259
Kinek volt már? Mitől lehet?
  • Zsoldos
    #99
    Nem tudom volt-e mar irva, a deja vu jelenseg oka pontosan fel van deritve, szintiszta biologia. Egy ritka kis agymukodesi anomalia okozza ezt az erzest. Szoval annyira nem kell "dimenzio"s magyarazatokba merulni ezzel kapcsolatban :)
  • Maco13
    #98
    "Alvási légzészavar : leáll a légzés. Aki nem ébred fel erre, az meghal"
    Valóban?? :)))))


    Amúgy nekem is vannak deja vu-im, de én csak képeket veszek észre, pillanatok ugranak be, hogy ezt már láttam valahol, pedig biztosan nem történhetett meg ebben a dimenzióban mert tök új helyeken van.
  • sz4bolcs
    #97
    köszi szépen!
  • ivjoe
    #96
    Ide ígértem a pszichológia jegyzetet az álmokról?
    Ha igen:
    Első
    Második
    Harmadik
    Negyedik

    Francba! Lagzik a netem!
  • sz4bolcs
    #95
    köszi
  • ivjoe
    #94
    Ezt az agyat megnézem. Pszichológiából asszem tanultunk ilyesmit, hogy álmok, álmodás, de szartam rá, meg már rég meg kellett volna tanulni, úgyhogy többé már nem kérik! :DDD Ha lesz valami érdekes bescannelem!
  • ivjoe
    #93
    Nekem is voltak ilyesmi álmaim. Egyszer haveromék lakásában menekültem vagy 20 kutya elől, már nem tom hogyan, de mindet elintéztem, arra viszont emlékszem, hogy mindig ki-be ugráltam az ablakon. Visszagondolva vicces volt. :DD
  • akyyy
    #92
    hogyan befolyásolhatom hogy miről álmodjak?? pl én a kocsinkról akarok álmodni mit tegyek?
    Chevrolett Lacetti
  • sz4bolcs
    #91
    Régen voltak olyan álmaim, hogy annyira azonosítottam magam az álmom szereplőjével, és annyira intenzíven "éltem" meg, hogy amikor reggel fölébredtem, bűntudatom lett, hogy miért ébredtem föl meg hogy "áhhhh.. valóság :()" Ez már beteges is volt szerintem

    Van még sok álmom, csak ezekre reagáljon valaki! :)
  • sz4bolcs
    #90
    Na jó ezután álomnaplót fogok vezetni, mert elfelejtettem egy álmom, ami akkor nagyon bennem volt, miután álmodtam. Addig leírom egyik utolsó (de visszatérő) álmom. A visszatérő ebben a magasság és a félelem. Van egy magas ház lifttel, sok szinttel, és az egész olyan rozoga, hogy minden pillanatban összedőlhet. Általában ilyen házakban menekülök valaki, vagy csak a félelem elöl. Vagy csak vagyok fönt kapaszkodok, és félek attól, hogy most összedől az egész alattam, vagy bent vagyok a liftben, és félek, hogy leszakad. Volt mikor nagyon magas, de vékony torony felhőkarcolóba mentem föl lifttel, (világos volt, és valahol messze voltam nyaralni, tehát nem ismerős vidéken) és mikor fölértem, kinéztem a mindenség fölött, éreztem a szabadságot, de olyan természetellenesen, és féltem is tőle, mint a magasságtól is.
    Utolsó álmom is ilyen volt, csak itt sötét.. sok szintes sok emeletes rozoga sötét ház + éjjeli sötétségben. Mentem föl lifttel, és féltem attól, hogy összeomlik, vagy leesek. Megálltam egy magas szinten, kiszálltam, a ház oldalra dőlt, mint egy ferde torony. Egyszer csak elfogott egy érzés, hogy mitől félek? Mi történhet velem? Igazából itt nem vált tudatossá az álom, de a félelmet egy olyan kellemes érzés váltotta föl, hogy "minden mindegy" és hogy mindent megtehetek, nem kell félni semmitől, mert semmi nem történhet velem. Elindultam a folyosón, és benyitottam jobbra egy szobába. És ott volt egy ismerős csaj, mintha rám várt volna és gondoltunk egyet, elkezdtünk dugni nem szerelemből, csak hogy kihasználjuk egymást, tehát nem gyengéden. mert miért ne... És itt volt a vége. (ja ...reggel nem volt foltos az alsóm!)

    Volt még álmom, ahol alienek elleptek mindent és ilyen doom féle folyosókba kerültünk egy iskolányi túlélővel, menekültünk folyosóról folyosóra, szobáról szobára. A végén már csak egy templom, de inkább pince vagy kriptaszerüség maradt 20 embernek, és bezárkóztunk. Aztán valahogy hirtlen kitisztult minden, és kimentünk az épületből, és örültünk, hogy túléltük.

    Vannak álmaim, amikor talált kinccsel manipulálok, hogy mit arra nem emlékszem, de a tárgyaknak, amiket meg akarok szerezni/megszerzek a kincses ládából az hatalommal bír. Volt ilyen, hogy kis érmeszerüséget szereztem meg a ládából, és azzal kellett valamit csinálni, hogy továbblépjek a pályán(?) (igen régen diabloztam) Aztán az volt mindig csalódás, amikor eltűnt a mágikus ereje, és rájöttem, hogy ugyanolyan tárgy mint a többi, és visszaraktam a ládába a helyére.
  • flashX
    #89
    Ki tudja?
  • sz4bolcs
    #88
    Gondolom ők már álmodnak ilyenkor :)
  • flashX
    #87
    Háát, Dzsini és Cat az agy a fórumon. ;)
  • sz4bolcs
    #86
    Ennyi? :))) Gondoltam okoskodhatnátok kicsit
  • flashX
    #85
    Ez is...
  • flashX
    #84
    Érdekes...
  • sz4bolcs
    #83
    Az is hozzátartozik, hogy régen sokkal intenzívebben értek a hatások. Most 19 évesen kicsit megfáradtam, lehiggadtam, de sokkal kipihentebb vagyok, passzívabb, és közönyös, de kiegyensúlyozatlan. Ez nem jó ilyen korban, érzem én is, de ez is én vagyok. A régi elmúlik, újak jönnek, talán egyszer én is régiúj lehetek. Az irányított álom nekem is mindig bejött, de soha nem gyakoroltam. Ha azt mondom, hogy most erről, vagy arról fogok álmodni, akkor arról is fogok. Persze most nem érdekel semmi annyira, hogy képes legyek álmomban is azzal foglalkozni, mert fölösleges izgató kérdéseket kéne föltennem magamnak, amire nincs szükségem. Vagy mégis? :))) Tudatos álommal is így voltam. Először random jött elő, aztán utána már mindig előjött, ha tudatosan akartam álmodni. Bár nem tudom mennyire tudatos bármely ilyen álom, talán csak a tudatosság érzése van meg, a tudatosság nincs.. Végülis azt is csak úgy álmodod, hogy tudod, hogy álmodsz. :-) Na erre válaszoljon vmi álomkutató :)
  • sz4bolcs
    #82
    Ilyen deja vuem nekem is volt. Reggeli ébredés+tudtam a híreket. Nekem régebben éjjelre mindig be volt kapcsolva a rádió, mert szerettem, ha alvás közben sem áll meg az életem, nem éreztem olyan ürességet, mielőtt elaludtam. Ilyenkor gondolom én sokkal több információ, külső inger (hang) terheli az agyat, én ráadásul érzékeny vagyok a hangokra. Van/volt egy pár szám, ami kedvencem, de ritkábban játszották, mint a többit. Éjjel miután elaludtam, és játszották a számot, amit talán pár napja vártam, álmomban előjött a szám, és reggel azzal az érzésre ébredtem. Volt, mikor nem éjjel adták a számot, hanem elég kora hajnalban. Én mindig későn keltem, mondjuk 7-kor, de amikor hajnali 4-5 körül megszólalt a szám a rádióban, akkor volt, mikor álmomban végigment a dal, vagy csak feléig, és félig fölébredtem rá, azzal a rohadt jó érzéssel, de a zene még szinte csak az elején tartott, és végig élvezhettem, elmormogtam amég végigment. Tipikus tompa ébrenlét, ha lehet egyáltalán ébrenlétnek nevezni, de csodálatos. Aztán rádió amit hallgattam lezüllött, már nem kapcsolom be többet éjszakára, többet már nem adták a számokat, amiket szerettem, talán egy pár címét soha nem tudtam meg, és már el is felejtettem. A többit viszont leszedtem gépre, és megvannak MP3ban, vagy CDn, de így amikor éjszakára berakom őket a winampba, és úgy megy a zene gépről, már nem érzek álmomban semmit, nem álmodom meg, és nem okoz örömöt. Üresen alszom el, és kelek... De az agyunk egy része mindig ébren van. Ezt az ébredéses dolgot a zenére szerintetek melyik része idézi elő?
  • sz4bolcs
    #81
    Nekem volt már szerencsém pár tudatos álomhoz, és minél többet gondoltam rá nappal, annál többször jött elő alvás közben, de mostanában már nem foglalkozok vele. Elég az életem, nem akarom még az álmaimat is én irányítani. Deja Vue-m is régen volt, pedig az is gyakran előfordult régebben...
  • Hege11
    #80
    Hali, nekem már sokszor volt Deja Vue-m. Nem ilyen nagy dolgok, mint amiket itt olvasok, hanem apró dolgok, hogy úgy éreztem, hogy ez már egyszer megtörtént. Elég érdekes átélni ezeket az eseményeket....
  • flashX
    #79
  • ivjoe
    #78
    Kicsit? Úgy összeszartam magam,hogy utánna ki kellett lapátolni a kocsiból!
  • flashX
    #77
    Hi!
  • Hege11
    #76
    Hali mindenkinek:)
  • flashX
    #75
    Kissé elvonja a figyelmedet, ugye?
  • ivjoe
    #74
    Na azért az időutazás is felvet 1-2 paradoxont!
  • ivjoe
    #73
    1. A szemes dolog télleg kamu!
    Nekem is rossz a szemem, de nem ennyire durva: #35 Én "csak" nem tudom 1cerre használni a kettőt! Ráadásul az egyik szemem full jó, a másikon 1,5 dioptria van, némi cilinderrel! Tehát az egyik szemem nem továbbíthatja később az infót, mert nem is használom a kettőt egycerre! Ez azt jelenti, hogy nem látom az anaglif (amit kék-vörös szemüveggel kell nézni) képeket!

    2. Nekem egyszer volt egy 10 perces deja-vuem, ha ezt annak lehet nevezni:
    Mikor általánosba jártam, asszem 8.-os lehettem (de régen volt!), reggel mindig úgy ébredtem, hogy 6:30-kor megszólalt a rádió és csak 7:00-kor keltem fel. A rádióban kétszer mondták be a híreket. Egyszer 6:30-kor, majd mégegyszer 7:00-kor. Vagy nem! Már nem emlékszem. Lényeg az, hogy egyszer elaludtam és mikor felkeltem pont a híreket mondták be. ÉS ÉN SZÓRÓL SZÓRA TUDTAM ŐKET! MINDET! Hát, elég durva volt átélni!
    Eccer volt vezetés közben Deja-vuem. Hát... qrva xar volt!
  • Tetsuo
    #72
    lol
  • samcarter
    #71
    Igy ez egy tipikus időutazó.
  • samcarter
    #70
    Egy virtuális részecskepár modelezhető egyetlen részecskeként, ami körbe-körbe rohangál a téridőben, emiatt önmagának az oka. Egy időmetszetet nézve két részecskének látszik, és az egyik visszafele halad az időben.
  • SZU
    #69
    Pedig a múltba utazás is mint olyan, lehetetlen.

    A jövőbe utazás meg másodpercről másodpercre megy, csak életciklusnak hívják...

    Én inkább az időutazást úgy képzelem el, mint a Sliders féle utazgatás a párhuzamos síkok között. Mert azonos dimenziókban nem lehet időutazni az időparadoxon miatt.

    Szerintem.
  • Hege11
    #68
    Az időutazásról csak annyit, hogy szerintem nem lehetséges, mert ha jobban belegondol az ember akkor rájön hogy lehetetlen, legalábbis a jövőbe utazás biztos
  • Hege11
    #67
    Hali mindenkinek, most regeltem a fórumba és érdekes ez a topic, valaki jöjön csevegni :)
  • SZU
    #66
    Már átestem pár időutazáson, nem nagy kaland, de fárasztó.

    Mikor Moszkvába mentem repülővel, már is 4 órát utaztam előre a jövőbe, de onnan Nürnbergbe meg 6 órát vissza a múltba ;).
  • flashX
    #65
    Időutázis biztos van. De az másik topik.
    Majd olvasgatok
  • samcarter
    #64
    Idõutazás
    HUW PRICE is currently Professor of Logic and Metaphysics
  • samcarter
    #63
    Inkább azt mondanám, durva.
    Keresek valami linket.
  • flashX
    #62
    Érdekes elmélet.
  • samcarter
    #61
    Van egy olyan elmélet, miszerint az idő 'valójában' visszafele halad. Eszerint a jövőre vonatkozó megérzések nem mások, mint jövőemlékek.
    Csak számunkra a folyamatok időrendisége máshogy realizálódik.
  • flashX
    #60
    Na igen, csak a pontos okot még keresik.