4192
  • PiszkosFred
    #3872
    Hja, aztan talalt egy polot a ladaban. Guybrush baratunknak azert szinten segitett egy nagy X ;]
  • dronkZero
    #3871
    Menj má'! Nem esem a "Hellósztok, hol van az aztékok kincse?" kategóriába, mint mondottam volt, megtaláltam minden mást, de ez azért túlzás. Általában ugye van a térképen egy nevezetes szikla, vagy a part vonalából szoktam kikövetkeztetni, de itt az égvilágon semmi nem utalt a helyére. És mivel a karib-tengeri nyugati részén Florida Keys-ig Vera Cruz az egyetlen város, így a "V.C. környéke" kb [nagyonsok, nem akarok hülyeséget mondani] négyzetkilométer. Átgyalogoltam a Csendes-óceánig, oda is szorgalmasan pakolta a tereptárgyakat, tehát abból kiindulni szerintem kevés.
    Én nem hiszem el, hogy meg lehet találni azt a kincset épeszű határokon belül. Én legalábbis szánok rá két hónapnyi játékot, hogy megtaláljam.
    Ha gondolod, küldök egy savegame-et, aztán hajrá, kincsre fel! :)
    Meg, mi az, hogy nem jellemző a villogó "ITT ÁSS!" felirat? A kalózok kincse is nagy villogó piros halálfej, meg Guybrush Threepwood is hasonlóképp találta meg a kincset... :P (Do the monkey! :D)
  • dronkZero
    #3870
    Erre gondoltam is, de aztán hagytam a fenébe. Majd máskor. A savegamek még megvannak, de most kicsit elég volt.
  • PiszkosFred
    #3869
    Az elásott kincsek, és az ősi civilizációk kincseskamrájának egyik ismérve, hogy nem jellemző rájuk a kivilágított, ITT ÁSS! feliratú neonreklám-szerű lefelé mutató nyíl ;] Melós és kitartó keresés végén mindig megvolt még a kincs. Nem mondom hogy egyszerű, mert nem az, de korán sem lehetetlen.
  • Plata
    #3868
    De általában veracruztól északra szokott lenni ilyenkor a város,annyit kell tenned hogy veracruztól felfelé 5 centinként megálsz,és ha nincs semmilyen térkép jel a part környékén akkor tmész tovább 5 centivel,így könnyü megtalálni.
  • Plata
    #3867
    Bakker,gondolom nötöl kaptad a térképet,egyszerü mikor mész a nöhöz,elötte mentessz,és amikor megkapod a mapot megnézed ha nem tetszik akkor load,és ujra,ekkor másik mapot ad,lehet hogy jobbat,nekem beszokott jönni.mikor kincsestérképet keresek minden városba lépés elött mentek,volt már olyan hogy 1 részböl megtaláltam a kincset.
  • dronkZero
    #3866
    Ha már pechről beszélünk... (Sorhajót még én sem láttam egyébként)
    Ismét félretettem a játékot egy időre, nagyon felbaszta az agyam.
    Megvolt az összes cucc már, kalózok, kincseik, rangok, vagyon, nő, családtagok, minden, ami kell. Az urolsó, olmék elveszett város maradt a legvégére. A térép darabjai egyesével jöttek, jobb felső - semmi, bal alsó - ott az X, tök jó, bal felső - semmi, jobb alsó - Vera Cruz környékén, és SEMMI. Egy centiméter part sem látszott a térképen. Hát elmegy a francba. Vera Cruz környéke? Az gyakorlatilag Közép-Amerika nagy része, meg Észak-Amerika déli párszáz kilométeres sávja, Kaliforniától Floridáig. Köszi szépen. Retire, uninstall.
    Majd egy fél év múlva megint előveszem... :)
  • Plata
    #3865
    Nektek sikerült már az összes várost 1 ország zászlaja alá hódítani?
  • Plata
    #3864
    Kösz,hát nemtom nekem miért nincs hozzá szerencsém.Tortugában mindig tudtam szerezni, de itt eddig még pechem volt.
  • Wreck86
    #3863
    még nekem is lett sorhajóm,2 egymás után,mert vhova küldték őket:D
  • PiszkosFred
    #3862
    Ritka, de azért nem ritka annyira ;] Nálad ez hatalmas nagy pech lehetett, hiszen jópár karrier alatt azért csak találtam én is SoL, és meg is tettem zászlóshajónak. Nem minden karrierben, de azért nagy százalékban. És igen, valószínű hogy korral is összefügg. Minden kornak megvan a maga top hajója, amely feltűnése más korokban eléggé valószínűtlen. SoL is ilyen. Keress a neten egy olyan listát, ahol a korok és az akkor megtalálható hajók vannak feltüntetve, tutira veszem hogy van ilyen. (anno c64hez is volt)
  • Plata
    #3861
    Egyszer addig játszottam vele amíg minden nemzetnél nem lettem herceg,mikor elértem mindenhol a herceg rangot,az összes nem angol várost elfoglaltam és angol kormányzót ültettem a város élére. végén az összes város angolvolt,abba is hagytam mert utána marha unalmas volt,csak angol hajókkal lehetett találkozni,és én angol hajót sose támadok meg.
  • Plata
    #3860
    De hát énmár vagy 8-szor végigvittem a gamet,egyszer majdnem 50-éves volt a föhös mikor befejeztem a játékot.És már minden korban játszottam.mégse láttam sose.
  • Helcat
    #3859
    Szvsz. ez egyszerűen szerencse kérdése. Volt olyan, hogy 30+ tengeren töltött év után a nagy fregattal fejeztem be a pályafutást (abból ugyebár mindíg pontosan 1 van). Máskor a kezdés után a második hónapban szembejött egy sorhajó. Persze nem hagytam elúszni, fújtak is rám a franciák rendesen. Aztán többel nem is találkoztam a játék végéig.
    Nyilván a spanyoloknak nincs ilyenjük, ők nem ezt a hajótípust tartják. Esetleg a kezdés dátuma is számíthat, de ebben nem vagyok biztos...
  • krismester
    #3858
    Köszönöm a segítséget
  • Plata
    #3857
    Honnan a bánatból szereztél sorhajót?Én még egyszer sem találkoztam vele,pedig eredeti a Pirates-em.
  • PiszkosFred
    #3856
    Töltsd le újra, sérült az .exe file. Ha már sokszor próbáltad, és midnig ez, akkor próbáld meg letöltésmanagerrel, a böngésződ lehet hogy cacheből tölti mindig újra és újra, azért rossz. Ha managerrel is ez a helyzet, akkor passozlok, akkor tényleg kellene egy másik link/verzió.
  • krismester
    #3855
    Help me! Nekem a pirates2004es magyarosítás nem műxik... Amikor be akarom másolni azt az exe fájlt, amit onnan szedtem le a kövit írja ki: CRC failed, unexpected end of archive. Som installation files are corrupt. Tud vki egy másikat?
  • Nemcso
    #3854
    Ha elrabolták volna, akkor sem bánkódnék (nem hajszolnám a nejem után a többieket )

    Szóval valahogyan meg kellett volna most is oldani az "özvegyülést".
  • PiszkosFred
    #3853
    Régebbi (89es c64) verzióban volt, legalábbis nem pont bigámia. Amikor egy-egy nemzet elfoglalta azt a várost, ahol az ara süttette a hasát, akkor utána újra megnősülhettél. Arra nem tért ki a játék, hogy megözvegyültél-e a támadás során... ;]
  • Nemcso
    #3852
    Így van, magyarul sorhajó. Végül is a harcmodoról kapta nevét, ezek a hajók egy sorba rendeződve adtak le (optimális esetben) sortűzet az ellenséges flottára. És tényleg csak óvatosan kereskedelmi hajók ellen egy ilyennel a talpad alatt.

    De az piszokság, hogy nincs bigámia a játékban !
  • Helcat
    #3851
    Akkor biztos nem is volt SoL-od, mert azt nem lehet elfelejteni.
    Az a legerősebb hajó a játékban, arra kell vigyázni, hogy nehogy a teljes oldalsortüze kapja el a kereskedőhajókat, mert akkor azonnal robbannak, és oda a zsákmány.
    Egyébként magyarra sorhajóként lehet fordítani (legalább is remélem, mert én angolul játszottam).
  • hzsolt
    #3850
    Szerintem innen érdemes leszedni a patch-et, és ha kell a magyarítást is.
    http://pirates2004.atw.hu/
  • Wreck86
    #3849
    ship of line? az mi? már elfelejtettem :(
  • Helcat
    #3848
    Hát, ha rögtön az első nődet megeteted a halakkal, akkor ne csodálkozz, hogy a többinek már nem akaródzik közeli kapcsolatot létesíteni veled :)))

    Én egyszer bosszúból vagy húsz teljes sortüzet adtam le az egyik gonosz hajójára kb. 5 méterről, de nem süllyedt el (pedig Ship of Line -om volt). Ezek szerint mázlim volt, hogy nem jött elő a bug...
  • Wreck86
    #3847
    köszi
  • Botond #3846
    www.firaxis.com és 1.2es a legújabb.
  • Wreck86
    #3845
    kérdés,mert újra akarom tenni a játékot:
    legújabb patch mi?
    esetleg helyet ahonnan letudnám tölteni? :)

    köszi
  • Wreck86
    #3844
    ez bug igen:) én meg olyat csináltam,hogy mendoza ellopja a csajomat ugye,amikor házasodni akarok én meg utána mentem és kilukasztottam a hajóját,ami a csajjal együtt elmerült,és utána más csajjal nem házasodhattam:(
  • Monoton
    #3843
    hát mondom hogy a márki hajóját elsüllyesztettem :)

    s még csak a csaj volt meg :)

    amugy másik dolog: volt olyan hogy Raymondo val csatáztam (hajóscsata) és megadta magát (jött minden intro átadta csávo a kardját) erre köv intro közelharc a márkival :)
  • Helcat
    #3842
    Kizárt, hogy Raymondo hajóját elsűllyeszd, az üldözendő karaktereket nem lehet a csatában a tenger fenekére küldeni:)
    Hacsak nem a csata után mondtál le a hajóról...
  • dronkZero
    #3841
    Talán mert az introban ő viteti el őket?
    Mondjuk az egy másik kérdés, hogy ha az én családommal csinálná ezt valaki, akkor addig szúrkálnám a heréit a kardom hegyével, amíg az összeset elő nem keríti...
  • Monoton
    #3840
    hát figy 5ször győztem le Raymond ot a hajóját meg egy párszor elsüllyesztettem :)

    szval miért mindig ő tudja hol vannak a rokonaim? berakhattak volna más emberkéket is

    a márki hajóját is szétcsesztem és lám már 600 km re van tőlem ép hajóval :)
  • Helcat
    #3839
    A Diablo élvezeti értékét szvsz. döntő mértékben befolyásolja, hogy valaki multiban nyomja vagy csak a single játékot viszi végig. A Pirates!-ban az első lehetőség nincs benne, lehet, hogy ez hiányzik pár embernek.

    De annak azért örülök, hogy más is pozitívan ítéli meg Sid bácsi alkotását...
  • Botond #3838
    Rofl. Annál repetatívebb játék a világon nincs.
  • Rundstedt17
    #3837
    Jójó de azért a Diablo más.Azt tényleg nem lehet megunni.
  • Rundstedt17
    #3836
    Jaja mindig ugyanaz van!Tiszta unalom!Ráadásul meg túl könnyű!
  • dronkZero
    #3835
    Hehe, akkor te nem ismered Sid Meier játékait.
    Pont az bennük a pláne, hogy amellett, hogy lényegében ugyanaz, mégsincs kétszer ugyanolyan szitu. A Civilizationban is rohadtul ugyanazt kell csinálnod minden egyes játék alatt, mégis mindig teljesen más. De a régebbiek közül is pl. a Covert Action is ismétlődő jelenetekből állt, mégis egészében egy rohadt változatos DzsémszBond-fílinges kémelhárítós játék volt, amilyet azóta sem sikerült senkinek sem csinálni.
    Egyébként meg miután letörölted a Pirates!-t, és nem láttad már pár hónapja, akkor fogod elkezdeni rohadtul hiányolni a hangulatát, a játékmenetét, és azt, hogy hiába játszottad már végig, mégis más lesz az új játék.
  • Helcat
    #3834
    Én sem igazán értem, hogy mi a bajod ezzel a játékkal. Ezzel az erővel a Starcraftban mindíg csak bázist kell építened, sereget gyártani és lenyomni az ellent. Vagy a Diablo-ban mást se csinálsz, mint csépeled a szörnyeket. Mégis egész sokan elvannak velük.
    Itt meg van tengeri csata, kincskeresés, kardpárbaj, szárazföldi ütközet, tánc erősen dekoltált lányokkal. Még Pac-Man is akad, ha nagyon akarod.

    Kevés játékot nyomtam végig többszőr egymás után, de ez olyan volt. Kicsit mintha korán feladtad volna.
  • PiszkosFred
    #3833
    En pont forditva vagyok vele. 17 eve jatszok a Piratessel, kezdve c64en, folytatva pcn az ega verzioval, aztan a golddal, majd most a remake-kel. Ez az a jatek, amelyek sosem tudtam megunni, amelyet barmikor ha elovettem, tudtam hogy felvidit es kikapcsol. Nalam a jatekok jateka ;]