583
Motor vásárlás
  • MaRee
    #583
    Hello, remélem nézi még valaki ezt a totyikot. A2-es jogsihoz szeretnék motort vásárolni, lehetőleg nakedet, városi ingázásra és rövid túrákra. Alacsony fogyasztás valamint fenntartási költésggel.

    Első motor lenne, úgyhogy nem akarok nagyobbat venni(gs 500-at vagy cb500-at ajánlották még), így a Honda CBF 250-et néztem ki magamnak. A maximum ráfordítható keret 500.000 forint lenne. Mi a véleményetek erről a motorról?
  • pszihopata
    #582
    tartsd meg míg nem jön össze a cbf
  • Nyiri
    #581
    Hali!

    3 éve van egy CB500-m. Kezdő motornak vettem és idén szeretném cserélni. Igazából az a lényeg hogy vállalható áron legyen és idomos vagy félidomos. Nem tudom mit vegyek. Elsőre CBF600-ra gondoltam de az nagyon drága. Aztán Sv650S (injektoros változta) de arról azt hallom mindenütt hogy jó jó de kurva kényelmetlen. Utasnak meg főleg. Utána ajánlottak egy GXF 750F-t. Ami tetszik és nagyon kényelmes de sajnos full egyszerű technika. Karbis bár kiforrott. Vele a legnagyobb bajom hogy orrnehéz és nagy tömegű, tehát kanyarodni nem épp a legjobb. Én olyan motort keresek amit élvezet használni. Tehát túrázni fasza, de ha pályázni szeretnék vele akkor sem hagy cserben.

    Ötlet? :)
  • Carlos
    #580
    Az intruderen 70 centi a legalacsonyabb és 80 centi a legmagasabb üléspozíció.
  • Morphin
    #579
    Nem tudom milyen nagy egy 800as Intruder, de nem gondolnám, hogy nagyon alacsony építésű...mindamellett, hogy a "chopperek"-nek alacsonyan van a súlyelosztása.
    Nézz körbe, hogy a piacon melyik motor milyen "magas" meg ha lehet ülj rá minél többre.
  • zero_cool51
    #578
    Hát nem tudom, abból kiindulva, hogy az egyik amerikai focis irányítónak (Roethlisberger) is choppere van, s ő is olyan 195 centi körül mozog, nem tartom valószínűnek hogy lenne ilyen "határ". De nem vagyok szakértő...
  • Carlos
    #577
    Új vagyok a témában, csak érdeklődöm, szóval nem kiröhögni!

    Azt hallottam, hogy a chopperek egy bizonyos motoros testmagasság felett kényelmetlenek.
    Konkrétan én kábé 195 centi vagyok és az m800-as Intruder tetszett meg nagyon. Érdekelne, hogy ez igaz-e és mik a tapasztalataitok ebben!

    Előre is köszönöm!
  • zero_cool51
    #576
    Na megvan minden :)
    Sisak: Shoei Qwest
    Kabát, kesztyű: Vanucci
    Nadrág: Café Racer
    Cipő: ProBiker
    Motor: 2005-ös Suzuki SV650N :D
  • cats8
    #575
    Hát ezt a Shock tesztet nem találtam meg, de biztos úgy van. :)
    Akkor biztos nézted már, a louisnak van webshopja, ott minden fent van, mielőtt mész tudsz nézelődni.
  • zero_cool51
    #574
    Köszönöm a választ. Nem vagyok fővárosi, így a Bécsi louis-al én is szemeztem, közelebb van mint pest.
    A Marushint nekem azért ajánlották, mivel 5*-os eredményt ért el a Shock teszten,
  • cats8
    #573
    Marushint nem ismerem, csak láttam, jól néz ki. Ha beírod a Google-ba kijön egy-két üzlet, ahol kapható.
    Bolt szempontjából szerintem árban és minőségben jó a shox.hu, imet.hu, kelomotor.hu, motorrad.co.hu (nem tudom fővárosi vagy-e). Illetve van még a louis.de (Bécsben van üzlet legközelebb), mi sokszor voltunk kint, mindig bevásároltunk. :) Itthon a louis-moto.hu és a bazismotor.eu árulja a termékeiket, csak szerintem rendelni tudsz, vagyis nem tudod felpróbálni előtte. :(
  • zero_cool51
    #572
    Üdv.
    Márka nincs, bőrt szeretnék venni, minél biztonságosabb, annál jobb.
    Sisakból a Marushin RS2-t ajánlották illetve azt néztem ki magamnak. Többit meg még nem tudom.
  • cats8
    #571
    Szia, attól függ, mennyi pénzt szánsz rá. Sztem a motor márkakereskedésekben 2-3x annyiba kerül ugyanaz, mint sima motoros boltban.
    Van kifejezett márka, amit szeretnél?
    Bőrruha vagy cordura? Jó dzsekit már lehet 25-ért kapni, nadrágot 20-ért, 10-15-ért jó, protektoros kesztyűt, 15-ért csizmát. Bukó nyitott, zárt, felnyitható? Pl. zártat 30-tól a csillagokig. :D
    Ha írsz egy kicsit bővebben, akkor könnyebb. :)
  • zero_cool51
    #570
    Na most én kérek tanácsot... ruhát és sisakot hol érdemes venni? Nekem a Yamaha World-öt ajánlották, de ott nem olyan bő választékú a webshop.
    Tanácsok?
  • justin
    #569
    Zero_cool összegei nagyjából jók. Annyi megjegyzésem lenne, hogy 600.000 Ft-os mocira azért még rá kell költeni, ami miatt a végösszeg 1M fölé is mehet. (biztosítás kb. 25e, persze több tényezőtől függ)
  • circa
    #568
    Köszi szépen a válaszokat, megpróbálok én is kutakodni kicsit aztán írok ha van valami
  • zero_cool51
    #567
    Ennyire még nem néztem utána, de sztem olyan 15-20 körül lehet a biztosítás (nekem 2001-es kocsira 25.000)
    Olyasmi még kell szerintem, hogy átiratási költségek, (nem tudom a motornál kell-e) esetleg eredetiségvizsgálat.
  • circa
    #566
    Azt esetleg nem tudod, hogy egy ilyen mocinak mennyi az éves biztosítása és miket kell még utána fizetni?
  • zero_cool51
    #565
    Üdv.
    Én ugyanebben a cipőben járok. Most vágok bele. Én egy SV650-est terveztem. Az én számításom a következő volt:
    Jogsi kb. 130.000 (nálunk itt ennyi Szombathelyen)
    Moci kb 600.000 (állapottól függően)
    Sisak (azért legyen jó, mégis csak az életed) 70.000 körül
    Cipő 20.000 körül
    Kabát + gatya együtt olyan 50.000 körül
    Kesztyű kb. 15.000

    Megvétel után persze lesz pár apróbb vétel, ami kell még, pl. olaj + szűrő, egyéb folyadékok.
    Így ez körülbelül 900.000-1.000.000 körüli végösszegre is rúghat akár.
  • circa
    #564
    Sziasztok!

    Azt szeretném kérdezni, hogy körülbelül mennyi pénzbe kerül úgymond belevágni a motoros életbe, ha teljesen a legelejéről kezdem? Úgy értem nekifogok a jogosítvány megszerzéséhez, az kb. kijön maximum 100.000 Ft-ból ha nem néztem el semmit. És akkor ha mondjuk egy Honda CBF600N típusú motort tekintünk, magán a motor vételárán kívül milyen költségek merülnek fel rövid ill. hosszú távon(mondjuk a motor megvételétől számítva egy év alatt)? Mennyiből lehet egy középkategóriás(nem a legsilányabb de nem is a legprofibb) kiegészítő szettet összeválogatni(sisak,ruha,csizma,kesztyű stb.)?
    Sajnos nekem egyáltalán nincs tapasztalatom ezen a téren, és szeretném a rutinos motorosok véleményét kikérni, tudom, hogy ezek nagyon relatív dolgok, de ha más nem egy szimpla becslés a költségekről sokat segítene.

    Köszönöm a válaszokat!
  • pszihopata
    #563
    a cbf a legjobb-egyetértek
  • justin
    #562
    Honda CBF600? Szerintem elég jó kezdőgép. Nagyobb túrázásra S (fejidomos) változat a célszerű.
  • zero_cool51
    #561
    Üdv.
    Ti mit ajánlanátok kezdő motornak? Egy túra gépet akarok, amivel lehet szépen motorozgatni.
    Ismerősöm az SV650-et ajánlotta, de én szemezgettem még Bandittel, vagy akár Yamaha is lehetne.
    Vélemények?
  • kovacsgellert
    #560
    Helló!
    Tudátok dobni egy linket, ami a motorokról szól általában, hogy melyik tulajdonsága mit jelent, miből mi a legjobb vagy ilyesmi. Főleg a sport és túra motorok érdekelnek. Köszi. :)
  • Krumpli 4
    #559
    Jah és papírozható!;D
  • Krumpli 4
    #558
    Csa!
    Nekem van egy Kx 125-m. lámpaszettel, mellé két vatta új gumi,minden sebességben jön egykerékre!Új prox dugattyú van benne! 1991-es kiváló álapotban van!Ha érdekel írj!Jah és új légszűrő!:D
  • fendtfan2008
    #557
    helosztok most tervezem egy 125 enduro vételét szerintetk milynet vegyek?
    honda crm 125, husquarna wr 125, yamaha dt 125, kawaski klx 125, aprilia rx 125 szerintetek miylen vegyek?
  • Higany
    #556
    Hali! Egy hatalmas kérdésem lenne! Szerintetek kötelező a motorosoknál lennie egészségügyi csomagnak? Köszi!!
  • Bacsa Szabolcs
    #555
    sziasztok!! motort venék 100.000Ft-ig:) kb:125ccm vagy 80ccm-es lehet Endurot szeretnék, bármijen álapotu jöhet (csak totál káros meg ijesmik kiméljenekXD)az a lények hogy menyen:)
    szosziXD
  • mate317
    #554
    Hello!

    Jövőre tavasszal szeretném letenni az ak jogsit, szeretnék robogóról motorra váltani. Egy max 5 éves, 250-est szeretnék, kb 700000 pénzt tudnék rászánni. Ennyiért mit ajánlotok? CBF 250? Mire elég az ereje? mert azt hallottam 21 ló kevés egy 250-es géptől. Nem gyorsulni kéne, de ha nem gyorsabb egy cbr125r-nél, akkor nem éri meg nekem. Utóbbinak viszont nagyon virsli kerekei vannak, nem tudom van-e az igényeimnek megfelelő gép. Help!
  • Verseghy
    #553
    #551
    [Írj privit ha érdekel]
  • zmeor
    #552
    sziasztok!
    légyszíves kezdőként kezeljetek mert abszolút nem vagyok jártas a témában.
    az a helyzet hogy motort kell vennem. B jogsim van és ezért 50 ccm ben kell gondolkodnom, + ráadásul sosem vezettem motort. Nem robogót szeretnék venni mert kicsik kerekei, idegesítő hangja van meg ugy az egész unszimpatikus.
    milyen típust ajánlatok? magasságom 185cm .
    egy laptopot mindig magammal szeretnék vinni.
    nagyon köszi.
  • Verseghy
    #551
    Hello!
    El szeretném adni a motorom és érdekelne, hogy szerintetek mennyit ér. Ez egy Aprilia RS50, 2004es, kiállított motor volt, így 500km-vel vettem 2007ben. Azóta 5000km körül van benne(plusz minusz 100km). Egyszer estem vele egy kisebbet, a fotókon látszik milyenek a sérülések. Lenne rá vevő, csak az árban vagyok tanácstalan. Aki járatos az RSekben kérem segítsen nekem:) Köszönöm!
  • pszihopata
    #550
    Én nem a vizsgáztatás miatt írtam a számlát,hanem azért hogy nehogy lopott legyen!
  • csoola
    #549
    én ugyanezt mondtam, endurot kellett volna venni azzal nem lenen annyi gond szerintem... de persze mindenki maga dönti el, én cask 100 %-ig enduro gépet fogok venni, rendezett papirokkal =)
  • Seten
    #548

    Úgy értem, hogy minek egy cross-szal egyáltalán a forgalomban motorozni. A supermoto-t megérteném.

  • csoola
    #547
    ez igaz, bár azt mondom h crosmotornál nekem teljesen mindegy, azt nem arra veszem hogy vizsgáztassam...
  • pszihopata
    #546
    Számlát például,mert újkorában mindegyikhez jár,vagy ha külföldi kereskedőtől van akkor is van számlája.

    Adásvételit mindenhez lehet írni 1 perc alatt,attól még lehet hogy 'lopott',persze

    'semmi papírja nincs. "-nekem ez azt jelenti hogy még adásvételi sincsen.
  • csoola
    #545
    eléggé leoltottuk:P de crossmotorhoz adás-vételin kívül milyen papirt kaphatott volna? O.o
  • Seten
    #544

    Ha legálisan szeretnél motorozni akkor miért veszel motort papír nélkül?
    Így csak hobbi/sport-ként használhatod majd.