14
  • gz8
    #14
    És ki súgta meg?
  • [HUN]PAStheLoD
    #13
    Akkor is haladunk előre :D
  • Renegade
    #11
    én már roppant szkeptikus vagyok az ilyen tudományos cikkekkel kapcsolatban. a 90es években vertük a nyálunk a cdre, aztán valaki megsúgta, hogy aha, kár, hogy 40 éves technika, de azért örüljünk neki. :-(
  • Lacc
    #10
    Argh itthon vagy 20 év múlva lesz meg a LEHETŐSÉG a FTTH-ra, azoknak legalábbis akik nem a bix mellett laknak :P
  • Darth Sith
    #8
    ez nem semmi. mikor lesz ilyenem itthon? :)
  • shabba
    #5
    Megsúgom neked hogy a DWDM hálózatokkal már évek óta képesek számodra hihetetlen adatmennyiségek átvitelére, de ebből te mint végfelhasználó nem igen fogsz semmit észrevenni mert ezek gerincvonali összeköttetések. Pl. az Alcatel ezt a cikkben említett 5Tbps-et 3.5 éve már elérte.

    http://www.businesswire.com/webbox/bw.090700/202510459.htm

    Ennél kisebb de mindig hatalmas több száz Gbps-es sebességeket is elértek márt 5-8 évvel ezelőtt ennek ellére mint ahogy írod a te sebességed mégis csupán 512kbps.

    A gerincvonalak fejlődésének volumene sokkal nagyobb mint a végfelhasználóknál megtalálható végződtetésé, persze ha továbbra is a telefonvonalra alapoznak akkor ott nem lehet bizonyos korlátokon túllépni. Előfizető oldalon akkor lesz nagyobb ugrás ha közvetlenül behúznak egy optikai szálat az előfizetők otthonába, ez az un. FTTH(fiber to the home), ilyen előfizetések vannak pl. olaszban, japánban, skandinávoknál ezekkel már 10/100mbps full duplex sebesség elérhető a felhasználónál.
  • RangeR
    #4
    Amikor 14 éves voltam, akkor hallottam először olyanról, hogy egy kazettán mozifilm van.Aztán nyitogattuk a kazettát, hogy lássuk benne a kicsi filmtekercset.Aztán a mostan házimozi cuccomat nézve ez a régi dolog alig jut eszembe. Ezzel a technológiával is így lesz.
  • horbykeee
    #3
    olyanokat fogok röhögni kb. 30évesen 15 év mulva hogy ma egy filmet jó esetben leszedek 5-6 óra alatt,és már most van olyan technika hogy 625GB/sec mi lesz 15 év mulva pfffff ez kb olyan külömbség mint Bell telefonja és egy Nokia 9500...
  • janos666 #2
    Aha, de szerintem ne örülj annyira, észre se fogod venni, hogy egyszer csak már bennevan a cuccaidba.