8136
City of Heroes/Villains - MMORPG

NINCS TÖRT SZERVER!

  • herczeg
    #8096
    EU-n azt hiszem most ketten vagyunk
  • atiati
    #8095
    A US szervereken szerintem mindig van 1-2-3 ember, főleg a Guardian szerveren, és asszem januárban én is jövök vissza, ha lejár a Champions Online előfizum. Ha US játékod lesz, találkozunk :-)
  • ROLL30AbandonHo
    #8094
    Sziasztok nekem Kedden vagy szerdáán lessz meg a Game És azt szeretném kérdezni hogy valaki játszik-e méég vele?
  • atiati
    #8093
    Tudom, hogy ez nem a CO topic, de azért beírom gyorsan :-)

    Olvasgatom a CO fórumokat, és azt hiszem, nem tudtunk elég magas szintre fejlődni, hogy nehzebb legyen a játék. Én legalábbis több helyen olvastam, hogy javasolt valamilyen fajta power felvétele, különben gyakori lesz az elhalálozás. Meg valami Cosmic nehézségi szintről is olvastam :-)

    Meg azt is, hogy valóban, az End generáló harci képességen kívül kell még egy single attack meg egy AoE power, ezeket felnyomva jók is leszünk harcban.
    De szerintem ez nem hátrány. Így ugyanis lehet egy halom más power-t felvenni: pet-et, buff-ot, debuff-ot, passzív képességeket, rejtőzést, stb.

    No mindegy, nem CO-zok itt tovább, mert faron billentenek, CoH-t is szeressem ám még mindig! :-D
  • alicenorbie
    #8092
    @atiati
    Volt egy smiley a sor végén. ;)

    Szerintem pont a kinézet a legelhanyagolhatóbb az egész játékban. Én egyáltalán nem adok az ilyen sallangokra. (Az a baj az új game-ekkel is, hogy a grafika meg a látvány az elsődleges, játékélményben és hangulatban meg sehol sincsenek a nagy öregekhez képest.) Nekem az összes hősöm majdnem ugyanúgy néz ki, de AT-onként csak színben térnek el és AT-ok között is csak pár kiegészítőben.
  • Hmuda
    #8091
    Nem kerülte el semmi a figyelmed. :) Csak egy olyan játék esetében ami ennyire épít a karakterek egyedivé tételére, nagyon nehezen tudom lenyelni, hogy a havidíj mellé még extra pénzeket kérjenek el plusz kosztümdarabokért. A CoX-ot is akkor hagytam abba mikor elkezdték azokat a booster pakkokat árulni.

    Ha tényleg lehet játékon belül is CP-ket szerezni akkor viszont megbocsátható a dolog a Cryptic részéről, mert olyasmit árulnak, amit az is meg tud szerezni a játékban aki nem akar plusz pénzeket kiadni a havidíj mellett olyasmiért aminek alapból elérhetőnek kellene lennie. Az olyan dolgok mint a mini hősfigurák, rename, respec, plusz karakter slotok, meg hasonlók abszolút helyénvalók csak a kosztümök szúrják a szemem.
  • atiati
    #8090
    Hmuda, köszi a kimerítő ismertetőt! :-)

    Az nekem is feltűnt, hogy könnyű a játék, és elég gyorsan lehet fejlődni. Én egy Mighty power-ekkel rendelkező tankot készítettem, akivel gyaloggalopp volt a menet, miután rájöttem a dolgokra.

    Bugok és hiányosságok vannak, de az indulás óta eltelt időben nagyon sokat kijavítottat, szóval szerintem szépen eltűnnek majd ezek rövidesen. Amikkel most találkoztam, számomra nem voltak zavaróak.

    Nekem a hangulata nagyon tetszik. Ettől a képregényes garfikával sokkal "hősösebb" érzésem van, mint a CoH esetében. Ráadásul a képességek között van néhány tuti nyerő, pl a Tunneling travel power, amivel vakond módjára a föld alatt lehet haladni, ráadásul jó gyorsan :-D

    Nekem tetszik a játék, most gondolkodóba estem, hogy a kicsit már unalmasan ismerős CoH helyett erre nevezek be, majd meglátom.

    De az itemshop, amit írsz, az nekem nem világos, hogy micsoda. Láttam én is, hogy Cryptic pontokért lehet vásárolni jelmezeket, de semmi lényegeset nem láttam ott, valami elkerülte a figyelmemet?
  • Hmuda
    #8089
    Ide is berakom az üzenetem amit egy másik fórumban írtam:

    Most az ingyenhétvége alkalmával kipróbáltam és a véleményem:

    Nagyon nem az én gépemre találták ki. Abszolút minimum grafikán is brutálisan szaggatott, de szinte biztos, hogy az egymagos 2.8GHz-es proci volt az igazi visszahúzó erő, mert kicsit kísérleteztem és a közepesnek nevezhető beállításoknál jobb küllem se okozott komoly lassulást az alap borzalomhoz képest.

    Maga a játékmenet elég felemás. A karakteralkotás még mindig a csapat igazi erőssége, de sajnos a rengeteg alkotóelem egyúttal azt is jelenti, hogy brutális clipping problémák lépnek fel időnként (például akartam csinálni egy villámos karaktert, de a mellére nem került fel az embléma, mert a fele belógott a bőr alá). Az mindenképpen jó, hogy nincsenek kötött classok, hanem mindenki azt használ amit akar. Én egy power-armoros erőkkel rendelkező karaktert csináltam. Az is roppant hasznos, hogy bármikor, kis ingame pénz ellenében le lehet adni az összes létező dolgot ami egyedivé teszi a karakter tulajdonságait és teljes egészében újra alkotni. Az már kevésbé ésszerű, hogy mindig csak a legutolsó erőt lehet eltávolítani, így ha egy olyan erőt rakott be a játékos, amit csak jópár szinttel később bán meg (például a travel power amint már rögtön az elején be lehet választani), akkor bizony sok-sok pénzt kell rááldozni a respecre, mire "leás" a problémás erőig (amíg el nem hagyjuk a trainer zónát addig az újonnan felvett erők eltávolítása ingyenes, csak akkor került pénzbe, ha már legalább egyszer kikerültek a nagyvilágba).

    A harc elég primitív. Bekapcsolod az energiatermelő támadást, ha feltöltődött akkor elsütöd azt ami ezt elhasználja és jöhet a következő ellenség. Ha esetleg egy villain vagy master villain ellenség kerül elő akkor ezt egyszer-kétszer meg kell ismételni. Még a super-villain karakterek se jelentenek semmiféle problémát, egy az egy ellen sorban csapdostam le őket. Az a gond velük, hogy mindig egy nagy ikon jelzi a fejük felett ha egy spec támadást akarnak indítani, amit minimális sebződéssel el lehet kerülni ha védekezik az ember. A harcok alatt rendszeresen dobálnak el power-upokat, amik között több mint valószínű, hogy lesz healing vagy defense is, ami oltárira megkönnyíti a dolgot. Volt egy küldetés, ahol három super-villain spawnolt egymás után pihenő nélkül és mind a három úgy halt be, hogy különösebb gyógyulgatás nélkül mehettem tovább irtani a mobokat.

    Nagyon hiányzik a CoX féle dupla power set, ahhol rá volt az ember kényszerítve, hogy különféle support erőket is felvegyen mert csak támadással nem fog boldogulni. Itt meg felvettem egy AOE rakétás támadást, egy brutális sebzésű lézert és egy keskeny vonalban mindent sebző minigunt. Másra nem is volt szükség. Az alap energy-builder erővel felvittem az energiát és a helyzettől függően használtam az egyiket (ha egy halomban voltak vagy nagyon rámmásztak akkor rakéta, ha szép sorban voltak akkor minigun, ha egy boss akkor lézer).

    Ami viszont nagyon szúrta a szemem az a látványos bugok nagy száma volt. Félreértés ne essék, nem instabil a játék (a három nap alatt egyetlen egyszer se dobott ki) és nem is voltak olyan dolgok amiktől lehetetlen lett volna bármit is elvégezni, de elég látványos hibák maradtak bent. Ilyen van például a meglévő erők leadásánál, ha olyan sok tétel van a listában, hogy nem fér ki az ablakban, akkor egyszerűen az ablak mögött folytatódik és kilóg az egész (nem csináltam képet, de elég látványos). Vagy az erők leírása is megér egy misét. Nem ritka, hogy az ablakban duplán is ki van írva az erő magyarázata és a különféle statisztikák, kétszer egymás után. Van hogy a játék egyszer kiírja, hogy egy erő mennyit sebez, máskor meg nem. Például mikor erőket akarok fejleszteni. Szépen kiírja, hogy mennyi lesz az új sebzés, de mikor meg akarom nézni az alap erőt, hogy legalább a különbséggel legyek tisztában, mindenféle adat ki van írva, csak a sebzés nem.

    Szóval alapvetően nem rossz játék, bár egyszerű mint a faék és még nagyon sokmindent kell rajta javítani.

    Olvastam valahol, hogy elvileg játékon belül is lehet C-pontokat gyűjteni valahogy, szóval sok idő ráfordításával lehet, hogy az itemshop se lenne visszatartó erő.

    Majd pár év múlva talán olyan állapotban lesz, hogy érdemes lesz pénzt kiadni érte.

    Az elég durva akadozás miatt nem jutottam túl sokáig, mindössze 19 szintet léptem, így pont lemaradtam a nemezis rendszerről (asszem 20-nál aktiválódik a dolog), pedig az igazán érdekelt volna.
  • atiati
    #8088
    Tényleg, Champions Online-nal játszadozik valaki? Én most tesztelem az ingyenes időszakban, és komoly vetélytársa lesz a CoH-nak, legalábbis nálam...
  • atiati
    #8087
    "Aki meg MMO-val szólózik, annak tuti, hogy van valami baja. :)"

    Távértékelés (No offense! :-)) : már sokat tudok rólad alicenorbie :-) Azt biztosan, hogy nincs egy gyereked sem, nemhogy kettő. Ha lesz, majd megtudod, hogy miért szólózik valaki MMO-val :-DDD
    Mondjuk én sem csak szólózok, de tény, hogy nincs sok időm csapatozni.

    A Warshade nekem bejön, mert új még és tetszik a képességeinek a színe... :-P Egyedül szépen lehet vele gyakni, szinte semmi downtime nincs a Stygian Circle miatt, és eddig mindent megvertem vele.

    Archetípusokról nincs értelme vitatkozni. Vannak persze erősebben/gyengébben összerakottak, de pl. az én Fire/Ice tankom, akiről folyton azt hallani, hogy nem is igazi tank simán tankolok AV-t is (jó, pszi sebzéssel meggyűlik a bajom, de már van rá ötletem :-D ). Emellett egy AoE monster, 8 fősre méretezett Unyelding küldiben lehet vele infut farmolni :-D
  • alicenorbie
    #8086
    Hát ez nekem nem jött le, nincs hozzá angoltudásom, ezért csak belekaptam pár helyen.

    Persze, ízlések és pofonok, én szeretek optimalizálni, Mid's-ben napokig elszórakoztam 1-1 karin, mielőtt ténylegesen elindítottam volna.
    Azért utána én sem vetem meg egy jó hangulatú teammel akár a bolondozást sem.
    Emlékszem, amikor anno magyarokkal csináltunk még csak defenderekből álló teamet is. :)
  • herczeg
    #8085
    'A felét se értem ennek a guide-nak, de ez tele van hülyeséggel.'

    ez egy április elseje alkalmából postolt szarkasztikus kis iromány lett volna ami a rossz játékosokat figurázná ki *facepalm.jpg*

    nekem sosem sikerült ilyen komolyan venni játékot, mindenki hozzon amit akar, majd megoldjuk alapon invitálok, még ilyen lehetetlen kombinációkból is hogy sok blaster meg egy scrapper is sült már ki jó dolog, amikor mindenki tudta a dolgát
    (persze ha megkérdezik hogy mit hozzanak akkor igyekszem valami kiegyensúlyozottabb teamet összehozni, de nem követelmény)
  • alicenorbie
    #8084
    A felét se értem ennek a guide-nak, de ez tele van hülyeséggel.
    Ez csak akkor igaz, ha megvan a csapat magja, mert defenderekkel, scrapperekkel, blasterekkel nem sokra mennél, ha egy 8 fős teamről van szó. Egyes tankok alapban nem valók tankolni, de igazából csak a taunt a lényeg, mert ezen bármikor segíthet egy supporterrel felrakott pajzs és egy értelmes healer. Ha ez megvan, innentől jók vagyunk bármivel, maximum rohadt lassú lesz a team, ha nincs rendesen összerakva.
    Amúgy én AT-kon belül is még leszűkítem a kört, mert vannak olyan használhatatlan szar összeállítások, hogy az hihetetlen.
    Az volt a fasza az AE-ben, hogy a legtöbben helyben voltak, így meg tudtam nézni az adatlapjukat és a karakter felépítéséből már simán kiderül, hogy az illető tud-e játszani. Nagy ész semelyik karihoz sem kell, egy kis játék után simán ráérez az ember, ennek ellenére jó nagy balfaszokkal van tele a játék. Nem kell profin tolni, csak ne legyen hülye.
    Nincs egyensúly és sok az analfabéta...
  • herczeg
    #8083
    alapból igazad lenne, de annyi minden múlik a játékoson hogy szerintem sokkal fontosabb hogy miylen a játékos, mint az AT amit hoz.
    pl tank elvileg minden jó csapatba kéne de olyan sok ratyi tank van hogy én inkább egy jó játékost invitálok be bármivel amit tud hozni.

    ebben a guideban az a szomorú hogy nagyon sok ember valóban így játszik
  • alicenorbie
    #8082
    Kár, hogy több mint a 2/3-uk szarul felépített és úgy nem érnek semmit, arra meg nem fognak 7 fős csapatot építeni, hogy a 8. kheldian jó bónuszokat kapjon. :D
    Az a sok KB meg rohadt idegesítő bennük, márpedig minden valamirevaló csapat alapja az AoE Dmg.
    Minden csapat életképes, de én nem fogok szenvedni egy olyannal, amivel 6 óráig tart lenyomni ugyanazt a TF-et, ami az előzővel 2 óra volt.
    Úgyhogy én nagyon is szoktam neki örülni, ha olyan a teamleader, hogy össze tud állítani egy darálós csapatot és azokban szinte soha nincsenek kheldianok.
    Oké, időmilliomosoknak szép és jó, de nekem pörögjön az a csapat és inkább megcsinálok 3 TF-et ugyanannyi idő alatt mint 1-et.
    8 troller; 2 tank, 6 troller; 2 tank, 4 troller, 2 blaster, az ilyesmi csapatokkal lehet jól haladni, nem az ilyen találomra összeszedett AT-okkal.
  • herczeg
    #8081
    én ezzel tökre nem tudok egyet érteni, mert egyrészt a kheld szólóban valóban gagyi, de az inherent powerek miatt csapatban nagyon erős. egy jól felépített warshade az csapatban kb nonstop 85%-os resistancel fog rohangálni mindenre és majdnem blaster színtű sebzést oszt ki, úgyhogy kb nincs az a scrapper aki vetekedhetne vele

    usa-n meg nemtom mi van de nálunk defianton nincs ilyen hogy xy AT-t meg powersetet nem látjuk szívesen.

    összvissz tök erősek a kheldianok csak bonyolultabb a többi ATnál, tudni kell őket használni (plusz jó sok próbálgatás kell eltalálni az optimális buildot)

  • alicenorbie
    #8080
    "Miért, van még ember, aki azokkal a ratyi kheldianokkal játszik? :)"
    Na, beszabadult még egy szakértő... :-PP

    Akik tisztában vannak vele, hogy kell jó csapatot összeállítani, nagyon ritkán fognak kheldiant beinvitálni. Aki meg MMO-val szólózik, annak tuti, hogy van valami baja. :)
    Sajnos ez a tényállás, jól elcseszték őket. :P
  • herczeg
    #8079
    1. alapból hülye kérdéssel jössz be amire 1 perc alatt kereshettél volna választ googlen

    2. leordítod azt aki vette a fáradtságot hogy helyetted keressen választ és leírta neked

    3. alapból hülye vagy mert basztál rendesen megnézni az oldalt, különben tudnád hogy 60 napost boltba is lehet venni

    kösz hogy beugrottál
  • RETROB0Y
    #8078
    De ezeket NEM TUDOM BOLTBAN MGVENNI CSAK BANKKÁRTYÁVAL!!!!
  • Hmuda
    #8077
    CD Galaxisban lehet rendelni 15, 30, vagy 60 napos GC-ket.
  • Hmuda
    #8076
    CD Galaxisban lehet rendelni 15, [http://cdgalaxis.hu/termekek/14903/ncsoft-gamecard-30-napos.html]30[/URL], vagy [http://cdgalaxis.hu/termekek/14904/ncsoft-gamecard-60-napos.html]60[/URL] napos GC-ket.
  • herczeg
    #8075
    galaxisnet.hu

    ncsoft feltöltőkárty néven keresd
  • RETROB0Y
    #8074
    ÉS ilyen gamecadot Budapesten hol tok venni?

    MErt csak online kiadást láttam rendes GC sehol nmtalálok
  • herczeg
    #8073
    15 nap az onnantól tizenöt nap hogy beírtad a kódot és mindegy hogy 200 órát játszol alatta vagy egyet sem
  • RETROB0Y
    #8072
    Csa
    egy kicsit hülye de fontos kérdésem lenne

    szeretnék jáccani ezze a lcomic mmoval de bankkártyával SOHA se fogok ilyet fizteni ezért néztem ilyen Game Carodor

    Na a kérdésem az lenne egy ilyen GC hogy mükszik?

    Pl egy 15 napo onnantol 15 nap hogy a kodot beirtam és ha jáccok ha nem akkor is pörög az idő? Vagy mindig akkor telik az idő mikor jáccok?
    Vagy hogy ?

    Pl monjuk tönkremenne a gép akkor bazstam a időt?

    Mi ennek a menete?
  • atiati
    #8071
    "Miért, van még ember, aki azokkal a ratyi kheldianokkal játszik? :)"

    Na, beszabadult még egy szakértő... :-PP
  • herczeg
    #8070
    kövi hétvégén reaktiválva lesznek az accountok úgyhogy szerintem én is benézek (meg DXP is lesz)
  • Hamilton
    #8069
    Eh...Lassan ideje lenne visszatérnem a szuperhősök világába:)
    Nélkülem még felborul a világ rendje ott:)
  • alicenorbie
    #8068
    @Pluskat
    Global nick?

    Miért, van még ember, aki azokkal a ratyi kheldianokkal játszik? :)
  • Pluskast
    #8067
    Én freedom-on vagyok
  • chefshift
    #8066
    Hát ez egy jó kérdés ...
    Hivatalos fórumon a Kheldianoknál lehetne megkérdezni
  • atiati
    #8065
    Hátha tudja valaki: Kheldian-oknál hogyan működnek az IO set bónuszok? Csak akkor érvényesülnek, ha olyan formában van, amiben használni is tudja a képességet?
    Tehát pl. Nova formában megkapja a Human/Dwarf formában használható power-ekre rakott IO enhek bónuszait vagy sem?
    És a passzív képességek IO bónuszaival mi van?
  • atiati
    #8064
    A Guardianon is vagyunk most legalább hárman: @Apa, @Szeipusz és jómagam, @ati :-)
  • alicenorbie
    #8063
    A többség uzsi és én vagyunk a Freedomon. :)
  • uzsi00
    #8062
    noh a chat handlerem Mind Thunder. Még mindig freedom-on vagyok, megjött amcsiból az evil vs good edition, úgyhogy most már fullon nyomom én is :) csak hát.. kezdőn :D
  • ROLL30AbandonHo
    #8061
    hellosztok azt szeretném megkérdezni hogy a töbség meik serveren nyomja?
  • alicenorbie
    #8060
    Ééértem, az Unionnal való összehasonlítás zavart bele. Mondjuk én ilyet nem is mondtam, csak nekem kell a nyüzsi. :)
    Volt egy rövid időszak, amikor állandóan SG társakkal toltam, de hamar meguntam, kellett a változatosság, mert így túlságosan be voltam határolva.
    Persze az megint más volt, amikor magyarokkal teameltünk mindig.
  • herczeg
    #8059
    félreértettél, nem a sok ember zavarna ami az US szerveren van. a sok ember hiánya nem zavar ami EU szerveren van.
    a probléma az hogy mindenki kijelenti hogy az EU üres, meg hogy az a párszáz ember aki ott van az semmire sem elég. mert nem így van.
  • alicenorbie
    #8058
    EU az US-sel? De gáz. :P
    Egyáltalán nem a nyugissal reagáltam, az egyetlen, iróniára hajazó szó volt az 5 mondatból, de igazából tök mindegy, lehetetlen megindokolni, mert felesleges a kevés ember, ott az SG és a global friends összetartó közösségnek, amit meg is válogathatsz, nem bele vagy kényszerítve, a kívülállók meg nem zavarnak, viszont bennük még mindig ott a lehetőség. A falu egy ország része, de nem a Defiant = falu felállásban.
    Ilyet még nem hallottam, hogy valaki azt szeresse, ha kevesen vannak a szerveren. lol
    Igazából szerintem te sem tudod, hogy miért zavarna a több ember. Ha most összevonnák az Uniont és a Defiantot hirtelen elfelejtenéd azokat, akiket eddig megismertél és már nem tartanátok össze, vagy mi? Ha nem, akkor meg hol a probléma?
  • herczeg
    #8057
    az aukció szempontjából tökmindegy mivel az összes szerver WW-je illetve BM-je össze van kapcsolva. említs mást...

    azt hiszem nem sikerült eléggé kifejteni a hasonlatot: kevés ember (relatíve. 200 az ugye itt most 'kevés') ugyanakor összetartó közösség miatta hajaz egy falura város helyett, nem a nyugi miatt