4192
  • Monoton
    #3832
    azabaj hogy mindig ua van :(

    többet vártam egy Sid Meier's játéktól :)
  • Rundstedt17
    #3831
    Egy-két napig érdekes volt nekem is a játék,de utána dögunalom!
  • Monoton
    #3830
    pfuu a játék nagyon bejött az elején :)

    de néhány ora után már nem tetszett :)

    milyen dolog az hogy vmi főellenség félét legyőzök hajóval erre megadja magát és jön a videó hogy közelharc

    másik ezt a Raymondot legyőztem hajóját szétszaggattam megtaláltam a csajt

    erre a nagybácsit is ő tudja hol van :(
  • badsco
    #3829
    Pontosan hogy nem tudod kicsomagolni?
  • krismester
    #3828
    Hali! leszedtem a magyarosítást de valamiért nem tudom kicsomagolni... Tud vki vmi megoldást?
  • Magic Boy
    #3827
    Köszi kipróbálom!
  • Magic Boy
    #3826
    Az alapjátékkal soha se volt ilyen gond!
  • Kalózkapitány
    #3825
    hivatalos őatch = hivatalos patch :)
  • Kalózkapitány
    #3824
    Azt kéne kiderítened, hogy mi okozza a lefagyást.
    A PATCH ugyanis sok részben megváltoztatja a játékot.
    Létezik az eredeti 1.0 verzióhoz is magyarítás.
    Próbáld ki azzal a patch nélkül.
    Ha azzal jó, akkor a patch nélkül rakd fel a teljes
    magyarítást az 1.0.2.0 verziósat.
    Az megy a 1.0.2.0 patch nélkül is.
    Ha úgy is jó, akkor a hivatalos őatch okozza a fagyást.
    Akkor régi játékhelyzet betöltése után azonnal mentsd ki a
    egy másik helyre, vagy a régi helyére (írd felül) és az
    újra kimentett helyzetet töltsd be és azzal folytasd.
    A magyarítás oldalán játékhelyzetek is letölthetők.
    Próbáld ki azokkal. Ha azokkal nem fagy, akkor a te
    helyzeteid lettek hibásan kimentve. Előfordul, hogy néha hibásan menti ki a játék.
    Akkor egy korábbi hibátlan helyzetet használj. A hibásakat töröld ki.

    A patch olyan hibákat is javít, hogy nem volt piros X, egyes
    játékosoknál a térképen. De más játékosoknál nem volt ilyen hiba.
    Hibás, régi kimentéseket ne használj.
    Kezdj teljesen új játékot.

    2 féle magyarítás.

    játékhelyzetek kipróbálásra.
  • PiszkosFred
    #3823
    Korábban peccs vagy magyarítás nélkül jó volt? Mert akkor próbáld meg az alapverzióval. De lehet hogy valami sérülten érkezett onnan, ahonnan szerezted.
  • Magic Boy
    #3822
    Sziasztok leszedtem újra a játékot és játszanék vele sokat újra, de időröl időre lefagy(csak az 1.0.2.0 patch és a hozzá tartozó magyarosítás van fönn)anyira, hogy újra kell indítanom a gépet!
    Mi lehet a baja?
  • bigapó
    #3821
    akkor lehet, hogy nem jó helyen keresed. előfordul, nekem is volt olyan, hogy egy kincset fél évig kerestem, mert nem mentem elég messze az adott várostól!
  • csm
    #3820
    peccseltem is.
    de tényleg nincs semmi tereptárgy csak fák, pedig vagy 30 percig kerestem
  • bigapó
    #3819
    pedig ott van az:)

    lentebb már többször le lett írva, hogy hogy kell megtalálni az eltűnt családtagokat, kincseket. randomok, tehát mindegyik más, nincs egyértelmű leírás. a tereptárgyakat kell figyelned, de néha azok is felrevezetőek lehetnek. az előfordulhat, hogy hibás a játék, asszem erre van patch (nem biztos). van, hogy a piros kereszt tűnik el, van, hogy más. nálam speciel semmi problem nem volt anno.

    a tengerpart mentén taláható nagyobb sziklák és egyébb pontok, mind-mind útirányjelzők. a térképeken fordulnak elő, sokat segítenek, hogy hol érdemes partraszállni és kincset keresni például. van céljuk :)
  • csm
    #3818
    pls help.
    1.megvan a térkép az eltűnt sisterről, és azt írja hogy xxx vvárostól keletre van. de én körbejártam mindent és még egy tereptárgyat sem találtam.
    2.vannak sziklák a tenegeren és nevük is van, de nem lehet velük semmit se kezdeni, mi a céljuk?
  • Helcat
    #3817
    A 'System Options' menüben van egy 'Modify your ship's sails and flags' opció. Itt bármikor megváltoztathatod a zászlód vagy a vitorlád mintáját.

    Egyébként tényleg csak a dekoráció szempontjából van jelentősége a dolognak, aki vérdíjat tűzött ki rád, azt nem érdekli a zászlód, nem fog beengedni a kikötőjébe.
  • bigapó
    #3816
    írd be keresőbe (google) vagy itt lent ami van kereső, hátha valaki nyomott már be linket erről. én nem foglalkoztam ezzel, szal nincs linkem.
  • DarthAL
    #3815
    Csákány nagyon tetszik a gém még 3xi végigjátszás után is, és csak most vetemedtem arra hogy v.mi kieget, modot keressek, de nem tom hogy hol. PLÍÍÍÍÍÍÍÍZ HELP MÍÍÍÍÍÍÍ!
  • bigapó
    #3814
    nem, nincs jelentősége, hogy milyen zászló alatt hajózol. "ők" már sokkal korábban értesülnek arról, hogy éppen hány hozzájuk tartozó hajót támadtál meg:)) ennek szellemében fognak viselkedni veled szemben. azt úgyis észre fogod venni, ha haragszanak rád, mert ahol van erőd, onnan lőni is fognak. de ez elég ritka (vagy csak nálam nem fordult elő sokszor).

    a játék elején lehet asszem beállítani a zászlót és a vitorlák festését. ugyan régen játszottam, de mintha játék közben is lehetne ezt változtatni. ezt majd valaki jobb emlékezőtehetségű megmondja:))
  • juharfalvi
    #3813
    Még új vagyok a játékban, nemrég jutottam hozzá. Az érdekelne, hogyan lehet a hajómon a zászlót megcserélni másik nemzet zászlajára?

    Arra gondolok, hogy ha egy ellenséges kikötőbe akarok behajózni, akkor előtte kicserélem a zászlómat, vagy ennek nincs jelentősége?
    (Egyszer már sikerült, de most hiába keresem, nem tudok rájönni hogyan csináltam...)
  • Botond #3812
    Média Marktban már csak 2991ft a cucc. Bezzeg én még 7999ért vettem.
  • bigapó
    #3811
    mountolod? ha igen, akkor másik "meghajtóba" teszed, ezt általában nem szeretik a progik, ha nem akkor rossz a cd (rosszul lett megírva akár)
  • haxoror
    #3810
    hibás a cd
  • Gyocsika
    #3809
    Amikor azt irja ki hogy assests Pak 2 meg még valami kéri a 2 cd és amikor berakom ERROR MEG ERROR SEGÍTSETEK LÉGYSZI!!!!
  • Gyocsika
    #3808
    Sziasztok mér van az hogy telepítem a játékot és a pak nél elakad és hibát ir ki ?
  • Amiga
    #3807
    Köszönjük!
  • Dzsotin
    #3806
  • Dzsotin
    #3805
  • Diodi
    #3804
    A 1.0.2.0 patch-hez a 100%-os MAGYARÍTÁS
    innen letölthető.



    Meglepetések a magyar nyelvű Kalózlexikon városadatainál !!!
  • Nemcso
    #3803
    Nem csak a figurám öregszik... már csak 46 évesen tudtam kormányzóként visszavonulni.
  • Peti1
    #3802
    kösz, de sikerült megtalálni!
    Florida volt, amit jelzett a térkép, és kiderült, h nem tenger volt amit a térkép irt, hanem a szárazföldön egy tó!
  • bigapó
    #3801
    elvileg random, azaz mindig máshova rakja a kincseket, tehát ha akarnák sem tudnék segíteni:) de jó nyomon haladsz, mert követed a parti jeleket, illetve amik a szárazföldön vannak. néha ugyan össze lehet keverni őket, de a kitartás meghozza az eredményét. ments akkor, mikor partra szállsz és, ha megvan, akkor visszatöltöd és már a rövidebb úton tudsz elmenni érte;)
    sajna mást nem hiszem, hogy tudnék ajánlani. #3762-es hsz-ben van egy link egy jó oldalra, ott lehet, hogy többet megtudsz. sok sikert minden esetre:)) csá
  • Peti1
    #3800
    probáltam keresgélni, de eredménytelenül :(
    pedig azt irja, hogy nyugat Gran Bahama, de ott tényleg nincs semmi, az egy kis sziget, a térkép szerint ott kell lennie egy Devil's Point nevű kőnek, de nincs ott, csak a Grand Granada-nál. de ott meg semmit nem találok.
    valaki pls segitsen, hogy akkor hol keressem Jean LaFitte kincsét!!
    elrőe is tnx
  • Peti1
    #3799
    már megvan!
    de most Jean LaFitte kincsét keresem, és azt irja a térkép, hogy Grand Bahama környékén kell keresni, de az egy kicsi sziget, ott nincs semmi, és a környék, és táj nagyon hasonlit a Gran Granadai-hoz. már nagyjábol meg is talátm a keresett környéket, de a kincsre nem akadtam rá. pontosan mit kell keresni?
    előre is kösz
  • Peti1
    #3798
    Hello!
    az elveszett inka várost honnan kell megközeliteni?
    előre is kösz!
  • Gary
    #3797
    Kedves egészségedre! :)

    Megemlítem még, hogy a CoV 9-ben is van, 8-11 oldal, és a CoV 10-ben a 7-11, de ezek inkább csak a játék (C64 és Amiga verziók) kezelésével foglalkoznak. Későbbi számokban is van pár sor, amit az olvasók küldtek be, de főleg arról, hogy hogyan lehet cheat-elni.
  • bigapó
    #3796
    ez tök jó oldal/leírás:) köcce.
  • Gary
    #3795
    Én is saját tapasztalatokra visszaemlékezve állítom a túlerőt, de az is igaz, hogy nem mindig volt következetes a program hasonló szituációkban. ezekről és hasonló furcsaságokról, enyhe nosztalgiával átitatva, egy link:

    ITT van pár érdekes dolog (főleg a C64-es és az Amiga verzióról) a játékkal kapcsolatban. Az újságok között, a Commodore Világ utolsó oldalán van egy évkönyv. Ez a Commodore Világ Évkönyv 1992. Ennek a 39-60 oldalán vannak az okosságok.

    Gyorslink ugyan oda!
  • EqUiNoX
    #3794
    C64en is volt random benne. Nem egyszer volt hogy 4-5x túlerővel mentem, ami megmaradt a végére is bőven, és nem adta meg. Máskor épp hogy nyertem, és megadta a lehetőséget. Ha úgy vesszük hogy csak a túlerő számít, akkor van benne random - igaz 90%ban így is elfoglalja, annyira nem vészes. Persze ha nem csak a túlerő számít, hanem a város "szintje" stb, akkor nemszóltam, ennek még sosem néztem utána...
  • Gary
    #3793
    Szerintem meg így volt, azaz jelentős túlerővel kellett elfoglalni a várost ahhoz, hogy a kormányzó elmeneküljön és újat nevezhess ki! A fejlettebb (több erődös) városok már keményebb diók voltak!