583
Motor vásárlás
  • efti
    #223
    Azert van a ketto kozott motor...

    CBF 78LE, SV72LE, GSXF 80LE, GSF 78LE
  • efti
    #222
    Ha ez megnyugtat akkor 80LE-n nem fogsz 220-al motorzni, 200-al meg talan, de persze meghalni az is ugyanolyan jo. Amugy esszel persze konnyu tulelni. Mindenkepp vegyel azert hozza bukogombat/bukocsovet olyan nincs, hogy valaki motorozzon de sose essen :)
  • Roger6
    #221
    Egy kezdőnek elég a 45 ló, higgyétek el. Az eggyel nagyobb 600-asok meg már ~100 LE-esek, ott nagyon oda kell figyelni...
  • gurubefree
    #220
    Annyit még szerintem ez fekszene neked YAMAHA XT660 X.

    Nagyon szép és paszolna az alkatodhoz.
  • efti
    #219
    ja igen. magassag. Ez a motor az en 184-emmel sem a legjobb, a 199-el egyenesen vicces lesz, csak te nem fogsz nevetni a dolgon... Tul magas vagy ehhez a motorhoz. Tenyleg jobban jarnal egy pegasoval, vagy is vstrommal, vagy egy hasznalt freewindel, vagy egy kle500-al
  • gurubefree
    #218
    Én is most tervezem a motorvásárlást. Kezdő motoros vagyok én is , a választásom a CBF600-ra esett / nam a hornet / . Ez a gép is tökéletes kezdőknek , legalábbis a környezetemben levő motorosok véleménye szerint.
    Azért ugrok bele a 600-ba mert hosszú távra tervezek , nem fogom 1-2 évente cserélgetni a motorokat.
    Hát hétfőn lesz a nagy nap kezdődik a tanfolyam. / Leszögezem nem most fogok elösször motorra üllni , de nem volt még soha motorom /
    Olvasgattam cikkeket nőkröl akik nagytestű motoron tanultak vezetni úgy , hogy elötte életében nem ülltek motoron.Bizok magamban és el fogom sajátitani minden részletét ennek az izgalmas dolognak. Sok olyan emberrel találkoztam aki azzal érvelt " ha meg akarsz halni tessék " de én azt mondom nem vagyok egy suttyó aki azért motorozik 220-al mert menő akar lenni / vannak véletlenek az tény /. Ésszel kell csinálni bizok abban hogy 30 évesen van annyi eszem hogy még 70 évesen is motorozni fogok a cbf600-on :-))))
  • efti
    #217
    A GS500F egy eleg fura motor. Az biztos, hogy nem lesz tul eros, 45 pacival bari el tud banni, plane ha az a 45 paci sosem sieti el a nekilodulast. En szemely szerint az F idomjaval nem vagyok kibekulve teljesen, tulsagosan olyannak mutatja a motort amilyen egyaltalan nem (sportos), viszont ketsegtelenul jobb lehet a szelvedelme az idom nelkulinel es a tukrok is hasznalhatobbnak es szebbnek neznek ki.
  • Roger6
    #216
    Szerintem tökéletes lesz neked, mert a GSF utcai gép, nincs plexi, ami mögé össze kéne kuporodnod. Bár Yamahás vagyok, jó választásnak tûnik számodra. Kezdésnek meg szerintem tökéletes lesz. Pont annyi erő van benne, amennyivel tudsz tanulni, tudod kezelni a pacikat. És nem hagy cserben természetesen, ami nem egy utolsó szempont.

    Én meg csak annyit mondok, hogy 600 ccm-ig bármilyen motor jó kezdésnek. Ha van elég türelmed, és nem kap el a gépszíj, akkor minden esélyed megvan arra, hogy jó motoros legyél. Viszont nagyobbal nem érdemes kezdeni, egyenlő a halállal!

    Vigyázzatok magatokra!!! Csak ésszel!

  • sajoati
    #215
    ahoj! nascar topikból ruccantam át, hogy egy-két tanácsot kérjek, kezdő-kezdő-kezdőként. (most csinálom a kreszt az A-hoz, B-m van.)

    b-type amott már jelezte, hogy alkatomra tekintve (199 cm körüli pálcikaember :) ) ne 250-es, 400-as kawa zzr-ekben gondolkodjak (=eredeti szándék ez volt), hanem túraenduró, túra, 600 ccm körül.

    na most néztem olyat, hogy Suzuki GS500F, ez tudom, hogy egy kb. alapmotor.
    ez működhetne velem? (nem túl erős kezdőnek, elférek rajta?)

    [apro ]tudom, hogy kicsit bele-a-közepébe kezdésnek tűnik, ez azért van, mert b-type-pal már váltottunk pár hsz-t, viszont ha vannak másnak tapasztalatai, 5letei, szívesen fogadom azt is :) [/apro]
  • Roger6
    #214
    Sajnálom ezt az egészet. És megint csak nem a motoros hibája volt, ahogy lenni szokott. A legtöbb esetben azt gondolja az autós, hogy "áh, simán kiférek még", aztán megáll az út közepén, mert megijed, hogy a motoros gyorsabban jön, mint ő gondolta. Pont előtte áll meg, kikerülni esélye sincs szegény motorosnak. Borzasztó dolog...
  • efti
    #213
    Igazabol szinte mindegy, hogy van e jogsi vagy sem, ha azt vesszuk, hogy a motoros jogsival rendelkezo ismeroseim donto tobbsege vasarolta a jogositvanyat...

    Ami a balesetet illeti ez a szokasos felallas. a vetkes serul meg a legkevesbe a leg artatlanabb meg tobbnyire meghal. (bar emlekeim szerint a TL1000S-nek az elso futomuve amugy is eleg halalos volt)

    Meg sosem hoztam be kulfoldrol motort, ugyhogy errol sajna nem tudok nyilatkozni
  • BenceYCE
    #212
    A baj ráadásul kereshető a papír részletek között is. Volt kollégám leköltözött (cak papíron...) szombathelyre. Mindezt azért mert így 1/4 annyi adót fizet kötelező biztostásra. Ezzel szemben nem hinném, hogy a közlekedési mentalitása a legkevesebb mértékben is változott volna. Na így könnyű 2000-es benzines verdát fenntartani...
  • BenceYCE
    #211
    mennyivel ment a tl? 90?
  • maozedong
    #210

    Ez az irtó nagy geciség, hogy az ittas szabálytalankodó megúsza élve, és a vétlen hal meg.
  • Cat #209
    Ketten haltak meg a motoron... (7-es főút - Fejér megye)

    22.37 perckor a 7-es főút 38-as kilométer szelvényében két motoros veszítette életét. A rendőrség eddigi adatai szerint egy Skoda 120 tip. szgk. vezetője Baracska felől Pettend felé történő haladása során balrakanyarodás közben nem adott elsőbbséget egy szemből érkező Suzuki TL 1000 tip. motorkerékpárnak és a két jármű összeütközött. A baleset következtében a motor 28 éves budapesti sofőrje és 18 éves utasa a helyszínen életét vesztette. A Skoda vezetője könnyen, utasa súlyosan sérült. A Skoda vezetője és utasa szemmel láthatóan ittas volt. A sofőrrel szemben alkalmazott szonda pozitív értéket jelzett. A vérvételt végző orvos a sofőrt enyhén ittasnak minősítette a klinikai tünetek alapján. A baleset körülményeinek feltárására és a felelősség megállapítására szakértők bevonásával vizsgálatot indított a rendőrség.
  • Kaszi46
    #208
    Igen, ezt a kérdést már feltettem egy másik topicban is Roger6! Sajna ott nem jött válasz, itt meg kaptam egy privit és te is utbaigazítottál, szal megérte 2helyre is beírnom:) köszi!
  • Roger6
    #207
    Ezt a kérdést már feltetted egy másik topicban is, nem, Kaszi46? Szerintem érdeklődj a SPORTMOTOR.HU, vagy MOTORLAND.HU fórumokon, ott még azt is megmondják neked, hogy hány csavaraból áll a motorod. :DD

    Bence, és Efti! Én csak arra próbáltam utalni, hogy a balesetek többségében nem az játszik szerepet, hogy van-e jogsid, vagy nincs. Ha nincs, akkor nem meri az ember annyira húzni neki. Ha van akkor jobban belemegy a dolgokba, és jobban csapat. Na ilyenkor szokott bekövetkezni az, amiről mindenki azt hiszi, hogy vele nem történhet meg. Pedig a gonosz nem alszik! Sajnálom, hogy sok ilyen van. De az tény, hogy ezek nagy része a fővárosban, vagy annak közelében történik. Meg a Mátra! Oda megy minden gyökér zöldfülû, hogy majd ott megmutatja, mekkora motoros. Hát ja, általában a szülei azért tudják azonosítani, miután kiemelték az árokból... :((

    Jobb a békesség! Most már biztos, hogy előbb lesz jogsim, mint motorom, tegnap eldöntöttem.
  • Kaszi46
    #206
    hi!

    lenne pár kérdésem a külföldröl behozott mocikkal kapcsolatban.
    szóval - Milyen vámeljárás alá fog esni a behozott motor? (nagy valószínüséggel eu-s országból lenne szal vám nincs ha jól tudom)
    - Milyen közterheket kell leróni? (ÁFA, regdij, vám, egyéb fizetnivalók)
    - Budapestre kell-e vinni a motort vámoltatni és forgalomba helyeztetni, vagy lehetséges ez máshol is?
    a moci minimum 600ccm es lenne

  • BenceYCE
    #205
    Így is van! Én nem Téged említettelek példámban. Ső tudok ellenpéldával is szolgálni.

    Angliában az angol anyakirálynő ajándék jogosítványt adott egy nyugdíjas öregembernek.

    Mindezt azzal érdemelte ki, hogy megtanult vezetni. De nem akárhogyan. Nem volt jogsija és a rendőrök egy közúti ellenőrzésnél kiszedték a sorból. Kiderült, hogy az ipse 18 éves kora óta vezet vezetői engedély nélkül és nemhogy rendszeresen vezetett hanem még külföldre is utazgatott. De mivel tudta, hogy nincs jogsija ezért igyekezett a lehetőségekhez képest feltünés nélkül szelni a kilómétereket. Több mint 40 évig bliccelt. Ígyhát a királynő meglepte 60. születésnapjára egy ajándék jogosítvánnyal.

    Na ehhez képest sajnos a heti 1 motoros haláleset nálunk a valóságot tükrözi...
  • efti
    #204
    Ne sertodj meg, nem neked akar beszolni senki. En is motoroztam erdon mezon jogsi nelkul es valoban mi a francnak oda jogsi? nincsenek tablak, utkeresztezodesek stb.

    Aki viszont varosban akar motorozni, legyen az Budapest vagy legyen az Mohacs igenis legyen tisztaban azzal autos jogsija ellenere (ok plane), hogy egy motor menetdinamikaja teljesen mas mint egy autoe. Emiatt aztan egesz mashogy kell reagalni is egy adott szituacioban.
  • Roger6
    #203
    Hát ja, igazad van. Azt azért hozzátenném, hogy a legtöbb balesetet a robogósok okkozzák. Annyira utálom őket, hogy hihetetlen! Én meg nem Pesti vagyok, Hál' Istennek, hanem egy kis városban élek. Itt nincs ennyi gond a közlekedéssel. Egy sportmotort városban használni=halál. Ezért nem értek egyet a véleményeddel néhány pontban. Ott "fent" nálatok életveszélyes a közlekedés, soha a tetves életben nem mennék bele a motorommal egy pesti forgalomba, az tuti. Itt minden nyugisabb. Itt nem kell kapkodni a fejed, hogy Úristen, a következő kanyarban mi lesz, mert ismered a helyet, minden ismétlődik minden nap. És csak ismételni tudom magam, hogy én városban csak addig motorozok, amíg átmegyek rajta. Szigorúan csak városon kívül "csapatok". Hát ez a különbség kettőnk között, hogy teljesen más forgalomhoz vagyunk szokva, ezzel egyetemben máshogy viszonyulunk a közlekedéshez is. Te jobban félted a segged, mert olyan helyen laksz, és a munkád is az utakhoz köt (BKV). Nekem nem kell felelősséget vállalnom nap, mint nap. És nem is akarok. Én csak a szabadságra vágyom, és nem érdekel, hogy milyen módon kapom meg. Nem vagyok egy forrófejû, menőzős gyerek, így a motoron is inkább a nevető harmadik szerepét foglalom el, és nem szlalomozok az autók között, meg nem egykerekezek a piroslámpán át, meg burnout a zöldnél. Ezért bízok magamban, és vállalnám, hogy jogsi nélkül is motorozzak. Itt meg lehetne csinálni, és sokan meg is csinálják.

    Haláleset? Igen, ez igaz. És benne van. Ugyanúgy elüthet egy busz, vagy belédvághat egy villám, mint ahogy meghalsz egy motoron. Mindent ésszel kell csinálni, és nincs ilyen gond. Itt alapjában véve a nagyképû tapasztalatlan motorosok jelentik a potenciális veszélyt az autósokra, és mindenkire, aki az úton él, és mozog. És itt sem a jogsi a lényeg, hangsúlyoznám. Mert ha van 10 éve jogsid, de 9 éve vezettél utoljára egy Simsont, akkor ugyanolyan fakezû vagy, mint a kezdők. És akinek megvan két hete, az lehet profibb biztonságosabb vezető, mint akinek évek óta a kezében van a jogsi. A másik meg, hogy nagyon sok olyan ember van, akinek semmiképpen nem adnék motort a kezébe. Ahhoz, hogy kialakuljanak a reflexek, azért időben el kell kezdeni motorozni, nem 40 évesen kell először ülni motoron. Ez megint csak az én véleményem, természetesen. Csak azért "ONNAN" ne ítéljék meg, hogy "ITT" mit hogyan lehet! Engem ez zavar.

    Na mindegy. Remélem nyáron sok kiváló napunk lesz, és rengeteg asztfaltot eszik meg mindenki gumija. :DD
  • BenceYCE
    #202
    Én egy kicsit másképp látom.

    Ez van.

    Bár amikor a piros lámpánál mellettem elvándorol egy sietős motoros akkor azért be vagyok szarva. Tudod egy 10 tonnás busz 16 tonnára megpakolva rögzítetlen élő húsáruval nem áll meg olyan hamar mint ahogy egy tapasztalt B-s gondolja. De egy tapasztalatlan B-s! Vagy rosszabb egy tapasztalatlan A-s!!! Na annak fingja nincs arról mi játszódik le egy mindenért felelős autóbuszvezetőben amikor haladsz jó esetben 25-30-cal egy szűk úton, zavarnak a belógó fák, a rosszul, seggét kinmthagyós parkoló személyautók, a lelépő gyalogosok, az eléd bevágó B-sek akik úgy vélik, hogy úgyis lassabb vagy náluk. Ezeknek mind-mind fingjuk nincs a követési távolságról, hogy ki a felelős ha nem tudsz megállni, mennyire nem lehet betartani Pesten az oldaltávolságot és még sorolhatnám. Na ennél egy fokkal jobb ha Sanzik vonalát nézzük és csak terepen mozog két keréken. Dehát a statisztika egyik motorost sem érdekli. Pl: Az év elejétől számítva minden héten meghalt egy motoros.

    Ezen a héten ki lesz az?
  • Roger6
    #201
    Azt azért ne felejtsük el, hogy a motort csomó helyen 0Ft-től el lehet hozni, vagy max 10%-tól. Ehez képest a jogsi drága. Egy kicsit szubjektíven nézitek a dolgot. Nekem meg is lesz a jogsim két hónap múlva, és pont emiatt nincs még motorom. Na nem azért, mert annyira jogsival akarok én vezetgetni, hanem a plussz 100.000 Ft miatt. Ezért nem mindegy, hogy mikor veszed meg a motort, mert mire megcsinálod a jogsit, vége a szezonnak. Én betartom a szabályokat, bár fogalmam sincs, minek. (Itt a jogsit értettem ez alatt) Mint már említettem, sok barátom jogsi nélkül motorozik, és hidd el, hogy semmi kétségem a tudásuk felől. Két hónapig vízen meg kenyéren éltek azért, hogy meglegyen a motor. Most megvan, de nem tudják letenni a jogsit, mert törlesztőrészlet, benzin, család, számlák. Mindenki tegyen a belátása szerint, de én legszívesebben már most felpattannék a motoromra, jogsi nélkül, aztán irány a szabadság. De nem lehet, mert én megcsinálom a jogsit! Komolyan nem értem magam... Na mindegy
  • BenceYCE
    #200
    Osztom a jogsiról alkotott véleményed. Egyébként aki 1.5-2 millióért vesz motort annak 150k bele kellene férjen a jogsiba ha ép ésszel gondolkodik mivel a motor kissebb mértékű rongálódása esetén is legalább ennyit ki kell csengetni. Így azért saját magát és esetleg ártatlan áldozatokat is be tudna biztosítani.
  • sanzik
    #199
    En se nagyon mernek kozuton motorozni jogsi nelkul,de en inkabb a cross-enduro vonalon mozgok,igy aszfalt utat csak akkor latok mikor at kell menni rajta keresztbe. :)
    Az erdoben meg a palyan eleg ritkan igazoltatnak. Szoval en ezert nem is eroltetem a jogsit.
    B-s jogsim meg tobb mint 13 eve van,ugyhogy azert nem esnek panikba ha megis a forgalomban kene motorozni. :)
  • Cvd
    #198
    Én is tavaly tettem le a jogsit, fel sem merült bennem hogy anélkül kezdjek motorozni. A tudástól függetlenül nem hiányzik a tudat hogy bármelyik igazoltatásnál bebukhatok vele, ha beüt a baj akkor kapásból vesztes pozicióból indulok, ésatöbbi. A B-s jogsi (illetve használatából eredő rutinos forgalomben közlekedés) hatalmas előny, de ehhez sikerült hozzátanulnom robogón hogy a kocsiból látszólag normális autósok nagy része 2 kerékről nézve inkább profi bérgyilkosnak tűnik.:)
  • Cvd
    #197
    Igaz lehet ha utólag belegondolok. A szalonban elkezde ecsetelni az eladó hogy milyen egyszerűen lehet hozzájutni, mi kell hozzá, mennyi az alapbefizetés meg a részletek, de akkor tényleg részletfizetésről beszélt és nem említette az egyben kifizetést. Ott is biztos csak a részletfizetés miatt kellett a jogsi, csak ezt nem emelte ki külön. A törvényi oldalt meg csak hallottam ismerőstől aki biztosra állította, de akkor tévedhetett. Én meg a kettőt kombináltam össze hibásan, úgyhogy elnézést mindenkitől.:)
  • efti
    #196
    Bence: Szerintem ugyanaz az 5-5.5 ami az SV650-nel.

    Jogsi: nekem van jogsim. Lehet, hogy ha a korlat tuloldalan alnek en se itelnem ela jogsi nelkuli motorozast, plane amennyibe kerul egy jogsi. Csak hat azert oriasi a kulonbseg auto es motor kozott (mar ha legalabb B jogsija van az illetonek). Bar aztan az is igaz, hogy jogsigyartas kozben nem sokat lehet ezekrol a kulonbsegekrol tanulni.
  • sanzik
    #195
    Pedig adnak es nem a szalontol fugg mert nem a szalon adja a hitelt hanem a bank.
    Azert merem ezt igy kijelenteni mert en nemreg vettem szalonban (hitelatvalallasal egy fel eveset),de elotte ujrol is volt szo es ugy is ment volna a dolog.
    Es nincsen A-s jogsim.
  • Roger6
    #194
    Hát én eddig csak hitelhez láttam, hogy kell jogsi. A motoros ismerőseim 80%-ának nincs jogsija, és van, aki már 8-10 éve motorozik így. És a kereskedésben is leszarják általában, nekik az a lényeg, hogy vedd, meg oszt kész. A bankok kukacoskodnak egy kicsit. Ott sem mindegyik. Nekem pár hónapon belül úgyis meglesz a jogsi, csak nem tudok addig várni... Majd meglátom.
  • Cvd
    #193
    Viszont jogsi nélkül nem adnak új motort ha jól tudom. Ez asszem törvényileg van szabályozva. Tavaly benéztem egy Honda szalonba, ott kérték is új gép vásárlásához. Mondjuk lehet hgy találsz olyan szalont ahol meg lehet oldani máshogy is.:)
  • Roger6
    #192
    Igen?!.... :DD Hûha! Akkor lehet, hogy már idén lesz motorom?
  • sanzik
    #191
    erste leasingnel nem kell motor jogsi a hitelhez
  • Roger6
    #190
    Én most nézegettem egy-két lapot, amit a Superbike magazin ajánlott, és vannak fasza 600-as RR-ek, jó áron! Nézz szét egy kicsit. Ha lenne jogsim, már én is motoron ülnék, az biztos. Csak hát a hitelhez egy pár helyen kérik... :((
  • Cvd
    #189
    Nálam lehet hogy ez lesz a nyerő, CBR 600-900 mellett szemezgetek már vele egy ideje. Használtat tervezek csak venni, de sajna itt visszaüt a legendás minősége, megbízhatósága és szépsége: alig van kínálat eladó használtból, aki egyszer megveszi az nem nagyon válik meg tőle. Újonan meg sajnos elég drága.
  • BenceYCE
    #188
    Köszi az infót! Valahogy jobban vágyom arra, hogy ne kelljen tartanom a 90 kilóm felsőbbik részét a karommal. A DL 650 fogyija miként alakul?
  • Roger6
    #187
    Ja, aha! Az ülés alatti elvezetés nekem is nagyon tetszik! Praktikus is, és még a teljesítményt is növeli.
  • Mentol
    #186
    Nekem is ez tetszik jobban. Mondjuk én ehhez hozzátenném az új kipufogó elvezetést.
  • Roger6
    #185
    Ez már szebb, csak nem olya agresszív a kinézete. Én hagytam volna az index-et a helyén, és csak a többit változtattam volna meg. Én...
  • Mentol
    #184
    Na és az előző széria?: