259
Kinek volt már? Mitől lehet?
  • Aquir
    #219
    Volt itt szó arról, hogy nem tudunk mozdulni néha amikor fel akarnánk kelni az irányított álomból. Részlet egy, az alvajárókról szóló IPM cikkből ezzel kapcsolatban:

    "Az álmok leggyakrabban az alvás gyors szemmozgással járó, úgynevezett REM-fázisában jelentkeznek. Gyakran igen mozgalmasak, veszélyesek, eseménydúsak - olyasmik történnek bennük, amitől kiugranánk az ágyból. Az emberi szervezetnek azonban van egy rendkívül agyafúrt mechanizmusa, amely megakadályozza, hogy mozgással is kísérjük álmainkat. Amikor a REM-fázisban működésbe lépnek agyunk mozgalmasabb, gondolkodásért, képzeletért felelős területei, az agytörzsi szintű gátlás miatt szinte lebénulunk. Ez teszi lehetővé képzeletünk vad szárnyalását álmunkban, miközben testünk mozdulatlan marad."
  • zoliapu
    #218
    Most nem akarom kiszámolni mennyi az eshetősé, hogy ez megtörténik abban a pillanatban ugyanazon a helyen vagyunk és ugyanarra gondolunk.
  • zoliapu
    #217
    Nekem már történt olyan érdekes dolog, deja vue vagy ilyesmi egy megézés, hogy egy ismerősömmel fogok találkozni, forgalmas Vasutállomáson voltam BP -en több ezer ember volt ott, a következő pillanatban összementem valakivel úgy hogy utána a fejemen szép kis púp is lett és lám az ismerős volt az (ő is meglepődött). Úgyhogy vigyázzatok a testi épségetekre.
  • sz4bolcs
    #216
    hehe, ilyen pisilős velem is volt. :-)
  • skate00
    #215
    még mikro 11 éves voltam KB

    akor volt egy oylan velem hogy olyan mélyen aludtam hogy (azt álmodtam hogy hazajöttünk szolnokról este volt és elmentem a WC nagyon kellet pisilnem és megyek a WC re és bemegyek elkezdek pisilni (ÁLMOMBAN ) és ahpgy elkezdtem pisilni arrra ébrettm fel hogy igázábol is......

    ilyen nagyon sok dolog van ILYEN

    Mondjuk attól egy KICSIT MEGÍÍJEDTEM hogy a gyerek amit irt hogy előre látott egy hullál és tényleg a uton volt egy motoros.......
  • sz4bolcs
    #214
    Nem hinném, hogy fogyi vagy, ha ez megnyugtat. :-)

    Ha sokat focizok, és utána aludni próbálok, akkor velem is szokott olyan lenni, hogy félálomban kapura lövök, és valójában is megmozdul a lábam, ettől fölriadok.
  • Adam69852
    #213
    hehe deja vue érdekes dolog bár velem ritkán történik meg.. viszont a legszarabb az a félálom... na attol a falramászok: gördeszkázok vagy bringázok vagy mászok valamin és mindig pofára esek és felriadok az agyamra megy már XD. öö a tudatos álom nálam addig terjed hogy van egy állati pocsék álom és a végén valahogy beugrik hogy ez hülyeség és ilyen nem is létezik majd akaratosan felébresztem magam. Meg velem szokott olyan is lenni hogy álmodok valamit és vagy az ébredéskor elfelejtem.. vagy szépen lassan mennek ki a fejemböl a dolgok... érdekes vagy csak én vok fogyi XD


    am normális vok a hangok is megmondták
  • aimar21
    #212
    Jelenleg fut amerikaban egy show "the phenomenon" cimmel Uri Geller, és Chriss Angel vezeti. Mentalistak és egyéb előadok "versenyeznek" benne részrőé részre különböző produkciokkal. Gondoltam ez roppant izgalmas lesz nezni, aztan poenok mikor poenok elott beugrik egy név melyik paot fogja kivalasztani Tia Carrera a 30 kozul stb. Mar nem volt annyira :D Viszont velük ellentétben én nem tudom iranyitani. De sikerult eltalalni Uri geller mentalisan küldött szimbolumot is :P Megjegyzem nem vagyok latnok, ahogy irtam neha beugranak képek.
  • sz4bolcs
    #211
    Azért, mert azt nevezik annak. :-) Sokan meg keverik a jóslással meg egyebekkel.
  • BREMBO
    #210
    Azt hittem a tudatos álmonak azt nevezik, amikor álmodsz, de tudod, hogy álmodsz, és azt tehetsz, amit csak akarsz. Nagyjából mint Neo a Mátrixban.

    Nekem egyszer összejött :)
  • NonsenS
    #209
    Hát kb. Mármint a látnokra mondom ezt. Ez azért nem olyan hétköznapi dolog a hétköznapi embereknél.
  • Aquir
    #208
    te látnok :|
  • aimar21
    #207
    Ahogy olvasom, legtobben almodnak dolgokat es ezek megtortennek utana(vagy nem). Kepzeld el milyen az amikor naponta tobbszor megtortenik veled ez. Mesz az utcan es hirtelen beugrik egy nev, aki elvileg nem is lehetne a varosban 2 eve nem lattad aztan 1.5 perc mulva pont szembe jon. Gyalogolsz es egy arnyek ra nezve egy földon fekvő hulla jut eszedbe, 2 perc mulva latod az uttesten a ferfit akit elütott egy motoros. Nezed a lotto sorsolast es ugranak be egyesevel a szamok. Megmondod vkinek a pinkodjat egyesevel mielott beutne azokat.(aztan eleg furan nez rad..)es meg sorolhatnam..en neha egy kicsit mar félek mit fogok latni 1-2 percen belul.
  • NonsenS
    #206
    LOL
  • hornet9
    #205
    Vannak, amikor a véletlenek exponenciálisan megnövekednek, de azt úgy hívják, hogy szopatás.
  • hornet9
    #204
    Álmodunk mindenfélét és történnek velünk mindenféle dolgok.
    Ezek néha egybeesnek.
    Ezer álmot észre sem veszel, de ha egy egyezik, azonnal reagál az agy.

    Ha valamilyen kapcsolata lenne az álmoknak a jövővel, akkor sokkal több egyezés lenne.
    Véletlen.
  • hornet9
    #203
    Az idő pont olyan, amilyennek Newton leírta.
  • Aquir
    #202
    hát ha visszatérnek az már deja vu
  • SlayR
    #201
    Ez lehet nemigazán tartozik ide de mostanság rengeteg furcsa álmom van amiben nagyon sok ismeretlen ember szerepel sokszor vissza is térnek időnként és igen jellegzetes karakterként.. nemtudom mire utalhat de ha ez nem ide tartózik majd elküldtök a búsba :)
  • zoli91
    #200
    jah olyan nekem is szokott előfordulni amit Neogan leírt a komment elsö felében.Télleg nagyon érdekes dolgok ezek. Mintha tudnánk h mi fog történni körülöttünk és az agyunk úgy alakitja elöre az álmunkat. /mint a kocsi fékezésének a hangja/
  • sz4bolcs
    #199
    Ja, egész jó érzés.
    Épp erre írtam, hogy szerintem még izgalmasabb, ha ébren érzed ugyanezt, hogy az egész csak egy álom.

    Idézet lankávatárából:
    "Lanká ura, a lények jelenségek, olyanok, mint a falra festett alakok, nem rendelkeznek fogékonysággal se tudatossággal. Lanká ura, az egész világ mentes a cselekvéstől és a tettől, mivel egyetlen dolognak nincs valóságtartalma, nincs meghallott és nincs hallás. Lanká ura, az egész világ olyan, mint egy mágikusan alkotott kép. Ezt nem értik meg a bölcselkedők és a tudatlanok. Lanká ura, aki a dolgokat így látja, az a valóságot látja. Az, aki a dolgokat másképp látja, az a megkülönböztetésben leledzik, az a megkülönböztetéstől függ, és a kettősséghez ragaszkodik. Ez olyan, mint a tükörben visszaverődött képünket nézni, a vízen vagy a holdfényben lévő árnyékunkat nézni, a házban lévő árnyékunkat nézni, a völgyben hangzó visszhangot hallgatni. Az emberek megragadják a megkülönböztetés szülte önön árnyékukat, fenntartják a dharma és az adharma megkülönböztetését, haboznak megszüntetni a kettősséget, folytatják a megkülönböztetést, és soha nem érik el a nyugalmat."
  • Neogan
    #198
    A deja vu a világ egyik legidegesítőbb érzése. Nálam általában 1-2 hetente jelentkezik, apróbb dolgoknál. Olyan is volt mintha álmaimban is előjönne itt egy példa: Azt álmodtam, hogy egy F1-es kocsi száguld egy egyenes pályán egy téglafal felé. Mikor már majdnem ütközik egy irdatlan fékezéssel megáll. És mikor ez történt az utcánkban is történt egy nagy fékezés. Érdekes dolgok ezek. Tudatos álmokról annyit hogy velem nagyon gyakran előfordul hogy álmomban tudatában vagyok annak ogy ez csak álom így én irányítom. Például azt álmodom hogy a lépcsőházban, bátran le merek ugrani a lépcső tetejéről vagy magas pontokról mert tudom, hogy nem eshet bajom ilyenkor, és így nem esek le hanem repülök. Tök jó érzés.
  • Pluskast
    #197
    Nagyon érdekes amit itt leírnak de őszíntén megvallom, hogy nem hallottam erről a "filozófiai" irányzatról.
  • sz4bolcs
    #196
    amúgy nekem az nem világos, hogy ha létezik tárház tudat, akkor a dolgok miért viselkednek hasonlóan hasonló körülmények között.
  • sz4bolcs
    #195
    Valami ilyesmi?
  • Pluskast
    #194
    Nekem is vannak ilyen jellegű álmaim, hogy megálmodok előre dolgokat. Életem legdurvább ilyen álma az volt amikor azt álmodtam, hogy utazok a concorde géppel és kigyullad a gép és lezuhanunk. Másnap meg is történt a tragédia. Mikor a tv-ben mutatták, hát rendesen végig futott a hátamon a hideg.
    Szerintem tényleg az lehet, hogy az idő nem lineáris. Illetve ha jól bele gondoltok az idő az csak a mi fogalmaink és észleléseink alapján létezik. Talán létezik rajtunk kívűl egy másik világ ami általunk nem észlelhető vagy igen de azt nagyon ritkán - példáúl álmainkon keresztűl - tapasztaljuk meg. Hallottam már olyasmit is, hogy létezik az emberiségnek egy úgynevezett közös tudata ami minden embert összeköt.
  • patiang
    #193
    Velem is történtek már olyan dolgok, melyeket nem tudok megmagyarázni. De ezek nem csak az álommal kapcsolatosak. Pl. elég sokszor előfordult már velem, hogy akaratlanul / nem is foglalkoztam vele / átvillant az agyamon valakivel, vagy valamivel kapcsolatban valami, ami majd történni fog. És megtörtént. Akkor, ha tudatosan próbálok koncetrálni valamire nem műkszik a dolog. Ez nem a topic témája, de szerintem ez óssszefügghet az idő többdimenzósáságával. Mert most az az elterjedt, hogy az idő lineáris. És, ha nem?!
  • Blaster
    #192
    A másik álom kicsit másabb.
    Nemrég - talán vmikor március - elején egyik éjjel azt álmodtam h az osztálytársaimmal állunk az osztály ajtajában és várjuk a tanárt, de csak annyit látunk h elviszik (talán egy koporsóban vagy hordágyon) és jön a másik tanár h ő fogja helyettesíteni. Aztán ezt is elmondtam több embernek is. Talán egy hétre rá mikor írtuk a dogát látszott a tanáron h vmi nincs rendben és nem is nagyon figyelt ránk. A haveromnak mondtam is h betegnek tűnik. Doga után jött az igazgatóhelyettes h a tanárnak olyan migrénje van h egy asztalon fekszik és nem tud bejönni, majd kórházba került... Egy hétre rá derült ki h több mint egy hónapig nem lesz és a helyettesítő tanár az a tanár lett aki az álmomban jött h szóljon.
    Ehhez az álomhoz mondjuk az is hozzátartozik h ez a tanár már nem először hiányzott migrén miatt, de azért az furcsa h azt is megálmodtam h ki lesz a helyettesítő tanár.

    Mi a véleményetek erről a két álomról?
  • Blaster
    #191
    Sziasztok!
    Engem is nagyon érdekel ez a téma :)
    Én két álmot szeretnék elmesélni ami aztán megtörtént velem.
    Az egyik az volt, hogy előfizette, egy magazinra de sohasem lehetett tudni h mikor jelenik meg és mikor érkezik, mert nem tudta előre megmondani a kiadó (rendezvényekről írt beszámolók és ilyen dolgok miatt). Egyik éjjel aztán azt álmodtam, hogy megérkezett az újság és rávolt írva a megjelenési dátum (igazából nincs rajta), ami április 6 volt. Ezt aznap el is meséltem haveromnak suliban, hogyha tényleg akkor érkezik meg az újság vki higyjen is nekem :) Aztán végül április 6-án mikor hazamentem suliból ott volt a postaládában az újság...
  • sz4bolcs
    #190
    jaja, kb.
  • Maco13
    #189
    töredezettség-mentesítő?
  • sz4bolcs
    #188
    Pedig valóban sokkal pihentetőbb egy dologra koncentrálni.
    Arról nem is beszélve, hogy a figyelem (dolgozik) alapjáraton megvan, csak szétszórt, random keres - talál - megragad, aztán újra keres, ezért aztán többnyire tudatlanul bolyong. Ennek a magatartásnak vannak olyan következményei, hogy soha nem éri el a nyugalmat, mert esélye sincs arra, hogy befejezze a keresést, akár egy kis időre is. + szétszórtságból adódó járulékos hibák, amik aztán igazán nem pihentetőek.
    Eleinte lehet megeröltető, de némi gyakorlás után már nincs is szükség a figyelem fenntartására, magától ott van és erőfeszítés sem kell hozzá.
  • brrrbrr
    #187
    szerintem ha az agy "dolgozik" az nem tud nagyon pihentető lenni
  • sz4bolcs
    #186
    jaja.
  • Aquir
    #185
    aha, akkor erős figyelemmel egy olyan állapotot, ami pihentető? érdekesen hangzik :)
  • Aquir
    #184
    erőteljes és egyben iszonyat pihentető? :)
  • sz4bolcs
    #183
    Nem nagyon. Én is neten kerestem utána, miután volt egy ilyen élményem.

    Annyit még, hogy meditáció közben is előjött egyszer, annak átvezető fázisaként.
    Szerintem nagyon erős figyelemmel előhozható.
  • sz4bolcs
    #182
    hát, inkább a bambulás ellentétje. nem tompa, hanem erőteljes.
  • Aquir
    #181
    egyébként közel lehet ahhoz mikor valaki elbambul? :) végülis mert azt mondod hogy teljesen éber állapot, a bambulás meg nem teljesen éber =)
  • NonsenS
    #180
    Tudsz erről valamit részletesebben?