195
Minden ami a filmmel kapcsolatos...
  • Csaba
    #155
    Szerintem meg ez a remake nem egy átlagos tinihorror, nagyon is para volt végig a film. Ne hasonlítsuk már össze a Sikoly féle tinibénázásokkal, jó?
  • Voltan
    #154
    Jaja, tényleg a zenei aláfestés is iszonyat jó. Minimal art az egész film, de hatalmasat üt. Manapság ilyen filmeket már nem csinálnak. Nem tudom, miért nem lehet belátni, hogy a kevesebb az néha több. A remake-ben fröcsög a vér, kiváló make-up trükkök, méregdrága effektek, hatása mégsincs sok. Az eredetiben szinte semmi látványos trükk nincs, de a hangulatát valami hihetetlenül elkapták, és az ember izzadva szorítja a szék karfáját a feszültségtől. Kiadhatnák már itthon is DVD-n. Nagyon megérdemelné.
  • reanimator
    #153
    Talán a kedvenc horror-om.Pedig jó sokat láttam már még a kategóriáján belül is.De ahogy Hooper megcsinálta a hangulatot azt nem lehet viszaadni.Ehhez társul még a szenzációs zene ami leginkább a cintányércsapkodásban merül ki.Párját ritkítja tényleg.Ettől jobb atmoszférát csak a korabeli technikával lehetne csinálni.Elefelejteni a mai hi-tech kamerákat, 5.1 hangokat stb.
  • Voltan
    #152
    :DDDD Szent ég, hanyadszor magyarázzuk már el ezt?
    Egyébként egyetértek, két napja néztem meg megint a remake-et, és először is azt láttam, az original a kettő között volt. Tényleg ég és föld a különbség. A remake egy tök átlagos tinihorror, az eredeti viszont az egyik legbetegebb film, amit valaha láttam. Már az eleje is iszonyú elvont (a stoppossal, ugye), és aztán ahogy az egész elindul... huhh. Semmi "éreztessük a nézőkkel, hogy itt baj lesz", vagy "fokozzuk a feszültséget zenével, meg szűk perifériás snittekkel. Bele a közepébe. Mire az ember felocsúdik a döbbent meglepetésből, már a szereplők fele halott. Nagyon kemény, zseniális film.
  • reanimator
    #151
    Azért én is beírom megint még egyszer (úgyis jön még retardált reklamálni)

    Retardáltaknak útmutató: Thomas Hewitt= a filmbéli Bőrpofa!!!
    Ed Gein =létező ember ,sorozat gyilkos volt
    Wisconsinban.Róla formázták Hewitt figuráját.

    " Was Thomas Hewitt a Real Person?

    Movies Made in Austin
    From Jacci Howard Bear,
    Your Guide to Austin, TX.
    FREE Newsletter. Sign Up Now!

    Thomas Hewitt, also known as Leatherface, was the chainsaw-wielding villain of the Texas Chainsaw Massacre series of movies that were filmed in and around Austin. But was he also a real person?
    A.

    Thomas Hewitt AKA Leatherface is a fictional character. However, the Thomas Hewitt character is very loosely tied to the actions of Wisconsin serial killer Ed Gein.

    Who is Ed Gein?
    Ed Gein (1906-1984) was a real person. Although found not guilty by reason of insanity, Ed Gein is believed responsible for the deaths of at least two women in Wisconsin in the early 1950s."

    http://austin.about.com/od/filmindustry/f/thomas_hewitt.htm -teljes cikk

    Gein 1984-ben halt meg szívelégtelenségben.Megúszta a villamosszéket mert elmebetegnek találták.Viszont elmeintézetben kezelték haláláig ahol rendes rabnak ismerték ápolói( nem durvult,választékosan fogalmazott,tájékozott volt ...stb)


    http://eddiegein.tripod.com/index.htm - itt látható a sírja is.Meg még sokminden.

  • reanimator
    #150
    Az állítólagos elkövetőre gondol szerintem. Ő úgy véli a story valóban megtörtént.

    Szerintem inkább az 1974-es verziónak kellett volna topik.A remake gyökér.
  • Voltan
    #149
    Ezt hogy érted?
  • Dave9214
    #148
    amugy élmég a texasi láncfürészes?
  • schrank
    #147
    ezt akartad ugye
  • #146
    http://www.sg.hu/cikkek/42348
  • Serpa
    #145
    A texasi láncfűrészes újabb áldozata
  • Voltan
    #144
    Blair Witch 2: The Book of Shadows

    http://www.imdb.com/title/tt0229260/
  • Glpetyus
    #143
  • Voltan
    #142
    Az ideglelésnek? Volt bizony.
  • Glpetyus
    #141
    Volt 2.része????
  • Loál János #140
    Öröm olvasgatni ezt a topikot! :DD
  • Voltan
    #139
    Jaja. Én is szerettem. Nekem még a második része is bejött.
  • Ramza
    #138
    Kész, hagyjuk.
    Gumiszoba ez a Filmes fórumon belül.

    Egyébként a föld tányér alakú.
  • Glpetyus
    #137
    Az ideglelés szerintem baszott jó volt,de arról csak hűlyék gondolhatják hogy igaz...
  • Glpetyus
    #136
    Azé'ne húzd fel magad.Egyébként a film után elkértem ismerőstől egy könyvet(brutál gyilkkosságokról szól,sajna angol nyelvü)de majdhogynem szóról szóra ugyanez!
    Ja a könyv már qrva régi.
    Egyébként mit véded,tán te voltál?:DD
  • Voltan
    #135
    Én befejeztem. Nem mondom el még egyszer...
  • Glpetyus
    #134
    Ha beleszolhatok:a film tényleg igaz story alapján készült.Ha ezt tudtam volna még jobban összeszarom magam Egyébként a film király
  • Voltan
    #133
    Emlitettem már én is lentebb.
  • Voltan
    #132
    Pontosan. Az is mekkora nóta már!
  • fifi
    #131
    Slayer-Dead Skin Mask is erről szól!
  • Voltan
    #130
    Jó, jó, igaz. De mondjuk épp a BWP után nem kéne ilyen naivan viszonyulni az ilyen "megtörtént eset" dolgokhoz.
  • Jano
    #129
    Akkor biztos be voltam nyugtatózva...
  • Blasta
    #128
    Namost azt a fél világ megkajálta (vagy az egész), nem épp összeegyeztethető ezzel a dologgal.
    A BWP kissé profibb munka volt az átbaszás terén....
  • Blasta
    #127
    Helyenként az vót.
    Attól még trágya az is... :-)
  • Jano
    #126
    Wrong turn IZGALMAS??? EEEEEŐŐŐŐŐŰŰŰŰŰÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!
  • Voltan
    #125
    Egek ura! Ideje lenne felnőni...Vagy legalább a józan eszedet használni.
  • Voltan
    #124
    Igazad lehet. Biztos olyanok irnak ilyeneket, akik a Blair Witch Project-et is megkajálták.
    Sőt, a Csupasz pisztoly sorozatban is mindig kiirják, hogy "Készüld rendőrségi akták alapján" akkor biztos az is igaz.
  • Ramza
    #123
    Hiába minden küzdelem, ez egy megtörtént eset!!!!!!

    (Reménytelen, hagyjad. Én is dobtam lejjebb néhány leírást és bizonyítékot, hogy elmagyarázzam az ide beeső 12 éveseknek, hogy szó nincs arról, hogy ebből bármi megtörtént volna, pusztába kiáltott szó volt minden.)
  • Voltan
    #122
    Jesszusom. Ez NEM megtörtént eset!!!!! NEM AZ!!! Csak Bőrpofa figuráját mintázták meg egy valós sorozatgyilkosról, egy bizonyos Ed Gein-ről. Ő az 50-es években gyilkolt, főleg nőket. Lenyúzta áldozatai bőrét. és különböző használati tárgyakat csinált belőle, pl. lámpabúrát. Pszichózisát súlyos anyakomplexusra vezették vissza, ő volt az inspirácó Norman Bates figurájához is a Pszichó-ban.
    Ennyi valós alap van benne. A többi fikció. Nem kell feltétlen elhinni, hogy valós a történet, csak mert azt irják a film elején. Főleg akkor nem, ha horror filmről van szó.
  • Ramza
    #121
    Persze, hogy ott van, hiszen megtörtént az eset!!!
  • gazo
    #120
    ...szerintem Jason költözött be...
  • Csaba
    #119
    Biztos. Kérdés, hogy ki lakja?
  • Matthewpamer
    #118
    szerintetek ott van még az a ház?
  • wizy
    #117
    16
  • Matthewpamer
    #116
    hány éves a tesód?