644
Az orosz csoda kivesézése :))
  • Zsolti9014
    #524
    általában szerintem 10-15% maximum amit engednek, esetleg ha találsz rajta egy-két kisebb hibát, javítani valót, akkor lehet arra hivatkozni. mivel ennél pl. kifejezetten írja hogy irányárról van szó, talán 100-ért odaadná, de szerintem az alatt nem.
    persze ez eladófüggő. nekem az unónál 30 ezret engedtek annak idején.
  • matyi0323
    #523
    Ez tényleg ott van, szerintetek mennyit lehet alkudni?:D:D Max én olyan 80 E-ért gondoltam:D
  • Zsolti9014
    #522
    Használtautón van egy pár szép. Pl. ez sem olyan rossznak tűnik.
  • matyi0323
    #521
    Értem, sajnos az a baj, hogy felénk nem nagyon lehet kapni.. csak 4-500000 Ft-ért, azért annyi picit már sok érte:)
  • ladarevolution
    #520
    Műszakival rendelkező, állapottól és műszaki hosszától függően 80-300e Ft
  • matyi0323
    #519
    Hali, érdeklődnék, hogy egy 1300-as "kockalámpás" lada milyen árban mozog? Ilyen 20km-res használatra kellene. Ha valaki tud viszonylag olcsón, akkor légyszi dobjon egy privit, köszi!
  • Csabesz6
    #518
    Nekem konkrétan egy nagy nyáltócsában áll tegnap este óta a billentyűzet:D
  • Zsolti9014
    #517
    ez már elég régóta fenn van, gyakran nézegetem. :)
  • öregember
    #516
    simán kéne !
  • öregember
    #515
    cikk

  • Csabesz6
    #514
    :)
  • Vlala #513
    Ez így van, a kispolskim is legurít hét litert, ha olyanja van. Vagy ha nekem van olyanom, hogy pörgetni kell, és bele kell nyúlni a karbiba, mer' a Józsi aszonta, hogy 140-es fúvókával jobban megy...

    Normálisan kell beállítani, normálisan kell vele menni, máris nem eszik a Zsiga olyan sokat, mint amennyit kibír.
  • Zsolti9014
    #512
    Én viszont a Fiatot védeném meg. Az én autómnak is megvannak a problémái de ez nagyrészt az előző gazda hozzá nem értő mókolásának eredménye. Ezt leszámítva, ha gondok voltak is vele, soha nem hagyott ott még sehol, mióta pedig hozzáértő szerelő foglalkozott vele, a fogyasztást leszámítva semmi baj nincs vele. Éppúgy indul pöccre mínusz 20 fok körül, mint plusz 30-ban. Rozsda akad rajta, de nem sok, éppen annyi, ami egy 16 éves gépen még elfér. Persze ha az előző gazdi rögtön orvosolta volna, még ennyi sem lenne, de lassan-lassan megoldjuk. A sokat szidott elektronika meg egyébként német Bosch, az olasz Marelli megbízhatóbb ezekben az autókban. :D
    De persze van némi igazság abban a mondásban, hogy az olasz autó szerelem, éjjel-nappal szerelem. :D
    Bár én még most is azt mondom, hogy vannak típushibák, szériahibák, de megfelelő gondoskodás esetén a legnagyobb tragacs is hálás társ lehet.

    Ezzel együtt nem akarok senkit Fiatra beszélni, az sem kizárt hogy egyszer még Ladára váltok én is.
  • maffioso
    #511
    fiat szoba se jött mert tapasztaltuk már sajnos a régi olasz megbizhatoságot
    sajnos nemtudom h milyen lesz de én vagy a ladát v a civicet szeretném
  • toretto r34
    #510
    Én nem szeretem mikor szidják a ladát hogy sokat eszik. Nekem egy 07-esem van és viccen kivül vegyesbe 7,5-8, de ebbe benne van az hogy rugomis. Jól kell beállitani a karbit olyannak kell hozzányulni aki ért hozzá. És ha tuningba kezdenek sokan elszurják mert ők okosabbak mindt egy szuromi vagy egy havassy, és ő jobban befuvokázza, és akkor jön a korom, mert sokat kap vagy, nincs benzin és nem megy. Szal lehet tuningolni is és akkor egy 120lóval megeszik 12-őt, nem huszakat, mert igaz a mesterek megkérik a munka árát de nem esszik sokat és lépis a technika.
  • Zsolti9014
    #509
    Hát igen, pl. Fiat Unóknál (ezreseknél) 5-7 liter közt van a nagy átlag. Amikor az enyémet megvettük, 4-6 litert mondtak rá. Na, ebből a 4-et alapból kiröhögtem, de a 6-ban reménykedtem. elsőre 7 körül evett, szép lassan ilyen-olyan gondok jöttek elő, közben a fogyasztás egész 11,5-ig ment fel (mégegyszer: ezres!). Legutóbb 9,5 volt, de ugye most nincs már olyan hideg. Ezért gondolkodom én is Ladában minden tankolás után. Mondom magamnak, ettől többet az sem enne, és az a típus vagyok, aki hamarabb fordul meg egy igényes Zsiguli után, mint valami új gépcsoda után. Viszont az Unómat meg imádom. :D


    Múltkor jöttem hazafelé, körforgalomból jön ki egy Wartburg meg egy eléggé új BMW. Mindenki nézi a BMW-t, én meg megszólalok: de szép ez a Wartburg! Amúgy a BMW is kedvenceim közé tartozik, de a régebbi típusokat mindenből jobban csípem szinte.


    De tényleg, városba én ezres Swiftet, vagy 1.0 esetleg 1.1 Unót ajánlanék. De mint mondtam, az Uno is produkálhat érdekes fogyasztást.
    Viszont ha felmerül a Lada, arról soha nem beszélnék le senkit! :D
  • ladarevolution
    #508
    városba mondjuk nem ajánlom, gázzal nincs mondjuk saját tapasztalatom, de kb. 9-10 liter megeszik gázból városba.

    Én mondjuk városba vennék egy 1000-res suzukit azt' jó'van, ha olcsón kell megúszni az üzemeltetést.

    Mondjuk én is városba használom a Ladám 90%-ba, de egyrészt én eleve Ladát akartam másrészt vidéki város, szal dugók meg ilyenek nincsenek, emiatt városba se eszik sokat annak ellenére h benzines 1500-ös, nyáron rövidtávokon (2-5km, leáállít kihül, majd megint 2-5km... szóval nincs 5km-nél több folyamatos üzem) használva megáll 8 literbe.

    Amit a gazdák általába mondanak arra meg nyugodtan rátehetsz kb. +1litert :D
    Nem csak Ladánál, hanem minden márkánál, sőt Ladánál levonhatsz egyet mert 10-ből 9 szarul van beállítva és túlfogyaszt, szóval jó beállítással sokat lehet javítani rajta.
  • maffioso
    #507
    főleg város lenne és nemtudom megsaccolni de használnám rendesen...
    de most szobajött más pl egy civic ami csak 5-t eszik vagy akörül...szoval egyelőre teljes homály van, majd eldől de vonz a lada nagyon
  • ladarevolution
    #506
    Mire akarod használni?
    Várhatóan mennyi lesz az éves futása?
    Ebből mennyi város, főút, autópálya?

    A benzines se eszik sokat, csak ha el van hanyagolva.
  • Csabesz6
    #505
    Szerintem jó a sima benzines, csak be kell jól lőni a karbit(karbikat:P).
    Meg persze nem árt egy rendesen karbantartott blokk bele.
  • maffioso
    #504
    most fogok kapni egy ladát, a tipus még a jövő kérdése de vagy 2101 05 v 07 szal más nagoyn nem kell, de benzin-gázosat akarnak anyámék mer h sokat eszik
    ezzel valami tapasztalat? hozzányulni igy mennyire nehezebb v kockázatosabb?
  • Csabesz6
    #503
    :)
  • ladarevolution
    #502
    Az 500e akart lenni szerintem :)
  • Csabesz6
    #501
    Ilyen szép példányt így elbaszni.Öccázé viheted...
  • Zsolti9014
    #500
    el is vitték, azt hiszem.
  • Zsolti9014
    #499
    Na, most találtam egy 2103-ast a használtautón, 100-ért. Friss műszaki, zöldkártya. Mondjuk van benne 195000 km az igaz. De a kevéske kép alapján nem csúnya.
  • Zsolti9014
    #498
    igen, ritka és drága is.
    van itt Ózdon egy ütött-kopott, eladó 250-ért, de mostmár arra sem esküdnék meg hogy az nem 2106-os. :D
  • ladarevolution
    #497
    Hát az itthon elég ritka. De tényleg szép.
  • Zsolti9014
    #496
    személy szerint a 2101-es ezerkettes az egyik kedvenc, de mostanában a 2103-asokért meg vagyok bolondulva (értsd: pár éve). :D
  • Zsolti9014
    #495
    Hát igen. Nem is iszik, inkább vedel.
    Mióta nálam van 6,8 volt a legkisebb fogyasztás.
    Aztán felugrott 11,4-ig, most legutóbb szinte kerek 10-es, pedig már nincs túl hideg sem vagy ilyesmi. Benzinpumpa, lambdaszonda, stb. csere megvolt. Ötlet meg már nem nagyon van.
    Ja, aki nem tudná, annak mondom, hogy ezres Unóról van szó. :D
    Vezetési stílus szinte mindegy neki, direkt megpróbáltam egész óvatosan menni, és nem lett kevesebb, sőt.
    A rövid utak is ugye problémát jelenthetnek, de azért injektorosoknál ez már kevésbé kellene hogy befolyásolja a fogyasztást, meg azért 10 km körüli út egyszerre mégsem 2-3 km. Továbbá a 6,8-as fogyasztás is ugyanilyen távokon volt.


    A válaszokat pedig köszönöm Nektek. Apának volt 2 ezerkettese is, 8-ból ki tudott jönni vele ha muszáj volt. Továbbá az is a Lada mellett szól hogy azt a családban többen is becsukott szemmel is képesek megjavítani, az Uno sem egy bonyolult szerkezet, de azért más világ. Csak ne szeretném ennyire. :D
  • ladarevolution
    #494
    ja és 4-es váltó, 3,9-es difi.
  • ladarevolution
    #493
    Igen, ugyan az található.

    Széria konfigurációkra vonatkoztatva:

    A kislöketűek (1.2 és 1.3) kicsit többet esznek mind az 1.5-ösek. Itt pár decire gondolok.
    Venni mindenképp 1.5-öst érdemes.
    Egy jó állapotba lévő fogyasztása:
    nyár:
    országút (tényleges 90km/h nem óra szerinti) 6,2-6,8 között széltől és útviszonyoktól függően. Nem mindegy h az alföldön mész tök síkon vagy a mecsekbe :) Szar minőségű hullámos utakon szintén a felső érték felé tendál.
    városba 7,5-8,5 között ha nincs dugó és vidéki városi forgalmat nézünk 8 alatt megállhat, persze nem napi 2x2km-t megtéve végig szivatóval.

    Télen országút ugyan annyi, városba hosszabb utakat feltételezve nem sokkal több 9be megáll, de pl én minden nap használtam 2x3km-re ráadásul a két út között visszahűlt, és csillaggarázsba áll szóval minkét indítás után a motor hőmérséklete mondjuk -5fok volt. Így végig szívatóval, mer ilyen rövid idő alatt kb mire leállítom 30fokot mutat a vízhőmérő. Így evett 9körül télen papásan vezetve. Ami annyit jelent nálam h ezeken a 3km-es utakon 2500 felett nem nagyon volt a fordulatszámmérő mutatója :)
    Meg ezekre az adataimra jellemző h én nyomatékból autózok szóval ha nem sietek sehova akkor a lehető legelöbb elváltom 4.-ig városba is 2000-2300 körül elváltok minden fokozatot. Persze van kicsit odalépek neki, mert a forgalmi körülmények úgy követelik, vagy csak olyan kedvem van, de nagy általánosságban alacson fordulaton használom és hidegen soha nem forgatom 3000 fölé.

    Rohadt nagy melegbe kicsit csökkenhet a városi fogyasztás rövid távokon használva. Nem mindegy az autónak se h sima 20fokos a motor indításkor, vagy a napon álló 40fokos motort indítod el.
  • Csabesz6
    #492
    :D Iszik az Uno?:D
    Amugy én specko nem tudom, hallottam már rémes 15 literes városi fogyasztásokat is Ladánál, de szerintem ez egyrészt az urban legend számlájára írható, másrészt a szarul beállított karbiéra és rossz állapotú motoréra.Szerintem egy viszonylag jó állapotban lévő, nem szétkúrt Lada városban elmegy 7-8 literrel, országúton 6l.Személyes tapasztalatom nincs, csak tipp.
  • Zsolti9014
    #491
    A 2103-asban és a 2107-esben ugyanaz az ezerötös blokk található?

    És egy kérdés:

    Mennyit esznek nektek a gépek?
    Főként a 2101 és 2103 érdekelne, de komolyan: őszintén. :D
    Minimum, maximum, átlag, elsősorban város, napi 2x10 km körüli utak. Tél-nyár, minden érdekel.
    Ugyanis jelen pillanatban az autóm (nem Lada) fogyasztásával vannak gondok, aztán ha már valami leeszi a gatyámat, az lehetne Lada is :D

    Köszi
  • Zsolti9014
    #490
    igen, bocs hogy nem javítottam. de a már itt tartunk akkor a Havassy-tengely kötőjeles kellene hogy legyen.
  • ladarevolution
    #489
    Tök jó, én iwiwen láttam párszor.

    Bár ahogy elnézem ezis az elírt verzió. Mert nem "Speer" hanem "Sperr". Ezt nagyon sokan helytelenül írják. A szó a német sperren igéből származik, melynek jelentése zárni, bezárni, becsukni.

    Más:

    Putyin lehet a Lada mentőangyala

    Keleten a helyzet változott - moszkvai veterán autók
  • DIESEL DOG #488
    Jó kis szöveg!
  • Csabesz6
    #487
    Nekem is mutatta msnen:DDDDDDDDDDDDDDDD
    kegyetlen
  • Zsolti9014
    #486
    A következőt Bardocz nevű fórumozó másolta be a Vicctopikból a Pannónia Rally topikba:



    Nincsen VFTS Ladám. Nem vagyok versenyző és nem hordok overált. Európa egyik legszebb és legjobb autóját vezetem, és rajtam kívül még több ezer autótulaj tudja, mire gondolok, ha azt mondom tolóváltó. A fordulatszám simán elhagyja a 8000-et, és nem örülök, ha az emberek összekeverik Balázs Öcsit Balázs Palival...
    Büszkén gondolok a kereklámpásra, az 1500-ösre és számos más Lada típusra. Szeretem a Havassy tengelyt, a 45-ös Weber-t, a speer difit és a hosszú egyest. Itt élek Európa szívében. Keresztben menésben mi vagyunk a császárok, és igenis a Lada a legjobb kocsi a világon. Lada, én így szeretlek.
  • Ritschie
    #485
    Ezek ebtegek.Láttam ilyen videot BMW 535-el is.Az ilyen ember nem normális...Nem is szeretnék komolyabban hozzászólni, mert meglehetősen trágár szavakkal illetném őket.