2190
Notebook vasarlassal kapcsolatos tanacsok
  • games4ever
    #2070
    Sziasztok!

    Megvettem végülis hétfőn azt a gépet, frankón szuperál, bár tényleg bizonyos mértékig használt, mivel visszavett gépből újították fel, de nagyon tetszik. Egyenlőre linuxot raktam fel rá, az xp-vel majd később állok neki szórakozni(ha lesz egyáltalán kedvem, mert egész megtetszett a linux:) ), vista viszont nagyon nem szimpatikus(bár az lenne az optimális). Eladó srác nagyon jó fej volt, csak ajánlani tudom a boltot ha valaki notit szeretne venni.:) Egy dolog nem tetszik csak a gépben, az pedig hogy az akksi nem bírja túl sokáig, kb másfél-két órát, dehát nemis olyan rossz az egy ilyen fogyasztású gép mellett:D Szóval megvagyok vele elégedve:)

    Segítséget pedig köszönöm;)
  • zoli47
    #2069
    Olcsó. Ugyanolyan mint a többi ebben a kategóriában.
  • no1r
    #2068
    halihó!
    lenn egy kérdésem... mi a véleményetek erről a notebook-ról? semmi információt nem találtam róla más helyen, csak a linken...
    minden észrevételt és tapasztalatot szívesen fogadok!
    Asus x52sg-ap176
  • steone
    #2067
    ennyivel még mehet 100 fölé, ez az msi sem tűnik rossznak, köszi
  • Solten
    #2066
    Ühüm.. De ez 114.900,-Ft brutto. Azt hittem a keret nem lehet 100 felett :D Akkor már inkább: link Sokkal jobb benne az IGP (radeon x1270).
  • steone
    #2065
    köszönöm, az msi egyébként megbíható, én ezt nézegettem, mert a toshiba-ról hallottam azt, hogy nem nagyon van vele gond

    http://notebook.hu/notebook/toshiba/sat/toshiba_satellite-l300-11g
  • Solten
    #2064
    Hi. link
  • steone
    #2063
    üdv all!
    Laptop, notebook vétel előtt állok, 100ezer forint körüli laptop kellene, különösebben nem izmos hardware kell, wlanon keresztül fog csatlakozni a routerhez jobbára netezés és filmnézés lesz a funkciója.
    Szóval az elvárásaim a stabilitás, wlan, dvd író és minimum 2 év garancia.
    Én toshiba-ra gondoltam, talán az tűnik megbízhatónak.
  • steweee
    #2062
    írok ide is.

    nagyon gyors és fontos segítségre lenne szükségem. a laptopom leesett a földre, és megfolyt a monitorja. ahhoz keresnék alkatrészt olcsón, vagy hasonló teljesítményű helyettesítő gépet. akkor viszont a roncsot is el kellene sütni vmennyiért

    fujitsu siemens amilo L7300-x

    kétéves, használtan vajon mennyit érne, ha jó lenne a monitora is?

    előre is köszönöm a válaszokat, remélem nem gond hogy ide (is) írtam
  • xxdani
    #2061
    itt szerintem a kulcsszó a "jogilag használtak" nem pedig fizikailag de ha hülyeséget írok javítsatok ki.
  • games4ever
    #2060
    Csak nem akarok már idiótának tűnni ott a boltban amikor bemegyek:D Gondolom megértitek, mert ez a dolog most így elég homályos nekem.
  • games4ever
    #2059
    Sziaszok!

    Felmerült bennem mégegy kérdés mikor még most olvasgattam ennek utána:

    A renew programban résztvevõ termékeket a HP két nagyobb csoportba sorolta:

    1, A RENEW besorolású termékek jogilag újak, rendelkeznek a hp 1, 2, vagy 3 éves nemzetközi garanciájával és támogatásával, valamint a Microsoft valamely operációs rendszerének szoftverlicenszével. Ezek a termékek vagy beragadt készlet, vagy meghiúsult üzlet miatt váltak a program részévé, illetve elõfordul, hogy bemutató/minta darabok voltak, vagy éppen kifutott konfigurációk/modellek. Továbbá szeretnénk felhívni figyelmét, hogy a HP-Magyarország által nem forgalmazott termékek (összes HP pavilion és COMPAQ presario típus) garanciája és támogatása hazánkban jelenleg sajnos nem érvényes. Ezért minden esetben azt javasoljuk, hogy bármilyen HP-COMPAQ termék vásárlása esetén saját érdekében válasszon a business class (üzleti) sorozatból, hiszen ezen típusok hazánkban hivatalosan forgalmazottak és támogatottak.

    1, Az ASIS besorolású termékek jogilag használtak, nem rendelkeznek a hp 1, 2, vagy 3 éves nemzetközi garanciájával és támogatásával, valamint a Microsoft valamely operációs rendszerének szoftverlicenszével sem. Ezekre a termékekre cégünk (NOTEBOOK STORE Kft. - 4 éve a hp renew program hivatalos partnere, 2004, 2005 és 2006-ban a legnagyobb HP Renew forgalmat lebonyolító cég mo.-on) vállalja a minimum 1 éves teljes körü garanciát (itt szeretnénk felhívni figyelmét, hogy más cégekkel ellentétben, nálunk a garancia az egész termékre, így annak akkumulátorára is vonatkozik) és támogatást, így kérdés, illetve esetleges panasz esetén hozzánk kell fordulni. Ezek a termékek vagy beszámításos, vagy visszavásárlásos üzlet miatt váltak a program részévé, illetve elõfordul, hogy garanciális esetek, vagy cseregépek voltak. A hp minden ASIS kategóriájú gépet az újraértékesítés elõtt letesztelt és ha szükségesnek látta tökéletesen felújított (mindezek ellenére, az esetlegesen elõforduló hibák kiküszöbölésére, illetve az Önök teljes elégedettségének elérése érdekében cégünk szigorú tesztnek vet alá minden a HP renew program keretében érkezett terméket).

    Lehet hogy hülye vagyok, de ezt nem igazán értem. Akkor ezek most használt gépek, ez azt takarja? Mert használtat 1 év garival nem nagyon szeretnék akkor venni, az úgy nem a legjobb. Akkor lehet hogy mégiscsak másikat kellene néznem. Ha valaki elmagyarázná ezt nekem akkor megköszönönném;)
  • games4ever
    #2058
    Oké;)
    Majd akkor megnézem a boltban hogy mekkora a különbség, mert így a számok nem olyan sokat mondanak aztán döntök hogy mennyire felelne meg a kisebb vagy nagyobb kijelző.
    Köszönöm a segítséget
  • Match
    #2057
    Azért a dv6000 széria között nézz szét szerintem a nagyobb TFT miatt.
  • games4ever
    #2056
    Rendben;)
    Köszönöm a gyors választ;) Hétfőn megyek majd venni, előtte gondoltam megkérdezem itt, mert szeretem hozzáértők véleményét is kikérni mielőtt egy "számomra" drága cuccot veszek.
  • Match
    #2055
    Sztem korrekt, vedd meg. Pavilion jó gép, de azért érdemes szétnézni, van belőle 15.4-es is (leglábbis én kicsinek találnám a 14.1"-t)
  • games4ever
    #2054
    Sziaszok!

    Egy kis segítségre lenne szükségem. Énis most szeretnék venni egy laptopot a szülinapomra és hát nem nagyon vagyok otthon a témában. Ami számomra fontos lenne hogy legyen megbízható és jó minőségű, főleg netezésre és filmnézésre lenne meg 1-2 régebbi játékra, de nem a legújabb játékokkal akarok majd játszani vele, mert tudom hogy úgyis hamar elavulna, de viszont egy ár/érték arányban jó notit szeretnék venni. Pénzem az most 140k lenne rá.

    Néztem is egyet, ez lenne az:
    ez itt a második, 140k-ért:)
    Véleményeket, tanácsokat szívesen fogadok és köszönöm előre is.
    Márkákat nagyon nem ismerem, de a hp az amiről azt hallottam hogy jó és megbízható, de ha mondotok még párat jó érvekkel, akkor könnyen meggyőzhető vagyok:)

    Köszönöm mégegyszer előre is;)
  • Match
    #2053
    Nekem ugyan nem ilyen van, de szintén vistával adták. Úgy néz ki, hogy van egy partíció a vinyón, amin rajta van a vista install, plusz kapsz egy recovery cd-t, amivel fel tudod tenni (pozitívum hogy akkor már beállíthatod hogy ne ilyen 70 gigákat adjon a vistának :))
  • teddymac
    #2052
    http://www.pcx.hu/?action=termekOldal&azonosito=14897

    ha vesz az ember egy ilyen készüléket jár hozzá a Vista home lemezen is vagy csak gépen van fent és kész ?
  • Solten
    #2051
    link1

    link2
  • Gyocsika
    #2050
    Értem, és van valami hasonló ebben az árban? Tudnál esetleg még valami ajánlani? Köszi
  • Solten
    #2049
    Jóval erősebb benne a VGA.
  • Gyocsika
    #2048
    Köszi én is ez vagy az Acer TM között gondolkodtam, mert Aceerbe 250-es vinyó van. Mivel jobb az Asus?
  • Solten
    #2047
    Hello. link
  • Gyocsika
    #2046
    Sziasztok!

    Ezt a másik topikba írtam, gondoltam ide is belinkelem.
    Előre is köszi!
  • Solten
    #2045
    Hi. ASUS F5SL-AP152
  • Solten
    #2044
    Most már az EeePC 1000H-ra
  • trapped
    #2043
    Hi
    Sztetek ezek közül melyik éri meg a legjobban?
    http://ipon.hu/dodiff/items/26653,27794,28170
  • V43 1105
    #2042
  • Solten
    #2041
    Hi. Az biztos hogy a HP a legsz@rabb a csúcs gyenge Via-val. MSI Wind-re szavazok (10" TFT).
  • rOzzy
    #2040
    Hello!

    A nyár végén/ősz elején szeretnék egy pici notit venni.
    A négy kiszemelt áldozat:

    Asus EEE 901 (atom 1.6GHz 533MHZ FSB, 1GB DDR2 667MHz, 20GB SSD, 6600mAh)
    MSI Wind(atom 1.6GHz 533MHZ FSB, 512MB DDR2 667MHz, 80GB HDD sata, 4400mAh)
    Hp 2133(Via c7-m 1.2GHz 200MHz FSB, 1GB DDR2 667MHz, 120GB HDD, ~4400mAh)
    Acer aspire one (atom 1.6GHz 533MHZ FSB, 512MB DDR2 667MHz, 8GB SSD/80GB HDD, ~4400mAh)

    Szerintetek melyik a legjobb választás?

    ja, a RAM nem nagyon mérvadó, mert akármelyik lesz, 1 Gigával fogom használni.
    Melyik a gyorsabb: SSD, vagy sata HDD?

    Köszi!
  • zoli47
    #2039
    Integrált cucc rlz, pont annyit tud amennyit kell, és semmivel se fogyaszt többet mint kéne.
  • Nandusz
    #2038
    Az Intel-nVidia párosítás sokkal jobb.
  • TheRaven
    #2037
    Szerintetek melyik a jobb?
    AMD Athlon X2 TK55 1.8Ghz /Intel Centrino Duo T2370 1.73Ghz
    és
    ATi Mobil RadeOn HD2400 /nVidia GeForce Go 8400
  • Solten
    #2036
    Zsír, csak azért kérdezem mert 100k alatti gépekben is láttam ezt az IGP-t, így még finomabb.
  • GAthersw
    #2035
    Intel GM965 chipsetjével szerelt integrált cucc, alacsony fogyasztású!, új driverekkel támogatja a DX10et, az intel képjavító technológiáit, HWes Pixelshader 3.0. Filmnézésre, régi játékokhoz (Cossacksozni, Mafia, Max Payne, PoP trilógiával szoktam rajta játszani) tökéletes és nem szívja le az aksit 1:40 alatt mint a Go 7600 GTm (mondjuk a 17"os panel is többet fogyaszt rajta) Szóval szerintem a vele szemben állított elvárásoknak több mint megfelelő.
  • Solten
    #2034
    Hm, ez a GMA X3100 "mennyire jó"?
  • palm pilot
    #2033
    Ez egy hivatásos flémer, nem először csinálja. Sajnos ezeket itt sose moderálják.
  • GAthersw
    #2032
    Ha tényleg csak ennyire akarod használni, akkor pl. ez az Esprimo a 3 év garanciával megfelelő lehet, vagy valami thinkpad. Ha mégis néha el akarsz futtatni 1-2 játékot akkor érdemes lehet kevesebb garis, gyengébb összeszerelésű,de jobb videókártyával szerelt notit keresni.
  • GAthersw
    #2031
    14-18 közt, nincs 1 éves reg és itt kicsi rigózol, nem lesz hosszú itt a pályafutásod kis barátom. Elküldheted a sarkalatos hszeimet PMben és mélyen magamba nézek.

    Solten: Ismerem a notebookchecket, sőt a G86 hibáival már közvetlen közelről is volt szerencsém találkozni, sajnos, de ennyi pénzért, ha már AMD, akkor TL-XX. MK38 egy egymagos nyugdíjazott darab új laptopot nem szabad venni amiben ez ketyeg. Mindenesetre amit írtam nem támadó jelleggel szántam, még, ha az önjelölt kiskatona rögtön rá is harapott.