422

Játékmagyarítás petíció: Ird alá te is!

  • mester1987
    #422
    Hi all. A fenti petíció még él?
  • BBird
    #421
    Ó, bocsánatot kérek! :-) És a petíciót is aláírta, vagy kissé félre értelmezte, és itt írta alá vajon?
  • Esrohnoil
    #420
    Csak eleget tett a kérésnek ami a bannerben van. :D
  • BBird
    #419
    "Kér receptet egy gyógyszerről?" :-)
  • jozef of flaxli
    #418
    Jozef Of Flaxli
  • laci 700
    #417
    a MOTO GP 2 magyarítását honnan lehet letölteni?
    köszi
  • Diodi
    #416
    Remek !!!

    Minnél többen írjatok a magyar miniszterelnöknek.
    Internetes naplója van (blog), ha sokan írtok neki,
    akkor segíteni tud.
    A 25 tagú Európai Unió hivatalosan 20 nyelvű.
    (több uniós országban azonos nyelvet használnak :
    Németország - Ausztria, Görögország - Málta, ...).

    Azt kell hangsúlyozni, hogy milyen hasznos, ha minden
    játékszoftver 20 nyelvű felirattal jelenik meg.
    Az ugyanis kiváló a nyelvtanuláshoz is.
    Mert csak át kell váltani egy másik nyelvre és
    játszva lehet tanulni egy másik ország nyelvét !!!

    Az Európai Unió a Microsoft céget is kötelezte arra,
    hogy csak olyan Windows jelenhet meg az Európai Unióban,
    amely az európaiaknak megfelel.
    Ugyanígy lehet kötelezni a játékszoftver gyártóit is,
    hogy csak 20 nyelvű játékokat árulhatnak Európában.

    Sokan írjatok a miniszterelnöknek is, hogy tudja meg, hogy a
    magyar játékosok többsége mit szeretne,
    hogy milyen fontos a magyar nyelv ápolása, a játékokban is.
    Meg lehet írni neki, hogy olvassa el ezt a fórumot is.
    Az jó, ha valaki tud más nyelvet is, de Magyarországon a
    magyar nyelv ápolása és fejlesztése a fontos,
    külföldön meg egy másik nyelv ismerete is hasznos lehet.
    A 20 nyelvű játékokkal majd könnyebben meg lehet tanulni
    más nyelveket is.
    A magyar parlamenti képviselőknek is vannak gyerekei, unokái,
    ők is szeretnének magyarul játszani.
    Akik ismerik a képviselők gyerekeit, azok nekik is szóljanak,
    hogy a képviselő szüleik intézzék el az Európai Parlamentben,
    hogy minden európai uniós ország nyelvén forgalomba kerülő
    játékokat lehessen csak forgalmazni.
    Nagyon fontos a magyar nyelv használata is. :)
  • furfang
    #415
    Az európai parlametbe bekerült magyar képviselőknek kell írni !!!
    Azért kapják a nagy fizetésüket, hogy képviseljék a magyarok érdekeit.

    Intézzék el, hogy Európában csak olyan játékok kerülhessenek
    forgalomba, amely a 25 Európai Uniós tagország összes nyelvére le vannak
    fordítva !!! Különben nem hozhatják forgalomba Európában a játékaikat.

    Egyetlen játékkiadó sem engedheti meg magának, hogy kiszoruljon,
    a világ legnagyobb, fizetőképes piacáról, az Európai Unióból.

    Európai Unió : ~ 450 millió polgár.
    USA : ~ 280 millió polgár.

    Az Európai Unió alkotmányában szerepel, hogy mind a 25 tagország nyelve
    egyenrangú. Csak a játékoknál is érvényesíteni kell ezt az alaptörvényt.
    A többi 25 ország többsége is érdekelt ebben!!!
  • Balumann
    #414
    Még mindig van értelme aláírni ezt a petíciót?
  • Ombika
    #413
    Nah alairva! :P
  • Beni521
    #412
    a jó magyarítások klikk ide
  • Sebestyén csaba
    #411
    ki tudja honnan lehet leszedni a motoGP 2 magyarositását?
  • Hixer
    #410
    hmm mondjuk a petíciót ki fordította? :D Lokalize meg translat-community de attól függetlenül teccik! igenis adjanak ki fordításra alkalmas kiegészítőket! aláírtam!
  • DonnieBrasco
    #409
    Az lehet, hogy a bolt polcán nem volt drágább, de ebből elég messzemenő azt levonni, hogy "USA-ban egyetlen játék sem kerül 30USD-nél többe :))

    Az általam most megrendelt Oblivion 59 USD, a Collector's Edition 69 USD....

    DB
  • Andretti
    #408
    Láttam! A két szememmel! Élőben a Target polcán! Esküszöm a PC-mre!
  • Lysandus
    #407
    Aláírtam! Én ugyan tudok angolul, de amikor megismertem pl a Stronghold: Crusaders magyar verzióját egyszerűen elámultam. Vannak elképesztően jó magyarítások, nagyon jó szinkronszínészekkel. Ahogy pl. Data parancsnokhelyettes magyar hangja mondja: Kezem nem remeg meg! :-) Az ilyenek kellenek. Hajrá!
  • Muki100
    #406
    Akkor mondjam úgy hogy: "Tökön szúrnám magam ha warezra/boltokba egy másodkézből származó elcseszett fordítás, esetleg hibákkal kerülne csak Mo.-ra."
    Arról nem is beszélve, hogy nyelvtudás nélkül hogy multizol olyan gameval ahol nincs vagy csak szar magyar szerver van? Láttam már olyat hogy a külföldieket anyázta meg szidta magyarul...szánalmas volt.
  • a.carkey
    #405
    "30 dollár a max ár!!! 6000 FT-nál nincs drágább PC játék!!!"
  • a.carkey
    #404
    Aha. Ez nagyon nem így van!
  • wander01
    #403
    viszont aki rádfogja azt jol körbe kell röhögni
  • Vlala #402
    Még mindig az az álláspontom ez ügyben:
    "Tanulj meg angolul petíció" A többnyelvűség nem ártalmas, max rádfogják, hogy pedál vagy.
  • wander01
    #401
    helyes erről van szó :D tessék tanulni angolul nem hülyeségekkel foglalkozni. aki meg komolyan gondolta hogy ez a peticios hülyeség bejön az egy
  • DonnieBrasco
    #400
    Kicsit erősen fogalmazol, de teljesen igazad van.

    Tetszik, vagy sem: angol vagy német vagy akár egy harmadik Európai nyelv nélkül az EU-ban szánalmas kisebbség az ember! :(( már ha bármi olyanhoz szeretne kezdeni, amivel kitörhet a saját faluja/kerülete határain.

    Az angol megtanulása a gamereknek: az igazi kellemes+hasznos ötvözése!

    DB
  • Muki100
    #399
    Ez tök hülyeség....majd pont nekünk lesznek lokalized játékaink?
    Kár, hogy "ellenaláírás" nincs. Hogy is képzelhettétek ezt komolyan? Mo. warez tekintetében szerintem benne van a világ top10-ben, és majd ennek tudatában még fordítgassanak is? Meg hangokat is vegyenek fel? Halász Sámuel?
    Ma már olcsó egy nyelvtanfolyam....és akinek még netje is van tényleg könnyen megtanulhatna angolul, na meg ott van az ISKOLA is ahol már a rendszerváltás előtt is oktattak angolt második nyelvként azóta pedig az első. Dehát valaki nem tanult hanem otthon dúmozott azt nem ért rá igealakokat tanulni -.-
    Szerintem ha valakinek valamiért nagyon fontos a magyarítás annak megteszi az ilyen honosító műhelyből kikerült izé is....habár láttam már egy-két gagyit azóta nem foglalkozok velük. Na meg olyan hülyegyereket is aki leszedte a magyarítást, mégse olvasta el hogy miről is szólt a játék, csak nyomult shotgunnal tovább.
    Meg aki nem angolt tanult első nyelvként : hát szedje le a német verziót és örüljön a Kopfschlussnak.
  • drop
    #398
    szerintem felkéne tetetni a gamestar oldalra is
  • Andretti
    #397
    Ez teljesen igaz... nem várhatjuk el a "nagyoktól" hogy hozzánk alkalmazkodjanak... Mikor voltam az USA-ban akkor a zsír új nascar 2004 és tiger woods 2004 is 20-20 dollár volt! Meg volt komplett easports pack 2003 aminek az árárra enm emlékszem, de ilyen nincs is kis hazánkban (bár ha az árat néznénk lenne vagy 100 rugó...)
  • BBird
    #396
    Van más nyelv a magyaron kívül? Basszus... :-))
  • DonnieBrasco
    #395
    BTW, olyan petíció nincs, hogy "minden gamer tanuljon meg angolul"...? :)
    Nem kötözködés, a legkésőbb az egyetem végi önéletrajz-íráskor döbben rá sok ember, hogy basszus de jó lett volna...
    Az, hogy az összes angol nyelvű filmet/zenét/játékot/könyvet/újságot/honlapot eredetiben is élvezheted, már csak hab a tortán!

    DB
  • DonnieBrasco
    #394
    Azért hülyeséget nem kell írni, egy új, "első vonalas" játék általában 50-60 USD (collector's edition lehet 80 is).
    Az viszont tény, hogy az átlagfizetés kb 6-8szorosa az itthoninak, szóval még ez az 50-80 EUR is triviális nekik...

    (mióta Írországban élek én is veszek eredeti játékokat rendszeresen, kb a havi fizum 1,5-3%-áért.... teljesen egyértelmű hogy ennyiért (2-3%) otthon is megvennék a legtöbben!)

    DB
  • Danecay
    #393
    Arról nem is beszélve, hogy egy amerikai átlagfizetés jóval magasabb mint nálunk, (bár gazdaságilag 2 teljesen eltérő országról van szó) Tehát, ha csak példaképpen egy átlagfizetés csak 2x annyi mint nálunk és egy software ára fele annyi mint nálunk, ez az elgondolkodtató. És akkor csodálkoznak, hogy milyen népszerű a WAREZ magyarországon, pedig nem kellene, ha azt vesszük figyelembe, hogy pl. egy játéksoftware (keresettől függően) egy fizetés 10-20%-át teszi ki és akkor még az ember nem evett semmit, nem ruházkodott stb, míg amerikában ugyan az a software egy fizetés kb. 3%-aba kerül.
  • ssolitude
    #392
    4392
  • Andretti
    #391
    Láttam lejjebb az árakról meg warezől hszeket. Amerikában egy zsír új játék, akármilyen game az (fifa 06, nascar 06, LOTR, James bond, sims 2...) akármilyen gyártó (EA, Namco...) 30 dollár a max ár!!! 6000 FT-nál nincs drágább PC játék!!! Ezért nincs ott warez... ha itt is 6000 lenne egy game, és nem 12-18000 akkor nem lenne warez! A zene cdkel is ez a helyzet... meg a kocsikkal (egy pontiac firebird amerikában zsr újan 2 millió forint!)... meg soksok egyéb dologgal! Ezzel nem dícsérem az amcsikat (bár sztem jóarcok) hanem a magyar játékpiac a szégyen!
  • wander01
    #390
    thanatos te biztos nem jársz lan partira néha dinnyés city-ben? a név kötelez
  • Thanatos
    #389
    ott a pont :)
  • wander01
    #388
    de most komolyan. ez eddig nem tünt fel senkinek? és igy akarunk honositást kiharcolni? hááááát :(
    mondjuk engem aztán nem érdekel különösebben :DDDDDDD
  • bgabor
    #387
    Aláírtam. Az angol szövegben lévő nyelvtani hibákat sürgősen javítani kéne, különös tekintettel a localized szóra, mert elég gáz hogy bár erről szól az egész cécó, maga a lokalizáció,azaz a honosítás szó rosszul szerepel a petícióban.
  • reaper4
    #386
    monnyuk szerintem sz@rnak rá az egészre
  • reaper4
    #385
    nyomtam én is kettőt a bratyóm nevébe is :D
  • wander01
    #384
    nem akarok kötekedni és lusta voltam végigolvasni minden hsz-t, biztos más is észrevette már de a "lokalized" nem "localised" akart lenni? :D bocs ha ismétlek valakit :)

    amugy meg szerintem aki nem tud olyan szinten angolul hogy elboldoguljon egy játékkal, az vegyen inkább nintendot. ismételten nem kötözködni szeretnék de azért ez kicsit tulzás :D persze ha bejön a dolog annál jobb és büszke is leszek kis hazánk gamer társaságára hogy sikerült elérni valamit a mocsok amcsikkal szemben :D

    ma még csak a játékpiac lesz a mienk, holnap az egész világ... :D
  • Sas6
    #383
    4384 ennyi van most én is alairtam. Mennyi aláiras kell?? És ha meglesz akkor mi törtenik torténik tovabbb a magyarositas?