467
Segiítsetek lécci nem megy a hálóm!
  • Dj Faustus #427
    "szó szerint serceg ilyen sipolos hangot ad ki"
    Azt a sercegő hangot nem a router vezetéknélküli interfésze adja ki, hanem inkább a router tápellátásánál levő tekercsek "zenélhetnek".

    "igen az upc adta és az ő tulajdona"
    Ha a routert is a UPC adta és ezt a sercegést a net megszakadása, lassulása, használhatatlansága kiséri, akkor igen.
  • Inquisitor
    #426
    Keresztkérdés:
    Az hogy lehet, hogy Diginetnél be kell jelentkeznem jelszóval XP és W7 alól az Interneteléréshez, de egy Ubuntu (9-10-11) akár még Live CD-ről is fel tud menni mindezen beállítások ismeret nélkül? :)
  • Dj Faustus #425
    Első próbaként próbáld meg kiiktatni a routert - tehát a kábelmodemből közvetlenül a gépbe csatlakoztatni a kábelt. Ha így is szakad, akkor a modemnél keresendő a probléma. Ha nem, akkor meg a routernél.
  • Endiman
    #424
    Sziasztok!

    UPC internetem van, két géppel és egy tplink vezeték nélküli routerrel. Az a gondom, hogy elég gyakran megszakat a net, és csak egy router, ill. UPC-s doboz resettel szokott megjavulni, de ezt naponta min kétszer meg kell csinálni ez szerintem nem normális.

    Milyen beállítást kellene megnézzek és hol, hogy ezt a hibát meg lehessen oldani?
    Nem hinném, hogy a net szar, nálam lehet valami.

    Üdv!
  • Angel309
    #423
    szó szerint serceg ilyen sipolos hangot ad ki :D Kábel net és Netgear WPN824 v2 a wifi , igen az upc adta és az ő tulajdona, a modem saját. Szóval akkor elvileg kicserélné az upc?
  • Dj Faustus #422
    Továbbra sem értem - mi az hogy a "wifi serceg"?
    Kicsit bővebben fejtsd már ki milyen Internet-előfizetésről (ADSL, kábel) van szó, milyen modemetek, routeretek van, mi köze a wifi "sercegéséhez" a UPC-nek (a routert a UPC adta)?

    Mert ha a routert nem a UPC adta, és közvetlenül a modemre csatlakozva van net, akkor a kiérkező szerelő csak annyit tud majd mondani, hogy iktassátok ki a routert vagy vegyetek újat - és elkéri a kiszállási díjat.
  • Angel309
    #421
    Hát ez nem jött be csak a 3 gépet írja hogy csatlakozott hát akkor marad az upc, remélem kicserélik mert nagyon idegesítő.
  • Dj Faustus #420
    Micsoda? Serceg? A wifi?

    Na szóval a viccet félre téve valószínűsítem vezetéknélküli interfésszel rendelkező routeretek van (milyen márka, típus?). Az alábbiakat kéne tenni:
    1. Nyiss egy böngészőt.
    2. Start menü/Futtatásba írd be: cmd, majd nyomj egy Enter billentyűt.
    3, A megjelenő fekete ablakba írd be: ipconfig /all
    4. Keress egy alapértelmezett átjáró nevü bejegyzést, a mellette levő IP-cím kell (192.168.0.1, 192.168.1.1, 192.168.1.254, 192.168.2.1, vagy valami hasonló lesz).
    5. Az előző pontban említett IP-címet írd be a böngészőbe (nem kell elé http, sem www). Megjelenik a router kezelőfelülete, jelszavat és felhasználónevet kér - ezek megtalálhatóak a routerhez adott kézikönyvben, vagy a router alján - hacsak nem változtattátok meg azóta.
    6. A router kezelőfelületén lehet megnézni a routerre csatlakozó klienseket, beállítani jelszót a wifi-hez való csatlakozáshoz. Hogy pontosan hol, azt a router kézikönyve írja le.
  • Angel309
    #419
    Hali lenne meglehet nézni Vistán hogy ki kapcsolodik a wifimhez? mert eddig 2 gép megy róla +1 kábelesen csatlakozik, és csinált olyat a wifi hogy sercegett ha mind a 3 gépen töltöttünk valamit, most pedig folyamatosan serceg. Lehet hogy feltörték?
  • lostprophet
    #418
    Megoldódott, Win7 nem szerette, Xp-n pöccre indult.
  • lostprophet
    #417
    Helló mindenkinek.
    Nos, a kérdésem a következő:

    Adva van az asztali gépem, amibe a modemen keresztül kábelen megy a net.
    És adva van ez a TP-Link TL-WN321G ( TL-WN321G ).

    Ezzel megoldható-e úgy a dolog, hogy én a Wifis telómmal tudjak csatlakozni az asztali gépemen keresztül a netre vagy besz*ptam és szerezhetek be egy wifis routert?
  • peter01
    #416
    Hali! Lenne 1 olyan problémám hogy vettem a napokba 1 TP-LINK TL-WR940N típusú wifi routert és nem tudok hálózatot csinálni a win xp-s laptop-ra a pcmhez kábellel le van húzva valamint a msáik laptopon ahol win7 van ott tökéletesen működik kb 15 perc volt beüzemelni viszont az xp-s gépen egyszerűen nem megy (HP compaq nx7010ről van szó) erre a gépre viszont nem szívesen raknék win 7et mivel nem egy mai darab és így se gyors. A probléma az, hogy megadom neki a wep jelszót de akkor is arra panaszkodik, hogy nem fér hozzá tanúsítványhoz amivel hitelesíteni tudná magát és ott elakad hogy identitás ellenőrzése. http://www.tp-link.com/en/support/viewArticle.aspx?id=255 ezt megcsináltam de nem segített.
  • Dj Faustus #415
    Általában a második lehetőséget a harmadikkal helyettesítik úgy, hogy nem használják a router WAN portját. Csak switch-csel egybeépített AP-t (ez lenne a második lehetőség) nemigen ismerek (bár lehet hogy van).
  • Razero
    #414
    Köszönöm a választ!
    Valószínűleg a második variáció lehet az, vagy hasonló, mint amire én gondoltam...akkor ennek utánanézek:)
  • Dj Faustus #413
    Mivel a routereden minden LAN port foglalt:
    - vagy kell egy switch és egy vezetéknélküli hozzáférési pont - a switch egyik portjába át kell dugni az egyik routerbe csatlakozó gépet, a másik portját össze kell kötnöd a router így felszabaduló portjával, a harmadik portját meg a vezetéknélküli AP-vel
    - vagy egy olyan vezetéknélküli hozzáférési pont (WIFI Access Point) kell, aminek több Ethernet portja van - az egyik portjába át kell dugni az egyik routerbe csatlakozó gépet, a másik portját meg a router így felszabadult másik portjával; de ilyen eszköz kevés van
    - vagy venned kell még egy, vezetéknélküli interfésszel rendelkező routert, aminek csak a LAN portjait (meg a WIFI-részét) használod az előzőekhez hasonlatosan
  • Razero
    #412
    A helyzet a következő...van egy routerünk, amibe nincs beépítve wifiadó, és már az összes ethernet csatlakozó foglalt. De kéne vezeték nélküli hálózat is(laptophoz, telefonhoz). És hallottam ilyesmi szerkezetről, aminek bemeneti és kimeneti csatlakozója is van(és mivel nincs több csatlakozó a routeren, nem elég ha csak bemeneti van)
    És most nem szeretnék egy új routert megvenni ezért, amikor ez a szerkezet(már ha létezikXD) megfelelő lenne a célra....:D
    Remélem így már érthetőbb:)
  • Jakuza001
    #411
    Wannak olyan Wifi-s routerek, amik rendelkeznek ethernet csatlakozokkal, amivel helyi halozatot lehet uzemeltetni.
    A 10/100/1000-es ilyen routerek olyan 10k folott kezdodnek ilyen a TP-LINK TL-WR1043ND is.
    A 10/100-asokat 10k alatt is meglehet venni, persze azokkal nem lehet gigabites sebessegeket elerni, hiszen csak 10/100as routerek.
  • gurubefree
    #410
    Ezt en nem ertem ..... miert kell antenna ( wifi ado ) ha kabellel kotod ossze a geppel ?
    ( vagy valamit nagyon felre ertek )
  • Razero
    #409
    Helló!

    Olyan szerkezetet keresek, ami tulajdonképpen egy wifi adó, de olyan, hogy az otthoni vezetékes netet rákötöm az antennára és abból az antennából továbbviszem a jelet egy kábelen a gépbe...magyarul a rouret és a gép közé be akarok ékelni egy wifi adót...
    Tudtommal vannak ilyen szerkezetek, csak nem tudom, hogy mi a nevük, hogyan keresek rájuk..
    Tudtok ebben segíteni??
    Előre is köszi
  • imi7777
    #408
    De kényelmesebb lenne,de a tv szolgáltatásom olyan kedvező áron van,hogy gyakorlatilag már ingyenes,nem akarom bolygatni azt...
    A szűrőt csak úgy kaptam, még régebben egy ismerősömtől,nem pedig a szolgáltatóktól...ezért szerettem volna megérdeklődni,h ezzel kivitelezhető-e a kábel kettéosztása,és köszi ,h válaszoltál..
    Azt hittem a tv elé kell még vmi szűrő,mert a tv ből visszafelé kap olyan jeleket a net kábel,ami alapján a szolgáltató a központból rögtön kiszúr...de akkor ezek szerint nem kell más szűrő...
    köszi!
  • Petko
    #407
    nem lenne kényelmesebb (és olcsóbb) ugyanazon szolgáltatótól a netet és a tvt is megrendelni?

    Amúgy a TRIS-210E már eleve egy diplex szűrő ami pont erre szolgál. Ezek szerint az egyik szolgáltató már adott is egy ilyet.. egyik ág kifejezetten kábelmodemre van, másik pedig tvre. Nem kell semmi más.
  • imi7777
    #406
    Gyakorlatilag semmi különbség.Társasházban lakom,több szolgáltató van jelen a házban,az egyiktől a tv van megrendelve, a másiktól az internet.Mindkettő szolgáltatás a szolgáltatók által behúzott koax kábeleken jönnek.Csak kíváncsiságból,ahogy már előbb leírtam, csatlakoztattam a net kábelét a tv re, és lett 8-10 olyan új csatornám,amik a tv szolgáltató palettáján nem szerepelnek, ezért szeretném ezt a net kábelt kettéosztani...Röviden ennyi,remélem jól leírtam...
  • RelakS
    #405
    Köszi, nagyszerűen működik :)
  • Petko
    #404
    nem értem:
    "koax internet kábelem ... Tv re rádugva, ... tv adók jönnek be rajta, amik amúgy a kábel tv-s kábelen nem..."

    Neked több kábeltv szolgáltatód van egyszerre? Vagy mi a különbség a "koax internet kábelem" és "kábel tv-s kábel" között?
  • imi7777
    #403
    Sziasztok!
    Lehet,h nem a megfelelő topicba írok,de
    remélem tud vki segíteni nekem...
    A koax internet kábelem szeretném megosztani,ugyanis a Tv re rádugva, számomra igen fontos tv adók jönnek be rajta,amik amúgy a kábel tv-s kábelen nem...
    Erre a dologra nem tudom,h érkeztek-e már válaszok,remélem kivitelezhető a dolog.
    Arra gondoltam,h tv - internet jelek egymást nem zavarhatják,ha rá teszek a kábelre 1db Tratec TRIS-210E kábelosztót.Ha jól tudom a tv felé menő kábelre még kell tenni 1visszirányú szűrőt a kábelen esetlegesen, tv-től visszatérő "káros" impulzusok miatt...
    Ez így megvalósítható, vagy nem??
    Válaszotokat előre is köszi!
    üdv.imi777
  • Dj Faustus #402
    1. Igen, ha 255.255.255.0-ás (/24) az alhálózat maszkod (C tartomány), akkor a 192.168.200.x-es gép nem fogja látni a 192.168.1.y-t.
    2. Amit te szeretnél az IP aliasing-nek hívják.

    Linux alatt például így megy:
    ifconfig eth0 192.168.200.100 netmask 2552.55.255.0 up
    ifconfig eth0:1 192.168.1.101 netmask 2552.55.255.0 up


    Windows XP alatt (msá Windows esetén is hasonlóan):
    Start menü(/Beállítások)/Vezérlőpult(/Hálózati és Internetes kapcsolatok)/Hálózati kapcsolatok/Helyi kapcsolaton jobb klikk/a helyi menüből válaszd ki a Tulajdonságok menüpontot/a kapott ablak listájában a TCP/IP protokollon dupla klikk/a megjelenő ablakban a Speciális gombra kattints, és ott fel tudsz vinni új IP-címet/alhálózati maszkot (ha kell, külön alapértelmezett átjárót+DNS szervert).
  • RelakS
    #401
    Egy kis segítségre lenne szükségem

    A melóban előfordul, hogy egyszerre több hálózathoz hozzá kell férni.
    Az ip tartományok pl a következők:
    192.168.200.x
    192.168.1.x
    Megoldható, hogy mindezt egyetlen kanócon keresztül elérjem, vagy kell a több ethernet kártya ilyenkor? Elvileg a 255.255.0.0 subnet mask ugye nem játszik, mert ez C kategóriás címtartomány, de ha tudtok, cáfoljatok meg :).
  • karcsi213
    #400
    Sziasztok!
    Lenne még egy kérdésem. A routerem (D-link DIR-300) web-es felületen csak németül jelentkezik be. Hogyan lehetne elérni, hogy legalább angolul tudjam kezelni, mivel németül egy kukkot sem tudok?
    Köszi!
  • isi
    #399
    ezt tudtommal úgy tudod megnézni, hogy a hálózati számítógépeknél elvileg mutatnia kell azt, hogy kik vannak fent a hálózatba, de a legegyszerűbben úgy tudod elejét venni az illetéktelen felcsatlakozásoknak, hogy jelszóval véded a routered :)
  • karcsi213
    #398
    Hali!
    Érdekelne, egy wifis routeren lehet-e ellenőrizni, hogy rajtam kívül használja-e valaki a netemet? (D-link DIR-300).
    Köszi.
  • isi
    #397
    Szia nekem TP-link routerem van és tökéletesen működik Wifi-s kapcsolatta és kábellel is!
  • karcsi213
    #396
    Sziasztok!
    Segítséget kérnék,hogy mivel tudnám megosztani az internetemet az asztali PC és a laptopom kötött. UPC-s kábelmodemem van: WebSTAR EPX 2203. Kábeles megoldás is jó lenne. Azért fordulok hozzátok, mert azt hallottam, hogy a UPC-s modemek nem működnek bármilyen switchel, vagy routerrel.
    Segítségeteket előre is köszönöm!
  • isi
    #395
    ha csak a felét érteném annak amit írtál, akkor most diplomám lenne :D
  • Jagumo
    #394
    Üdv
    M2N32-Deluxe alaplapom van
    egy régi rosz smc ruterrel ment a net kábelen, de az új szuper belkin n1-el nem megy a net kábelen csak wifin az meg úgy laggol és olyan lassú hogy egyszerüen képtelenség netezni.
    Mi lehet a baj esetleg valami ethernet drivert kéne instalállnom, mert a gépek látják egymást lanban csak a netet nem kapom, és a ruterre nemtudok felmenni erről a gépről.
    Wifivel ez megy.
    Előre köszi a választ
  • civic4ever
    #393
    csumika! kérnék egykis segítséget..játszani akarunk haverral worms 4-el multiba de nemengedi,ha éncsinálok szervert akkorse ha őcsinál akkorse!
    de ha csinálok vagy ő csinál szervert mások betudnak lépni,vagy pl miis betudnuk lépni más szeróra de egymáséra nem...milehet a gond? Nem lan,neten keresztül!!!!!!!!
  • ProGabe #392
    hi

    hálózatot szeretnék létesíteni 2 gép között, ill. meg szeretném osztani a netet

    ha veszek egy ILYET, és egy ILYET a távolabbi géphez, valamint a router-rel a másikat kábellel kötöm össze (gondolom ez lehetséges), akkor lesz hálózat és net mindkettőn? ill. ez a tp-link mennyire jó márka?

    a franc egye meg, hogy hálózathoz totál hülye vagyok :D
  • vitymaolva
    #391
    Hali,

    lenne egy cskély problémám.Az a gond,hogy nemrég vettem egy gépet,raktam rá XP-t,és vettem hozzá Pannon mobilnetet.Namármost,megjelenik egy egy ikon a rendszeróra mellett,ahol az msn ikon,stb.van,hogy "helyi kapcsolat-egy hálózati kábel nincs bedugva".Megnéztem a hálózati kapcsolatokat és csakugyan,a "helyi hálózat"-nál is mutatja a problémát.A mobilnetnél pedig van egy olyan gond,(ez kb. heti egyszer-kétszer van)hogy csak hirtelen nem tudok netezni vmiért,csak nagyon aprócska feltöltést mutat a szovtver.El kell távolítani,ismét felcsatlakoztatni,és akkor van net.Lehet a két dolog között összefüggés?(Nincs itthon helyi hálózat,csak mobilnet van.)

    köx!
  • jeti00
    #390
    hali!

    kiköltöztünk albérletbe, van net kábelen de routerünk még nincs. A laptopomon tudok hálózatot csinálni de valamiért a lakótársam nem tud rácsatlakozni (de látja). Van vlmi mód h a laptopomról osszam meg a netet ideiglenesen?

    köszi!
  • csetle
    #389
    Sziasztok! A segítségetekre lenne szükségem. Az a nagy helyzet, hogy különböző okok miatt a számítógépet usb kábellel kötöttem össze a kábelmodemmel. Típusa Terayon TA-102, bár nem hiszem, hogy ez sok vizet zavarna. A lényeg, hogy a szgép nem kap ip címet, az a felkiáltójeles ikon jelenik meg a tálcán, miszerint korlátozott a kapcsolat, vagy nincs is. Találkozott már valaki hasonló jellegű problémával?
  • Peetboy
    #388
    Hálókártyát cseréltem benne, ahhoz se engedte feltenni a drivert. Alaplaphoz nincs driver lemez, de a h. kártya nincs is az alaplapon. Ma már felismeri a régi hálókártyát a Win, de le van tiltva, nem tudja engedélyezni.A gép vissza került a gazdájához, majd más megcsinálja.