259
Kinek volt már? Mitől lehet?
  • lck
    #59
    Egyszer este a TV-ben valami jégkorongmeccs összefoglalóját adták. Egész idő alatt tudtam hogy mennyi lesz a végeredmény. Annyi lett. Csak utána kezdtem el gondolkodni hogy előtte se tv-t se rádiót, sajtót stb. nem nézten, tehát nem is tudhattam az eredményt. Úgy rémlett mindha megálmodtam volna.

    Egyszer meg vezetés közben valahonnan beugrott egy kép, mint ha valakit elgázolnék. 2 nap mulva ugyanott elütöttem egy őzet.

    Mondjuk nekem diddig csak ez a 2 esetem volt.
  • gazdi
    #58
    OFF: Úgy érted szkeptikus vagy az ezoterikával szemben... ;)
    ON: Igen, a jelenség létezik. A kérdés az, hogy az esemény észlelésekor keletkezik-e a hamis emlék, miszerint ezt már láttad.
  • Tetsuo
    #57
    Velem is szokott ilyen lenni, de ez hihetetlen. Úgy érzem magam mint 1 "ufólátó" aki látott egy ballont s utána zöld lényekről beszél..
    Mivelhogy magyarázat az nincs rá.. de télleg úgy történnek a dolgok ahogy mondjátok.
    Ha van ilyen képzetem vagyis egy erős gondolatfolyam beugrik a nagyonközeli jövőről (a szemszögemből), akkor próbálok semmit nem tenni ill nem erőlködni gondolatilag, így akár 10-15 másodpercig is eltarthat. Nekem ez kb a rekord, de mondjuk havonta megtörténik.. Bár van hogy több hónapig semmi, szerintem összefügg a lelkiállapottal.
    Az elején a képzet a jelenről szól sztán átmegy a jövőbe (ami elég LOL, de ezt tényként kezelem hiszen tapasztaltam) s többször is néhány(1-2) mp-re előre látom az eseményeket.. ez a hallás, látás, szaglás érzésekre is kiterjed. Sztán meg végiggondolom hogy ez most mi a fene volt, s milyen jó érzés..

    Azért írtam ilyen pontosan mert alapvetően materialista/akademista (bár ez utóbbi nem biztos hogy azt jelenti :) vok, szeretem az objektivitást és eleve pesszimista vok a tudományon kívüli dolgokkal (ezotéria), de ezt én tapasztaltam s teljesen tudatomnál voltam közben, szal a Deja Vu létezik az tuti!
  • flashX
    #56
    ;)
    Nagyon érdekes jelenség.
  • Sephi
    #55
    Nem lehet kozbeavatkozni szerintem mert amig felfogod magat a jelenseget addig elmulik... engem pl kiraz totalisan a hideg :D
  • Sephi
    #54
    Jeszus ebben a pillanatban volt egy akkor Deja Vue-m hogy jaj...
    Eszmeletlen mennyire mas idoben ereztem magam par madospercig!
  • flashX
    #53
    én amikor deja vu-m van utcán pl. akkor én vagy élénken figyelem mi fog történni vagy teljesen megmerevedek és csak nézek, de közbeavatkozni még nem próbáltam, annak is eljön az ideje..:P
  • Wing Rockling
    #52
    Régen éveken keresztül tudatos álmaim voltak éjszakánként, de most már csak látom hogy mi történik, nem irányíthatom magam.
    A legutóbbi álmom érdekes volt: uránércet bányásztak, a háttérben egy rakéta silót láttam, aztán hirtelen 10 méterre voltam az atomrakétától. Fehér ruhások mászkáltak körülötte és írkáltak valamit a noteszeikbe. Aztán elém került egy nagyító, és azon keresztül néztem az atomot. mint minden álom, ez is jelenthet valamit, de hogy mit, azt ki tudja?
    Alapból erre sem emlékeztem, csak arra, hogy valamit álmodtam, de meditáció közben visszajöttek a képek.
  • Borg
    #51
  • degenerator
    #50
    hm
  • Augustus Gigo
    #49
    sok heylen írják így, attól függ melyik nyelven használod/latin, angol/
  • I.C.ram
    #48
    talán deja vu, és nem vue.
  • Augustus Gigo
    #47
    megeshet:D
  • LittleL
    #46
    Megálmodhatnám már igazán a lottószámokat is, nem ?
  • Balo
    #45
    Ez a tudatos alvás már nekem is működött, épp két-három napja, de nem is ezért gondolkodtam előtte, hanem mert csak úgy, és működött
  • LittleL
    #44
    Velem is fordult már elő ilyen deja vu.
    Pl: Megyek az udvaron valahová, aztán valahogy eszembe jut, hogy ez a helyzet már volt valamikor.
    És látom, hogy mi fog történni, megállok egy pillanatra, elgondolkozok, minden stimmel, az idő, a hely
    mindent láttam már egyszer régebben pontosan..
    aztán látom, hogy mi fog történni, én meg elkezdek teljesen mást csinálni, mert tudtam, hogy ennek nem lesz jó vége, ha ugyanazt teszem, mint az álmomban.
  • Sadun Tryst
    #43
    Tudatos alvás:
    Nekem már nagyon sokszor bejött, hogy az ágya mikor lefekszem aludni, akkor nem rögötn csukom a szemem, hanem elkezdek gondolkodni azon a dolgon, vagy arról a személyröl, akiröl vagy amiröl akarok álmodni. És vagy bejön, vagy nem. Ez nem 100% technika... :)

    Deja Vue:
    Nemtudom miért de nekem sokszor van Dézsavüm... De mintha ezt már írtam volna... :D
  • Evil
    #42
    olyan mar tortent velem hogy az almom megtortent velem, kicsit fura erzes volt ugyanazt atelni ketszer.
  • Lynx_TWL
    #41
    meg az, hoy bekttan, hogy deja vu, és azt akaorm csinálni ami az álomban történt, de úgy érzem,h ogy most biztos olyat mozdultam ami nem úgy volt, aztán rájövök, hogy még mindig deja vum van, aztán egyszercsak abbahagy:)
  • Lynx_TWL
    #40
    nekem mostanában deja vu a deja vumben van:)
  • Laalee
    #39
    érdekes film a témában: vanilla sky. ajánlom
  • Laalee
    #38
    hasonló topik a témában
  • Balo
    #37
    Nekemis előfordult már, de én szellemekre gyanakszom...
    Komolyan.
  • Gregi
    #36
    Azt a rohadt...
    Nálam nyáron kezdődött ez a lámpás dolog. De tényleg, abban a pillanatban, amikor elhaladtam a villanyoszlop melledt, az égő kialudt. Pontosan akkor, mikor egy vonalba kerültem a villanyoszloppal.
    Azóta már többször is előfordult velem, szóval már tényleg nem tudom, hogy mit gondoljak. Főleg azok után, hogy kiderült, nem csak velem fordult elő. Az biztos, sok hülye elméletet felállítottam rá.
  • selwik
    #35
    Ez érdekes elmélet. De nekem az egyik szemem nem jó, gyakorlatilag csak van a helyén, tudom mozgatni meg minden, de nem látok vele, mivel az ideg halott. Tehát nem is továbbíthat az agy felé semmit. Mégis vannak deja vu-im nekem is, a leglehetetlenebb szitukban/ról.

    Pl. az egyik legnagyobb parám az utcai lámpa. Mintha állandóan akkor égne ki egy körte, amikor elmegyek mellette. Bambulok magam elé, baktatok vhová a sötétben, és egyszer csak elalszik a lámpa melletted. Nem egyszer, nem kétszer fordult már elő.
  • Shiver
    #34
    én azt olvastam erről a dologról mert utána jártam - de ne kérdezzétek már hol- hogy dezsávű akkor lép fel amikor az egyik szem később továbbítja az ingereket az agyba így két párhuzamos kép alakul ki. az első már memorizálódik is miközben a másik szemünk ami éppen lassabban továbbít a felől meg jön "újra" a kép az agyba és ezért látjuk/érzékeljük hogy megtörtént már és hogy mi fog következni, hülyeséget cselekszünk de mégis dezsávű stb.

    ez általában akkor szokott fellépni amikor fáradt az ember -> és ez pl igaz rám mert visszagondolva és már tudva ezt általában fáradtan vannak dezsavűim vagy olyankor amikor a szemeim sokat vannak igénybe véve (pl számítógép)

    állítólag ez bizonyított tény, de aki nem hiszi járjon utána
  • Augustus Gigo
    #33
    hát erről lehet is beszélni meglehetősen sokat:D
  • hen-tes
    #32
    húúú
    erről mit eldumáltam egy csajjal
    gecci :D
    mint vmi filozófia órán :D
  • Augustus Gigo
    #31
    jobb ha az ember néha nem kezd el gondolkodni, mert attól csak a feje fájdul bele
  • hen-tes
    #30
    én ilyen helyzeteket
    pl pár haverral ülünk vhol
    vagy bátyámmal meg bnőjével ülünk bátyám szobájába
    de tisztára mint ha megtörtént volna
  • Chaos Mad
    #29
    :DDDDD
  • Augustus Gigo
    #28
    én voltam már úgy , hogy volt egy déja vüm és közben arra is rájöttemm, hogy emlékszem arra, hogy egyzer volt már egy déja vüm ugyanabban a helyzetben, szal multi déja vüm volt:D
  • grebber
    #27
    Nekem is volt már sokszor ilyen!!
  • szando
    #26
    azt mondják az okosok, hogy a déja vü akkor jön elő, amikor az információ tévedésből az agy memória-központjába is megy, ekkor úgy érzed, hogy már megtörtént ez veled vagy megálmodtad, de ha gondolkozol, akkor rájössz, hogy nem is.. velem már volt olyan, hogy azt hittem ez már megtörtént velem, de utána gondolkodtam, és még sohasem jártam arra... szóval nem történhetett meg...
  • Augustus Gigo
    #25
    Húú mingyá megvan melyik mondakörben van ez, a lényeg, hogy a felejtés tavából kell a léleknek útja előtt inni, megnézem a régi könyveimben, csak megtalálom
  • Astaroth
    #24
    az a furcsa,hogy utánna elfelejeted az egészet mintha sose lett volna.Isten elszámol valamit de gyorsan korrigál:)
  • Augustus Gigo
    #23
    :D Régen eccer még irodalmon, vagy törin volt vmilyen modnakörröl szó, ahol az volt, hogy minden lélek előre megtekintheti az "útját" a sos könyvében, de ezt idővel elfelejtik. Hasonló módon, mint mondjuk az EMLÉKMÁSBAN. Szal egy kalandon vesznek részt, amit előre megtekinthetnek, hogy miben lesz részük, melyet később át is élnek.
  • Chaos Mad
    #22
    hát az! :DD
  • Augustus Gigo
    #21
    hú elég furcsa amit írtam előbb:D
  • Augustus Gigo
    #20
    Itt megint előjőn, hogy nem lehet meghatározni, hogy mikor álmodunk és mikor élünk valójában. Mi van ha most mikor írok, csak álmodok, és ezt csak egy testetlen én , ami max gondolkodni tud álmodja?