583
Motor vásárlás
  • JGTC
    #423
    én Lazert tudom ajánlani 30ért már kapsz abból elég jókat pinkmotors oldalán megnézed, ők a hazai beszállítók
  • Milka
    #422
    van 30 e FTom bukóra.miet vegyek?zárt bukó kéne és ha lehet kék.léci írjátok le ki mit venne ennyiért...és hol.minnél elöbb kéne köszi
  • JGTC
    #421
    NITRO
  • Milka
    #420
    AGV GP1 v. Nitro N610V v. Axo Stealth MEIKET AJÁNLJÁTOK?????FONTOS
  • Csiaki
    #419
    Sport
    Enduro
    Cross
  • 555
    #418
    csá all

    Nem tudnátok ajánlani mijen motort vegyek kb 110 000 ft ig

    50-125 ccm ig
    a speedet endurot és a cross motort szeretem
    thx
  • Hps
    #417
    Kösz a tanácsot!

    Szereztem kölcsönbe egy Honda CB 400-ast, és azzal simán megcsináltam a rutin vizsgát.
  • Csiaki
    #416
    Megpróbálom lejebb vinni az árát, aztán lehet ő lesz a befutó!Mert állapotra tényleg jó, minimális esztétikai hiba van rajta de nem perec álta.Már próbáltam is.Majd lesz valahogy. Azért köszi!
  • examinee
    #415
    Hát amiket néztél árakat gondolom azok ékésok igy! Viszont: ha azt veszed alapárul és ez a motor meg télleg nagyon jó állapotban van akkor egy 50-essel drágábban biztos megvenném!
  • Csiaki
    #414
    Szerinted mennyi lenne a reális ár arra a GSXF-re, amit én említettem?
  • examinee
    #413
    Az a baj hogy azt hiszi hogy mivel jó állapotban van a motor ezért jóval drágábban tudja majd eladni! Sokan ebbe a hibába esnek mint pl 1 éve én is! Most levittem a motorom árát és egyböl elvitték söt pluszba volt még rá 6 jelentkező! Kurva jó állapotban volt dehát a kilométer és ahogy észreveszem az évjárat a legfontosabb mostanában!
  • Csiaki
    #412
    Köszi a tanácsokat.Megpróbálok alkudni!Ha nem enged akkor meg másikat veszek!
  • ddt500
    #411
    Szerintem te már megválaszoltad a saját kérdésedet. Alkudj le 150-200 ezret és jó vétel lesz.
  • Cvd
    #410
    Szerintem is sok. Jelen pillanatban 1.700ezer egy új 750-es, ennek fényében tényleg úgy 1millió körül lenne reális az ára maximum.
  • Csiaki
    #409
    Na most más a kérdésem!
    2 hónapon bellül meg lesz a pénzem és motort akarok venni GSX-F 600on gondolkodom, van is 1 ismerősömé, eladó. 2001es,21500km,600ccm Gsx-f,új lánc és fogaskerék,új olaj,új gumik elől michelin pilot hátúl valami bridgestone. Ez lenne 1.2 milla!Na és ebben nekem az böki a szemem hogy miért 1.2 milla, ha ez a pár motor 1ike sem kerűl annyiba mint a fent említett!?
    Én kicsit aránytalanúl magasnak találom az árát!
    Mi a véleményetek, megéri ezt megvenni vagy nem?
  • Csiaki
    #408
    Én 18 évessen 150 ETZ-vel raktal le az AK-s jogsit.Tavaly pedig a korlátlant Honda VF 750-essel!A motorokat béreltem az iskolától!Az AK-t azt rendes szisztémával csináltam, (külön kresz,rutin,városi) aztán meg kellett várnom hogy 21 legyek és akkor meheteem az A-ra. Itt csak annyit kellett tennem hogy a motor bérleti díjja meg asszem 15rugó a vizsgára, 2 óra ruti 5 óra városi vezetés és 1-1 óra vizsga!De csak azért mert volt már elötte 3 éve AK-ra.Ha nem lett volna elötte motorra jogsim akkor majdnem 100 lett volna és akkor is kellett volna a korhatár.
    Nekem így lett meg!
  • JGTC
    #407
    szerintem csak nem tudja hogy mehetne kissebb motorral is amivel már rég levizsgázott volna

    meg ezt a 750-es dolgot sen értem hogy az miért számít mind1 szerintem érthetően elmagyaráztad neki
  • ddt500
    #406
    Most neked mi a véleményed de őszintén? Nekem nagyon úgy tűnik, hogy Hps barátunknak lövése sincs erről az egészről. Én ilyet még nem hallottam, hogy muszály a rutin vizsgát gsx-f-el csinálni.Nekem úgy tűnik, hogy olyan téveszmélye van, hogy a 750-es az külön kategória a jogsiban.
  • JGTC
    #405
    nálunk még annó 250-es MZ volt a nagymotor most már ott is CB-van asszem
  • ddt500
    #404
    Egyébként ha motoros témákról akarsz beszélni, ajánlom a motorosok.hu, ill. a sportmotor.hu oldalakat, mert itt elég nagy a pangás.
  • ddt500
    #403
    Jesszusom jó ember én igazán nem akarlak megbántani de nálad komoly gondok vannak.
    Lássuk sorjában:1. Az A korl. jogsi 250ccm és 25Kw határt szab.Tehát minden gép ami ezt meghaladja már nagy A-nak minősül. Én 2éve CB 400-on tettem le a vizsgát.A Duna Pláza parkolója mögött van a tanpálya van vagy 4 cb 400-uk. De másholis ekkora gépeken nyomják. Szerinted mások , hogy tették le a rutint?
    Csak kiváncsiságból a motoros iskola milyen motorokat használ? Ne mond,hogy mindenki a saját motorjával megy.
    2.Ha van pénzed a motorra (1,798,000) nehogy már ne legyen a jogosítványra. Mást se hallani, csak, hogy hullunk mint a legyek te meg ezen spórolsz?
    3.Nem konkrétan a motor súlyáról van szó, mert az én gixxeremmel sem tudnál végigmenni a pályán(én sem) hanem a kormányozhatóságról. Egyébként a te géped legfeljebb csont szárazon 210kg,a teletankolt tömege inkább 230.
    4.Csak egy kérdés, hogy megvilágítsam, hogy miért vagyok kiakadva. Te mit szólnál ha egy motoros elütné a gyerekedet és kiderülne, hogy még jogosítványa sem volt? Érdekelne, hogy milyen drága a motorosjogsi? Nem hiszem.
    Gondolom nem tréleren viszed oda a gépet. Ha nincs gyakorlatod(amit az utolsó mondatodból szűrök le) akkor inkább azon aggódj, hogy ne legyen gond az úton.
    Végezetül csak annyit, hogy nem baszogatni akarlak de gondolt át ezt a dolgot(bár úgy sem fogod). A Te érdekedben.
  • Hps
    #402
    Azért ekkora motorral megyek a rutinvizsgára, mert minden kategóriában a neki megfelelő motorral kell vizsgázni. Alapvetően 2 féle módon járhatsz oktatásra: vagy bérled, és ekkor kb. óránként 1000 Ft-tal drágább az oktatás, ami a nagy A kategóriában 30 000 Ft-tal emeli az egészet, vagy a saját motoromat viszem. Én ezt választottam, de tudtommal nem nagyon van kisebb, könnyebb motor ennél a 210 kg-os Suzuki Gsx 750 F-nél, (már a legnagyobb kategóriát nézve) csak a Gsx-R-ek, amik viszont 140 lovasok, és azzal elkezdeni motorozni gyakorlat nélkül talán még roszabb.
  • JGTC
    #401
    Ezt én is furcsáltam, de Ő tudja.

  • JGTC
    #400
    gyertya?
  • proksa1
    #399
    Hello!

    Az lenne a kérdésem, hogy ha néha puffog az alapjárat az a gyujtáselektronika hibája? nem mindíg csak néha. nincs véletlen valakinek DT125höz gyujtáselektronikája? az árban megegyeznénk! [email protected]
  • ddt500
    #398
    Nem értem, hogy miért ekkora motorral kell menni a rutinvizsgára? Egyáltalán voltál gyakorolni? Mert akkor gondolom már előbb ki kellett volna derülnie. Ne csodálkozz, hogy azzal a tankal nem bírsz megfordulni.Jó, hogy nem egy Fat Boy-al mész a vizsgára. Már megbocsáss. Aztán nehogy úgy járj mint az a pacák aki egy hete jogsi nélkül az R6-al jött haza a rutinvizsgáról és meghalt egy balesetben.
  • Milka
    #397
    azigen,bocs a méret miatt:)
  • Milka
    #396
    INFO kéne!
    Spedd bukót szeretnék venni,találtam egy jót,ami jól néz ki,és az ára ,mndjuk az túl olcsó.egy TAKACHI TK-100-as ról lenne szó.Szerintetek érdemes venni ilyet?vagy ha van valami jó ötletetek hogy mien jó speed bukó van 50alatt azt várom.
  • JGTC
    #395
    na ez engem is érdekelne, mert érint, de ez jó kérdés, viszont nem csodálkoznék rajta ha ezzel nem foglalkoznának
  • examinee
    #394
    Nekem van A1 korlátozott jogsim. Azon gondolkodtam ma hogy egye az EU miatt asszem már nincs olyan hogy korlátozott hanem egyből megkapod nagy motorra a jogsit. Az érdekelne engem hogyha nekem már megvan kismotorra A1 korlátra (150 ccm-ig) akkor nekem mért kéne vizsgáznom megint nagymotorra hogyha mások megkapják egyből nagyra! szóval hogy jogilag nincs olyan hogy illetékért bepecsételik nekem nagymotorra?
  • Hps
    #393
    KISERIK-nek!!!

    2004. októberében írtad, hogy esetleg utána tudsz járni, hogy bizonyos összegért az A kategóriás jogsit bepecsételik, és nem kell vizsgázni (nekem már van B-s jogsim). Ha tudsz ebben segíteni, akkor a [email protected] cimre írd már meg légyszíves, nagyon hálás lennék, és ha bármiben tudok segíteni, akkor viszonzom. Nagy szükségem volna a jogsira, mert itt porosodik egy csodaszép piros Suzuki Gsx 750 F típusú 2006-os moci, és már egyszer meghúztak rutinból (ekkora motorral nem bírtam megfordulni a bólya körűl lábletétel nélkül, és minden buktával hetekkel csúszik a jogsi), engedély nélkül meg nem merek kimenni hogy gyakoroljak, mert ha elkapnak a rendőrök, akár egy évre is eltilthatnak a vezetéstől, és akkor erre a nyárra lőttek a jogsinak. Szóval ha bárki tud egy kis segítséget az írjon egy e-mailt, konkrét dolgokat ne itt a fórumon jelentessünk meg.

    Köszönöm, Hps (Degu).
  • examinee
    #392
  • JGTC
    #391
    ezt nem hittem volna! és akkor miért van ez csingis hangzású név?? csak visszaveti az eladásokat...
  • Tibor
    #390
    halál komoly
  • ddt500
    #389
    Hát ha meg tudod oldani, akkor senkit nem fog érdekelni. Csak Németo.-ban vannak mozgó fékpadok. Ott le tudják mérni a motorokat az út szélén.
  • Milka
    #388
    okés,köszi
    még aniy,hogy ha 250es mondjuk 45lovas,és a pípíron átírjuk 34lóra,akkor abba nem ködhetnek bele...nem?megtudják valahol nézni hogy igazából mekkora?mert ezért én mennék össze vissza az országba sztem,nem csak a városba használnám
  • JGTC
    #387
    veszély az mindíg van de ügyesnek kell lenni, meg ismerni a terepet, ja és túrázni ne indulj így
    nem akarom reklámozni h mire van jogsim de én is sasolok nagyon amikor motorozok...

    én néztem ezeket a ZXR 250eseket de sztem nagyon oda vannak verve ált, és állítólag nem is mennek annyira mint ahogy azt mondják de ezt csak mondta nekem egy haver szóval nem tapasztaltam...600ért meg már akkor hülyeség nem 400ast venni ebből a típusból
    Én ha most vennék motort 250ben akkor egy Kawa KLX-et vennék, az adtokat el lehet intézni..
  • JGTC
    #386
    lol nem mondod komolyan
  • Tibor
    #385
    a kymco az igazából osztrák cég
  • Milka
    #384
    van benne valami:)mennyi a lebukás esélye?nagyon szokták nézni?