44078

ibogldrc.jpg


  • limperatore
    #43837
    Bonucci holnap csatlakozik a milan keretehez elvileg
  • Trunks
    #43836
    Alves eléggé lejáratta magát az elmúlt hetekben. Távozni akart, rendben (bár nem értem 1 évre mi értelme volt a Juvéhoz igazolnia). De az ostoba nyilatkozataira semmi szükség nem volt, de a legszánalmasabb, hogy közölte, nem a pénz miatt távozik. Engem az se érdekelne, ha amiatt menne, ezt neki kell eldöntenie. De hogy ezek után képes a PSG-be menni... biztos nagy kihívást jelent a francia bajnokság meg a ligakupa. Biztos gyerekkora óta erről álmodott.

    Ami nekem nem tiszta, hogy megint csak úgy grátisz felbontottuk a szerződését, és elengedtük ingyen egy (többé-kevésbé) riválishoz? Pláne azok után ahogy az elmúlt hetekben viselkedett? Simán el lehetett volna érte kérni 8-10 millió eurót, ennyire jól megy a klubnak, hogy két évente elengedünk egy játékost hasonló körülmények között?
  • 9csöves9
    #43835
    Nem, csak hoznak valakit aki most elül Buffon mögött aztán, ha mellé jó teljesítményt is nyújt, akkor jövő nyáron nem lesz olyan kényszerben a klub, hogy most úristen kit hozunk rögtön Gigi után. 2 évnél nem kell szerintem tovább gondolkozni az esetében.
  • Rockynhooo
    #43834
    De Szczesny lenne Buffon utódja? Mert gondolom nem csak egy évre akarják idehozni padra, hanem már előre gondolkoznak.
    Közben úgy néz ki Alves a city helyett PSG-t választja.
  • 9csöves9
    #43833
    Cserekapusnak drága, de hát ők tudják mi fér bele. Legalább ismeri a ligát, meg nyilván tudja mennyi játékidőre számíthat. Storari és Neto elég magasra rakta a lécet, nyilván nem lehet odarakni valami fiatalt, akinek ráadásul fontosabb hogy védjen minél többet.

    Ennél fontosabb, hogy Douglas Costa a zsákban, szerintem nagyon jó spíler, élmény lesz nézni. Ha még valóban akarjuk Bernardeschit is akkor aztán az elől lévő 3-4 poszton kb. végtelen variációs lehetőségei lesznek Allegrinek.

    Aztán lehetne koncentrálni a pálya közepére, oda nagyon kéne egy komplex, kész játékos.
  • eddie
    #43832
    Nem Rólad kérdezték a vélaményt :-)
    Utoljára szerkesztette: eddie, 2017.07.11. 10:48:12
  • Lacee86
    #43831
    Jó, hát neked ki nem? :)
  • szucsy89
    #43830
    Szar
  • Lacee86
    #43829
    Állítólag Szczesny érkezése gyakorlatilag biztos, és már csak napok kérdése a hivatalos bejelentés. Vélemény?
  • Lacee86
    #43828
    Ez várható volt, már csak idő kérdése volt, hogy mikor jelentik be hivatalosan. Jó képességű srác, megértem, hogy első számú kapus szeretett volna lenni, egy stabil spanyol középcsapat pedig szerintem teljesen jó választás. Sok sikert neki!
  • Rockynhooo
    #43827
    Neto eligazolt a Valenciaba. Akkor fix jönni fog kapus.
  • Trunks
    #43826
    Schickért nem sok ennyi, csak nem tudom hol fog játszani. Elvileg az ő posztja kb. az, mint Higuainé. Alex Sandrót viszont nem szívesen engedném el, bár nyilván van az az összeg, amiért ő is mehet.
  • szucsy89
    #43825
    De Scigliót is viszitek elvileg
  • 9csöves9
    #43824
    A Pogbásból nem lesz semmi csak kell a felhajtás. Még nagyon az elején vagyunk, ráadásul nekünk per pillanat kész csapatunk van, nem kell aggódni.

    Ez a Schick meg Dybala szintű fogás lesz, érte is rendesen sokalltuk a 40-et.
  • Lacee86
    #43823
    Annyira nem alakul eddig fényesen a nyár. Főleg, most még kitört a balhé a Pogba ügy körül is... Ezért a Schick gyerekért is kissé soknak tűnik a 25 misi (vagy még több is), bár megnéztem egy összefoglaló videót, és nem lőtt csúnya gólokat a srác.
  • 9csöves9
    #43822
    Schick a házban. Felkészül Douglas Costa. Dani Alves megy a Citybe, Sandroért kapar a Chelsea, állítólag 60 milliót visszadobtunk elsőre, de neki nem lenne ellenére a váltás, folytatódnak a tárgyalások...

  • Trunks
    #43821
    Douglas Costát lehagytam, ő jöhetne a bal szélre. A Bayernben jónak tűnt, egyedül az furcsa, hogy Robben és Ribery lassan kiöregedik, mégse számítanak rá.
  • Trunks
    #43820
    Zidane szerintem tipikusan az az edző, aki jókor volt jó helyen egy jó csapatnál és kijött neki a lépés. Nem mondom, hogy rossz edző, de arról se vagyok eddig meggyőződve, hogy jó lenne.

    Az új mez szerintem sokkal jobb lett, mint az idei, sőt az elmúlt mondjuk 15 év egyik legjobbja. A címert külön venném, mert az ettől független, gondolom nem az adidas találta ki.

    Schick szinte biztos jön, ő ígéretesnek tűnik, De Sciglio jó lesz a keret bővítésére. Lemina remélem távozik mintegy 20 millióért, Lichtsteiner is mehet. N'Zonzinak 40 milla a kivásárlási ára, szívroham kerülgetne, ha közel ennyit adnának érte Marottáék. Nem látom, hogy ő akkora erősítést jelentene. A lyonos Tolissóban, aki állítólag ugyanúgy a célkeresztben van, több lehetőséget látnék, majd elválik.
  • Lacee86
    #43819
    Persze jó edző, tehát ezt nem is vitatom. De azért szívesen megnézném, mit kezdene egy MU-val, Arsenallal, PSG-vel, vagy netán egy Rómával, Sevillával stb.
  • 9csöves9
    #43818
    Mondjuk nekik szerintem most minden okuk megvan rá, 4 év 3 BL nincs miről beszélni...Zidane meg nem egy zseni, de láthatóan jól kezeli ezt az erős keretet, néha ez bőven elég, buktak már páran ebbe bele Madridban.
  • Lacee86
    #43817
    A madridistáknak is nagy a pofájuk most. 2 éve nem volt akkora, pedig akkor a visszavágón ők voltak még mindig az esélyesebbek otthon a továbbjutásra. Zidane-t is istenként állítják most be, pedig ilyen kerettel azért sokkal könnyebb jót kihozni. Ok, nem mondom, hogy mindenkinek sikerülne, de azért jó lenne helyén kezelni a dolgokat. Csak az elvakultságtól meg a nagyképűségtől sokan nem látnak.
    Utoljára szerkesztette: Lacee86, 2017.06.08. 11:32:03
  • 9csöves9
    #43816
    Az interesek nagy része rendesen remegve ült le nézni idén is a BL döntőt nehogy mi is triplázzunk, mert akkor már nem tudják mire verni magukat.
  • Lacee86
    #43815
    Helyes. :) Direkt nem nyilvánítottam addig saját véleményt. Borzalmas, miket irkálnak elkeseredett szurkolók, vagy nem is tudom micsodák... Egyébként ilyenkor derül ki, hogy ki a szurkoló, és ki a csupán ex-szimpatizáns. Gondolom a LEG7ND-es képet is láttátok már. Az meg az irigyek gyártmánya egyértelműen, akiknek a csapata a BL-ről álmodozik csak, nemhogy döntőről. Sajnálatra méltó.
  • 9csöves9
    #43814
    Örülünk.
  • Lacee86
    #43813
    Allegri 2020 Vélemény?
  • Lacee86
    #43812
    Nekem nem tetszik a címer továbbra sem. A csíkozás jobb lett, de erre a mostani címer kellene.
  • 9csöves9
    #43811
    Bármennyire is ellenzem az újcímeresdit, azért ez jól néz ki...Mondjuk a scudetto pajzs és a kupagyőztes kokárda elég ocsmány módon lett elhelyezve.

    Közben Allegri aláírt 2019-ig, csak a hivatalos bejelentés van hátra.
    Utoljára szerkesztette: 9csöves9, 2017.06.07. 13:35:43
  • Rockynhooo
    #43810
    Igen, azert is irtam h lehet csak nekem tunt ugy, hogy nagyon nincs ott fejben.
    Uj mez kikerult facebookra.
    es twitterre
    Utoljára szerkesztette: Rockynhooo, 2017.06.07. 13:03:17
  • Lacee86
    #43809
    Igen, én is így érzek. Nem is láttam azóta a döntőből szinte semmit (egyedül Mandzu gólját nézegettem vissza, azt legalább jó nézni), összefoglalót sem. Egyszerűen most nem tudnám megnézni.
    Egyébként a távozóknál eszembe jutott Alves. Remélem, nem akar lépni az elvesztett döntő miatt.
    Utoljára szerkesztette: Lacee86, 2017.06.07. 11:54:31
  • Lacee86
    #43808
    Hát, én ezt nem vettem észre megmondom őszintén. De a 2. sárga jogtalan volt, úgy ahogy van. Ramosnak kellett volna sárgát kapnia színészkedésért.
  • Rockynhooo
    #43807
    Egy játékosra kitérnék még, ami lehet csak nekem szúrt szemet, de Cuadrado becserelésének a pillanatában már megmondtam, hogy itt valami nem lesz oké. Nem a pirosra gondolok, hanem előtte végig figyelve a játékát a testbeszédéből meg lehetett mondani, hogy elszállt már az agya. Úgy éreztem mint ha csak balhézni, pofázni, csapni vágni jött volna be. Az első sárgát totál feleslegesen gyűjtötte be, másodikról nem ő tehetett. Az egész Cuadrado jelenségben ott volt a veszély, Ramostól függetlenül.
  • 9csöves9
    #43806
    Ebben egyetértek, hogy nem kötelező mindenre magyarázatot találni, teljesen random dolgok tudják irányítani az ilyen meccseket. De azért remélem, a klubon belül nem intézik el ennyivel az egészet, ilyen szintű mentális összeomlást egyszerűen nem lehet semmilyen körülmények között produkálni, pláne egy olyan csapatnál ahol az identitás szervesz része a küzdés és a harcosság. Ebből egy szikrányit nem lehetett észrevenni a 2. félidőben. Persze a tv elől könnyű magyarázni, el sem tudom képzelni mik zajlódnak le ilyenkor a játékosok fejében, de nálam erre valahogy nincs mentség. Megyünk tovább, de bennem ez mindig is egy nagyon mély seb lesz és nem a 4-1 miatt...
  • Trunks
    #43805
    Szerintem tipikus hozzáállás, hogy az ember mindenben szabályosságot keres, a teljesen nyilvánvalóan véletlen dolgokat tekintve is (lásd hova fog esni legközelebb a rulettgolyó). A lebonyolítás sajátossága, hogy a jobbik csapat előnyét jelentősen lecsökkenti (semlegesen helyszínen rendezett egy meccses döntő). Ezért bár a legtöbben azt gondolják a jobbik csapat fog nyerni, igazából rettentő kicsi dolgok eldönthetik az egész meccset. Lehet keresni a hibákat meg a hiányosságokat, de be kell látni, hogy nem feltétlen ezen múlik, hogy ki nyer. Lásd a genoai borzasztó első negyed óra még hónapokkal ezelőtt. Jól ki is kaptunk a végén. Ha abból az egy meccsből indul ki az ember, azt gondolhatná, hogy egyértelműen a Genoa a jobbik csapat, közben ha játszunk velük 100 meccset idegenben, mondjuk 10-szer nyernek.

    Nem akarom azt mondani ezzel, hogy a Real mindenképp gyengébb, mint mi, viszont egy meccs alapján ne ítéljük meg a csapat egész évben nyújtott teljesítményét. Az első félidő egyértelműen a miénk volt, első vészelyes helyzetüket berúgták. A második játékrészt igen rosszul kezdtük, de Casemiro hozott egy rossz döntést és rárúgta onnan, ahonnan túl sűrűn nem lőne gólt, rohadt pechesen megpattant a labda és bement. Igen, onnan rosszul reagált a csapat, és rögtön kapott még egyet. Ettől függetlenül soha nem tudjuk meg mi lett volna, ha nincs ez a peches jelenet. Lehet csak volt egy kisebb hullámvölgye a csapatnak, ahogy az első félidő első negyed órája a miénk volt.

    A másik ami zavar, hogy a média annyira meglovagolja ezt a "Juve mindig elveszti a döntőket, a Real meg megnyeri". Egyrészt nem mindegy ki ellen van a döntő (pl. Valencia, Leverkusen). Elmúlt négy évben két döntőt elvesztettünk mi, kettőt az Atleti. Kik voltak az ellenfelek? Háromszor a Real, egyszer a Barca. Ha bármikor mi játszunk az Atleticóval, a két csapat közül az egyik tuti nyert volna. Ráadásul hogy vesztett kétszer Simeone csapata? Egyszer a hosszabbításban egyenlített a Real, egyszer pedig 11-esekkel. Ennél szorosabban nehéz kikapni. Megint csak visszajutottunk oda, hogy apróságok döntenek meg a szerencse. Egyszer megfordul és behúzzuk.
  • Grove4
    #43804
    Elvileg Asamoah, Lemina biztos távozó, Lichtsteiner elég valószínű, Bonut is pletykálják, de őt már nem olyan nagy valószínűséggel. Ami az érkezőket illeti, a sampos Schick biztos érkezőnek tekinthető és Csecsnyi is közel van hozzánk. Most legutóbb azt olvastam, hogy Nzonzi is jöhet (LOL), és Iniesta is képben van még.
  • Rockynhooo
    #43803
    Vannak egyébként már hírek, akár csak pleytka szinten érkezők / távozokkal kapcsolatban?
  • szucsy89
    #43802
    Még most nézem, ez bejött :D
  • Lacee86
    #43801
    Igen, az biztos.
    Egyébként sovány vigasz lenne, de örülnék, ha Mandzu megnyerné a Puskás díjat. Bár kicsi az esély, de hátha...
  • 9csöves9
    #43800
    Érdekes pszichológiai tanulmányt lehetne belőle írni biztos, ha egy hozzáértő végigkérdezné a csapatot, hogy mi zajlott le a fejekben abban a 15 percben. Én amit a legjobban el tudok képzelni az az, hogy pont akkor realizálták, hogy megnyerhetjük ezt az egészet. Jobbak vagyunk, csodagóllal egyenlítünk stb. Elhitték, aztán ez olyan szintű görcsösségbe csapott át, hogy természetesen jöttek a hibák is, majd egy ilyen ocsmány megpattanó gól és a teljes összeomlás...
  • Lacee86
    #43799
    Szerintem erre soha nem lesz magyarázat, hova lett az a Juventus a 2. félidőben, akik végigküzdötték a szezont...
  • 9csöves9
    #43798
    Nagyon elemezgetni én nem szeretném, nincs is nagyon mit. Egyszerűen szégyen volt a 2.félidő, férfiak helyett kislányok jöttek ki az öltözőből akik annak rendje és módja szerint össze is omlottak az első alkalommal amikor valami kedvezőtlenebb dolog történt a pályán.

    Mérhetetlenül nagy csalódás.