4192
  • Nemcso
    #3912
    Semmi gond.

    Az biztos, hogy a térképeken nem egységes, hogy az irány valami felé, vagy valamitől értendő...szóval lehet néha keveregni.
  • bigapó
    #3911
    én anno teljesen egyszer játszottam ki és sokszor csak félig, tehát nem jutottam el eddig. az az egy eset pedig Villa Hermosa közelébe rakta le. ez neked bal oldalt felül van. tehát a földrész egyezik, de a helyszín közelsem:))))
    jóvanna, nem akartam ezzel viccelni, de én randomra emlékszem. azért egy idő után szerintem ráérez mindenki, hogy hogy kell megkeresni ezeket a helyszíneket.

    nekem is voltak szivatós térképeim, volt egy amit játék leges legelejétől fogva nem tudtam megtalálni, aztán elindultam a sziget másik oldaláról és láss csodát, meglett. ez a nagy középső, nyugati oldalán öblös sziget, ahol több francia város is van (1660 körül), nevüket már nemtom. az egyik északi várostól írta délkeleti irányba, tehát bent a szárazföld belsejében, nagyon kevés támponttal. én meg a végén megkerültem a földrészt és keletről indultam nyugat felé és a végén rábukkantam valahogy:)
  • Crazy Mate
    #3910
    Sziasztok honnan lehet beszerezni?Nem látom sehol sem ezt a játékot.
  • Nemcso
    #3909
    Lehet...2x végigtóltam, de az az igazság, hogy erre nem is figyeltem.
    Az az egy biztos, hogy a félsziget nyugati oldalán volt az erőd, jó messze Campeche-től.
  • bigapó
    #3908
    nem akarlak elkeseríteni, de úgy emlékszem, hogy a térképeket véletlenszerűen generálja, tehát, hogy neked ott van, az egy dolog, neki még nem biztos, hogy ugyanott lesz. ha Ő berakna egy képet, akkor lehetne neki segíteni, de egyébként nem.
    javítsatok ki, ha tévednék.
  • Nemcso
    #3907
    Montalban búvóhelyének elérése :
    A búvóhely térképe
    A hajóm helyzete
    És így néz ki a játékban...

    ...remélem így már nem lesz nehéz.
  • Nemcso
    #3906
    Ha még jól emlékszem, akkor az erőd közelében a parton van egy indián település, vagy egy kalóztanya. Majd megnézem otthon...
  • bigapó
    #3905
    hamarosan belefogok egy új kalandba:) már unom mindegyik játékom...ezt meg régen nyomtam.
  • krismester
    #3904
    Köszi szépen:) Majd próbálok alaposabb lenni:P
  • bigapó
    #3903
    fraps-szel ki tudod lopni, bár úgy rémlik van beépített képlopás is, nemtom melyik gombbal:) fraps a tuti.
    gondolom felesleges elmondanom, hogy mit kell figyelned, elsősorban a tereptárgyakat. gran granada nehéz dió, mert nincs vízpart közelében, így nehezebb viszonyítani. szerencse is kell hozzá:) sok sikert.
  • krismester
    #3902
    Halihó! Nos a következő a problémám:
    Épp Montalban márki erődjének megostromlásán gondolkozok. Megvan az egész térkép, meg minden, csak nem találom:( Északra kéne lennie Grand Granadatól, bent a szárazföldön. Mutat valami Szürke szirt nevű pontot, de végighajóztam a partot és nem találtam. Gondoltam biztos az óceáni oldalról van szó, hát átmegyek oda, közben elfoglalom a hollandoknak a várost és ott is végiggyaloglok a parton, de semmi... Már egy órája lófrálok és csak fákat látok mindenütt. Ha valaki segítene azt megköszönném.
    (U.i.: Beszúrnék egy képet a térképről, csak nemtom, hogy kell kilopni)
  • Dragooon #3901
    ezt a játkot honnan tudom megszerezni? vki mondja meg könyörgöm :D már egy éve keresem, de sehol semmi
  • Monoton
    #3900
    azt csak kezdéskor
  • bigapó
    #3899
    úgy emlékszem azt utólag nem lehet. javaslom, hogy keress rá az alsó keresővel, majd 3900 hsz között elég velősen ki lettek tárgyalva a dolgok. természetesen segítünk, ha még így is lesz kérdésed:)) legalább életben tartjuk a topikot.
  • Bassboy
    #3898
    tehat azt lehet-e utolag valtoztatni?
  • Bassboy
    #3897
    ok, megvan
    es azt, hogy miben legyek tehetseges? most pl fancing...
  • bucsher
    #3896
    Nem kell újrakezdeni. Kincsosztás után lehet emelni a nehézségi szintet.
  • Bassboy
    #3895
    Meg van a hiba... kezdo fokozaton kezdtem a jatekot sajnos...azert nem valtozik...
    Nem lehet utolag attenni ?
    Nem figyeltem amikor kezdtem a jatekot, de mar sokat jatszodtam, nem kezdenem elolrol...
  • Bassboy
    #3894
    En nem eszleltem kiterest, a piros nyil mereven mutat nyugat fele!
  • bigapó
    #3893
    Akkor hajrá Te vén Kalózkapitány
  • PiszkosFred
    #3892
    Megvettem a legutobbi GSt, hogy kiprobaljam a guildwars trialt, es akkor olvastam eloszor a Guild 2rol. Ennyi minden kapcsolatom egyelore a jatekkal. Hozzateszem, azt hittem midnig is, hogy mmo vagy valami eros multi game, nem single. Ugyhogy egyelore passzolom ;]

    Van aki passzianszozik amikor nem tud mit csinalni, vagy tetriszezik, esetleg honfoglalozik, stb... En Pirates!-ezek ;] 17-18 eve fenn van a Pirates! valamelyik verzioja a gepemen. Nana' hogy a kedvencekben van ;]
  • bigapó
    #3891
    apropó Fred, nem játszottál még a Guild 2-vel? jól jönne a segítséged. hamar meg tudod oldani a problémákat.

    ui: úgy látom neked sincs szíved kivenni a kedvencekből a Pirates topikot
  • bigapó
    #3890
    két perccel gyorsabb voltál. az is csak azért lehet, mert közben kimentem mosogatni:))
  • bigapó
    #3889
    a fő szélirány valósághű. tehát nem a te készülékedben van a hiba:)

    a trükk az, hogy "keresztben" kell hajózni. tehát nem keletre, hanem hol északkeletnek hol délkeletnek fordítva a hajót. így oldalról belekap a szél és kicsit gyorsabb. aztán ki lehet használni a nagy felhőket is, de csak a szélét, mert a közepe inkább lassítja.
  • PiszkosFred
    #3888
    Nem bug, ez ilyen ;] Marmint eloben is. Az szelirany valtozhat azert ENY vagy DNY iranyba is, de max eddig. Ezert kell jol meggondolni, es bepakolni jopar tonna kajat, ha az ember elindul a Mexikoi-obol partjaihoz, mert visszafele nem lesz egy gyors menet ;]
  • Bassboy
    #3887
    Sziasztok!
    Nalam mindig keletrol nyugatra fuj a szel, es vmi bug, vagy igy kell legyen?
  • Tiati
    #3886
    Küld el a levélcímemre, a WinRAR programmal becsomagolt
    kimentett helyzetedet.
    Megkeresem a rokont és a kimentett helyzetet visszaküldöm.
    Leírom majd, hogy hol találtam meg.
    Levélcímem :
    [email protected]
  • Monoton
    #3885






    áhh nemtalálom :(

    ötlet FFF
  • Colton
    #3884
    Hello kéne segiteni az installnál van egy hiba az a neve hogy:error 1335

    Segitsetek LÉGYSZI!!!!
  • Dragooon #3883
    lehet h láma kérdés, de teljesen tanácstalan vagyok :( :
    hol lehet kapni ezt a gamét, mennyibe kerül?
  • Kalózkapitány
    #3882
    Nem ment az akkoriban olyan gyorsan...
    Ha túl sok helyi háború tört ki a karibi térségben, akkor
    az ottani kormányzó egy hajóval megüzente az európai uralkodójának,
    hogy nem ártana, ha sorhajót küldene.
    (néhány hónap, amíg a hajó Európába ért)
    Az uralkodó megfontolta, felépítetett egy új sorhajót, felszerelte,
    aztán elküdte. Nem biztos, hogy volt nélkülőzhető sorhajója, azok
    kellhettek az európai harcokhoz is.
    Nagyon drágai is volt egy sorhajó megépíttetése.
    Az még néhány évbe is beletelhetett, aztán el kellett küldeni a
    karibi szigetvilágba.
    Várj még néhány évet.
    1693 után jönni fog néhány sorhajó, ha még mindig harcban állnak
    arrafelé a nagyhatalmak.

    A türelem sorhajót terem...
  • Plata
    #3881
    Na én megkezdtem a ténykedésem a környéken,már 1689 vanmde eggy sorhajót sem láttam,mindenki mindenkivel háborúban áll.mind a 4 országnak van városa St kitts és barbados között.akinek nem volt annak foglaltam el
    de még csak holland fregattok jelentek meg New Warship felirattal.sorhajó nincs.hollandok meg a spanyolok vérdíjat tüztek a fejemre,angoloknál és franciáknál herceg vagyok
  • Plata
    #3880
    Ha így van akkor,majd rosszalkodok eggy kicsit a környéken
    Mondjuk elfoglalom az ottani városokat,és mindeggyiknek más ország kormányzóját ültettem az élélre.Akkor hátha jön sorhajó.
  • Kalózkapitány
    #3879
    Sorhajók általában abban a térségben jelennek meg,
    ahol háború zajlik.
    St. Martin és Barbados közötti térségben 3 nemzet
    van jelen eredetileg, esetleg a spanyolok is
    elfoglalnak ott egy-egy várost.
    Ha szinte mindenki harcban áll mindenkivel,
    akkor küldik a sorhajókat is Európa felől (a térkép jobb széle).
    Az 1680-as években jellemző ez igazán.

    Ha valaki elfoglalta az összes várost és
    például mindegyikben angol kormányzót nevezett ki
    a St. Martin és Barbados közötti térségben,
    akkor nem nagyon lesznek sorhajók arrafelé,
    mert azok leginkább háborús zónákban hajóznak.

    Sorhajó elfogása kipróbálható :
    játékhelyzet

    2 féle magyarítás :
    a játék magyarítása
  • Monoton
    #3878
    pár hónap
  • Kalózkapitány
    #3877
    SORHAJÓ

    Leginkább az 1680-as években jelennek meg a sorhajók,
    főleg 1685 után és főleg St. Martin, St. Kitts, Antigua...Barbados városok közötti térségben.
    Angol, francia és holland felségjel alatt hajóznak.
  • Plata
    #3876
    csak gyalog mehetsz,nem tart sokáig odaérni,pár nap.csak lödd be elinduláskor hogy merre kell menni,és utána ne térj el az iránytól,mert könnyü eltévedni.
  • Monoton
    #3875
    KÉrdés:



    Gran Granadaba csak gyalog tudok eljutni?

    mert folyót nem találtam :)

    gondoltam vmi indián kenuval felhajózok :P

    szval ez így elég gázos
  • Plata
    #3874
    Figy,tuti északra lessz vera cruztol,nem is messzire,nem nagy meló.vera cruz felett vaneggy félsziget,na addig kutasd át,akartam betenni képet de erre a vacak fórumra csak 20 kb-os képet lehet betenni.ami nagyon lol
  • PiszkosFred
    #3873
    Tudom hogy idegesito egy-egy kincs, es remenytelen. Lehet hogy pont kifogtad a kincsek kincset, amelyet ember sosem fog megtalalni ;] Ez esetben nekem midnig szerencsem volt, mert save/reload trukk nelkul is nagy nehezen, de osszejottek a kincsek.