44078

ibogldrc.jpg


  • Rockynhooo
    #43797
    Na felocsúdtatok már a sokkból? Összeszedtem a gondolataim, hátha Csöves meg Trunks is visszatérnek :)

    Döntőt nem akarom elemezni, gondolom mindenkinek ugyanolyan mérhetetlen csalódás volt. Relatíve jó első félidő után, a mai napig nincs válasz senkitől, hogy mi történhetett a másodikban. Hadd szögezzek le valamit az elején: Nem a vereség fájó, hanem annak a milyensége... ilyen lézengő, ellenállást nem tanúsító, hitetlenül játszó Juventust régóta nem láttam, mint ami volt a második félidőben (talán a 2013as Bayern párharc ugrik be elsőnek).
    Kicsit átverve éreztem magam, hogy már pedig nekünk nem ezt ígérték ... Tényleg felesleges belemenni ilyenekbe, hogy megpattanó lövés, meg Ramos féle kiállítás, mert nem volt jelentőségük, egyszerűen halálra volt ítélve az egész a második félidő alapján, ennek a lelketlen, koncepció nélküli játéknak ez lett volna a végeredménye amúgy is.
    Ahogy írta lentebb Lacee a 2015-ös 3:1 is mondható nagyobb arányú vereségnek, de ott küzdöttek végig, úgy éreztem partyban van a csapat és fejben is ott voltak végig, akarták a győzelmet, büszkének érezhettem magam, de most itt baromira nem...

    Viszont ez az egész szezon annyira jó volt, 45 percet levéve, hogy nem kéne, hogy minden emléket lenullázon az utóbbi egy évből, még ha iszonyat keserű is. Mi kellhet ahhoz, hogy a jövőben ilyen éles szituban ne legyen ilyen mentális összeomlás? mert az is tény, hogy tudásban ott van ez a csapat, én arra jutottam, hogy 1-2 sztár alkat hiányzik akik ilyen szituban nem remegnek meg. Vidal - Tevez - Pirlo azért más volt karakterben / karizmában , mint a mostani középpálya. Ha én lennék Agnelli akkor most a pénztárcába nyúlnék és 1-2 sztárt (már akit el lehet csábítani olaszba) megvennék, illetve olasz tehetségek begyűjtését folytatnám, akik tényleg szerepet is kapnak néha napján. Jó ez a csapat nem kell szétbarmolni, ezt nem másítja meg a döntő, de ki kell egészíteni itt ott minőségibb játékosokkal. De fogalmam sincs kik lehetnek a potenciális célpontok az idei merkátóban.
    Utoljára szerkesztette: Rockynhooo, 2017.06.05. 16:15:13
  • Lacee86
    #43796
    Én konkrétan még mindig nem tudtam feldolgozni a 2. félidőt... Ez a mai döntő egy igazi rémálom volt, és soha nem akarok rá emlékezni. A 2015-ös döntőre szívesen emlékszem vissza a vereség ellenére is, de ezt a mait el akarom inkább felejteni. Na jó, Mandzu gólját egyedül, azt nem.
    Utoljára szerkesztette: Lacee86, 2017.06.03. 23:45:53
  • Rockynhooo
    #43795
    Ki lehet kapni de nem így, amit a második félidőben láthattunk
  • Lacee86
    #43794
    Szép volt, persze a szezon, de ez a mai este akkor is nagyon keserű... Az olasz kupát szemrebbenés nélkül odaadnám most a BL serlegért, de talán még az idei Scudettot is. A szezon végére érve pedig tisztán kirajzolódott, hogy Higany 90 milliós ára a bajnokikon lőtt gólok ellenére is bukta volt sajnos.
  • Rockynhooo
    #43793
    Sajnos mint ha az öltözőben maradtak volna a fiúk a második félidőre :( A real meg nagyon profin a második gól után tudta, hogy végleg meg lehet rogyasztani az ellenfelet.
    Csak azt ne felejtsük el, meg remélem a játékosok sem feledik, hogy ez egy csodás szezon volt. Egyetlen egy lépcsőfok nem jött össze, azon kívül öröm volt minden hétvége és BL meccsnap is Szeptembertől - Júniusig.
  • Palinko
    #43792
    Sajnálom srácok én nektek drukkoltam, de nem jött össze, pedig az első félidő egész jó volt, kár hogy az első 7 percben nem találtatok be pedig közel volt. Másképp alakulhatott volna, 4-et semmiképp sem érdemeltetek, majd remélem jövőre összejön.
  • 9csöves9
    #43791
    Ebből pénzt nem kap a klub. Még az építésnél vette meg a jogokat egy cég 75 millió euróért, amit ők most értékesítettek. Ez van, anélkül akkor nem tudtuk volna felhúzni, ráadásul szerintem nem kötődött senki nagyon ehhez a Juventus Stadium névhez, nem véletlenül nem adtak neki nevet.
  • Lacee86
    #43790
    Allianz Stadium... Mindegy, kell a pénz, ez van. Új logo, új stadion név. :/ Akkor is Forza Juve! Aki meg ezért elfordul a csapattól, az menjen a picsába!
  • Trunks
    #43789
    Nem tudom 60 millát ér-e. Eddig sehol nem tudta bebizonyítani, hogy egy világklasszis csatár, akit muszáj kezdetni. Másrészről nálunk is elég jó volt (bár sokan csak a 2 évvel ezelőtti BL kieséses szakaszában meg tavaly a Bayern elleni nyolcaddöntőn látták és az alapján ítélték meg, sajnos az ott nyújtott kiemelkedő teljesítményt nem tudta máskor produkálni), a Realban nemigen láttam játszani, de a mutatói ott se rosszak. Mindenképpen szükségetek lenne egy góllövő csatárra, Morata ismeri a Serie A-t, el tudom képzelni, hogy köré lehet építeni egy jó kis csapatot. Csak a 60 millát sokallnám egy tehetséges, relatíve fiatal csatárért, aki tulajdonképpen az elmúlt két évben többnyire a padon ült. Ráadásul tavaly 30 millióért vásárolta vissza a Real.

    Megvetni nem fogom érte, ha a Milant választja. Hozzánk nyilván nem jön vissza, legalább a Napolit tavaly kikosarazta (állítólag). Nyáron fogja elvenni a csaját, aki olasz, gondolom ez nyomós érv a digókhoz való visszatérés mellett. :)

    A Kessie-Biglia páros+Musacchio kezdetnek mindenesetre ígéretes.

    Azt viszont egyáltalán nem értettem az utolsó, teljesen tét nélküli bajnokin miért nem Storari játszott, ennyit megérdemelt volna. Vagy Donnarummát addig kell játszatni, amíg még nálatok van?
    Utoljára szerkesztette: Trunks, 2017.06.01. 22:08:46
  • szucsy89
    #43788
    Morata lehet jön hozzánk. Véleményetek?
  • Trunks
    #43787
    Ez mutatja, hogy mindenről Allegri tehet. Takarodjon!!!
  • Lacee86
    #43786
    Szerintem egy BL döntőn olyan szintű adrenalin felgyűlik, hogy egy kis combfájdalmat észre sem fog venni. :) Kurva jók ezek a képek amúgy, jó látni Alexet újra mezben.
  • 9csöves9
    #43785
    Torinóban volt most egy jótékonysági meccs Allegri is játszott, meg is sérült, ráadásul a csapatainál gyakran előforduló combizomhúzódással. Reméljük a padra le tud ülni azért szombaton.









    Utoljára szerkesztette: 9csöves9, 2017.05.30. 23:22:18
  • Trunks
    #43784
    Valóban a viselkedése és a modora helyenként erősen hagyott kivánnivalót maga után, de tényleg nem hagyta el a Romát és juvésként mondom, hogy vagy ő vagy Baggio minden idők legjobb olasz játékosa (vagy Pirlo :) ).

    A legjobb, amit ezzel kapcsolatban hallottam, hogy az identitását vesztette el a mai foci. Egyszerűen ilyen játékosok nincsenek már manapság, már ami a klubhűséget illeti. Remélem De Rossi nem hagyja ott a Romát, nagy űrt hagynának ők ketten maguk mögött.
  • szucsy89
    #43783
    Fasza csak a korona nem kéne :)
  • Rockynhooo
    #43782
    Legjobb kép amit láttam erről :) (srry a mérete miatt)

    Utoljára szerkesztette: Rockynhooo, 2017.05.29. 15:05:06
  • 9csöves9
    #43781
    Sosem kedveltem, mindig is egy suttyó parasztnak tartottam, de engem is meghatott a búcsúja. A tudását és a hűségét nem lehet elvitatni tőle, nyugodtan elmehetett volna a Madridba galaktikuskodni, lehet már vissza is vonult volna vagy 6 éve.

    A búcsúja közben valószínűleg nem is inkább őt "sirattam" , hanem az utolsók egyikét akik megmaradtak abból a korból amikor megszerettem a focit. Az az élet rendje, de szomorú, hogy valószínűleg soha nem lesznek már ilyen alakok a modern futballban, mint ahogy azt sem tudom elképzelni, hogy a ma 6-7 éves gyerekekben olyan szintű kötődés ki tudjon alakulni játékosok és klubok iránt, mint amikor én/mi elkezdtük ezt az egészet..."régenmindenjobbvót!"
  • Lacee86
    #43780
    Hát ennyi volt az öreg harcosnak. 24 év, még kimondani is fura. Nem tudom láttátok-e a meccset. Szerintem nagyon megindító volt, amit a szurkolóktól kapott így a búcsúmeccsén is. Buffon a facebookon ezzel a képpel búcsúzott tőle:

    A Rómának azért szurkoltam most, hogy legalább Totti miatt nyerjék meg már a meccset! Egyébként remélem, nem fog már elmenni sehova bohóckodni.
    Utoljára szerkesztette: Lacee86, 2017.05.28. 20:16:54
  • Lacee86
    #43779
    Ez megvan mindenkinek? :D
    link
  • Trunks
    #43778
    Azért az nagyon túlzás, hogy Iniesta a Barcából lefelé lóg ki. Kevésbé fontos, mint 4-5 éve? Igen. Fizikálisan nem bírja annyira, mint 4-5 éve? Nyilván. De ha most elhagyná a Barcát, hatalmas űrt hagyna maga után. Rakitic vagy ne adj isten Andre Gomes a közelébe nem ér. Kb. mint Pirlo nálunk mondjuk 2013-ban. Nem hiszem, hogy távozna, de a Barcelonának sokkal nagyobb szüksége van rá, mint neki a katalánokra. Úgyse jönne hozzánk, fizetésben is drága lenne, de ha esetleg mégis, tárt karokkal kellene várni. Nem kell vele 50 meccset játszatni egy évben, és akkor még mindig a világ legjobbjai között van. Azt mondjuk nem tudom Allegri hogy állna fel vele együtt, de tuti kitalálna valamit. Ennek ellenére csak pletyka az egész.
  • Lacee86
    #43777
    Na ez a kép szerintem sok riválisnál kiverte a biztosítékot. :D
  • Lacee86
    #43776
    A friss UEFA koefficiens adatok. Nézzétek csak meg az ideit. ;)
    link Remélem, ez így is marad június 3. után is. :)
  • Lacee86
    #43775
    Szerintem sem lehet megszokni. Alves is jó példája volt annak, hogy egy bajnoki cím, az bajnoki cím. Kifejezetten feszült volt a Crotone elleni meccs alatt, annyira látszott rajta, hogy akarja a Scudettot. (Pedig aztán neki van trófeája elég, igaz, olasz bajnoki cím még nem volt.)
  • 9csöves9
    #43774
    Amúgy kurvára nincs így, legalább is részemről, ezt nem nagyon lehet megszokni :) A játékosokról se mondható el, egy Marchisio simán zokogott, pedig ő aztán ott volt mind a hatnál.
  • Rockynhooo
    #43773
    Barcabol eléggé lefele lóg már ki, de Juvenal meg mindig megújulnak ezek az emberek. Alapból nem örülnék neki, de a Juve faktor miatt amit előbb említettem, igen.
  • Lacee86
    #43772
    Mit szóltok az Iniesta pletykához?
  • Count Adyn
    #43771
    hát jah moratti is erre jutott hogy csak igy érhetnek el valamit :D A saját stadion és tudatos épitkezés az tul melós dolog ahelyett hogy a főnök elkurvázná a pénzt:)
  • szucsy89
    #43770
    sorozatban 6.... sajnállak titeket, így már nem is nagyon tudtok örülni ennek

    ki kéne zárni bunda miatt megint titeket 1 évre, meg elvenni vagy 4-5 scudettót abból a 6ból :D:D
  • Lacee86
    #43769
    Nem tudom, ti hogy vagytok vele, én nagyon örülök neki. :)
  • Lacee86
    #43768
    Meg másoknak is. :D
  • Rockynhooo
    #43767
    Sorozatban 6 ! Idén meg 2/3! Végén Cuadrado adott szépen Allegrinek abból a fehér habból :D
  • Lacee86
    #43766
    Na a Róma eléggé botladozik eddig a Chievo ellen. 2-2 a félidő.
  • Lacee86
    #43765
    :D
  • 9csöves9
    #43764
    Valahol azt írták a képhez: "Mit tettek a kupába hamburgert?" :D






    #43763: Adom, pedig én viszonylag nagy reményeket fűztem hozzá, de kuka sajnos a csávó. Nyáron erre a csapatrészre kell legjobban odafigyelni az erősítéseknél.
  • Trunks
    #43763
    Azt még hozzátenném, hogy ettől a Rincón gyerektől még nem láttam jó meccset. Amikor eddig beszállt csereként, akkor nem tudott semmit hozzátenni a játékhoz és tegnap is egyértelműen lefelé lógott ki. Egy gyenge Sturarónak tűnik eddig, de hátha még rám cáfol.
  • Trunks
    #43762
    Nagyon sima volt Keita kapufája után. A három kupadöntőnk közül messze ez volt a legkönnyebb, kb. mint a Monaco elleni két meccs. Dani Alves pedig tényleg hatalmas, még ha szerencséje is volt a kapáslövéssel, mert tuti nem így akarta. Mekkorát tud fordulni a világ. Másfél hónappal ezelőtt remélni se mertünk hasonlót tőle, ha egy Juve-drukkert megkérdezel jó igazolás volt-e, nem kezdett volna áradozni róla. Azóta pedig egyértelműen a legjobb formában lévő játékosunk.

    Csöves felhozta, hogy 10 évvel ezelőtt nyertük meg a Serie B-t, nekem meg az jut eszembe Sandrót és Alvest nézve, hogy hova jutottunk kevesebb, mint 10 év alatt. Az első osztályba feljutás után Molinaro, Zebina, Grygera, (akkorra már béna) Grosso, De Ceglie, stb. Ilyenek voltak a szélsőhátvédeink évekig. Még egyszer érdemes átfutni ezen a névsoron, aztán a két brazilra gondolni. Persze mások voltak a csapat lehetőségei, de a többi poszton nem voltunk közel se ennyire lemaradva a mostanihoz képest. Az más kérdés, hogy most már Alves nem is szélsőhátvédet vagy wing backet játszik, de akkor is, ő és Sandro is a posztján a világ 3 legjobbja között van. Az meg Allegri érdeme, hogy mindketten mennyit fejlődtek védekezésben, mióta a csapathoz érkeztek.

    Egyetlen negatívum, hogy a helyzetkihasználás (leginkább Higuian, de néha Dybala vagy mások) továbbra se túl jó, de legalább az elmúlt meccseken akkor hagytuk ki a nagyobb helyzeteket, amikor nem volt feltétlen szükséges berúgni őket. A Real elleni döntő totál fifti-fifti lesz mint egy pénzfeldobás, apróságokon fog múlni.
  • Lacee86
    #43761
    2. kép igazi mém alapanyag. :D :D
  • 9csöves9
    #43760


















  • 9csöves9
    #43759
    Nagyon sima volt, a gólok körüli fél órában zseniális játék ment, a második félidőben meg nem kellett megszakadni, szerencsére a rugdosódásból is visszavettek a felek. Alves hihetetlen, hogy a szezon végére mit művel, nagyon sokat érhet a BL döntőben is. A csávó a tegnapival 31 döntőjéből 28-at megnyert...
    Mandzukic sem volt semmi megint, a 46. percben tiszta vér a feje, a 47-ben meg már bent van a darálóban a szögletnél. Senki nem szólt volna egy szót sem, ha a hátralévő egy percet ő már az öltözőben tölti.

    Szinte napra pontosan 10 éve nyertük meg a Serie B-t. Azóta (remélhetőleg) 6 bajnoki cím, 3 kupagyőzelem, 2 BL döntő és talán minden idők legkomplettebb Juventusát nézhetjük. Hát ez nem jött be...
  • Count Adyn
    #43758
    Nah az első megvan, még 2 győzelem kell:)