259
Kinek volt már? Mitől lehet?
  • Monoton
    #139
    :O

    nahh ez de zavaros

    szval sztem deja vue nem az amit megálmodtunk hanem amit már egyszer átéltünk
  • fsgh
    #138
    ez egyáltalán nem biztos mert ha azt a pillanatot megálmodtad csak nem emlékszel az álmodra és átéled akkor olyan rzés mintha átélted volna már 1x. vagyis szvsz ez az álomból indul ki:P
  • Monoton
    #137
    és minél többször megéljük annál nagyobb az esély a változtatásra :)
  • Aquir
    #136
    a Deja vu csak az az érzés hogy mint hogyha már azelőtt megélted volna azt a pillanatot :)
  • Monoton
    #135
    nekem is volt hasonlo csak már elfelejtettem :)

    első deja vue m 10éves koromban volt és a "középpontjában" a sültkrumpli volt :D
  • fsgh
    #134
    na akkor most 2 féle deja vu van?! egyik amit megálmodod és átéled másik meg hogy 2 dolgot élsz át egymás után..!?
  • sz4bolcs
    #133
    Ja az elég faja. :D
  • Aquir
    #132
    Nekem 3x volt ugyan az a Deja vum, azt mondtam magamban, hogy uristen, ezt ezt már 2x megéltem, és egyszer már mondtam rá deja vut!! :)

    másból lehet hogy már többször volt, de attól a deja vutól kicsit leálltam egy pillanatra :)

    nem régen történt, most vasárnap:)
  • fsgh
    #131
    nekem erre van egy elméletem hogy mitől lehet!: nem bonyolult:p sztem azt éljük át amit már 1x megálmodtunk vagyis megálmodjuk a jövő egy kis pillanatát amit el is felejtünk csak akkor tűnik rém ismerősnek amikor átéljük azt amit megálmodtunk... nekem ilyen még csak 1x volt (igaz csak 16-vok) amikor elütött az autó:S(csak a visszapilantoja a homlokomat de 40km/h-val az is kellemetlen:S de mind1)és a földön voltam láttam a kocsit lefékeni és iszonyúan ismerős volt a szitu ahogy ott fekszem stb....
  • CheAteR88 #130
    ha alszok ha nem akkoris ilyenek a szituk:S
  • Monoton
    #129
    nekem gyakran van!

    bár mostanában nem volt :)

    de az benne a jó hogy váratlanul jön
  • Monoton
    #128
    pontosan mindent

  • Aquir
    #127
    öö, este aluggy :D
  • CheAteR88 #126
    az mi?:
    néha olyan komám van hogy nemtom:S
    ébren is vok meg nemis de máshol járnak a gondolataim(pl melo közben:S) amikor becsukom szemem:S
    olyan szinten fáradt leszek seperc alatt hogy már utána semmihez nincs kedvem de 10 perc lapátolás(melo)után ki vagyok pihenve:S
    ez mitőlvan?:D
  • Aquir
    #125
    nekem érdekesen többször volt - van dezsa vűm :)
  • Ron Ragm
    #124
    eddig csak egyszer volt dezsavűm, hátborzongató alkalommal kapcsolatban, de az az egy elég is volt
  • Aquir
    #123
    de csak egy dolgot láttál előre, vagy azt hogy pontosan mik és hogyan fognak történni abban az öt másodpercben? :)
  • Monoton
    #122
    én egyszer 5 mpre előre tudtam mi fog történnni :)
  • sz4bolcs
    #121
    Akkor én nagy álomidéző lehetek, mert emlékszem az álmaimra. Persze nem azt mondom, hogy mindegyikre, de nagyon sokszor szoktam. Volt olyan, hogy egy héten naponként 3-4 álmomra emlékeztem, hétvégére össze is gyűlt tisztességes mennyiségű adag olyan 15, és emlékeztem rájuk. De nem vett el sok időt az "elemzésük", mert erősen emlékszem az álmomban fellépő érzésekre. Van néhány álmom, amiknek viszont több jelentősséget tulajdonítok, van például egy álom, amit körülbelül két éve álmodtam, de még azóta is amolyan etalon.
  • mate317
    #120
    Én azt hallottam, hogy valamilyen számunkra fontos pillanatokat élünk meg deja vu-nek, nem tom ez mit takar pontosan. De én pl. tudom befolyásolni, meg tudom szakítani, mert "emlékszem" valami rosszra ilyenkor, szal elkrerülöm
  • aqspd
    #119
    3. Ha nem sikerül az álomidézés:
    - próbáljuk ki az esti álompajzsot!
    - elalvás előtt próbáljuk felidézni eddigi álmainkat!
    - elalvásunkig próbáljuk megtenni ezt!
    - Ekkor remélhetőleg álmunk végeztével egyszerűen vagy újralátjuk azt felkelésünkig, vagy azonnal felkelünk.

    A 2-es talán könnyebb! Elsőre semmi sem sikerül! Hát ennyi
  • aqspd
    #118
    2. Ha nem emlékszünk az álomra, és érdekel minket, próbáljuk az álomidézést! Ez egy olyan folyamat, amellyel megpróbáljuk visszahívni emlékezetünkbe az álmot. Ez nem mindig sikerül, még a legnagyobb mestereknek sem. Ha az álom túl mélyre jutott el az agyunkba (túl védett), szinte lehetetlen visszahozni. Az álomidézés folyamata:
    - Gondoskodjunk a teljes csendről! (hallgas zúgást a rádión, olyan hangerőn, hogy mást ne hallj! tipp)
    - üljünk kényelmes helyzetbe, majd összpontosítsunk emlékeinkre (tipp: kezd az elalvással!)
    - Várjuk meg az elalvás pillanatát!
    - Ekkor összpontosítsunk álmunkra!
    - Engedjük lejátszódni újra a múltat, az álomig!
    Nekem már sikerült!
  • aqspd
    #117
    Valahol ezt olvastam:

    A deja vue használata(nem pont ez volt a cím):

    1. Az éjszakai álom gyakran megvalósodik (deja vue). Ennek kétfajta oka lehet:
    - Az ember annyira kíváncsi vmire, vagy fél vmitől, hogy saját magát arra kényszeríti, hogy meglássa azt
    - Itt az álom van elől, ami csak álomként jön létre, és az embert ez az álom annyira érzékenyen érinti, hogy belehajszolja magát abba a helyzetbe
  • sz4bolcs
    #116
    na ez az, amit jóslásnak nevezünk, és több köze van a cirkuszhoz, mint a deja-vue-hoz.
  • berlinboy6329
    #115
    Ilyen nekem is volt csak én azt éreztem ami 1mp múlva fog következni.
  • sz4bolcs
    #114
    jaja.. jó kis flash
  • petko000
    #113
    nekem ez a de ja vu dolog sokáig csak annyit jelentett, hogy szószerint 1mp-ig azt éreztem, hogy ez a jelenet egyszer már megtörtént.. mostanában viszont hosszabbak, vagyis inkább olyan, mintha több lenne egymás után. pl. valaki leejt egy tollatt, aztán egy másik ember mond valamit, azon páran nevetnek, és ezek között van egy kis szünet, de mindegyiket külön-külön de ja vu-ként élem meg..a végén pedig úgyérzem, hogy bakker ez az utóbbi 10mp egyszer már megtörtént!
  • Tetsuo
    #112
    Így van, márcsak egy feszülős hacuka kell és összejövök Nyúlánykával! :)
  • flashX
    #111
    Jah, persze
  • ivjoe
    #110
    Erről már volt szó! Én nem használom egyszerre a két szemem!
  • flashX
    #109
    Az a lényeg, hogy az agyad egyik féltekéje hamarabb észleli mint a másik, és elraktározza, és amikor a másik is észleli, akkor deremedsz meg mert már láttad vhol.
    Vagy:
    Az alternatív magyararázatokból sose fogyunk ki :)
  • Zsoldos
    #108
    Nem tudom hogy tudtal masok hallatara elore josolni 1 vagy 2 masodpercet, az alatt egy mondatot sem birsz kimondani. Meg a sajat cselekeidet sem tudod erdemileg befolyasolni ezalatt, igy te sem tudhatod, nem-e vagy becsapva. Ebben a jelensegben pont ez a durva, hogy lova teszi az embert, mindenki 100% valoszerunek erzi mikor ateli, mert tok ugyanaz a hatasmechanizmus zajlik le a valos esetben is.

    Mondjuk ha attol jobban erzed magad, itt es most mind elismerjuk, hogy paratlan szuperkepessegek birtokaban vagy, de ezzel vagytok mar nehanyan.. :)
  • Tetsuo
    #107
    Bocs, de nem értem mi nudli? Ha 1-2 mp-et előre jósolok, akár mások hallatára, az agyi anomália? Ez szuper. :)
  • Zsoldos
    #106
    Hat, 1-2 masodpercet irtal... Nem lebecsulni akarom vagy ilyesmi, de az nudli :) Pont egy deja vu szeru hatas. Arrol gozom sincs mennyire egeszseges, ha ilyen gyakori.
  • Tetsuo
    #105
    Az #57re ez nem magyarázat. :)
  • Zsoldos
    #104
    Sajna mar nem emlekszem hol volt. Idegsebeszeti iromanyokat kell megnezegetni.
  • Zsoldos
    #103
    Ez egy olyan agyi anomalia, ahol ugy erzed, hogy emlekszel ra, es mar ismerted korabban. A temporalis lebeny tumorai peldaul nagyon gyakran okoznak deja vu tuneteket a betegekben. Ez a lebeny vegzi az ismeretanyag elraktarozasat, affele memoria kezelo kozpont. Pl ha visszakuld egy teves jelentest, hogy te ezt mar ismerted, egyaltalan nem tudod megkulonboztetni attol az erzestol, hog tenyleg ismerted. Persze a jelenseg elott gozod sem volt rola, tobbek kozott innen ismerheto fel a turpissag.

    Sokan emiatt szeretik jovobelataskent meg hasonlo termeszetfolotti cucckent szamontartani.. Pedig ez a tunet meg csak egy kis hal a vizben.. Ennel meg megdobbento dolgokat tudnak okozni az agyi zavarok. Amugy mestersegesen is kivalthatok ha bepiszkalnak (persze a paciens nem jar jol..). Sima dejavutol egeszen a komplex hallucinaciokig.
  • tomcat1
    #102
    szóval, ha nekem gyakran vam dejavu-m akkor kihagy az agyam!
    -------------egyébként egyszer tényleg olyan érzésem volt ami már egyszer megtörtént -tán álmomban, de biztos hogy nem agyhiba volt mert tisztán emlékeztem rá.
  • Maco13
    #101
    a dimenziós dolgot nem gondoltam komolyan csak nem találtam rá jobb szót. Sajnos tanulnom kellett a dimenzió pontos definícióját : ((
  • ivjoe
    #100
    Cikket tudsz adni?
    Ja, és ték!