98
  • Cat #20
    tényleg letölthető
    MICROSOFT.WINDOWS.2000.AND.NT4.SOURCE.CODE-SCENELEADER
    Size: 42 x 5mb
  • dikki*yysw
    #18
    Ez hülyeség.
  • szurmakotium
    #17
    Jaj, szerintem ez annyira átlátszó ...

    Nyakunkon a Longhorn ! Valahogy meg kell magyarázni, hogy milyen nagy szükség is van a régi oprendszer lecserélésére ...
  • dikki*yysw
    #16
    Beszélni mindenről lehet, a fájlt linkelni, részleteket másolni belőle viszont tilos.
    Tudod, megelőző csapás.
  • dikki*yysw
    #15
    Idézek:

    "Bennevan a kernel src, a RTL (kb a libc windozos megfeleloje, gyakorlatilag a system/ alatti dll-ek forrasa) es meg a windozzal jovo aprosagok (passziansz, screensaverek, wordpad, clock stb) is.

    Ami erdekes volt, hogy volt benne egy core file is, amit a /bin/vi elszallasa okozott valakinel :)
    Azert erdekes, mert a core dumpban benne volt a teljes env, amiben pl. bennevolt az usernev ($MAIL-bol), hostnev stb ami alapjan ugy tunik hogy a www.mainsoft.com-tol szarmazik a stuff. Ok ilyen wine-szeruseget fejlesztenek sokpenzert, allitolag az eredeti m$ forrast unixra portolva. Gondolom igy hivatalosan volt meg nekik (NDA alatt?) a win2k forras, csak valahogy kiszivargott onnan ;)
    Amugy valoszinu ez mar nem fordulna le windozon, ezt mar felig atportoltak unixra. Es nem csak x86, volt ebben ppc es ia64 lowlevel (cpu stuff, boot etc) kod is.

    Hianyzik is belole sokminden, pl. ntsf drivert sem lattam benne, sem explorert, se wmplayert.

    Egyebkent eleg vicces, a kod fele meg win 3.0-bol szarmazik, azota se modositottak, csomo datum 1989 meg 1995 kozotti."

    nagy M$-ed.
  • mir
    #13
    ja. ha a kezembe akad szívesen megnézem, de azért nem töltöm le.

    dikki: beszélni minenről szabad. ha gondjuk lehetne belőle, akkor szerinted minek van itt ez a fórum?
  • Frenzy
    #11
    En azert szivesen beleneznek :-)

    Nem azert, hogy hibakat keressek vagy otleteket lopjak, meg nem is igen latnam at az egeszet, de mivel en is programozom, mar pusztan nehany oldal is erdekes lehet, csak latni, hogy hogyan nez ki :-)
  • dikki*yysw
    #10
    Bill-ék most jónéhány láncfűrésszel felszerelkezve, vérben forgó szemekkel haxxolják a netet, hogy minél kisebbre szorítsák vissza a file elterjedését. Sztem az SGnek sem hiányzk, hogy sok kisgyerek itt tárgyaljon bármit ami illegális.
  • dikki*yysw
    #8
    Tegnap került ki, 12-én.
  • Cat #6
    hiába, a péntek 13 már csak ilyen nap :D
  • mir
    #5
    én meg nyitottam egy ilyen topicot egy órája az oprendszerek, felhasználói programok között, és valaki jól letörölte nekem. vajon miért kellett? mindegy.
    egyébként állítólag a kernel SRCje van benne, azaz ha lehet ezt mondani, a legféltettebb kincs.
  • dikki*yysw
    #4
    Mindenesetre senkinek nem ajánlom, hogy DCn/Kazaan/Bittorrenten megossza, mert megütheti a bokáját.
  • Frenzy
    #3
    En mar lattam is DC++ halozaton, 203 megas ZIP file.
  • dikki*yysw
    #2
    Valszeg rengeteg kódot vettek át 2k-ból XP-be, 2003-ba. Ez érinti az asztali gépek mondjuk 70%-át, a szerverek 50%-át. Fú mekkora gáz lesz ebből!
  • dikki*yysw
    #1
    Szerintük a teljes forráskód 40GB, most 660 MB került ki. Ennek ellenére, ez nagyon kellemetlen nekik!
    De nem örülök neki, mert _ez_ egy hatalmas botrány alapja.