42
  • z5oTtu
    #42
    Szerintem egy opensource forraskodban egyszerubb megtalalni(es kijavitani) a hibakat, mint a Binarisokban. De ha a win is olvashato forrasu lenne teljessen, ugy sejtem a rendszeres javitgatas hianyaban sokkal tobb hibat talalnank benne.(persze a binarisban a hibat nem lehet csak ugy kijavitani a forras nelkul, igyhat ez a Microsoftra marad)
  • z5oTtu
    #41
    Én hasznlálok winXP-t es szervereinken Linuxot is. A gyakorlatban csak az XP-vel voltak eddig problemaim. Amig nincs rajta a gep a neten addig semmi gond nincs de ha rakerul akkor nem lehet beszelni a biztonsagrol, azt hiszem ezt mindenki tudja. Azert hasznalok XP-t hogy a Macromedia-s cuccokat tudjam hasznalni, mert sajnos EGYENLŐRE nem keszult Linux-os verziojuk. A CD irast is XP alatt csinalom, NERO-val aminek meg szinten nincs Linux-os verzioja. De remelem a szoftverfejleszto cegek eszbe kapnak es elkezdenek Linuxra is fejleszteni, mert mar kezd egyertelmu lenni, hogy a Microsoft hajoja elsujed, ha nem tesznek valamit a rendszereikkel. Amugy most XP-vel forumzok, mert ennek a feluletet mar regen megszoktam, ugyanugy mint a juzerek 80 szazaleka. Sajnos ezert hasznalunk vindozt:(
  • KIP
    #39
    az ma már total commander néven futó finomság:)
  • NEXUS6
    #28
    Zétának igaza van, nem az a baj, hogy a win nem tökéletös, hanem az, hogy majdnem mindenki azt használja. Így aztán, ha dominó/láncreakció elven akarod összerogyasztani a netet, csak egyetlen nem is túl eszes virnyákot kell megírnod (mivel a felhasználók se túl eszesek általában ugye:)). Természetesen, ha a világ összes számítógépén egy adott lin disztribúció futna a helyzet kb ua. lenne.

    A biztonságot nem az ilyen "boszornyák" üldözések fogják növelni, amit a M$ szokott bizonyos esetekben elkövetni, hanem ha valami optimális szintre növelik a neten levő gépek "cyberdiverzivitását". Eddig egész jól működött az a rendszer, hogy a szerverek jelentős része "Unics/linucs" gép volt. A felhasználók meg elmojoltak a win-nel. Ha mindenhol win/lin vagy akármi lesz, az lesz csak az ármageddon!

    És persze az lesz az igazi rémálom, amikor Big Geci nagy vágya teljesül:hogy a tv/rádió mosógép centrifuga..., mind rá legyen kötve egy hálózatra, az meg a netre. Persze mind ez win alatt. Szkájnet rulez;)

    Zsenyka kedves, 2000 környékén mikor hatalmas előre lépés a preemtív miltitaszk? Nem akarom lelohasztani lelkesedésed de 15 éve már léteznek ilyen addottsággal rendelkező otthoni felhasználásra szánt oprendszerek. Mondjuk persze a win alatt ez sokáig valóban nem volt divat.

  • TheZsenyka
    #24
    Hogy mit lépett előre az XP? Ha CSAK a preemptive multitasking-ot emelem ki, máris 70200 fényév a különbség... de biztosan csak komolytalankodom...
  • Darth Sith
    #20
    látom manapság tényleg divat szopatni a windowst. nem mintha én annyira bírnám, de elvan. tóm alatta használni azokat a progikat amiket linux alatt nem. és kész. a hiábiról meg annyit hogy hetente 1patchet felrakni 2perc. az meg belefér az időmbe. :)
  • TheZsenyka
    #17
    Ha a Longhorn olyan előrelépés lesz az XP-hez képest, mint az XP volta Win9x szériához képest, akkor semmiféle bajom nincsen a Windows-al. Nekem bejön. Amúgy hol tartanak az integrált linuxos fejlesztőeszközök? Ember már egy Kdevelop-nak is örülhet, nincsenek éppen elkényeztetve a progi írók. Windows alatt pedig dúskálsz a lehetőségekben.
  • Mike at home
    #9
    Windows = szar aranypapirban
    ilyen az, amikor marketingesek iranyitjak a vilagot
  • Laalee
    #8
    már csak irni kéne egyet :D
  • AnarchoiD
    #3
    "30 ezer adat" jol mutat de mi az ertelme ? :)
  • Cat #2
    ja, én is ezt olvastam máshol
    sztm ez nem sokat ér, mivel azóta már van sp3 is, nomeg semmeddig se tart megnézni milyen fájlokat irt felül az sp1, és az sp4ben megint lecserélni őket