4192
  • zoleee20
    #3992
    És nem tudod, honnan tudom ezt a trainert letölteni? Egyébként lehet, hogy
    1 játék után belátnám, hogy ez így mégsem élethű, meg furcsa is, de azért kipróbálnám.
  • PiszkosFred
    #3991
    Van olyan trainer, amely kikapcsolja a jatekban az "oregedest", es igy akar 1990ben is kalozkodhatsz :) Mas kerdes, hogy tenyleg szukseges e, hiszen ez az a jatek, amit barmikor barmilyen korulmeny kozott elmeny ujra es ujra jatszani. C64en szerettem bele, azota van permamensen mindig egy Pirates a gepemen - csak a verziok valtoztak az idok alatt :) - de sosem akartam orokeletu lenni. De ha neked ez a vagyad, keresd meg a Pirates! trainereket, es hasznald ezt az aging on/off funkciot.
  • zoleee20
    #3990
    Igazából nekem nem azzal van gondom az osztozkodással kapcsolatban, hogy elfogy a pénzem, mert amire okvetlenül kell költeni, az a hajók fejlesztése, javítgatása, és ha kereskedsz, akkor ott is. A legnagyobb problémám az osztozkodásnál az, hogy kb. fél év telik el ilyenkor, a játék meg szvsz ehhez túl rövid, hogy ezt megengedhessem magamnak. Azt hiszem 18 évesen kezdődik el a kaland, és 20-24 év múlva már visszavonul a muksó. Ált. kétévente kell osztozkodni, az azt jelenti, hogy ha 24 év játékidővel számolunk, akkor már eleve 6 évvel kevesebbet játszhatsz, a minden osztozkodáskor elvesztett fél évvel számolva.

    A bug közben megoldódott, csak egy picike szigeten csinálta ezt a gép, máshol működött. Nincs olyan cheat, ami meghosszabbítja a játékidőt?:)
    Alapból nem szoktam cheat-elni, de ez a játék nagyon bejön, csak sajnos számomra nagyon rövid, ennyi idő alatt én képtelen vagyok felkeresni mind a 4 rokonomat, legyőzni mindegyik kalózt, és megtalálni a kincseket.
  • bigapó
    #3989
    pénzosztás nemcsak azért kell, mert elégedetlenek. a végső elszámolásnál számít ha jól emlékszem, hogy mennyi vagyont gyűjtöttél magadnak, ezt meg csak így tudsz szerezni. ha meg 4-5 emberig fogyasztod őket, akkor is el kell hagyni pár hajó, legénység nélkül nem hajóznak:)

    persze te tudod, hogy hogy játszol, de szerintem nem véletlenül van benne a zsákmányosztás.

    amit írtál jelenség, az meg szerintem bug. magyarítás van fent? lehet, hogy az csinálja. tegyél fel új patch-et ha nincs még felrakva. nekem ilyen gondom nem volt.
  • zoleee20
    #3988
    Sziasztok!

    Sztem nem kell szétosztani a pénzt, én azt szoktam csinálni, mikor már lázadnak, hogy egy nagyobb hadihajót megtámadok, mert azon sok katona van, és egyből nekihajózom. Kardozás közben pedig igyekszem minél tovább elhúzni a kapitány legyőzését - szinte végig védekezem-, és ez alatt a harcoló katonáim szinte mindegyike elesik. Mikor már csak 4-5 katonám van, legyőzöm a kapitányt, így megszereztem a rakományt és a hajót, és sok elégedetlenkedő meghalt:)
    A zsákmányelosztásnak csak hátránya van: elveszik a pénzed, veszítesz pár hónapot, csak a vezérhajód marad meg, és amúgy is lecsökken a legénységed.
    Egy kérdés: mikor partraszállok, mindig azt írja ki, hogy túl messzire kerültem a parttól, menjek vissza a hajóra, vagy valami ilyesmit, leokézom, majd megjelenik a figurám egyedül, a viz közepén, sehol a sziget, ahová kikötöttem. Az mi lehet, így nem tudok kincset keresni meg persze a rokonokat sem.
  • PiszkosFred
    #3987
    Gyalog.
  • Snow76
    #3986
    Kérdés: Panabába vagy Gran Granadába hogyan lehet bejutni?
  • Snow76
    #3985
    Halihó! Köszi a segítséget, minden működik, élvezem baromira! :)

    Még egy kérdésem volna, ami ettől független.

    Tud valaki abban segíteni, honnan lehet szerezni ISO formátum alakitó progit, amely jól használható, és nem korlátozott verzió?
  • Wreck86
    #3984
    Én soha nem játszottam még magyarítással,így ezt tudom ajánlani,ami talán segíthet.
  • Wreck86
    #3983
    nincs mit:)
  • Snow76
    #3982
    Egy gyors segítség kéne! A 100% os mgyarítást feltettem, és lecseréltem a letöltött fileokra a régieket, mégis csak kissebb részben lett magyar a játék. Persze tudom hogy lehet angolul játszani, de mégicsak ez lenne az igazi. Tudja valaki mit kell csinálni pontosan?
    :(
  • Snow76
    #3981
    Köszi a segítséget, végra fut a játék, kezdek újból beletanulni.
  • Snow76
    #3980
    Hali!

    Hogyan oldottad meg a ,agyar nyelv ügyét, nekem ugyanez a bajom és még nem tudtam kezelni?
  • Wreck86
    #3979
    annyi csak hogy *iso filek,daemon toolsba be install,nemtom hogy van e hozzá crack,ha kell majd keresünk:)
  • Snow76
    #3978
    Köszönöm a segítséget!

    A telepítés evidens vagy vannak trükjei?

    :)
  • Wreck86
    #3977
    http://www.torrentspy.com/torrent/380195/Sid_Meier_s_Pirates_PC
  • Snow76
    #3976
    Valakinek a segítségét kérném!

    Lehet hogy én vagyok a pancser de minden kiséretem arra hogy megszerezzem a játékot sikertelen maradt!
    Valaki tudna segíteni, hogy végre megszerezhessem?
    Az emilem [email protected]

    Előre is köszönöm :)

  • Adler
    #3975
    köszönöm szépen, akkor majd igy csinálom

    nekem csak a c64 volt flottám, itt nem használtam eddig, bár gondolom komolyabb városok megtámadásakor jobb, ha több emberem van:)
  • dronkZero
    #3974
    Ha már itt tartunk...
    Eléggé durván befolyásolható egy-egy város fejlődése. Ha új kormányzót kap, akkor a város vagyon a ugrik meg. Ha beér egy katonai konvoj, a serege lesz nagyobb, ha emigránsok érkeznek, akkor meg a népesség nő.

    Szépen lehet keresni azzal, ha emigránsokat, kormányzót kísérgetünk egy városba, viszont a katonákat még elkapjuk a tengeren. Így nagy, zsíros, de könnyű a zsákmány.

    Nekem előbb-utóbb mindig előjön az a problémám, hogy megtelnek a hajók, és igen nehéz olyan városokat találni, ahol a minimálisnál több árut meg tudnak venni... Általában ilyenkor szétosztom a zsákmányt, mert akkor pénzzé teszik az árut is.

    Hm. Fel is pakolom most ezt a játékot, megint megjött hozzá a kedvem... :)
  • Plata
    #3973
    De meglehet csinálni,csak a katonaság létszámát lekell csökkenteni 100 alá akkor feladják és teválaszthatsz kormányzót.Én úgycsinálom hogy sikeres város ostrom után ujra ostromlom amíg 100 alá csökken a katonaság.Akkor tuti a siker
  • Adler
    #3972
    üdv
    a c64 verzioban a városokat el lehetett foglalni- olyan zászlót kitűzni, akit éppen szolgálok - eddig nekem ez nem sikerült, ez rangfüggő vagy a politikai helyzettől is függ?

    csak most kezdtem pc
  • furfang
    #3971
    itt mindenhez van
  • Wreck86
    #3970
    az a bázislap,más ilyen Pirates-es magyar oldal nincs.Crack okés :):)
  • 3P
    #3969
    A CRACK-re vonatkozó kérés törölve.
  • 3P
    #3968
    Ja és még annyi, hogy találtam egy hazai rajongó oldalt, ezt. Az volna még a kérdésem, hogy van-e esetleg még másik oldal is, bár nekem ez is nagyon tetszik.
  • 3P
    #3967
    Sziaszrtok!
    Eddig nem volt szerencsém a Pirates-hez (anno csak C64-en tóltam a nagy őst és ott az egyik legnagyobb kedvencem volt. Most nyáron van egy kis időm, így bele is vágnék.
    Találtam hozzá magyarítást, de az az 1.0.2.0 verzióhoz van, ahhoz való patchet is találtam, de NOCD cracket nem találtam a GCW-n sem (csak lengyel verzióhoz, az meg ugye nem ok). Ha nem túl nagy kérés, kérlek adjatok hozzá linket, esetleg az 1.0-hoz való magyarítást is megköszönnék, de ugye az meg gondolom kicsitbugosabb.

    Próbáltam eredetibe beszerezni, de sehol nem látok (online külföldről meg nem rendelek).

    Elpőre is köszönöm a segítségetek.
  • Diodi
    #3966
    www.depo.hu

    Ott szinte mindent meg lehet venni időnként...
  • Diodi
    #3965
    Bocsi, ez az Age of Pirates fórumba szólt...
  • Diodi
    #3964
    A legkisebb fokozaton, mert ott mindent ki lehet próbálni.
    Ott lehet gyorsan teleportálni a hajót. Az gyorsítja a játékot.
    Magasabb fokozaton lassabbak a hajócsaták, mert nincs teleportálás.
  • Snow76
    #3963
    Még egy kérdés?
    Van valaki aki eladná az eredeti játékát?
  • Snow76
    #3962
    Kérdés?
    Letöltöttem a játékot de az indulásnál hiányolja a binkw32.dll file-t.
    Ha letöltöm és bemásolom a system könyvtárba, akkor hibaüzenetetet küld, hogy bithibás a file.
    Tud valaki segíteni?
  • Wreck86
    #3961
  • ringsted
    #3960
    Köszi a tippet, sikerrel jártam!
  • Wreck86
    #3959
    torrent:)
  • ringsted
    #3958
    Segítsetek! Honnan tudnám megszerezni a játékot? SOS
  • bigapó
    #3957
    Én meg most kezdtem el egy új kalandot:)) mintha tegnap fejeztem volna be, de mégis minden új:))
  • PiszkosFred
    #3956
    No akkor igy teljes a tortenet, koszonom ;] Egyik cimboram CDket selejtezett, es akkor csaptam le arra a CDre, amelyen a CoVok anyagai voltak. Azt hittem melleklet volt, de ezek szerint nem. Bar szinte az osszes CoV megvan, orultem egy ilyen digitalis tartalomnak is anno.
  • Gary
    #3955
    [OFF]
    Pontosítanék! Az a CD Ultra volt (újság nem járt hozzá), de csak az első négy számában (96/1, 96/2, 97/1, 97/2) volt benne a CoV-ok teljes szöveganyaga. A későbbi CDU-k már csak a PC Ultra anyagát tartalmazták.
    A PCU csak sima papírmag volt, CD melléklet nélkül. Később lett a Joker nevű kiadványuk, amihez volt CD, de hogy azon volt-e CoV archívum, most nem tudnám megmondani.
    [ON]
  • Dragooon #3954
    köszi a linket és a tippeket^^
  • PiszkosFred
    #3953
    No akkor meg annyit hozza, hogy anno amikor megjelent a CoVbol lett PC Ultra - vagymiaszosz -, annak az elso lapszamai kozul az egyik tartalmazott egy CDt, amelyen az osszes CoVban szereplo leiras (ismerteto, leiras, tokmak, talan meg az elsosegely is) megtalalhato volt interaktiv, digitalizalt formaban, es a cikkek menthetoek voltak .txt formatumban. Esetleg meg innen is levadaszhato a Pirates (es sok egyeb regi jatek) ismertetoje.

    Valamelyik felvazolt lehetoseg csak segiteni fog, udv a fedelzeten Dragooon ;]