98
  • SoDI---
    #98
    De nem örülök neki, mert _ez_ egy hatalmas botrány alapja.

    Miért nem örülsz neki? :-))))
  • Vik1984
    #93
    Sztem ezt a kódot már nem fogják tudni kivonni a forgalomból. Így bárki készíthet jobb vírusokat. De jobb vírusírtókat is.

    Pl. kinek nem kéne egy olyan tűzfal, ami nagyon jó és gyors, mert aki csinálta, az ki tudta használni a rendszer sajátosságait.

    De ez csak tipp :-)
  • Zoldalma
    #88
    Errol beszeltem :o))) De akkor tenyleg nem egy dologrol beszeltunk :o)))
  • Darth Sith
    #86
    hát ez nem semmi.. jó nagy szart csináltak...
  • Zoldalma
    #85
    Es szerinted aki 98 utan at akar terni egy NT alapra a biztonsag miatt, majd pont ezutan az esemeny utan biztosan at fog terni, mer tmilyen hudejo?
    Mindazonaltal meg mindig elcseszett otletnek tartom h direkt huzas volt.
  • Zoldalma
    #83
    "Én meg arra gondolok, hogy a micisoft maga szivárogtatta ki a kodot, igy 1-2-3 év mulva hivatkozhat rá"

    Nem ertem sokan honnan szedik ezt a hulyeseget.
    Ha ennyire hangoztatod, aruld mar el kerlek nekem, mi lenne abban az uzlet, hogy kiszivarogtatja az NT4, NT5 alapot, ezzel veszelyeztetne sajat, jol meno XP, 2000-es eladasait....
  • Vik1984
    #82
    Sztem sokan fognak örülni a "valentinnapi ajándéknak". A forrás ismeretében könnyebb támadni
  • mir
    #77
    HUBtól függ szerintem...
  • mir
    #75
    "Sajna, én még nem láttam DC++-on, de jó lenne megszerezni. :)"

    nézd kazaan, ott biztos van.

    "Előbb utóbb belátja az M$, hogy ingyenesre kellene tennie a cuccait."

    ebből csak azt tudom leszűrni, hogy a m$ helyzetével a szoftverek világában végképp nem vagy tisztában. soha nem fogja megnyitni a windows kódját, és ez tény.

    "Az informatikai miniszter állítólag olyasmit mondott, hogy a MyDoom csak nem jogtiszta M$ termékeket támadott, és ha mindenkinek jogtiszta terméke lesz, akkor majd megnyílnak a kapuk a Linuxra való áttérés előtt. Ő legalábbis így képzeli ezt..."
    akkor az informatikai miniszter egy fasz.
  • dikki*yysw
    #73
    Válaszoltál is saját kérdésedre. A Linuxé a kezdetektől elérhető.
  • mir
    #72
    az más: a linux nyílt forráskódú, ingyenes, a windows meg nem ingyenes, és a forráskódja meg zárt(titkos)
    a linux nyílt forráskódjával példálózni finoman szólva is irreveláns egy zárt kód ellopásával kapcsolatban.
  • An-Dee
    #71
    Nem értem mi a szenzáció, a linux kernel forráskódja, plusz a linux-os cucccok nagy részének forráskódja kezdetektől elérhethő, és nem lett belőle baj. Mit kell itt parázni, szerintem az a ciki ami a kódban van :)
  • Zoldalma
    #68
    "Ki beszél itt kódlopásról? Már az is nagyon nagy segítség, ha egyszerűen csak látják, hogy az eredeti MS Windows mit, és hogyan csinál."

    A cikk pl. az elso kerdesedre a valasz maga.
    Amugy azert irtam, mert sokan arra mennek ra hogy majd most milyen jo lesz, atemelnek kodokat a lopott kodbol. Azt hittem erre gondolsz...
  • Zoldalma
    #67
    Nem ma kezdtek ezt terjeszteni, ha jol emlexem meg XP elott volt rola szo...azota is csak ezen a szinten rekedt...legalabbis legalisan :o))
  • Frenzy
    #64
    Gondolod, hogy ezek utan at fogjak irni azt a sok millio sort? Szerintem ki van zarva.
  • GABOR16
    #63
    Remélem ezután a Longhorn az új forráskód miatt stabilabb lesz.
  • Frenzy
    #62
    Azért attól, hogy a sorok végén 30 fölös szóköz van, még nem igen lehet mit elmondani a kód működéséről - lehet, hogy a legjobb kód a világon :-D
  • NEXUS6
    #60
    Szerintem meg pont azért ciki az egész, mert kiderül belőle, hogy amit az utóbbi 10 évben 2-3 évenként szuperbiztonságos, hálózati os-nek megkajáltattak szépen a világgal, az az "ősi" VMS meg OS2 oprendszer felcsicsásítva.

    Ez az üzletpolitika ráadásul nem is újdonság az M$ részéről, mert hogy már a DOS-t sem BG izzadta ki a kis agyából, csak "kölcsönvette". De azért 15 év alatt jó kis vagyonkát hozott belőle össze, nem igaz? ;)
  • dikki*yysw
    #57
    Csakhogy nem kell a passziánsz forráskódja ahhoz, hogy a windowst exploitolhasd.

    És ez PONT a kernel src.
  • ka87
    #54
    forrás vagy csak ugy natur?
  • Zoldalma
    #50
    Nem feltetlen kell az osszes sor h fogast lehessen talalni a kernelen :o)
  • [HUN]PAStheLoD
    #49
    ez 13 és fél millió sort talralmaz állítólag és a win2k 35 millióból áll .. szal ha az nem 40g csak a fele ez akkor is kevés ..mivel 1 g sincs!
  • Zoldalma
    #48
    Emiatt epphogy nem, nem fognak egy kodlopast megkockaztatni. Mennek a munkalatok az MS kodok nelkul is.
  • Zoldalma
    #47
    Nyilvan amit atvettek az NT5os alapbol jobban at kell nezniuk, ill. h egyaltalan atteszik-e a Longhornba...

    Amugy ez az egesz osszeeskuves elmelet szvsz hulyeseg ahogy van.
  • mrzool
    #46
    "EZT NEVEZEM!Hogy jobban fogyjon majd a longhorn most úgy tesznek, mintha kilopták volna a source-t!"

    Nem egészen értem ezt a hozzáállást. Tehát majd 2-3-4 év múlva, mikor végre kiadják a Longhornt, szerinted azzal fogják reklámozni, hogy 2004 elején kikerült a w2k forrás? LOL.
  • Sub
    #41
    Hallottál már a Lindowsról? :D
  • dikki*yysw
    #39
    Tiéd is egy álláspont, meg nem harapok, nyugi :) De enterprise szférában máshogy mennek a dolgok, mint kiscégeknél. Nem hiába, hogy ők a linux megoldásokért is fizetnek, és ezer stb.
    Rendszergazda, jó kevés, de írhattam volna 'Döntéshozó István'-t is, lényegen nem változtat...
  • Renegade
    #38
    hümmm, logikus amit írsz, főleg, hogy 9x-eket lett volna logikus lejáratni.

    mindösszesen amibe bele tudok kötni az-az, hogy a rendszergazdáknak valymi kevés beleszólásuk van a döntésbe(már amilyen válalati struktúrákat ismerek.)
    kiscég: nekik nincs sajátjuk, aki "ért hozzá" az tessék lássék hálóba fűzi a gépeket, oszt had menjen
    közép válalat: novelle + win9x-ek (dolgoztam ilyennél, 50-60 munkaállomás, a könyvelő döntött mindenről, minden géphez vettünk 98sehun, volt egy 100-as licenc-ünk novellehez, linuxról hallani sem akartak) volt 1 tartalék linux serverünk, évente 1* bevolt kapcsolva, hogy "élemég"
    bankok: oracle, winx munkaállomások, itt már láttam ntalaput is. a beszerzés lezsírozott játék
    nagy rt-t: dettó
    állami "cég": áhh, szóra sem érdemes, a közbeszerzés egy röhej

    természetesen ezek saját tapasztalatok, gondolom más országban egészségesebben megy mindez.

    szóval semlegesre helyeztem az álláspontomat, majd kiderül mi lesz, hogy lesz, találgatások helyet figyelem a fejleményeket.

    szumma-szummárum: szép érvelés, meggyőző. :-)
  • dikki*yysw
    #35
    De, simán.
  • dikki*yysw
    #34
    Nem mondtam hogy értek hozzá, de valahogy minden oprendszerrel foglalkoztam már elég sokat.

    Amit mondasz: nem, nem. Imho.

    Vegyünk egy átlag rendszergazdát. Nevezzük 'Rendszergazdá'-nak.

    Rendszergazda reggel benyomja a monitort, megnézi, hogy szolgál a vállalat számítógépes rendszere, amely Windows 2000 alapokon nyugszik. A vállalat vezetősége már tervezi, hogy átáll Windows 2003-ra, de még nem szánták el magukat a végső döntésre.

    Látja a hírt, hogy forráskód a neten. IRC-n, munkatársaival rögtön megvitatja, meg olvassa az M$ sajtóközleményét, és igen, igaz a hír.

    Rendszergazda homloka gyöngyözni kezd, és valszeg jól meggondolja, hogy átálljanak-e Win2k3-ra. (vagy ha eddig linuxot, unixot, bsdt, solarist használtak, egyáltalán Windowsra).

    Most sokezer Rendszergazda van így, és ez akárki akármit mond, NEM előny a Winnek. Hosszú távon talán, mert ha most találnak sebezhetőségeket, talán elfogynak a közösség munkájának segítségével fél év múlva. De addig is gondban lehet az M$.

    Ha ki akartak volna szivárogtatni valamit, akkor az a Win98/ME lett volna. Már több évvel meghosszabították a terméktámogatást, és már csak nyűg, kolonc a M$ nyakán az az oprendszer. A Win9x-felhasználókat át szeretnék állítani XP-re, így EZ érthető lépés lett volna.

    Win2k-ra viszont még nagyon sokminden épül. Baromi sok minden.
  • Inquisitor
    #33
    És megmondja a Bittorent-ből, hogy ki vagy és hol?
    Ne már ...
  • Inquisitor
    #32
    Azt hiszem másként értelmezzük a "kritikus rendszert", ezért félreértettem :)
  • Renegade
    #30
    olvasva a hozzászolásaidat értesz a témához, tudod, hogy hülye indok lenne erre hivatkozni.
    DE, ez kutyát nem érdekel, az átlag ember befogja kajálni, mint minden mást. Ez sajna így működik majd minden más területen. A politikától kezdve az MS-ig bezárólag. :-)
  • Inquisitor
    #29
    "A világ többezer kritikus rendszere futtat ezen programsorokon alapuló technológiákat, ..."
    EZ nekem új. Mikor kapta meg az MS bármely rendszere a Ctitical besorolást? Mert tudtommal egyikre se sikerült megszerezniük. Még külön hírekben is benne volt, amikor a W2K, majd pedig az XP se kapta meg.
  • dikki*yysw
    #28
    Egyébként fantasztikus vagy, hogy te már!!! ez ÓRÁVAL!!!!! a cikk előtt nyitottál róla topicot.
    Tudod egy topicnyitás fél perc, egy cikk megírása több.

    Persze a te szemeddel én vagyok a legkeményebb, mert gukk mál a dátumot. Hoppá! Én nyertem! Jee!
  • dikki*yysw
    #27
    Longhorn 2005/2006ban jön, én ezt nem nevezném "nyakunkon"-nak.

    A winnt/2k alapjaira épül viszont az xp, 2003 is, sőt a longhorn is valamilyen szinten.
    Azzal, hogy ez kikerült most a netre, számtalan új vírus, exploit, stb. származhat. Most a szerverpiacon lévő szerverek 55%-a M$-oprendszert futtat, és megsúgom, hogy nem 98-at meg ME-t, nem, nem is longhornt, hanem 2k/2k3-at.

    Szóval miért is?
  • dikki*yysw
    #26
    Egyrészt amit elmondtam, az elegendő indok, ha te nem érted meg, sajnállak.
    Másrészt nem kell megmondanom, hogy miért törölték le.
  • Renegade
    #23
    mért is?
  • Renegade
    #22
    10 pont
  • mir
    #21
    és te meg tudod nekem mondai, hogy ez miért ok arra, hogy letöröljék a topicomat? nem linkeltem filet, nem illesztettem be semmilyen kódrészletet(nincs is semmilyen kódrészletem) és amit oda be lehet linkelni vagy illszteni, azt be lehet ide is. semmi okuk nem nagyon volt arra, hogy töröljék, esetleg annyi, hogy szar, ha a cikkük megjelenése előtt egy órával már valaki topicot indít a témában...