nemrégiben váltottam az Invitelre és hát 1 hét telt el de szinte mindennap jelent volt az hogy ha leültem netezni vagy játszani online...tehát használtam a netet, akkor ujraindult a modemem vagy mi ez( a dobozra gateway van irva :D) . NA a lényeg az hogy fogalmam sincs mitöl lehet ez, mikor ujraindul akkor 1 perc se kell és megint van net de elég idegesitö mikor ezt naponta eljátsza vagy 5x és pont a legrosszab idözitésben. LEhet nem ide kellene irjak hanem kihivni a szerelőket, de azért megkérdezem hátha okosabb leszek valamivel.
    Előre is köszönöm a segitségeket. :)
  • Peetboy
    #375
    Hali!

    MSI MS-6119 Alaplap nem ismeri fel a hálózati kártyát, másikat tettem bele azt sem. Netet szeretnék rá kötni D-Link Modemet. Ma tettem rá új XP-t. Ez egy P3-as 550 Mhz-es gép, nincs meg hozzá az alaplap lemeze. Anélkül nem látja a háló kártyát? Le lehet tölteni valahonnan?
    MSI MS-6119 --- Ezen csak letölthető BIOS-t találtam. LAN Driver kéne az alaplaphoz. Anélkül nem fog müködni a NET, akármilyen LAN kártyával.
  • zoleepapa
    #374
    sziasztok aki tud segítsen már a hajamat tépem nem tudom hogy miért de mindig megszakad a net kapcsolatom modemet használok nincs routerem.Kipróbáltam másik modemet is az nem dobált le de az nem adja ki a teljes sáv szélességet.próbáltam frissíteni a net kártyát azt hiszem a legújabb verzió van rajta egyébként:
    realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet verzió:5.643.411
    most 5 M-es adsl-en van de régebben 1 M-es adsl-em volt és ott is ledobált állandóan.Kérlek segítsetek köszönöm.
  • Newyorker
    #373
    Segítségeteket szeretném kérni a következő problémával kapcsolatban:
    - Invitel 8 M-es ADSL-em van
    - van egy asztali gép
    - van egy wifis notebook ASUS K50AB.....
    - van egy dlink dsl-504t modem:
    - van egy gigabyte router gn br01g wifi router:

    Mivel nem volt eddig notebookom csak asztali gépem, így a net közvetlenül kábelen keresztül a modemből ment, nem is volt semmi bajom. 1 hete van notebookom, melyet egy másik házban használok, így kellett egy wifis router, hogy legyen netem ideát is. A modemre ugye rácsatlakoztatva a wifis router, majd a router kábelen keresztül rácsatlakoztatva az asztali gépre és wifin keresztül pedig a notebookra.

    Az a gondom bajom az, hogy néha néha, amikor töltök lefelé megszakad a net, és még win 7 sem tudja orvosolni. Ekkor átmegyek a másik házba kihúzom a modemet és a routert a 230-ból kicsit várok, visszadug, majd a gép újraindít és ismét van net.

    Ez mitől van?
    Mivel van a baj?
  • isi
    #372
    mind1 meguntam holnap jön ki a szervizes :)))
  • Carlos
    #371
    Hát elsőre két tippem lenne. Szeggy le minden kapcsolatot a gépedről és állítsd be újra, lehet hogy összeakadt a wifis és a haver-madzagos kapcsolat.
    Ha ez sem javítja meg, akkor reseteld a router-t és állítsd be megint.
  • isi
    #370
    Sziasztok!
    vettem még a nyáron egy Laptopot ASUS F3SG. 2 Gépem van. A Laptop WIFIn keresztül megy ki a routeren át a netre a nagy gép meg kábellel van összekötve a routerrel.. minden a lehetőlegjobban működött egészen máig.. A laptop kiírja hogy korlátozott kapcsolattal kapcsolódik a hálózatomhoz továbbá amikor kiírja hogy csak helyi akkor nem megy ki a NET-re. Minden egyes alkalommal mikor vissza csatlakozok a hálózatra bekell állítani hogy magánjellegű hálózat és már nagyon unom azért fordulok hozzátok hogy nemtrudtok valami tippet adni hogy mit tegyek? a haveromnál voltam ma a laptoppal KÁBELLEL dugtuk össze az ő gépét és az én laptopomat cuccokat másoltam neki és mikor vissza hoztam azóta áll fenn a probléma.. nemtom mit csináljak várjak majd csak jólesz vagy vmi komoly beállítási hiba van? mert kicsit felidegelt Kérlek segitsetek:) köszönöm!
  • Carlos
    #369
    PEdig nem ártana. Malware, virus ellenőrzés, ilyesmi megvolt?
  • Raketkilla
    #368
    Egyszerűen nemtudok rájönni mi lehet, szerintem nincs ilyen program, de kit tudja,. Most ezért nem sok kedvem van újrahúzni a rendszert ... :S
  • phoenix1
    #367
    Nincsen véletlenül valamilyen program telepítve a gépre ami "korlátozza" az internet elérést (a hálózatét is?). Ráadásul ilyen konkréten, hogy csak Vasárnap és a többi gépen pedig van, elég fura.
  • jirzi
    #366
    Sziasztok Olyan problémám van hogy ha bekapcsolom a gépen van hogy csak 3. újraindításnál (teljes áramtalanítás)jön meg a net .Ha valami miatt csak simán újraindítom (mondjuk egy telepítés)akkor be sem jelentkezik csak ha áramtalanítom.Modemet használok routert nem .Ha valaki tud segítsen légyszi..
  • Raketkilla
    #365
    Sziasztok, elég érdekes a problémám, kábel netünk van, három számítógép van a lakásba. Simán a routerről hálókábellel megy a gépbe, nincs is semmi gond, azonnal megy a net, él a hálózat. De minden vasárnap, csak az én gépemen nincs internet, a másik kettőn pedig van. Ez teljesen abszurd, és pont csak vasárnap, valakinek valami ötlet?
  • teddymac
    #364
    Sajnos nincs vezetéknélküli hálozat icon :(
    "Broadcom" a neve a wifis kütyünek ami a gépben van .
  • Carlos
    #363
    1, Start/vezérlőpult/hálózati kapcsolat
    2, Vezeték nélküli hálózati kapcsolaton jobklikk, beállítások módosítása.
    3, vezeték nélküli hálót a winfos konfigolja kipipa, majd hozzáadás gomb.
    4, Add meg a routerben beállított SSID-t. (ad-hoc-os négyzet ne legyen pipálva), Ok.
    5, A megjelenő cuccon tulajdonságok.
    6, Itt add meg a routeren beállított titkosítást és jelszavakat (WEP, WPA). Ha nem lett beállítva, akkor ne piszkáld.
    7, OK. OK.
    8, mostmár csatlakoznia kell.
  • teddymac
    #362
    Hello,kaptam egy acer extansa 5220 laptopot,de egyszerüen nem lehet életre kelteni a wifi-s hálozatot.Nem találni semmiféle icont ami a netre irányitana.Mit tudok tenni ? (xp van a laptopon)
  • Carlos
    #361
    Gigabit? Nem írtál el valamit?
    Vagy optikaival tolod? Akkor a marvell yukon kevés lesz.
  • pxxl
    #360
    GIGABITES NET? OMG közvetlenül az üvegkábelre csatalkozol?
  • futobajnok
    #359
    Sziasztok!
    lenne egy kérdésem!
    Eszköz leírása Típus
    Marvell Yukon 88E8053 PCI-E Gigabit Ethernet Controller PCI em van!
    Most néztem ma hogy gigabites sebességre növelték a net sebességem ez a hálókártya kezeli ezt a sebességet vagy be lehet állítani hogy kezelje?
    Köszönöm előre is válaszotokat!

    Üdv!
    bajnok!
  • Carlos
    #358
    Valamelyik nem rj-45
  • pxxl
    #357
    hogy lehet egy szabvány dugó nagyobb mint a szabvány aljzat
  • Carlos
    #356
    Mondtam én az elején, hogy kábelhiba...
  • morfologus
    #355
    Nah zsír megvan a probléma:

    Túl nagy volt a kábel csatlakozó feje, és nem lehetett rendesen bedugni az aljzatba

    Kitörtem az aljzatból egy kis részt és így befér, és végre valahára van netem.

    Azért köszi szépen a segítséget!
  • Carlos
    #354
    Utóbbi.
    Aztán ha rájöttök mi a gond, akkor ird le ide.
    (amúgy az IP tartomány biztos jó?)
  • morfologus
    #353
    kipróbáltam ez is lefut rendesen...

    más probléma jöhet még szóba vagy menjek a rendszergazdihoz panaszkoni hátha tud valamit? :S
  • pxxl
    #352
    ezzel a képpel kezdtem ma a munkát
  • Carlos
    #351
    ilyesmi igen. Time out vagy ezzel megegyező kifejezés.
  • pxxl
    #350
  • morfologus
    #349
    igen azt külön regisztrálni kell + a rendszergazdi is írta, hogy jó a regisztrációm

    ha a ping 127.0.0.1 parancs bukik akkor mit kell látnom a képernyőn?
  • Carlos
    #348
    És a hálókártyád mac címe meg van adva a koli router-ének, hogy netezhess?
    Telepítsd fel a legfrissebb hálókártya drivert. Aztán először ping 127.0.0.1-el ami egy önteszt. Ha ezis elbukik akkor elcsesződött a TCP/IP protokoll a gépen és újra kell telepíteni.