583
Motor vásárlás
  • Rancor
    #463
    Jó igazad van, de ha tegyük fel netán felismeri ezt a tipust, akkor is mit tehet ha ott van nálam a papirja, amiben segédmotorosként van feltüntetve?
  • fifi
    #462
    na azért egy közismert típusra nehezne mondod be, hogy nem tudtad, hogy nem ötvenes...
  • JGTC
    #461
    ha papíron ötvenes akkor nem sok mindent tudnak veled csinálni amikor megállítanak, amúgy nagyobb köbcentinél már ez nem műkszik
  • Rancor
    #460
    Hello! Az lenne a kérdésem hogy B-s jogsivak mennyire gázos 125-ös motorral furikázni? Mondjuk ha 50 van a papirjába irva? Egy Csepel 125-öst szeretnék. Köszi előre is.
  • csoola
    #459
    én is motort vennék, azt is tudom milyet, 1 yamha dt 80-ast szeretnék. csak a neten az összes keresöbe is alig találok. szal akinek ilyenje van, és eladó, vagy tud 1et, az légyszi irja meg (ide, vagy e-mailre, [email protected]). segitségeteket elöre is köszönöm
  • redbull001
    #458
    Azt szeretném kérdezni h ki mit ajánlana, én egy aprilia rx 125 öst gondoltam h veszek de mások a yamaha dt ajánlották mert h megbízhatób mivel japcsi. Olyan 95 körüli gépet szeretnék, vki tudja h egy ilyen idős gépnek mennyi a vége? (km/h)
  • Mojlepque
    #457
    az uccsó kérdésedre a válasz:
    Mert a motor kereskedők így próbálnak minél nagyobb haszonra tenni szert. Így van ez az autókkal hogy van egy Seat Cordobánk, ami 140 lóerő, és gyári felszeretlség turbo diesel motor, és sok máshol kb csak 90-120 lóerős turbo diesel motor van, mert azokat valószínű nem külföldről hozatják hanem egyenesen itt gyártják le, vagy más kereskedőtől kapják.
  • norbisz
    #456
    Kb 200-250et. Azért nem akarok nagyobbat, mert most kezdem majd a motorozást komolyabban + még nincs rá jogsim :)
  • Milka
    #455
    mennyit akarsz mocira szánni?!van a yamahának egy 4ütemű 125ös ednuroja,nem is öregek.YAMAH XT125R és ez supermoto stílusban XT125X hát nézelődj,én enyit tok segiteni
  • kenyer79
    #454
    2 ütem...MInden 2ütemű gép gpndos ápolást igényel,különben csak a baj lessz vele. Nekem is volt. Még 250-es gyorsaságim is 2üteműbe.rettenet teljesitmény, de csak a szerviz,meg az olaj,meg a gyűrűk... Egy 4ütemű sokkal barátságosabban viselkedik,kevesebb figyelemt igényel,és kevesebb szakértelmet a karbantartása. A feeeling meg ugyanaz.
    dehát kinek a pap kinek a papné.. a lényeg hogy 2 kereke legyen:)
  • norbisz
    #453
    Bocsika, de nekem Enduró kellene. Viszont nem tudom, melyik legyen az. Sokan a DT-re esküsznek ismerősök közül, de nem igazán tetszenek a DT-K :)
  • Milka
    #452
    nekem oan kérdésem lenne,hogy szeretnék veni egy 250ewes banditát.milyen mellék öszegek vanak még?(átírás stb..)pls segítsetek köszi
  • Milka
    #451
    én ajánlanék neked egy Yamaha YBR125-t.kis Naked-bike,de oan 2-2,5l-es fogyasztás,szép megjelenés,olyan 110körül van a végsebeség.szép kis moci,gondold meg.
  • Kaszi46
    #450
    inkább a yamaha legyen, ha az nem akkor a suzuki.
    nekem aprilia pegasom- van\volt:) haveromnak cagivája, és bár nem volt sok gond velük, mégiscsak az fentebb említet 2 márkát ajánlanám.

    pegasot még árulom :) 180.eFT ba elviheted:P ('90,pegaso,125ccm,powerszelep)
  • norbisz
    #449
    Sziasztok!

    Épp motorvásárlás előtt állok, de nincs sok tapasztalatom a motorokkal. Első körben 125ccm-re gondoltam. Azon belüle is, ami joban érdekelne, talán a Yamaha DT, Suzuki TS. Azt mondják, ezekkel nem sok gond szokott lenni. Viszont amire még kíváncsi lennék, az a Cagiva és az Aprilia Tuareg Rally. Ha valaki tud infoval szolgálni az utóbbi 2 márkáról (milyenek, sok gond szokott-e lenni velük, drága-e hozzájuk az alkatrész, stb.), azt nagyon megköszönném.

    Egyébként szívesen várom a ajánlásokat, ki miért és melyik motort ajánlja :)

    Juj, még egy kérdés :) Miért van az, hogy ugyanolyan 125ccm-es, megegyező típusú motornál az egyikre ki van írva, hogy 23LE, a másikra 25LE, harmadikra 29LE. Ez lehetséges, vagy így próbálnak meg jobb árat kapni egyesek a motorjukért? (Az említett példák épp Yamaha DT-re voltak írva).

    Előre is köszi mindenkinek!
  • JGTC
    #448
    Nekem a 4ütemű 125-ös Dominátorom ment 110et 115öt ha jó napja volt és az már fel volt fúrva meg mi egymás.... Kb úgy volt annyi a vége mint egy 2üteműnek
    Mostanság meg már mind kb így megy, régebben nem volt ez szokás gondolom
  • Kaszi46
    #447
  • Kaszi46
    #446
    értem, köszi a felvilágosítást!
  • JGTC
    #445
    bátor ember vagy :)
  • Mojlepque
    #444
    nem kevés... valóban csak 110 a maximális, amit én kihúztam vele, és a haverjaim közül én vagyok az egyik legkönnyebb ember, és én is max 110-et húztam ki belőle... a szabályozott katalizátor miatt nem tud többet vinni...
  • Kaszi46
    #443
    nem kevés az egy kicsit? 89-es 125ős pegazombol indulok csak ki, az 130-140et simán ment.
  • JGTC
    #442
    105-110km/h
  • redbull001
    #441
    Vki megtudná mondani h mennyi a végsebessége egy 125-ös yamaha DT -nek?
  • Mojlepque
    #440
    Yamaha DT nagyon jó márka, és megbízható... ...szerintem
    A haverjaim 70%-nak az van vagy volt, igaz azok mind 400 köbösek...
    Cagiva is jó márka, de elég gyakran kell szervízelni, ha bizonyos terep-cross pályákat lehúzól vele...
  • redbull001
    #439
    Hamarosan szeretnék venni egy 125-ös motort és azt szeretném megtudni h ki mit ajánlana és miért! Én cagiva mito-ra vagy yamaha DT-re gondoltam. Esetleg nincs vkinek eladó?
  • Mojlepque
    #438
    Van egy kérdésem!
    Ha mondjuk veszek egy mocit mi alapján van kiszabva a névre átírattatás?
    Csak mert valahogy 80-125 köbcenti között mozgok, csak nemtom melyiket vegyem névre iratás miatt mert a pénzem korlátozott
  • Roger6
    #437
    650-es Hyosung GTR alkatrész árak:

    http://users.atw.hu/hyosung/alkatreszarak/gt650sr-accident-parts.pdf

    Lehet kapni hozzá minden mennyiségben, olcsón...
  • Kaszi46
    #436
    alaktrészt lehet hozzá kapni?
  • Roger6
    #435
    Azért a Hyo inkábbb kinéz motornak, nem ilyen szúnyogtestű, mint az aprilia....
  • JGTC
    #434
    ha muszáj a kettő közűl választani akkor az apriliát
  • Trade
    #433
    hat egyertelmu hogy az elobbi
  • Scania Dáci
    #432
    csá all!
    olyan kérdésem van h sztetek aprilia rs125 v a hyosung GTR125-t érdemesebb megvenni?
  • examinee
    #431
    Így van!
    Meg nem 20 éves szarrá szedett motort kell venni és nem lesz semmi baja!
  • ddt500
    #430
    Volt, van mindkettő.Különösebb gondom nem volt velük.Ha rendesen bánsz vele akkor meghálálja. A japán motorok a legjobbak. Csak úgy mint az autók.
  • 555
    #429
    HI

    NEM TUDOM HOGY VEGYEK E SUZUKIT VAGY YAMAHAT MERT EZ EGYIK ISMERŐSŐMNEK VOLT EGY SUZUKI TSX MOTORJA. NA ANNAK AZTÁN MINDEN BAJA VOLT KUPLUNG GÁZBOVDEN VÁLTO TEHÁT MINDEN BAJA VOLT.
    mosT NEM TUDOM HOGY A JAPÁN MOTOROK IS ILYEN (SZAROK) HOGY GYORSAN ELROMOLNAK VAGY CSAK TIPUS HIBA???,

    VALAKI AKINEK VAN SUZUKIJE VAGY YAMAHÁJA
  • ddt500
    #428
    Nem is. Csak mikor megálltam a benzinkútnál és alig hallottam amit az eladó mond akkor elég szar volt. Ja és a saját hangomat se hallottam.
  • JGTC
    #427
    gondolom nem a ZXR1400 hoz kell neki h meglegyen mire meghozzák
  • Cvd
    #426
    Az egy dolog hogy nem arra figyelsz, de mindenképp zavaró tényező mert nem tudod kiiktatni. Plusz ha leszállsz a motorról akkor fél óráig még félsüket vagy, meg hosszú távon sem előnyös az ember hallásának.:) Lehet javítani rajta persze egy filléres füldugóval, akkor viszont városban bukod vissza a dolgot. Mondjuk az is igaz hogy nagyvasra 30ezres bukó még erősen belépőszint, lehet hogy nem is talál csendes bukót ennyi pénzért.
  • Roger6
    #425
    200 fölött nem a hangra figyelsz vazze...
  • ddt500
    #424
    Lazert csk akkor vegyél ha nem mész 200 felett, mert nagyon hangos.