4192
  • Gary
    #3952
    Hogy ne kelljen keresgélni a régi Pirates! leírásokat:
    A CoV 9, 10, 18, 20-21 és a '92-es CoV Évkönyvben jelent meg hosszabb, rövidebb cikk a témában. Az Évkönyvben pedig egy részletes kiegészítés.
    Itt föllelhető a kollekció: Sheme (Pettingmaster) oldala
  • Dragooon #3951
    hát tényleg nem követelmény, de sokkal kényelmesebb magyarul :P
    egyébként közben rájöttem a problémára, két fájlt nem másoltam át (pedig kellett volna). most már minden jól, köszi a tippeket!
  • PiszkosFred
    #3950
    Hogy mi a baj? Hát a válasz az, amit te is írtál, nem 100%os ezek szerint. Bár szerintem angol tudás nélkül is simán játszható, nem követelmény a nyelvtudás e játék kapcsán.

    ui: esetleg keresd meg a neten a korábbi - 80as évek végi, 90es évek eleji - CoV-okat (Commodore Világ), és ott fusd végig az akkori Pirates! leírást. Azt hiszem két számban írtak róla, egyik egy rövidebb volt, a következő számban pedig bővebben. Sőt, azt hiszem a 9x-es évkönyvben is volt egy hatalmas nagy tipphalmaz.
  • Dragooon #3949
    sziasztok! lenne egy problémám!
    letöltöttem a magyarítást elkezdtem vele játszani, de nem 100 százalékos :C
    pl ilyen van (nem szó szerint), hogy "bejön a kormányzó attractive lánya. + spanish szlúp"
    marhára idegesítő, nagyon sok mondat angolul van. tudna valaki segíteni, esetleg egy jó agyarítást adni, vagy elmondani, hogy mi a baj? köszi előre is
  • madtolyy
    #3948
    torrent (piratebay a barátod)
  • latnok
    #3947
    Hahó!

    Megvan mi volt a hiba! :)
    Kanál: Nem a tengeren történt a dolog, (ott mindig legyőztem:) hanem a rejtekhelyén.
    A hiba peig az volt, hogy rosszul emlékeztem, és nem 1640-ben, hanem 1620-ban kezdtem a játékot, így egy kicsit már öreg voltam hozzá...:)))
    Azóta újat kezdtem....
    Már túl is vagyok rajta. jelenleg 27 éves vagyok a játékban adataim a következők:
    -kalózok közül az első vagyok
    -flottám egy nehézfregattból és egy fregattból áll
    -összes rabolt arany 423 e
    -legyőzött kalóz (a 10-es listáról) 7
    -megtalált elveszett város: 2
    -megtalált rokon: 3
    -megtalált elásott kincs: 8
    -rokonok elrablója: kiiktatva :))))
    -kapcsolat: van egy gyönyörű angol feleségem :)
    -extra tárgyak: 20
    -kifosztott városok: 7

    aszem minden fontosat leírtam.
    edigi taktikám az volt, hogy kevés hajót támadok, nehogy sokan haragudjanak rám, így nyugodtan tuom keresni a rokonokat stb....
    HA megvan az össz. kincs, város, rokonakkor a panyolokat kiirtom...:) minden város átalakítok anolra, vagy hollanra. a franciákkal jelnleg is ezt csinálom.. had örüljenek azok a csigazabálók.
  • Kanál
    #3946
    az a lényeg hogy tengeren legyél jobb, én először kilőttem az ágyuit, aztán a vitorláit hogy csak egy helyben álljon, majd addig hajóztam körbe és tüzeltem kartáccsal ameddig csak 1 ember maradt a fedélzeten, így kb párbaj után 2 másodperccel megadja magát
  • Wreck86
    #3945
    ugrálj,meg gugulj le,és amikör kipörög,vágj oda,az talán segít.
  • swc777
    #3944
    JA IGEN ! PROBALTAM MEGVENNI DE SEHOL SEMMI !
  • swc777
    #3943
    HALI !
    SEGITSETEK ! FORMATTALNI KELLETT A GEPET ES ELMENT A JATEK PROBALOM KERESNI VALAHOL DE NEM TALALOK OLDALT A LETOLTESHEZ. HA VALAKI TUDJA HONNAN LEHET LETOLTENI 3 EV UTAN MEGKOSZONNEM ! UDV
  • latnok
    #3942
    egyszerűen az a baj, hogy amikor Ő vágni készül, én akkor a többiek ellen szúrni szoktam, de vele szemben nem sikerül..:(
    Ha pedig próbálok védekezni és elhajolok a vágás elől Ő simán vág még egyet...:(
    Valószínűleg csak béna vagyok....nem látok más magyarázatot.
    Kipróbáltam ellene a szablyát, katasztrofális eredmény....
    Vívótőr, kard amit fönn leírtam.
    Mindenki mást simán legyőztem...ha hajolt vágni én szúrtam, mivel ő hátrált nekem újabb lehetőség.....de a márki ellen semmi nem jön be. Aszem feladom, nem próbálkozok vele többet....pedig a 100 e arany jól esne.....
  • Wreck86
    #3941
    én 60 évesen fejeztem be a carriert,elvileg nem öreg a tied,akkor nemtom.tapasztallod,hogy lassúbb vagy,mint máskor,vagy valami?
  • latnok
    #3940
    1640-ben kezdtem, és most 1656 van.34 és sztem az nem öreg..vagy igen?
  • Wreck86
    #3939
    hány éves a karaktered,mert ha öreg vagy már eléggé,akkor nem fog menni a legyőzése és a legközelebbi pénz szétosztásnál nyugdíjba is mész.
  • latnok
    #3938
    Hali!

    Nos, sztem egész jól megy a játék.
    az össz elrejtett kincs megvan, már csak 2 kalóz van akit el kell kapjak.Rokonokból csak 2 van meg, de dolgozok a 3.-on is már. Eddig csak egy inka várost találtam meg, de megvan a főgonosz rejtekhelye, igaz csak 1 térképdarabból, de azon pont volt egy kő, amit megtaláltam a térképen. Igaz csak 79 a hírnévpontom, de a magánvagyonom 100 e. és a hajóm rakterében van 150 e arany. Vezérhajóm egy nehézfregatt, és van még két sima fregattom a flottámban.
    A problémám az, hogy a főgonoszt nem tom legyőzni. :( már 6* próbáltam, de nem megy. :(
    Az indiánok simán szétverve, de a főgonoszt nem tudom legyőzni a párbajban. Van valakinek ötlete, hogy hogyan járhatok sikerrel? (ja, billentyűzetről nyomom.
  • Wreck86
    #3937
    Pali,ez egy ezer éves mentésem te:P csak megtaláltam,amúgy tényleg tanulok,de hétvégén jövök tsre+bfezni:) panzer 2 sztem lehetne hétvégén.
  • latnok
    #3936
    nah szuper a játék!

    Aszem most már nem tanulok tovább, hanem kezdek egy újat! Amit végig is viszek.

    végre egy jó játék, ami tetszik is!
  • LSSAHPAUL
    #3935
    Lebuktál :D Még azt mondod hogy azért nem jösz bf-ezni mert tanulni kell :) És a panzer 2 multival mi lesz ?
  • Wreck86
    #3934
    na,végre olyan passba nvagyok,hogy fullra kijátszottam.minden van: nő,összes kincs+kalóz,4 elveszett város,összes tárgy,rokonok,montalban,szóval minden és 45 éves vagyok 800 fős kalóz sereggel kb 150000 arannyal:) ja és mind a 4 nemzetnél duke vagyok:)
    szerintem mostmár csak fosztogatni,meg térképet átrendezni fogok :D:D
  • dr Kotász
    #3933
    Én is azt csíptem, meg a Brig of Wart. A Royal Sloop néha kicsi egy-egy komolyabb város leveréséhez...
  • hzsolt
    #3932
    Én meg a király szlupra esköszöm! :)
    De tényleg!
  • Wreck86
    #3931
    én a fregattra esküszöm,nagyobb+több cucc fér ble,és több legénység is,ami egy ütközetehz tuti győzelem+város fosztásra is jó.hátrány picit lassúbb,mint a sloop.
  • latnok
    #3930
    nos mostanra végigolvastam a fórum vonatkozó részeit, úgy látom, hogy muszáj lzs szétosztani a pénzt. :( de akkor melyik hajót tartsam meg? a fregattot, vagy a király szuppot?
  • latnok
    #3929
    huh!

    Két napja játszom a játékkal, hát ez nagyon JÓÓÓÓÓ!!!!

    A 2. erősségi szinten kezdtem az 1600 évben, hogy megismerjem a játékot. Jelenleg van egy király szluppom, egy bigg-em (ha jól írom:) és egy fregattom. Mind a három pamut vitorlával, 2 tripla függőággyal, bronz ágyuval, finomított lőpor bronz lemez, vas szerk., 3 féle áyugolyó. 45 hónapja hajózom, 5. vagyok a kalózrangsorban, 2kalóz legyőzve. 43e aranyam van.
    amit nem értek:

    ennyi pénzel miért morcos a legénységem??? (már csak 70-en vannak, ami nagyon kevés. van hegedűm is, akkor mi a baj? ha lehet segítsetek. már próbáltam, hogy a városokban lelépjenek (eredetileg 120-an voltun, hagytam, hogy 50-ig elszökjenek, de az annyira kevés, hogy a fregattot nem is tom használni, így kellett felvegyek.) Hagyjak csak 1 hajót? (dnagyon szeretem a szluppot, és a fregattot is. (pl.: gálya ellen fregatt király! a szupp megy simán veri a többit, mert ugye nem tudják eltalálni.:)
    az egyik általam legyőzött kalóznak az elrjtett kincsestérképe is megvan, csak eddig nem tudtam megtalálni..:( a telje meikói öblöt át kellene néznem. :(

    előre is kösze a seítséget.
  • dr Kotász
    #3928
  • latnok
    #3927
    hali!

    Most kaptam a játékot. Eddig tetszik
  • Magic Boy
    #3926
  • dreamer73
    #3925
    Sziasztok !

    Bocs a tudatlanságomért, de nem tudjátok, hogy hogyan tudnám játszani a játékot Logitech Dual Action gamepad-del?

    A tánc, vívás enyhén szólva nehézked a numerikus gombokkal.

    Ne mondjátok kérlek, hogy a gamepad-re nem gondoltak az alkotók...
  • Magic Boy
    #3924
    Kellemes Karácsonyt nektek.
  • Magic Boy
    #3923
    Kellemes karácsonyt mindenkinek.

    Azért most kívánok kellemes karácsonyt, mert most elmegyek itthonról és előreláthatólag csak kedden jövök haza.
  • Tiati
    #3922
    Sajnos nem lehet.

    De interneten és helyi hálózaton (LAN) 2 gép
    összekapcsolásával lehet játszani, akár 16-an is,
    a 2006-os kalózos játékkal.
    Abban csodálatos a tenger látványa és isteni a
    legjobb hadihajóval menni.
    A legjobb hadihajó a man-o-war, egy úszó erőd,
    100 ágyúja van.

    Interneten jó kis erődharcokat lehet vívni és nagy hajócsatákat.

    a játék fóruma
  • Colton
    #3921
    Ebben a Game-ben lehet onlin-on játszani?
  • Kalózkapitány
    #3920
    Meg van határozva, hogy melyik városban keresik,
    oda kell vinni és a pénzt megkapod érte.

    Ha jó a tárgy, akkor azt fogadd el inkább...

    A tánc csak egy ügyességi rész, jó reflexek
    kellenek hozzá.
    Nem igazán fontos, hogy sok kicsi szivecske
    jelenjen meg tánc közben a nagy piros szív körül,
    az csak azt jelzi, hogy hibátlanul tudsz táncolni.
    Elég ugyanis a kézcsók a tánc végén, az már sikernek
    számít a hölgynél.
    De tánc előtt vegyél csizmát, majd báli tánccipőt
    a kocsmákban üldögélő emberektől,
    akkor sikeresebb lesz a táncod.

    Ha a tánc nagyon jól sikerül, akkor általában több tárgy közül
    választhatsz, amellyel a hölgy megajándékoz. :)
  • bigapó
    #3919
    nem emlékszem pontosan, de szerintem aki "körözi", annak a nemzetnek a városába kell elvinni. vagy nem? hú de rég volt már...
  • Magic Boy
    #3918
    Még 2 kérdés:
    Ha elkapok egy kémet/árulót/stb.. akkor hogy kapom meg érte a pénzt?
    Érdemesebb-e elengedni az ajándékért?
  • Magic Boy
    #3917
    Egy kérdés.
    Van már valami módszer arra, hogy tánc közben minnél többször sikerüljön a forgatás?
  • Magic Boy
    #3916
    Nekem sincs szívem kiveni a kedvencekből a topikot és most egy új kalandot is kezdek.
  • Gary
    #3915
    Pl.: INNEN valamelyik NOCD Crack majd csak jó lesz!
  • marczi
    #3914
    Hali, remélem tud valaki segiteni. Régi C64-es kedvencem a progi. A mostani progit letöltöttem a netről képfájlokként és igy installáltam, de inditásnál CD-t kér. Ezt ki lehet valahogy játszani? Próbáltam az alcohol120%-ot, de hibát jelez. Légyszi segitsen vki. köszi
  • Tiati
    #3913
    A segítség itt található :

    http://google.com

    Ott ezt írd be :

    "Sid Meier's Pirates!+buy"

    27,95 dollár

    itt még kapható.